Cumartesi, Ekim 22, 2016
Kış temalı perde dikişi

  Kış temalı perde dikişi

  16

  perde modelleri
  Yarışma için yaptığım perdemin malzemeleri: kumaş, Kartopu beyaz ip, sakallı ip, deri, polar, elyaf, peluş, çorap, düğme, penye kumaş, kadife kumaş, çubuklar, keçe, pamuk, kopça, 3D kalemler, oje, ponponlar, fimo hamuru ve silikon.
  Şimdi de sizlere perdemin yapılışı hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

  perde modelleri
  İlk önce perde yapımında kullanacağım malzemeleri biraraya getirdim. Perdemin zeminini polar kumaştan seçtim. İki eşit parçaya böldüm. Perdenin birini çam ağacı için diğerini ise ev ve kardan adam için ayırdım. Çalışmaya yeşil şaldan yaptığım çam ağacı ile başladım.

  perde modelleri
  Çam ağacının üst kısmını polar kumaşa monteledim. Daha sonra kat yerlerini belirledim ve diktim. Yan kısımlarını boşluk bıraktım, içerisine elyaf doldurdum. Kenarlarını da dikerek kapattım. Üzerine ponponlar yaptım. Kartopularını her iki parça için de uyguladım.

  perde modelleri

  perde modelleri
  Ponponları tamamladıktan sonra kardan adama geldi sıra. Perdemizin diğerine kardan adamı dikmeye başladım. Kardan adamımın burnunu penyeden yaptım. İçerisine elyaf koyup külah şeklinde kıvırdıktan sonra diktim. Üst kısmını büzerek kapattım. Burnun ucunu da kestiğim yuvarlak parça ile yapıştırdım.

  perde modelleri
  Kardan adamımın kaşları, ağzı ipten, gözleri ise siyah ponpondan. Atkısı ise çoraptan. Ucunada keçeden bir püskül taktım.

  perde modelleri

  perde modelleri
  Ev için: çubuklar, polar, kahverengi kadife kumaş, keçe, kopça gibi malzemelere yer verdim. Silikon ile çubukları yapıştırdım. Çubuklar tahta olduğu için, oldu ki perdemiz bir gün kirlendi  çubuklar engel teşkil etmesin diye, çıkarılabilir konumda tasarladım. Evimizin alt kısmında çiçeklerin yer aldığı yeşil keçeli bölmelere ve evin çatı kısmına kopça yerleştirdim. Kopçalar gözükmesin diyede pamuklar koydum. Evin çıtalarını, gölgelendirmelerini 3D kalemiyle yaptım.

  perde modelleri

  perde modelleri
  Fimo hamuru ve ojelerle yaptığım serçemi ise kardan adamın burnuna monteledim.

  perde modelleri
  Baktım ki çam ağacımız pek yalnız kalmış yanına çoraptan bir bebek tasarladım. Vee perdemiz bitti :)

  perde modelleri

  perde modelleri
  Yarışmanın duyurusu için buyrun

  16 YORUMLAR