Minik şişelerle dönence rüzgar çanı

-
minik-siselerle-donence-oda-susu
minik-siselerle-ruzgar-cani-nasil-yapilir

Nasıl, nereden resimleyim derken epeyce bir çaba sarfettim en sonunda sizlere Konya’dan bir sonbahar manzarasıyla birlikte eserimi sunmaya karar verdim :) Minik şişelerle, dönence stili bir tavan süsü yaptım.

Hiçbir yerden esinlenmeden tamamıyla kendi tasarladığım bu rüzgar çanını yarışmaya uygun bulup yaptım. Aslında bu fikirde taa minik bereket şişesi magnetleri yaptığımdan bu yana ertelediğim bir projeydi. Eh kısmet sonbahara ve yarışmasınaymış. Neyse efendim araya birkaç resim daha ekleyip devam edelim…

Bu daha yakın çekim.Ortası:)

Güneşle birlikte şişelerdeki renklerin ışıltısınıda görmenizi istedim.

Şimdi sıra yapım aşamasında: Öncelikle bu bir poşet dolusu ilaç tüpünü (adı folikonmuş). Yıkadım,temizledim ve kuruttum.

Sonra onları yine sonbahar renklerinde boyadım.

Yine atılmayıp saklanan ahşap bir kuruyemiş kutusunu sprey yaldızla hafifçe boyayıp lehim makinesiyle eşit aralıklarla deldim.

Evde bulunan sarı floş ipe iğne ile kapakları ve düğümler atarak boncukları geçirdim. Kısadan uzuna kademeli bir şekilde dizayn ettim. Orta kısmına dört renkli şişeyi farklı boylarda yerleştirdim.

Püf noktası: Uzum kısımda kalan taraf şişelerin ağırlığıyla eğrildiğinden kısa taraftaki şişelerin içine kokulu ince kum koyarak dengeli durmasını sağladım.

Flakonların plastik kapaklarında iğne delikleri olduğundan onlarda rüzgarın esintisiyle sesin yanısıra güzel bir koku verir diye düşündüm. Maliyet olarak bana yalnızca boya masrafıyla çok ucuza gelen rüzgar çanımı penceremin önüne koydum. Şişelerin çıkardığı ahenkli sesi dinleyip sonbahar güneşinin vurduğu yansımalarla ışıldayan renklerini keyifle seyrediyorum şimdi :)

206 yorum gelmiş

 1. Aaaaa olmadı ama biz turşu bekliyorduk bu şişelerde:)))Şaka şaka çok güzel olmuş arkadaşım. Fikir de uygulama da süper bayıldım:)

 2. bizimgibiler diyor ki;Aaaaa olmadı ama biz turşu bekliyorduk bu şişelerde:)))Şaka şaka çok güzel olmuş arkadaşım. Fikir de uygulama da süper bayıldım:)

  Turşu kurulamayacak kadar minikler arkadaşım:))çok teşekkürler.

 3. Ben de daha dün düşünüyordum, Gönüldenele bu minik şişelerle birşeyler daha yapacaktı diye. Benim şişeler duruyor da hala:) Ama benimkilerin kapakları yok:( Herneyse bu çok güzel olmuş, ellerinize sağlık, hemen tutuyorum…

 4. Çok beğendim canım arkadaşım. Site nihayet normale dönmüş:) Başım çok ağrıyordu, umutsuzca kalkıp siteye baktım, ama düzeldiğini görünce pek sevindim.10 tam points:)

 5. benz diyor ki;Ben de daha dün düşünüyordum, Gönüldenele bu minik şişelerle birşeyler daha yapacaktı diye. Benim şişeler duruyor da hala:) Ama benimkilerin kapakları yok:( Herneyse bu çok güzel olmuş, ellerinize sağlık, hemen tutuyorum…

  Beğenmene çok sevindim sevgili benz.Eğer yapacaksan kapakları olmasada minik kumaş parçaları veya çiçek boncukları silikonla yapıştırarak kullanabilirsin.

 6. Çok teşekkürler fikirler için, acemi olunca insan fikir pek üremiyor:)) Silikon sıcak silikon dimi?

 7. Evet canım sıcak silikon kullanabilirsin.Aynı bereket şişelerindeki gibi minik kumaş parçalarıyla kapatabilirsin.Ancak yapıştırmadan önce iç kısımda kalacak şekilde asacağın ip boncuk vs.onları geçirip en son şişelerin ağız kısmına sıcak silikonla sabitlersin.

