ETSY’DEKİ TÜRK KADINLARI

78 yorum var

etsy’ye kayıt olmayı başarmış hatta satış bile yapmış olan üç hemşerimizi buldum .Yaptıklarına bir bakın isterseniz.NİL HANIM’ ın etsydeki dükkanı için burayaMELTEM HANIN’ın dükkanı için burayaSUZAN HANIM’ın dükkanı için buraya tıklayın.Ayrıca meltem hanımın birede bloğu var etsy macerasınıda orada anlatıyor ona ulaşmak içinde buraya tıklayın.

78 yorum var

 1. Sibella
  Sibella

  Ben de bu yazımda etsydeki başka bir Türk bayanı tanıtmıştım.

 2. nrhnmrl
  nrhnmrl

  Bunu görmüştüm sibel hatırlattığın için teşekkürler.Böyle görünce insan hem hevesleniyor hemde özeniyor. .=)

 3. 3prenses

  etsy deki türk hamaratlarını özellikle takip ediyorum .hele bayan hippo bayılıyorum ona ,darısı bize inşallah.

 4. ozmelanj
  ozmelanj

  Ben de etsy’de yer almak istiyorum ama ing. this is a pencil….(

 5. nrhnmrl
  nrhnmrl

  darısı bize inşallah

  bi inşallahta benden 3prenses

  Ben de etsy’de yer almak istiyorum ama ing. this is a pencil….(

  özmelanj ben kocaman bir sözlük almayı düşünüyorum başka bir çıkar yol aklıma gelmedi.Kör topal bilmem ki nasıl olur.Komik olur herhalde ama olsun komikler daha revaçta oluyor :=)

 6. bircoksey
  bircoksey

  zarganı kullanın, sanal sözlük

 7. ozmelanj
  ozmelanj

  nrhnmrl(uf ya bu harflerin öldürecek beni yazana kadar 50 defa bakıyorum) :)kelime bilgim fena değil benim ama cümle kurmak, zaman kipleri,fiil çekimleri sıfır.Ben şöyle düşündüm bilmeceli satış!Ben kelimeleri ortaya bir alevli şeklinde yazacağım ,onlar yerleştirip ne dediğimi bulsunlar:)

 8. nrhnmrl
  nrhnmrl

  nrhnmrl(uf ya bu harflerin öldürecek beni yazana kadar 50 defa bakıyorum)

  nurhan de gitsin o zaman

  Ben şöyle düşündüm bilmeceli satış!Ben kelimeleri ortaya bir alevli şeklinde yazacağım ,onlar yerleştirip ne dediğimi bulsunlar:)

  bak bu da süper dikkat çeker işte hem bulurlar hemde satın alırlar eğlene eğlene :=)Birçok şey teşekkürler bunuda düşünelim.

 9. 1gece
  1gece

  Eskiden altavistanın olan şimdi yahoonun satın aldığı babelfish translator Türkçe dil servisi olmamasına rağmen diğer dilleri ingilizceye çevirmede harika. Ayrıca siteleri de çeviriyor. Ben yaptığım bir siteye eklemiştim. İngilizce yazıların diğer dillerden okunması için. Diğer yandan bu sitede Türkçe’ye çeviri de var. Biraz kurcaladım ama çözemedim.

 10. asyayaren
  asyayaren

  çok ii bişiymiş heleki siteyi çevirmesi çok iidee bu kör olmayasıcalar hiçmi türkçeyi akıl edememişler:((kızdım bak şimdi:Q

 11. ozmelanj
  ozmelanj

  Türkçe için bir kampanya başlatalım.Belli başlı sitelerde özellikle ihtiyaç bu artık.Üstelik türkçe kullanımı dünyada ki nufusa kıyaslandığı oldukça büyük bir oranda(hatırlamadım rakamı)

 12. ozmelanj
  ozmelanj

  Şimdi bir site buldum.Babylon adında.Ücretsiz türkçeye çeviri programı var.Bir göz atın isterseniz.

 13. 1gece
  1gece

  Türkçe’ye çevirmenin zorluğundan kaynaklanıyor olmaması. Türkçe gramer yapısı olarak hiç bir dile benzemiyor. Geçenlerde İtalya’da iken orda tanıştıklarıma Türkçe öğretmeye çalıştım. Bizde tek bir kelime ile İngilizce’de tüm cümlenin ifade edilmesine çok şaşırıyorlar. Mesela “geldim” kelimesi hem özne hem zaman hem fiili aynı anda ifade ediyor. İngilizce de “I have come” demek lazım. 3 kelime yerine 1. Biz çok tasarrufluyuz canım.

