Cuma, Ekim 28, 2016

Minyatür sepet yapımı

5

jut-iple-sepet-yapimi
Herkese yeniden merhaba. Jüt iplere sevdamdan daha önce bahsetmiştim :) Yapımı yine çok kolay olan minik sepetler yaptım. Kahve yanına lokum koymak için düşündüm ama sizler çok farklı şekil ve ebatta yapabilirsiniz. Sadece sepet olarak kirleneceğinden ve yıkanamayacağından, İkea’dan aldığım mini minnacık cam keselerimi, içine koyabileceğim şekilde yaptım. Rahatlıkla takılıp çıkarılabiliyor.

jut-iple-sepet-yapimi-1
Cam kaseyi peçete ile sarıp silikon tabancasıyla ipi etrafına dolayarak yapıştırdım. Tek püf noktası silikonu tek sıra yapıştıracak şekilde sürmek, yoksa soğuduğunda yapışmıyor. Sapı için aynı ipi üçlü örgü yapıp yine silikon tabancasıyla yapıştırdım ve peçenin fazlalıklarını kesip cam kaseyi çıkardım
NOT: SİLİKON KASEYE YAPIŞMIYOR, KASEYİ İSTEDİĞİM ZAMAN SEPETEİN İÇİNE KOYUP ÇIKRATABİLİYORUM :)

Blog:RUJBUTİK

İnstagram :RUJBUTİK

5 YORUMLAR

  1. Çok güzel olmuş canım yalnız bir sorum olacak silikon tabancası yerine farklı yapıştırıcı ile yapışırmı

  2. @yusram çok teşekkürler :) japon yapıştırıcısıylada denedim yapıştı ama yapımı daha zor oldu elime değdi ve tahriş etti.birde beyaz tutkalla olur diye düşünüyorum bunu yaparken elimde yoktu kullanamadım ama şimdi aldım bende denemeyi düşünüyorum.beyaz tutkalı bir bir kaba koyup ipi içine batırdıktan sonra aynı kaseyi bu sefer poşete sarıp ipi etrafına dolamayı düşünüyorum. kuruyunca kalıp gibi olur.peçete görüntüsüde olmaz:)

  3. @ifyouwanttobe o yazıda gözüm var ayrıca:) hatta sorucaktım halatı nerden aldığını:)ben bulamadım elimde birtek jüt ip var.sulandırma kısmını bilmiyordum .yazında okudum ama arkasını telle sabitlediğin için yaptın sanmıştım:)
    bu arada çok teşekkürler komşum:)

  4. Bu sepetler harika olmuş ellerinize sağlık. Daha önceden bende benzer bir çalışma yapmıştım. İigilenenler için söylemek isterim Ben yapıştırıcı olarak POLİTEX plastik yapıştırıcı kullandım. Matbaa ve ciltcilik malzemeleri satan yerlerde kolayca bulabilirsiniz. Hem sağlıklı bir ürün(su bazlıdır) hemde kuruması ve yapıştırması kolay.
    Ayrıca bu yapıştırıcıyı sepetin sapınada sürebilirsiniz sert ve kalıcı parlak bir satıh sağlıyor. Tekrar elinize sağlık çok harika bir çalışma