Çarşamba, Nisan 26, 2017
Makarnadan kase yapımı

Makarnadan kase yapımı

29

makarnadan-kase-yapimi-1

Babaannem hep nimetle oynanmaz, günah derdi. Umarım şu an günaha girmiyorumdur :) Ama bu makarnadan vazo yapımını da anlatmadan geçemeyeceğim.

Beyaz tutkalla makarna tanelerini yapıştıra yapıştıra önce şu dev kaseyi yaptım… Bu aslında bir küp olacak… Ama çok büyük olacağı için parça parça çalışıp, en son monte edeceğim…

makarnadan-kase-yapimi-2

Bu, küpün alt parçası olacak yani….

makarnadan-kase-yapimi-3

Beyaz tutkalla siyah ayakkabı boyasını karıştırarak boyadım.. Eveeett. Şimdi de küpün üst yarısını yapmaya başlıyorum…

makarnadan-kase-yapimi-4

Tek malzemem makarna ve beyaz tutkal….

makarnadan-kase-yapimi-6

İşte bu iki parça birbirine yapışacak…

makarnadan-kase-yapimi-7

Sonra siyah ayakkabı boyası ve tutkalı karıştırıp içini dışını boyadım…

makarnadan-kase-yapimi-8

Vay be… Küpe bakın…

makarnadan-kase-yapimi-9

Evde gümüş yaldız vardı. Bulabilsem bakır yaldızla yapacaktım ama nereye kaldırmışsam bulamadım :(

makarnadan-kase-yapimi-10

Yaldızlanınca desenler nasıl belirginleşti di mi?

makarnadan-kase-yapimi-12

Bütün küpün üzerinden yaldızla geçtim…

makarnadan-kase-yapimi-13

Ve bitti…

makarnadan-kase-yapimi-14

Anaaa ! Ne güzel küp oldu :))))Bir de vernikledim…. Bittiiii :)))))

29 YORUMLAR

  1. gittiiiii gittibir kazan makarna gittiiiiiİtalyanlar görmesin seni yerler makarnanın yerine…Aklına eline sağlık bacımmmOnmarifet aaltın kızlar buluşmamızda kulaklarını çınlattık duydun mu?

  2. gittiiiii gittibir kazan makarna gittiiiiiİtalyanlar görmesin seni yerler makarnanın yerine…Aklına eline sağlık bacımmmOnmarifet aaltın kızlar buluşmamızda kulaklarını çınlattık duydun mu?

  3. Alemsin Figen Abla, tek tek nasıl uğraştın o kadar makarna ile. Ama harika olmuş. Emeğine sağlık. Bir şeyi merak ettim, o makarnalar bir şeyin üzerine yapışmadığından zamanla dağılmaz mı?

  4. daha yeni makarna yedim patlamak üzereyim:D:D makarnayı mayonezli severim figen ablam ama tutkallada pek mütiş olmuş:D:D o güzel elerine saglık

  5. ozlemyr diyor ki;Alemsin Figen Abla, tek tek nasıl uğraştın o kadar makarna ile. Ama harika olmuş. Emeğine sağlık. Bir şeyi merak ettim, o makarnalar bir şeyin üzerine yapışmadığından zamanla dağılmaz mı?

    birbirlerine sıkıca yapılıyorlar ya, ayrıca bir de bol vernik…yok yok hiç dağılmıyorlar canısı….kızlar çok sağolun yaa..ayyy sizler beğenince ben çok sevindirik oluyorum :)))teşekkür ederim :)

  6. Figen ablacığım muhteşemsinnnnnnnn yine yaaaa ben makarnayı sadece yemek olacağını sanıyordum ama sihirli ellerde neler de oluyormuşşşşşşşşşşş her zamanki gibi süpersinnnnnnnnn

  7. süperrr yaaa inanamıyorum o kadar hoşki yani hamurdan yapılan birşeyle güzel vazoya benzer bişey yapmak çok hoş gerçekten :D