 14. ozmelanj
  ozmelanj

  Demek ki bu çeviri işi için ben yanımda seni taşıyacağım 1gece:)

 15. 1gece
  1gece

  Her zaman yardımcı olmak isterim.

 16. nrhnmrl
  nrhnmrl

  ay ne güzel bilgiler gelmiş sevindim

  ozmelanj diyor ki;Türkçe için bir kampanya başlatalım.Belli başlı sitelerde özellikle ihtiyaç bu artık.

  evet ya biz kullanan değilmiyiz hayret bişe böyle şeylere bende çok kızıyorum bir dünya dile açıklama yaparlar türkçeye gelince nanay sanki biz o malı ya da her neyse kullanmıyoruz.

  1gece diyor ki;Türkçe’ye çevirmenin zorluğundan kaynaklanıyor olmaması.

  aman herşeyi yapıyorlarda bi bizm dilimi çözemiyorlar onlar bizi zorla kendi dillerini öğrenmeye zorluyorlar bizleri kendilerine çevirmek dertleri gerisi hikaye bence .

  Mesela “geldim” kelimesi hem özne hem zaman hem fiili aynı anda ifade ediyor. İngilizce de “I have come” demek lazım. 3 kelime yerine 1. Biz çok tasarrufluyuz canım.

  Müsrifler ne olacak laf kalabalığına ne luzum var .:=)

 17. ozmelanj
  ozmelanj

  Nuran ben herkese 1gece verelim diyorum:)))

 18. 1gece
  1gece

  aman herşeyi yapıyorlarda bi bizm dilimi çözemiyorlar onlar bizi zorla kendi dillerini öğrenmeye zorluyorlar bizleri kendilerine çevirmek dertleri gerisi hikaye bence

  Öyle deme gerçekten Türkçe en zor dillerden biri. Bir blog var Süleyman ve Ben diye. İngilizce öğrenmeye çalışan birinin sitesi. Bu site yabancıların bakış açısından Türkçe’yi görmek için çok faydalı. Ben okurken çok şaşırmıştım. Diğer yandan gramer olarak ingilizce fransızca almanca falan hepsi aynı kurallara sahip az çok. Yani onlarda bir dil bilince diğerlerini öğrenmek çok zor değil. Bizim üniversitelerde hocaların ( ve artık diğer sektörlerde de ) en az bir yabancı dil bilme zorunluluğu var. Bir tanıdığım demişti ki eğer İngiltere’de bu kural olsaydı, üniversiteler bomboş olurdu diye. Ona da bir ingiliz demiş. Öyle yani.

 19. kondor
  kondor

  özmelanjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

 20. asyayaren
  asyayaren

  ya hu bu 1 gece varya amma bilgili yaaa miray var sanki karşımda öyle sanıyom :))kız ne çok şey biliyon sen öyleDDD

 21. 1gece
  1gece

  Teşekkür ederim. Teveccühünüz efendim.

 22. 1gece
  1gece

  Nuran ben herkese 1gece verelim diyorum:)))

  Ay ben bunu görmemiştim. Aman Ce duymasın.

 23. bircoksey
  bircoksey

  Evet 1 geceye olan hayranlığımı bende belirtmeden geçemeyeceğim. Özellikle çok yönlü olmasına. Birbirinden çok farklı alanlarda başarı göstermesine, takdir ediyorum.

 24. 1gece
  1gece

  birçokşey seninle tanışyoruz bir flickrden. Aslında adımı ve soyadımı biliyorsun ya google dan beni hemen bulabilirsin. Aman ne olur gizli kalsın.

 25. nrhnmrl
  nrhnmrl

  evet ya bende katılıyorun 1gece için yazılanlara

  ozmelanj diyor ki;Nuran ben herkese 1gece verelim diyorum:)))

  nurhan diyor ki bende isterim banane1gece ansızın gelebilirim ?

 26. bircoksey
  bircoksey

  gececim zaten ilk gün bulmuştum :) boşuna da yazmadım bunları :))) çok araştırmacıyımdır da :))) gizlilik konusunda hiç bir endişen olmasın takdir ediyorum seni.

 27. bircoksey
  bircoksey

  Sanal ortamda görüştüğümüz insanlar konusunda çok seçici olmalıyız. Son derece titiz davranmalıyız.

