Rokoko işi örtü

-

rokoko-nakisi-cicek-islemeli-buyuk-masa-ortusu

rokoko-nakisi-cicek-islemeli-buyuk-masa-ortusu-1

rokoko-nakisi-cicek-islemeli-buyuk-masa-ortusu-2
Rokoko işi bu renkli örtünün kendine özel öyküsü ve diğer fotoğrafları burada. Rengarenk minik çiçeklerle ve aralarında dizi dizi yapraklarla süslenmiş bu rokoko işi büyük beyaz masa örtüsü, ince bir çalışmanın eseri.

EDİTÖR NOTU: Rokoko nakışı, brezilya nakışında en çok kullanılan işleme, düğümleme tekniklerinden biri. Yapması çok zor olmayan, biraz deneme yanılma ile kavranabilecek güzel bir nakış tekniği. Rengarenk iplerle işlenen rokoko nakışını havlu kenarlarında, örtülerde, dekoratif panolarda, kırlentlerde sıklıkla görüyoruz. İğneye ipliğin dolanması ve dolanmış şekilde kumaşa batırılması ile oluşturulan büzgüler ve burgular, bu bakışın temel noktasını oluşturuyor. Özellikle çiçekler yapmak için birebir. Boyutlu, dolgun nakışları seviyorsanız rokoko tam size göre. Küçük yüzeylerde de çalışılması rahat. , ipin iğne üzerinde burgular, bürümcükler oluşturacak şekilde çekilmesi ile çiçekler, motifler oluşturulmasını sağlayan bir yöntem. Çok zor olmadığı ve rahat öğrenilebildiği için de seviliyor. Rokoko için özel ayırdığımız bölümümde dolaştığınızda, rokoko nasıl yapılır videolarını da içeren bilgi verici paylaşımlarımızı bulabilirsiniz. Şimdi 10marifetli hanımlarımızın elinden çıkan rokoko örneklerinden bir kuple alıp bakalım. En altta da bulduğumuz faydalı bir video var; brezilya nakışı rokoko çiçekler nasıl yapılır, güzelce gösteriyor:

rokoko-nakisi-cicek-isleme-havlu-kenari-modeli

rokoko-nakisi-cicekli-havlu-kenari-ornegi

rokoko-nakisi-cicekler-ile-suslu-tig-isi-dekoratif-ev

brezilya-nakisi-rokoko-cicekli-ortu-modeli

kanavice-ve-rokoko-isleme-saksi-kasnak-pano-modeli

brezilya-nakisi-rokoko-isi-defter-kaplama

brezilya-nakisi-mavi-rokoko-cicekli-kese

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
nowacraft

Hobisi işi olan şanslı insanlardanım. Başta keçe ve dikiş alanında olmak üzere orijinal, güzel ve zevk aldığım işleri yapıyorum. Çok severek yaptığım için olsa gerek, her ürünümün gittiği eve mutluluk ve şans götürdüğüne inanıyorum. El emeklerimi nowadukkan.blogspot.com adresinde görebilirsiniz. İnstagram : @nowacraft

3 yorum gelmiş

Bir Cevap Yazın