Brezilya nakışı pembe çiçekli örtü

-

brezilya-nakisi-pembe-cicekli-zarif-ortu-1

Brezilya nakışı en güzel nakış tekniklerinden biri. Aslında bu teknik ile yapılan çalışmalar hem zarif hem de kolay oluyor. Benim Brezilya nakışı denemem de bu pembe çiçekli örtü oldu. Biraz daha fazla fotoğraf görmek için bloguma tıklayınız. Nakış sevenlere benden hediye olsun.

EDİTÖR NOTU: Brezilya nakışı, kumaş üzerinde kalıplı ve boyutlu duran, göze hoş gelen, zengin bir işleme türü. Bu nakışta, bu örnekteki pembe çiçeklerde de gördüğünüz gibi, ipin kabartılı durması için ip iğne üzerine sarılıyor, büzdürülüyor be kumaşa o şekilde batılıyor. Brezilya nakışı nasıl işlenir, bu konuda fikir vermek için en aşağıda bulduğumuz güzel bir video yer alıyor, ondan faydalanabilirsiniz. Genellikle floş iple, sıkı dokunmuş bir kumaş üzerine işleniyor brezilya nakışı. Koton, keten, saten kumaşlar gibi kumaşlar bu işleme için çok uygun. Ama her tür kumaş üzerinde deneme yapabilirsiniz. Aşağıda bu güzel çalışmanın dışında marifetli arkadaşlarımızın sitemizde daha önce paylaştıkları güzel brezilya nakışı örneklerinden birkaçını bulacaksınız.

brezilya-nakisi-pembe-cicekli-zarif-ortu

brezilya-nakisli-kasnak-pano

brezilya-nakisi-mor-cicekli-bohca-ortusu

brezilya-nakisi-kirmizi-gullu-bohca-ortusu

brezilya-nakisi-pembe-bebek-battaniyesi

brezilya-nakisli-incili-isimli-kasnak-pano-modeli-1

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

4 yorum gelmiş

  1. turkuazft

    renk ve kumaş seçimi çok güzel bu arada denemem demişsiniz ama yetenek var olduğu zaman ilk denemeler de böyle ustaca çıkıyor sanırım

Bir Cevap Yazın