 28. nrhnmrl
  nrhnmrl

  arkadaşlar hani şu sitelerinizin adının yazılı olduğu yer varya oraya link verinde siteyenize ulaşım kolay olsun el çıkmıyor üstünde bi el atın :=)

  Aman ne olur gizli kalsın.

  YA NİYE GİZLİ SAKLI İŞLER ÇEVİRİYORSUNUZ :))))

 29. bircoksey
  bircoksey

  nurhan diyorum kolay olsun diye :))) nasıl yapıldığını bir bilsemhemen yapacağım, ben de rahatsızım bu durumdan

 30. asyayaren
  asyayaren

  ımmm şey efenim ben hemencik söyleyiveriyim(bunuda miraydan öğrendim:DDDD,hemen postanenize yazıyorum .burdan çıkmıyorda

 31. ozmelanj
  ozmelanj

  Ben dün çözdümdü.Sanırım şöyle yaptım:önce vermek istediğim adresi mailde link haline getirdim sonra kaynak kodunu kopyaladım sonra buraya yapıştırdım.Sanırsam bu işe yaramıştı:)O kadar çok şey denedim ki:))

 32. asyayaren
  asyayaren

  kızlar kodu burdan yazdım ama çıkmıyorpostaneden denedim gitmiyorbirçokşey bana gmail adresini postaneden atarsan mailleyip yollarım

 33. asyayaren
  asyayaren

  nurhan abla verdiğin linkten bişi çıkmıyorki:)))bende birçokşeye verdim kode ama çalışmadığını söylüyormiray bana verdiğindede çalışmamıştı 1-2 gün sonra düzelmişti belki öyle olur

 34. nalana
  nalana

  melanj ben de picasada zorlandığım konuları soracak birini arıyordum rica etsem bana yardımcı olur musun?

  ozmelanj diyor ki;Türkçe için bir kampanya başlatalım.

  ben de bu konuda ne yapmalı diyordum,nasıl yapalım?

 35. nrhnmrl
  nrhnmrl

  dilekciğim verdiğim link yorum yazarken var gönderdiğimde tam çıkmıyor yazdıklarımın eksilmiş olduğunu görüyorum neden anlayamadım.ama html kodu yazarken başlarda olanlar var ya hani <> / filan kullanılıyor ya açıyoruz kapıyoruz onların içine yazılıyor site adı benimki öyle postaneden yollayım dedim oda gitmedi of ya ne gıcık bişe

 36. asyayaren
  asyayaren

  nurhan abla onlar kod olduğu için gitmiyor başlardaki”a” hrefler varya kod başlangıcı olduğu için boş çıkıyor postaneden de gitmiyor doğal olarak en iyisi maille atmak ben birçokşeye öyle yaptım bakalım nasıl olacak

 37. nrhnmrl
  nrhnmrl

  tmm canım inşallah olur olmazsa ben maillede yollamayı denerim.

 38. 1gece
  1gece

  Bu şekilde olmalı zaten bunu sürekli yazı yazarken görüyoruz. Her yerde bu kod geçerlidir. buraya resim olarak yapıştırdım çünkü hemen link yapıyor. html kodlarında <> kodu açmadan önce yazılır kapamak için <> kullanılır. Not: resim içindeki işaretinde bölü nün yönü yazıdakinden farklı olmuş ama ikisi de işliyor. Farketmez

 39. 1gece
  1gece

  Ben yaptım bakayım oldu mu

 40. nrhnmrl
  nrhnmrl

  1gece olmuş valla süper anlatmaya çalışıpta anlatamadığım şey buydu işte aklınla bin yaşa sitende çok güzel ben şu flickr işini çözemedim eklemişsin ne güzelhadi birçoksey sıra sende..

 41. ozmelanj
  ozmelanj

  Nalan,elbette yardımcı olurum.Picasa’dan bana ulaşabilirsin zaten.Ne zaman istersen:)))

 42. 1gece
  1gece

  birçokşey malesef olmamış. Bunu profil bilgilerindeki bölüme yazacaksın. Flickr eklentisini de 1gece bayağı uğrastım ben de bilmiyordum, sonunda başardım. Flikr badge diye geçiyor. “Add flickr badge” diye google da aranırsa çıkacaktır.

 43. bircoksey
  bircoksey

  flickr badge yi eklemiştim, senin bloğundaki badge ye tıkladım direk o sayfaya ulaştım o şekilde ulaşıp halletmiştim.zaten profilime ekledim, imza bölümü değil mi ? yoksa başka yer mi olacak ?

 44. nrhnmrl
  nrhnmrl

  1gece hayır buldum kayıt oldum ama o sitende hazırladığın şekle getirip siteye ekleyemedim yok olmuyor bende öyle bıraktım picasayı yaptım ama flickrın ki daha hoş görünüyor

 45. 1gece
  1gece

  Ya valla bilmiyorum bbenimki o kadar uğraştırmadı bir kerede oldu. Örgüoyncaklar da hala kod görünüyor

 46. ozmelanj
  ozmelanj

  flickr nedir kızlar?Ve nasıl yani hoş görünüyor?

 47. nrhnmrl
  nrhnmrl

  bircoksey atladığın bir şey vardır mutlaka bir işaret bir harf filan eksik kalmıştır mutlaka imzanı yazdığın yere yazacaksınkontrol et

 48. 1gece
  1gece

  Flickr picasa gibi bir web albüm. Sadece yahoo hesabıyla giriliyor ve picasa ya benziyor. Sanırım daha popüler diye çok kapsamlı,kullanıcıları ve uygulamaları çok fazla. Resimlerini yükleyip paylaşıyorsun. Tam bilmiyorum ama google picasayla bu yüzden anlaştı flickr sanırım yahoonun google ‘ı eçtiği tek uygulama. Gerçi picasssa da zamanla onu geceblir.

 49. bircoksey
  bircoksey

  klavyeyi kullanabilmek için, kucağında miniğin ile mücadele ederken bir şeyler yapmak ne zor :(bakalım şimdi oldu mu ?

 50. 1gece
  1gece

  Hayıııır link çıkmadı linke tıklanınca url deki hatayı göreceksin

 51. 1gece
  1gece

  Yok canım sadece dikkat tmek lazım

 52. 1gece
  1gece

  kod kopyalanmıyor resim çünkü elle yazacaksın. Belirttiğim yerlere sitenin url sini kopyala yapıştır. Görünmesini istediğin yere de örgüoyuncaklar yaz . baka baka yazıcan çünkü özellikle resim verdim kodu aksi takdirde açıkça göstermiyor. Eğer kopyalamak istersen de yorum yazarken herhangi bir yere link veriyor gibi yaz çıkan kodu kopyala kendine uygun değiştir.

 53. bircoksey
  bircoksey

  aynen öyle yaptım, kelime işlemciye büyük bir dikkatle yazdım, url yi de kopyala yapıştır yaptım,yorum da kabul etmedi

 54. bircoksey
  bircoksey

  sonra bir ara ilgilenirim, çok teşekkürler ilginiz ve yardımlarınız için, çıkmam gerekiyor.

 55. 1gece
  1gece

  Benim de çıkmam gerek herkese iyi akşamlar

 56. nrhnmrl
  nrhnmrl

  iyi akşamlar arkadaşlar

 57. bircoksey
  bircoksey

  arkadaşlar her birinize çok teşekkür ediyorum, ilginiz ve yardımlarınız için, asya yaren senin gönderdiğin mail ile gecenin verdiği kodları kontrol ettim, senin gönderdiğinde tırnak işareti yok, benim yazdığımda tırnak işareti var, tek fark bu idi, onları silince sorun halloldu, insanın başında çoluk çocuk olmayınca sakin kafa ile daha rahat halledebiliyor, artık benim de linkim var , iyi akşamlar

 58. nrhnmrl
  nrhnmrl

  tebrikler bircoksey

  insanın başında çoluk çocuk olmayınca sakin kafa ile daha rahat halledebiliyor,

  haklısın allah eksikliklerini göstermesin ama azıcık mola iyi geliyor. :=)

 59. asyayaren
  asyayaren

  tamam canım tırnak işareti olmaması gerkiyor zaten çözüldüyse sorun yok demektir :))))güle güle kullan linkini:DD

 60. meltm

  Merhabalar Nurhan,Etsy’deki dükkanımı ve beni tanıttığın için çok teşekkürler. Şu anda Etsy’de satış yapan Türk hanımların sayısının 40 lara ulaşmış hatta aşmış olduğunu tahmin ediyorum. Az ingilizceyle de oluyor merak etmeyin . Dükkan kuruluşunda iyi ingilizce bilen birinden yardım almanız yeterli gerisini seslisözlük ve zargan la çözersiniz:)Meltem:)

 61. sesiber
  sesiber

  ingilizce işini hallettik te pay palda takıldım ben onu nasıl hallettiniz

 62. nrhnmrl
  nrhnmrl

  meltm rica ederim ne demek bizler size özendiğimiz kadarda seviniyoruz.Evet sesiberinde dediği gibi yorumlarda da görmüşsündür ingilizceyi halletme yollarını bulduk.paypal için daha geniş bilgi lazım acemilik,cahillik zor velhasıl:=)

 63. ozmelanj
  ozmelanj

  gogulla paypal yazıp türkçe sayfalarda aratın hanımlar.Bir site var forum sitesi orada resimli olarak anlatmışlar.

