Pazartesi, Mayıs 29, 2017
Ajur modeli fırfırlı bebek yeleği örgüsü

Ajur modeli fırfırlı bebek yeleği örgüsü

0

ajur-modelli-firfirli-bebek-yelegi-orgusu
Fırfırlı bebek örgüsü için gerekli malzemeler:
İp: Alize happy baby (sarı renk)
Şiş: 2,5 numara şiş ve misinalı şiş (fırfırlarını örerken rahat oluyor)

YELEK ÖRGÜSÜ

“Provisional cast on” yöntemini kullanarak 60 ilmeğimizi atıyoruz. (bu yöntemin amacı 2 yönlü ilmek çıkartmak olacaktır. Fırfır kısmını yapacağımızda yeniden ilmek çıkarmak zorunda kalmayacağız, ilmekler hazır bekliyor olacak. Bu yöntem birçok örgüde de yararlı olabileceğine inanıyorum. Google’a “provisional cast on” yazdığınızda yapım videolarını bulabilirsiniz)

9 haroşo, 42 düz, 9 haroşo bu şekilde 20 sıra yani 20 diş örüyoruz. Şimdi kol altlarını kesmeye başlıyoruz. Kolatından 3’er ilmek kesiyoruz. Bu durumda şişimizde 6 haroşo, 42 düz, 6 haroşomuz kalmış oldu. Bu şekilde 17 sıra yani 17 diş daha örüyoruz. Ve tüm ilmeklerimiz haroşo olacak şekilde 2 diş haroso sırası örüyoruz.
Şimdi yaka kısmını kesmeye başlayacağız 20 haroşo, 14 ilmek kesiyoruz, 20 haroşo örüyoruz. Ön kısmımızı örmeye başlıyoruz diğer boşta kalan ön kısmını da ilmek tutucumuzda bekletiyoruz. 19 haroşo, yaka kısmında 1 ilmek kesiyoruz. Daha sonra 6 haroşo, 7 düz, 6 haroşo bu şekilde 18 diş örüyoruz ve kol altından 3 ilmek arttırıyoruz, 9 haroşo olarak devam ediyoruz. Şimdi de model kısmına geçiyoruz. Modelimiz ajur modelidir 7 tane 4 delikli ajur modelini uyguluyoruz. Ve fırfırmızı örmeye başlıyoruz.

Fırfır yapımı:

1düz, ipini dola, 3 haroşo (sıra sonuna kadar bu sekilde)

2düz, ipini dola, 3 haroşo (sıra sonuna kadar bu sekilde)

3düz, ipini dola, 3 haroşo (sıra sonuna kadar bu sekilde)

4düz, ipini dola, 3 haroşo (sıra sonuna kadar bu sekilde)

5düz, ipini dola, 3 haroşo (sıra sonuna kadar bu sekilde)

**daha marullu olsun isterseniz siz bu kısmı uzatabilirsiniz.

Geldik diğer aparatımızda bekleyen ön kısmını örmeye

19 haroşo, yaka kısmında 1 ilmek kesiyoruz. Daha sonra 6 haroşo, 7 düz, 6 haroşo bu şekilde 18 diş örüyoruz ve kol altından 3 ilmek arttırıyoruz. 9 haroşo olarak devam ediyoruz, simdi de model kısmına geçiyoruz. Modelimiz ajur modelidir, 1 tane 4 delikli ajur modelini uyguluyoruz. Tüm ilmekleri haroşo olarak 3 diş örüyoruz. 1 diş haroşo sırası daha örerken bu kısımda 4 tane düğme için ilik bırakıyoruz. Ve fırfırımızı örmeye başlıyoruz. Daha sonra kol altından başlamak üzere fırfırın altından 9 ilmek çıkarıyoruz ve 24 diş örüyoruz.

** Şimdi arkadaki bekleyen ilmeklerimize de fırfırımızı uygulayıp bitiriyoruz…

Hepinize kolay gelsin, umarım açıklayıcı olmuşdur. Takıldığınız yerde lütfen sorun.

Paylaş
laylayhobim
El işine dair herşeyi seviyorum. Yeni hobiler edinmeyi ve başarabilmek için titizlikle çalışmayı daha sonrasında duyduğum övgüleri seviyorum. Laylay hobim olarak bu ise 2 yıl önce başladim amigurumi üzerine bir cok oyuncaklar urettim fakat anladimki benim icin hobi birtek amigurumi olamaz ve çesitli hobi alanlarinada el atmaya başladim \":)\" Daha 1 buçuk yıllık evliyim ve hamileyim kızımı sabırsızlıkla beklemekteyim. Kızımın Elvin\'imin bana uğur getireceğine inanıyorum. Hayatı tüm olumsuzlukkara rağmen sevmek gerekir hayat kısa kuşlar uçuyor..... sevgiyle kalın. . .
Satış için ulaşabilirsiniz: