Brezilya rokoko nakışı işlemeli mutfak defteri

-

brezilya-nakisi-defter-kaplama-rokoko-isi-1

brezilya-nakisi-defter-kaplama-rokoko-isi
Bu mutfak defterini 2 ay boyunca işledim, brezilya nakışı tekniklerinden birini kullandım. Rokoko işi ile süslediğim bu mutfak defterinin üzerinde pembe rokoko güller var. İrili ufaklı güllerin arasına açık yeşil yapraklar da işledim. Sutaşı ile kenarına büyük bir kalp şeklinde çerçeve geçtim. Minik pembe çiçekli desenli bir kumaş ile kapladığım defterin üzerinde bu süsleme çok iyi durdu. ortaya rokoko gül nakışıyla işlediğim harika bir mutfak defteri çıktı. Başka çalışmaları görmek için facebook sayfama bekliyorum.

EDİTÖR NOTU: Brezilya nakışının ana tekniklerinden biri olan rokoko nakış tekniği, bu güzel çalışmanın açıklamasından da anladığımız gibi brezilya nakışı ile benzer teknikte çalışılıyor. İğnenin üzerine birkaç kez sarılan ipin kumaşa tekrar batması ile oluşturulan 3 boyutlu bir nakış tekniği rokoko. Özellikle güller, çiçekler yapmak çin birebir. Güzelim renklerde ipler kullanarak ortaya göz dolduran işler çıkarabilirsiniz. Mini mini renkli çiçekler, yapraklar, süslemeler yapmak için çok uygun. Takıların üzerinde, dekoratif kırlentlerde, panolarda, örtülerde, havlu kenarlarında sık sık karşımıza çıkan rokoko işini siz de biraz deneyerek öğrenebilirsiniz. 10marifetli hanımların ellerinden çıkan başka rokoko çalışmalarının fotoğraflarından birkaç tanesine bakalım:

rokoko-nakisi-cicek-islemeli-buyuk-masa-ortusu-1

rokoko-nakisi-cicek-isleme-havlu-kenari-modeli

rokoko-nakisi-cicekli-havlu-kenari-ornegi

rokoko-nakisi-cicekler-ile-suslu-tig-isi-dekoratif-ev

brezilya-nakisi-rokoko-cicekli-ortu-modeli

brezilya-nakisi-mavi-rokoko-cicekli-kese

brezilya-nakisi-rokoko-kirmizi-gullu-isleme-detay

brezilya-nakisi-rokoko-kirmizi-guller-masa-ortusu-modeli

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
aylar

Güzel olan her şeyi o kadar çok seviyorum ki inanılmaz. İstanbul'da bebek giyim ve üzerine bir butiğim var. Sıra dışı ürünlerimi ve ürettiklerimi bebechocolate facebook albümlerimde ve blogumda görebilirsiniz. Çocukluk hayalim çizgi filmileri yapmaktı... Yıllarca başka işlerle uğraşıp, bebeğim dünyaya geldikten sonra hayatımın akışını değiştiren bir iş BEBECHOCOLATE. Hiç bilmediğiniz çocuk dünyasına girişimin ardından, hiç bilmediğiniz işe atılma. Bir masal BEBECHOCOLATE, bebeğimin kısmetine açtığım bir iş; bebeklere ait çok şey var içinde. Butiğimi büyüttükten sonra boş vakitte keçe el emeği ürünleri yapmaya başladım. Ürünlerim büyük beğeni toplayınca boş vakit gitti, yoğunluk geldi... Değişik fikirleri keçe figürlerine taşıyan, tamamı el yapımım ve çizimle oluşturduğum koleksiyonumu, bebek, evliliğe, doğuma yönelik değişik tasarımlarda fark yaratıp sizler için üretiyorum. Tamamı el dikişi olan koleksiyonumu umarım seveceksiniz. E-posta: ailarmehinli@yahoo.com

3 yorum gelmiş

Bir Cevap Yazın