 64. meltm

  Evet, aynen Ozmelanjın dediğini yaptım zaten. O sitede ne anlatılmışsa aşama aşama yaptım o kadar. Yine yanınızda ingilizce bilen olursa daha kolay oluyor.

 65. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Benim bildiğim kadarıyla daha doğrusu okuduklarımdan anladığım kadarıyla etsy’de dükkan açtıktan sonra her ürününüz için 20 cent bedel ödüyorsunuz. Bu 20 cent’le ürününüz 4 ay gösterimde kalabiliyor. 4 ay sonunda gösterim devamı için 20 cent daha ödeyeceksiniz. ürün bedeli üzerinden %3.53 (3 ü kesin küsüratından emin değilim) komisyon alınıyor. Ben bir tek şu postane olayını algılayamamıştım. Yani ben kargo ile gönderilebilir sanıyordum. Onda da araştırdığım fiyatlar çok uç rakamlar çıkmıştı. Tamam paypalı halletme evresini geçeli çok oldu da… Kafama takılan :D Postadan verdiğimiz de posta ücretini nasıl yaptığımız… Müşteri mi ödüyor biz mi fiyata dahil edeceğiz… O kısmı çözersem iyi olacak. Satış yapmasam bile merakım gidecek :D

 66. ozmelanj
  ozmelanj

  Karşı taraf ödüyor benim bildiğim.Fakat ben de sergi ve komisyonu bilmiyorum.Meltem’e sormalı.

 67. nrhnmrl
  nrhnmrl

  Müşteri mi ödüyor biz mi fiyata dahil edeceğiz

  fraise ben sormuştum melteme karşı taraf ödüyormuş ama diğer konulardan hiç haberim yok duyduğumuz iyi oldu meltem bizi o konuda da bilgilendirir umarım :)

 68. meltm

  Etsyde ürünü listelerken nereye kaç dolara posta ücreti istediğinizi de listeliyorsunuz. Örneğin ABD ye 5 dolar Türkiyeye 1 dolar ürünün açıklamasında görünüyor o. Ürününüzü almak isteyen olursa ürün bedeline posta masrafını ekleyerek ödeme yapıyor. Sonrası size kalmış. Postaneden uçakla taahhütlü gönderiliyor.

 69. ozmelanj
  ozmelanj

  sesi,sanırım kredi kartı numaranla yapılan bir şey var.Yani paypalı orada açıyorsun toplanan paraları kredi kartına transfer ediyorsun gibi bir şey.Ben haftaya deneyeceğim olursa açıklayıcı olarak yazarım olayı.

 70. ozmelanj
  ozmelanj

  Ama her transferde 5 dolar kesiliyormuş.Ek bilgi olarak:)

 71. ozmelanj
  ozmelanj

  Aslında gene bizim uyuşukluğumuz ve birlik olamamız tabiki olay.Böyle yüzlerce mail alsalar dikkate alırlar.Benim bankam bilmiyor bile ne olduğunu:)Nerde kaldı karı olayına gelince sana bir sayfa yazayım da bakıver.İnsanlar nasıl fiyatlar koyuyorlar:)Burası

 72. duygumuygu
  duygumuygu

  Ben de etsy’de dükkan açtım. Fakat resimlerin kalitesini beğenmediğim için sürekli yaptıklarımı eklemeyi erteliyorum.. İngilizce konusuda kasıyor biraz ama dükkan kuracak kadar yeterli oldu.. Pasaj’a da dükkan açmayı düşünüyorum ama oradan hiç satış yapılmıyomuş gibi geliyor bana..

 73. nrhnmrl
  nrhnmrl

  duygumuygu diyor ki;Ben de etsy’de dükkan açtım

  harika tebrik ediyorum iyi satışlar diliyorum uğraştıkça ingilizceniz daha da ilerler kolay gelsin başarılarınızın devamını diliyorum iyi haberlerinizi bekleriz artık :=)

 74. duygumuygu
  duygumuygu

  çok teşekkürler nrhnmrl :) Umarım becerebilirim..

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, ?

Yorum ekleyebilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Bizi Facebook'ta sever misiniz?