 8. yarışmayı duyar duymaz şişeleri bile hazırlamıştın hemencik.hemencikte yapıvermişsin.ama değmiş.ellerine ve fikrine sağlık.başarılar.

 9. Şİşelerin sonucunu merakla bekliyordum.Ancak sonuç harika olmuş ellerine, emeğine sağlık.Yapılış açıklamasını okumadan önce içlerine renkli kumlar doldurduğunu düşünmüştüm ama boyaman daha güzel olmuş…..

 10. dikkat etmemişim ilk resimde şişeleri renkli renkli yünden püskül sandım. sonra çok güldüm kendime. çok şekerler, çok beğendim ellerine sağlık. sakın merak etme neden tutmamış diye tutma işlemine başlamadım daha.

 11. Tek kelimeyle müthiş Gönüldenele. Şişelerin ilk resmini gördüğümde minyatür turşu yapacağını düşünmüştüm pirinç tanelerini bile yeşile boyayıp salatalık yapabileceğin aklıma gelmişti de böyle bir güzellik aklıma gelmemişti. Kutluyorum.

 12. birdost71 diyor ki;yaaa resimleri güzel olmamış aslı çooook daha güzeel .ellerine sağlık gönülden ele

  Yaa sorma..resimler için epey cebelleştik:))Ynilerini çekersem eklerim buraya:))teşekkürler bu arada.

 13. Daliya diyor ki;Tek kelimeyle müthiş Gönüldenele. Şişelerin ilk resmini gördüğümde minyatür turşu yapacağını düşünmüştüm pirinç tanelerini bile yeşile boyayıp salatalık yapabileceğin aklıma gelmişti de böyle bir güzellik aklıma gelmemişti. Kutluyorum.

  Çok teşekkürler sevgili Daliya..Beğenmeniz beni çok mutlu etti inanın.

 14. Bana söyleyecek söz kalmamış gibi. MÜKEMMEL, ÇOK DEĞİŞİK, GERİ DÖNÜŞÜM HARİKASI, NEFİS BİR TASARIM, İNCE ZEVK, HOŞ BİR DENGE…. Daha ne diyeyim, başarılar.

 15. çok güzel olmuş süper görünüyor ellerine sağlık bu arada o manzaran da bana bir aahhh çektirdi çok özledim konyayı denizliden konyaya selamlar

 16. uwwww şişeler ne olmuş öyle. gözleirmi ovuşturup, sayfayıinip çıkıp tekrar baktım. ne güzel değerlendirmişsin.Bu seferki yarışmada çıta oldkça yüksek, gelen işler hep ilginç ve güzel. işimiz zor:))Ellerine sağlık arkadaşım. Manzaran da, çalışman da çok renkli.

 17. Bu şişeler ne olacak acaba diye diye merak almış gidiyordu bünyemizi… Sonunda gördük ne olduğunu! Çokta güzel olmuş. Ellerinize sağlık! Başarılar…:)

 18. Nasıl da merak ediyordum ne olacaklar diye,çok güzel düşünülüp tasarlanmış bir rüzgar gülü olmuş,çok ta uğraşmışsınız belli,ama değmiş,ellerinize sağlık,başarılar…

 19. Banuca,dilsu ,sesiber çok teşekkürler yorumlarınız için.Yıldızımı tıklamamışsınız amaaa:(((Methods ,sizin çalışmalarınızın yanında pek bir sanatsal ifadesi yok ama küçük bir değerlendirme ,geridönüşüm diyelim.aysun0687 çok teşekkürler

 20. Allahım sen aklıma mukayyet ol. İlaç tüpüymüş, o sevimli renkli kutular ilaç tüpüymüş. Yerlere yatıp debelenmek istiyorum şu an..Gönüldenele sen nasıl birisin anlayabilemiyorum.bravo..

 21. Methods ,sizin çalışmalarınızın yanında pek bir sanatsal ifadesi yok ama küçük bir değerlendirme ,geridönüşüm diyelim.

