Keçeden minyatür ibrik yapımı

-

keceden-minyatur-ibrik-yapimi-1
Merhaba. Bügün sizlerle sipariş aldığım kapı süsüm için yaptığım keçeden ibriğin yapımını paylaşacağım.

keceden-minyatur-ibrik-yapimi-2
İlk olarak kırmızı keçeden göz kararı biri büyük biri küçük olmak üzere iki dikdörtgen ve iki yuvarlak kestim.

keceden-minyatur-ibrik-yapimi-3
Büyük dikdörtgeni silindir olacak şekilde rulo yapıp silikonla yapıştırdım. Daha sonra ibriğin tabanı olması için büyük yuvarlağı, elde ettiğim rulonun altına yapıştırdım.

keceden-minyatur-ibrik-yapimi-4
İbrikte suyun aktığı boruyu yapmak için kestiğim küçük dikdörtgeni, rulo yapıp silikonla yapıştırdım. Daha sonra bu rulonun bir ucuna daha önceden kestiğim küçük yuvarlağı yapıştırdım. İbriğime yapıştırdığımda eğik durması için rulonun diğer ucunu eğik bir şekilde kestim.

keceden-minyatur-ibrik-yapimi-5
Daha sonra ilk resimde gördüğünüz gibi iki parça daha kestim ve bu parçalardan birini silikon kullanarak ibriğimin sapı olması için yapıştırdım. Diğerini ise üst kısmına tutma yeri olarak yapıştırdım.

keceden-minyatur-ibrik-yapimi-6

keceden-minyatur-ibrik-yapimi-7
Ve resimde gördüğünüz gibi minicik bir ibriğim oldu. İnşallah yapacağım kapı süsünde yerini alacak. Umarım siz de beğenirsiniz. Blogumda ve facebook sayfamda görüşmek üzere. Hoşçakalın.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
ebrarinkeceleri

Merhaba, Kullanıcı adımdan anlaşılacağı üzere adım Ebrar. Diğer keçe ile uğraşanların aksine bir öğrenci olarak bu işe atıldım. Boş vakitlerimi değerlendirmek adına internette neler yapabileceğimi araştırırken, kendimi keçeyle uğraşırken buldum. Hedefim boş vakitlerimde zevkle yaptıklarımı sizlerle paylaşmak. Umarım ürünlerim sizlerin de beğenisini kazanır. E-posta: ebrarinkeceleri@outlook.com

Bir Cevap Yazın