  Bence fazlasıyla estetik değer taşıyor… En önemlisi de geridönüşümün doruk noktasında olması. Merakla beklediğimize değdi :)Bu arada ben bunu tutmayı unutmuşum, hemen telafi ediyorum :)Saygılar…

 22. muhteşm olmuş buarada evinin yerinide tespit ettim. meğer ne kadar yakın oturuyormuşuz. biara çaya geleyim bariii:))

 23. sevgili gönüldenele şişelerin ne şekle gireceğini merakla bekliyordum, müthişsin diyorum başka da bir şey demiyorum:)

 24. Ancak bu kadar güzel olabilirdi arkadaşım.Benim sayfadaki avizeden sonra meraka kapılmıştım acaba ne yapacak diye.Çok beyendim

 25. Birbirinden güzel sözler içeren yorumlarınız için ve destek verip YILDIZIMItıkladığınız için çok teşekkürler arkadaşlar.

 26. Kapkaracamdankelebek diyor ki;harika çok güzel bir fikir.senden kopya çekip bu işi öğrencilerime yaptıracağım:)ellerine sağlık.başarılar diliyorum.

  Teşekkürler kapkaracamdankelebek.Bu arada yazımı tutmuştun geri bıraktın:(((

 27. çatliyorduk meraktan oh sonunda gorduk:))Super olmus cnm harika bir geridonusum fakat birazcik sonbahar eksik sanki:)

 28. cadikazani diyor ki;çatliyorduk meraktan oh sonunda gorduk:))Super olmus cnm harika bir geridonusum fakat birazcik sonbahar eksik sanki:)

  Teşekkür ederim cadıkazanı.Rüzgar çanının sonbahara uygun olduğunu düşünüyorum.Rüzgarın kendini en güzel hissettirdiği mevsimde ahenkli sesler dinlemek güzel bence:)))

 29. harika bir çalışma,elleriniz dert görmesin..yurdum kadınının maharetlerini gördükçe yaşama sevincim artıyo…

 30. en güzel ılık ılık ilkbaharda eser rüzgar;sonbaharda fırtınaya dönüşür zaman zamanyapraklarını döker hızı ile ağaçların.. tozunu atar dağın yamacın… saçını savurur güzel bir kızın deniz kenarında.. zaten baktığı deniz dalgalıdır rüzgardan sebep..cadıkazanı daha önce söyleseydin belki gönüldenele şişelerin içlerine minik kuru yapraklar koyardı..

 31. Çelebicim binaların ortasında sıkışıp kalmış bir yerde oturunca rüzgarı ilkbahar tadında hissediyorsun .Nerdee dağlar yamaçlar,denizler..Sonbaharın ortasındayız rüzgar benim çanımı ancak kımıldatıyor.İçine yaprak koymamın bir görselliği olmazdı.Ama yaz temasına uygun bir link vermiş sevgili Neduk çok güzel.Buyrun bir bakın.

 32. Çok güzel bir geri dönüşüm çalışması. Şişelerin bu kadar şık ve farklı bir hal alacağı aklıma gelmezdi. Fikir süper, çalışma süper, elinize sağlık:)

 33. Ne olacakları konusunda merak ediyordum açıkçası amabayıldım ben bu rüzgar çanınaben 2 kere tutabilirmiyimmmEllerine sağlık

 34. esra80 çok teşekkürler canım arkadaşım:))*************Sevgili güneşedoğru dün yorumlarınızı okudukça bana yazacaklarınızı merakla bekliyordum açıkçası.Beni çok mutlu ettiniz.Teşekkürler.*************Yeldacım canım çok teşekkürler.*************sevgiler hepinize…:))

 35. Sevgili güneşedoğru dün yorumlarınızı okudukça bana yazacaklarınızı merakla bekliyordum açıkçası.Beni çok mutlu ettiniz.Teşekkürler.

  ben teşekkür ederim güzel çalışmalarınızı izlemek zevk veriyor

 36. Ya tabiki çok güzel ama henüz başındayız yarışmanın.Şimdiden birincilik söylemlerinden rahatsız oluyorum.Daha 15 gün var önümüzde.Yarışmaya katılmak heyecan verici olmuştu ve farklı birşeyle katılmak istedim.yorum yazan ve beğenip tutan arkadaşlara elbetteki çok teşekkür ediyorum.Mutluda oluyorum ,ama şimdiden birinci yakıştırmasını taşımak istemiyorum açıkçası:))Bilmem anlatabildimmi?Belki fazla tevazudan ,belki hayalkırıklığı yaşamamak için..belkide yeni işler gönderecek arkadaşların şevkini kırmamak adına…nasıl adlandırırsanız.Ama böyle hissediyorum işte napayımmm

 37. hayal kırıklıgı yaşıycagını sanmıyorum işin cok guzell bırıncı olursan hak ederek olursun canımcım teprıkler

 38. bir kaç gün önce benzer bir çalışmada ben gönderdim ama halen yayınlanmadı.yayınlandığındaki yorumları merak etmeye başladım doğrusu…gonuldenele bana göre de senin çalışman en iyiler arasında yer alıyor.”yiğidi öldür hakkını yeme” demişler o yüzden tutuyorum senide:)

 39. tüm çalışmalarınız gibi zevk ve incelik eseri.Gönüldenele çok üretkensiniz maşallh.büyüyünce sizin gibi olmak istiyorum:) yani çocuklarım büyüyünce..

 40. Belli bir tutma limiti vardı da unuttum mu? bu yazıyı tutamıyorum bir türlü :(Çok beğendim halbuki, çok güzel ve başarılı bir tasarım olmuş. Elinize sağlık ve başarılar dilerim.

 41. celebi74 diyor ki;….cadıkazanı daha önce söyleseydin belki gönüldenele şişelerin içlerine minik kuru yapraklar koyardı..

  bak o $ekilde harika olurdu tam bi sonbahar havasinda olacagi kesin çok guzel dusundun canim sevdim bu fikri:)

 42. Allah beni davul etsin seni de tokmak sevgili gönüldeneleciğim, ayy inanmıyorum tutamadığıma, şok oldum, ben ikonumdaki resmi değiştirdim herhalde ondan göremedin diye kendimi aradım aradım:) Oyyy oyyyyyy oyyyyy bir kere tutma hakkım var ama 100 sayılsın lutfen:)))

 43. cadikazani diyor ki;bak o $ekilde harika olurdu tam bi sonbahar havasinda olacagi kesin çok guzel dusundun canim sevdim bu fikri:)

  Şişeciklerin içinde yaprak fikrine sıcak bakmıyorum açıkçası.Renkli olduklarından hem içindekini yeterince göstermeyecek hemde çalışmamı basitleştirecek diye düşünüyorum.Ancak şişelerin üzerine boyutlu boyayla yaprak desenleri çalışmayı düşünmedim değil.Bu da bardaklarla çok benzerlik göstereceği için vazgeçtim.Belki daha sonra yaparım:))

 44. Aruw Collection ,çok teşekkür ediyorum.sorun olmasına rağmen vazgeçmeyip tuttuğun için.Tutma limiti yok.Beğendiğin her yazıyı tutabilirsin.:))Fiammacım yorumu görüpte tutmadığını görünce çok beğenmediğini düşündüm açıkçası.Biliyorsun ,beğenileriniz benim için önemli:))sevgiler kocamannnn

 45. Canım benim bu benim sonbahar yarışmasında ilk tuttuğum yazıydı, daha doğrusu tuttuğumu sandığım yazıydı o yüzden şok oldum iyi ki yorumları dönüp dönüp okuyorum:))

 46. fiamma1 diyor ki;Canım benim bu benim sonbahar yarışmasında ilk tuttuğum yazıydı, daha doğrusu tuttuğumu sandığım yazıydı o yüzden şok oldum iyi ki yorumları dönüp dönüp okuyorum:))

  :))çok teşekkür ediyorum ,benim için çok değerlisiniz..

 47. Tutmuştum ben bunu. Kendimi göremedim. Girdim niye yokum diye yorum yazayım derken gördüm kendimi nihayet

 48. ya ben yaşlanıyorum yada bana bişeyler oluyor yorum yazdım sanıyorum ben ya:(((ablacım ellerine sağlık harika olmuş…manzaraya da ayrıca bayıldım:)))arka taraftan el sallıyorum bak gördün mü?

 49. Daliyacım canım sağol.Görmüştüm yorumunu ben.***************alonenes canım öyle güzel yazılar varki atlamış olabilirsin.Karşıdan el sallamakla kalma,gel bak rüzgar çanımın altında çay içelim:))

 50. Bence bu haliyle daha güzel. İçinde yaprak olması basitleştirebilirdi diye düşünüyorum. Şişelerin renkli olması zaten çok güzel bir görüntü vermiş, yaprakla kalabalıklaştırmaya ne gerek var canım :) diyorum ve yazıyı tutabildiğim için de memnun olduğumu ifade etmek istiyorum çünkü gerçekten çok beğendiğim bir çalışma olmuş. Belki de gördüklerim içinde şimdiye kadar en beğendiğim diyebilirim. Başka görmediğim ama beğenebileceğim başka çalışmalara da haksızlık olmasın diye böyle bir cümle kurdum. Yoksa çok beğendim ben bunu çook :))Oyy ne uzun cümle kurmuşum :)

 51. alonenes diyor ki;ooo süper fikir bu çay fikrini bir düşünmek lazım:))

  Hiç düşünme,öğle arası çık gel yakınmışız nasılsa:))

 52. Aruw Collection , yaprak koyma konusunda hemfikiriz.:))Ayrıca o uzun cümlen beni çok mutlu etti.Kocamannn teşekkürler.sevgiler

 53. seni hep dikiş nakışla hayal ederdim..birden şaşırdım..çok güzel…yarışmadaki tüm sonbahar ürünleri çok güzel..çok yaratıcı ve çok dekoratif…güle güle kullanın..eline sağlık gönüldenele ablacığım….

 54. ayy çok ayıp bana yaaa :(:( ben bu yazıyı tutmuş olmalıydım aslında ama kaçmış gözümden dönüp oldumu olmadı mı die bakmamışım.. Başarılar ablacımmm arkandayızzz:)

 55. jeliboncuka katılıyorum ama hangisini takip etceğimi şaşırdım :) yarışma çok çekişmeli gidiyo.Sürekli yeni şeyler geliyor o yüzden insan bir sürü işi kaçırıyor :) tuttum ablacım başarılar :)

 56. ben tutuğum halde tutmamış görünüyordum.tekrar sıkıca tutum bu sefer:)))halbuki ilk tutanlardan biriydim ,neden tutmamış görünüyordum onu da anlamadım.

 57. Kapkaracamdankelebek diyor ki;harika çok güzel bir fikir.senden kopya çekip bu işi öğrencilerime yaptıracağım:)ellerine sağlık.başarılar diliyorum.Teşekkürler kapkaracamdankelebek.Bu arada yazımı tutmuştun geri bıraktın:(((

  ah bak bu postunda yeni gördüm canım.valla billa ben tutmuştum geri bırakmamıştım. ama şimdi düzelttim durumu.

 58. Canım benim,açıklaman için çok sağolzaten önce ttuğunu gördüm.sonra yokolunca merak ettim bende:))tekrar teşekkürlerrr

 59. Arkadaşım, benim oğlum da yarışmayı yakından takip ediyor ve favorisi sensin. Çok beğendi bu şişeleri.O yüzden benim oyum iki kere sayılsa olmaz mı:))))

 60. Şarkıyı beğenmene sevindim. Tam hüzün mevsiminde, hüzünlü içli bir şarkı. Bende bu şarkıyla katılıyorum yarışamaya arkadaşlar:) Her ne kadar anlamını bilmesemde, hüzünlü işte….

 61. evet bende kapkaracamdan kelebek gibi başta oy vermiştim demekki neymiş :D tutup bidaha geri dönüp bakmak gerekiyomuş:) Elimizden kaçmasın:):)

 62. AAA ben tuttum sanıyordum.Ama o kadar güzel şeyler varki dur şuna da bakiiim buna da bakiiim derken unutmuşum tutmayı.Neyse şindi tuttum gitti .Başarılar….

 63. Aslında biliyor musun bir ara oğlumda bile heveslendi yarışmaya girmek için. “Ben de yapraklı bişeyler yapıcam” diyordu. Sonra baktı hamarat teyzelerinin yanında pek şansı olmayacak, vazgeçti:)))

 64. gönüldenele anne babam da sana başarı dileklerini ilettiler..çok beğendiler eserini.. hele babam şaştı bu nasıl geridönüşüm muhteşem dedi.. orjinal gibi dedi geri dönüşmüş gibi değil dedi..

 65. gönüldenele anne babam da sana başarı dileklerini ilettiler..çok beğendiler eserini..

  Oylar sayılırken, o zaman +3 olması lazım dimi ama:)))

 66. Gönüldenelecim harika olmuş. benim yarışmadan haberim de yoktu bilyormusun. çünki ben şuan tatildeyim :))ve tatilin hakkını vermek içinde hiç nete girmiyordum.bu gün pehrizi bozdummmmamannnn neler neler olmuş hemen tuttum. o kadar çok şey varki yazacak ama zamanım kısıtlı eşim beni bekliyorlobide ve ben şu kısa arada diğerlerine de bir bakayımmmsevgiler başarılar. dönünce görüşmek üzere.

 67. gönüldenelecim,nasıl aklına geldi böyle bişi,iğneler benim için çok soğuk:(hiç sevmem,ama böyle güzel birşeye malolduklarını görünce şöyle bir göz ucuyla süzmeye başladım,maşallah ya çok emek vermişsin,ama değmiş,tebrik ederim.

 68. Sevgili semyıl,ne güzel sonbahar tatili olmuş sizinki.İyi eğlenceler diliyorum.Fosi ,canım çok teşekkürler.Emeği takdir edenlerin yorumları ve destekleri gerçekten çok ama çok değerli benim için.sevgiler

 69. Harika olmuş canımcım,hem fikir harika hem de sonuç…Yorumlara bakılırsa da bu işi götüreceksin gibi gözüküyor başarılarının devamını dilerim canm,tuttum seniii :))

 70. Arkadaşlar bence bu şekilde, yarışmada şartlar eşit olmuyor. Asıl kıyaslanması gereken işlerimizin temaya uygunluğu, verilen emek ve yaratıcılığı olmalı. Ama gördüm ki bu yarışmada durum, kimin daha çok arkadaşı var, kim daha çok seviliyor, kim daha çok kişiye ulaşabiliyor haline gelmiş.Hatır gönül ilişileri sonucu belirler olmuş. Ben mesajla oy istemeyi ve buna istinaden oy göndermeyi etik bulmuyorum. Burada yarışan işlerimiz olmalı. Oy verirken işlerimize verilen emek, işin zorluğu ve sonbahar teması konusunda verdiği duygu dikkate alınmalı. Hırsın, ilişkilerin belirlediği bir sonuç bence 10marifet’in ruhuna da uygun olmayacaktır. Birincisinin bu şekilde belirleneceği bir yarışmayı objektif bulmuyorum.

 71. gönüldenele arkadaşımın içinde bulunduğu durumu çok iyi anlıyorum. Bu durum kesinlikle etik değildir. Yarışma stratejisi uygulanacaksa bu yarışmanın adı “sonbahar yarışması” değilde “yarışmayı kazanma stratejileri” olmalıydı!!!! diye düşünüyorum.sanırım sevgili gönüldenele haksızlığa dayanamayıp nacizhane tepki koymak istemiş, bence en iyisini yapmış. hepimiz üyelere msj atıp oy isteyelim ne duruoruz.. ha buarada aman kimsenin yazısınıda tutmayın:)))

 72. hala gülüyorum seçim kampanyalarını da geçtik ya helal olsun size 10marifet üyeleri:D:D:Dyarın anahaberlerede çıkarız:D:D:D10marifet partisi kuralım, bu hızla,çalışmalarla kasıp kavururuz ortalığı:)))

 73. çok güzel ,masrafsız ,renkler harika ama sonbahar teması sadece sonbaharda yaptığınız için mi?ltfn. yanlış anlamayın genelde sizin yaptığınız işleri biliyorum ve beğenirim.başarılar dilerim…sevgiler….:)

 74. çok güzel ,masrafsız ,renkler harika ama sonbahar teması sadece sonbaharda yaptığınız için mi?

  Sonbaharı hatırlatan şeyler yapraktan ibaret değildir sanırım.rüzgarıda kapsar.e buda bir rüzgar çanı:))

 75. aşkolsun…ben yaprak nerede mi dedim?yazında rüzgar eser, kışında, ilkbaharda da:)inanın çok beğendim…ama temayı yakalayamadım..prd:)

 76. ellerine sağlık çok hoş bir fikir üretmişsin bu arada bende bi kan ilacı kullanıyorum buna benzer şişelerde sanırım bende denicem:)

 77. eveeet 147.yorumda benden arkadaşım ellerine sağlık çok güzel olmuş :) ee şimdiden tebrik ederim :))

 78. Fenecim çok teşekkürler.147 . ve 152.yorum içinde ..:))))ayrıca 148,149 150 ve 151 . yorum sahiplerine kocamannn sevgilerrr

 79. 161şimdi okuduğum bir fıkrayı sizinle paylaşmak istedim;Dün akşam otururken karıma dedim ki:-Ot gibi yaşamayı katiyen istemem.Şayet bir gün makinelere ve bir şişeden sızacak olanbilmem ne sıvısına bağımlı olacak olursam,lütfen hiç tereddüt etme, hemen fişi çek, olur mu?Karım yerinden kalktı.Bilgisayarımı fişten çekti,şarabımı çiçeklerden birinin saksısına döktü ve çıkıp gitti.Şerrefsiz!

 80. 163ya sorma bizimgibilerim.. valla bir gözüm yarıya kapandı.. :))uyudum uyuycamiş yapamıyorum ama marifete girebiliyorum :))

 81. kucukgunes diyor ki;hey 200 bulmadan gitmek yok:)

  Yapmayın Allahaşkına..Millet ben istedim sanıyor yazmanızı.Hadi uyuyun siz en iyisi:))

 82. 167yok şekerim ben diğer yazılarada yazıyorum.. :))bugün çalışamadım gönüldeneleyarı yarıya günü uyuyarak geçirdim ama buraya geldim gittim yazdım bişiler:))yeni yazıları da görelim diye çok uğraştım herkes emek veriyor bakalım beğenmedik de olsa diyelim.. yorumsuz yazı kalmasın:))mucknot: kimse zorla bişi yazdırmıyor bana yazdıramazda ben oğlak burcuyum acaip inat ederim zorlasan yemek bile yemem bayılana kadar aç dururum:))muck herkese

 83. gerçekten sabır işi.küçük hazır satılan bereket şişelerini yıkayıp tekrar süslediğimi hatırladımda sabır işi .ellerine sağlık.

 84. Bugün buraya ben dahil çelebi dışında kimsecikler uğramamış:))İyi geceler diye cevaplayım barii..3prenses teşekkür ederim arkadaşım.

 85. 172gönüldeneleciğimmmbugüne de günaydın….bende yarışma için bişi hazırlıyorum.. :))sölemicektim ama dayanamadım.. yarın yayında olacak inşallahh..muck..

 86. şişeleri görünce bu şişeler o ilaç şişeleri dedim hemen şaşırarak :))yarışma ilan edildiğinde şişelerin fotolarını koyup size bir ipucu demiştiniz,,aklıma gelmezdi böyle birşey çıkacağı..tebrik ederim renkler şahane

 87. Hakikaten çelebi..canım bende yorum yazmak istemiyorum ama hiç olmazsa onu göreyim diye giriyorum ama yok galiba?sevgilerr.bu arada bende bayıldım fıkraya:))

 88. Canım tek kelimeyle muhteşem olmuş bende o ilaç şişelerini ne için kullanacağını merak etmiştim.Bravo vallahi tutuyorum tutuyorum ve tuttum seni canım.

 89. Skorunuzu da gördüm hanımefendi az kalmış bana yaklaşmana. Hmen biraz fark yapmam lazım:))))Faceden yazıyorum ben sana niye cevap vermiyosunnn

 90. Kızım sizin işiniz gücünüz yok mu????Hem oyuna hem burda yorumlara hepsine nasıl yetişiyorsunuz. Yarışma bitti üretime ara verdiniz bakıyorum:))))

 91. Valla iş güç çooook da, şurdan bir kalkabilsem, yapacam. Oyun daha zevkli geldi üretimden:))) Yarışma bahanesiyle epey üretim yaptık, bir sonraki yarışmaya kadar oyun oynuycam ben:D

 92. Fikoşşş hem oyun sayfasını aç, hem anasayfayı, oraya yazdığımı da cevap versene, kendi kendime konuşmuş gibi kalıyorum yaaa:)))

 93. kendimi sosyal bir sorumluluk projesinde gibi gördüm:) Herkesi uyarmak zorundayım sankim:))Sakın bakma bizimgibiler heh heh…

 94. kucukgunes diyor ki;şekerim telefonun hayırlı olsun:))) satarsan banada fimo ve keçe alırmısın:)))

  Hayatım Telefon sevgili Embir in:))Benim değil.Ama ben sana yinede alırım .sevgilerrrr

 95. 10marifet sitesini seviyorum. zaman zaman “ooo, bravo super fikir” dedigim calismalar cikiyor, genellikle de, “Allah’im insanlarin ne cok bos vakti ve ne az zevki var, amma faydasiz nesneler uretiyorlar” diyorum.yarismadan haberim vardi, ama sonucu aciklanana kadar, baska bir amacla ziyaret ettigim birinin disinda adaylarin islerine bakmadim. ilk besi bugun gordum. besine de baktim.nedendir bilmiyorum en cok sizin (eseriniz/urununuz) hosuma gitti.ruzgar canlarini sevmem, para verip almam, bedava verseler hic bir yere asmam. demem o ki, bu yazimda size yaranmak ya da simartmak gibi bir gayem yok.flakonlarin cok guzel renklerde ve canli boyanmis olmasi, o toptoplu sari ipleri (hazir mi kendiniz mi toplar eklediniz?), genel durusu…elinize saglik..ben begendim.

 96. varya o kadar şaşkınım ki şu ana gönüldenele seni ne kadar tebrik etsem az şahane bi çalışma daha önce böyle bişey görmedimm…hala duruyo mu:)nazardan filan çatlamdı dimiii:)) aşagıdaki tutanların grüntüsü bile öyle güzel kii ellerine saglık bakmaya doyamadım

 97. nostalji yapıp eski yazıları gezmesem yorumları göremeyecektim..sanırım buradan başlamam gerekiyor.******************Sevgili miralay burayı bende seviyorum.yazdıklarınızla şımarmayacağımdan emin olabilrsin,öyle algılamadığımdan da…sorunuza gelince,sarı renkli ip normal floş bir ipti.renkli boncukları düğümler atarak ipin aralarına yerleştirdim.Hoş bir görüntü olacağını düşünmüştüm,oldu da..

  miralay diyor ki;10marifet sitesini seviyorum. zaman zaman “ooo, bravo super fikir” dedigim calismalar cikiyor, genellikle de, “Allah’im insanlarin ne cok bos vakti ve ne az zevki var, amma faydasiz nesneler uretiyorlar” diyorum.yarismadan haberim vardi, ama sonucu aciklanana kadar, baska bir amacla ziyaret ettigim birinin disinda adaylarin islerine bakmadim. ilk besi bugun gordum. besine de baktim.nedendir bilmiyorum en cok sizin (eseriniz/urununuz) hosuma gitti.ruzgar canlarini sevmem, para verip almam, bedava verseler hic bir yere asmam. demem o ki, bu yazimda size yaranmak ya da simartmak gibi bir gayem yok.flakonlarin cok guzel renklerde ve canli boyanmis olmasi, o toptoplu sari ipleri (hazir mi kendiniz mi toplar eklediniz?), genel durusu…elinize saglik..ben begendim.

  Teşekkürler..

 98. mavisofra diyor ki;varya o kadar şaşkınım ki şu ana gönüldenele seni ne kadar tebrik etsem az şahane bi çalışma daha önce böyle bişey görmedimm…hala duruyo mu:)nazardan filan çatlamdı dimiii:)) aşagıdaki tutanların grüntüsü bile öyle güzel kii ellerine saglık bakmaya doyamadım

  :)) mavisofracım ne güzel yorumlar bırakmışsın,görmemişim.çok teşekkürler.hala duruyor.hatta ben tatildeyken bir film çekiminde kullanmak için yorum bırakmışlar sayfama.aslımavi,teşekkür ediyorum.

 99. merhaba gönüldele uzun zamandır bu siteyi takip ediyordum ama yeni üye oldum ve böyle güzel fikirler görmek harika ellerine sağlık tebrikler.

Bir cevap yazın

Geri dönüşüm cam şişeler

| | 0 Yorum

Merhabalar. Evde bulunan 2 adet cam şişeyi değerlendirmek istedim. Aklıma boyamak geldi. Tamamen evde bulunan malzemelerle boyadım. Arta kalan duvar boyası ve ojelerden kullandım. Önce etiketlerini çıkardım şişelerin. Duvar boyasını...

Balonla cam bardak süsleme

| | 0 Yorum

Merhaba. Yaz geldi sayılır, her ne kadar havalar tam olarak içimizi ısıtamadıysa da cıvıl cıvıl olduk bile! Bardaklarımızı renklendirmeye ne dersiniz? Malzemeler: *Bardak veya vazo da olabilir *Balon *Kesici Balonlarımızı...

Cam şişeden kitap tutucu yapımı

| | 0 Yorum

Soda şişesi bu şekildeydi. Güzelce temizledim, etiketlerini çıkartıp üzerini akrilik boya ile boyadım. Boya kuruduktan sonra internetten bulduğum Eifel Kulesi resmini print ettim. Resmi makasla düzgünce keserek dekupaj tutkalı ile...

Cam bardak boyama

| | 1 Yorum

Kullanılacak malzemeler: mezura yapmak istediğiniz desenin 1:1 boyutta çıktısı kağıt bant şeffaf düz bir cam bardak 00 numara fırça opak cam boyası Yapılışı: Mezura yardımıyla boyayacağınız bardağın iç kısmının çapını...