10 Marifetin marifetli hanımları lütfen okuyun

-

Sevgili arkadaşlar Aktütün’deki öğrencileri tv’den hepiniz izlemişsinizdir. Aktütün sadece bir örnek. Van’da 60 haneli bir köyde öğretmenlik yapan bir arkadaşımla konuştum onlara okul malzemesi ve el örgüsü oyuncak gönderiyorum. Ama asıl amacım kışın kullanmaları için atkı ve bere örmek var. Yaşları 9 ila 11 arası toplam 30 çocuk var. Sizlere isterseniz öğretmenin adını adresini ve telefonunu da verebilirim. Bana katılmaya ve sizler de birer atkı ve bere örmeye ne dersiniz? En azından bir çocuğu sevindirmiş oluruz. Hepinize sevgiler…

182 yorum gelmiş

 1. Merhaba bende ihtiyacı olan çocuklara birşeyler göndermek isterim.Adresi ve telefonu alabilir miyim?

 2. Nazesen hanım,neden olmasın. seve sevebildiklerimizin yanında bilmediklerimiz,haberimiz olmayan okadar çok ki.bende naçizane olarak fırsat buldukça aldığım yünlerleevde bereler örüp bir köseye atıyorum. sokağa çıkarkendeçantama 1 veya 2 tanesini alarak çıkıyorum vapur iskelesinde,yolda,otobüs duraklarında nerede bir çocukgörürsem veriyorum. kendimce para vermekten bu şekildedavranmak beni daha rahatlatıyor.bunu anlatmamı sakın övünme olarak almayınız ne oluryeri gelmişken paylaşmak istedim.bazen çok basit bir şeyaklımıza gelmiyor.bu fikride ben bir yakınımızdan öğrendim.benimle paylaşmasa belki aklıma gelmezdi. bende bir fikirolsun istedim. yapılan yardım dillendirilmez denir. amabazen dillendirmek bana olduğu gibi bir ışık da olabiliyor.sevgiyle kalın.

 3. BİZ BÖYLESİ BİR ŞEYLERİ DAHA ÖNCEDE MARİFET FASITASIYLA BURDAN YAPMAYA ÇALIŞMIŞTIK.YAPILAN YARDIM DİLLENDİRİLMEZ EVET ETİK DURMUYOR. AMA ARTIK ÇOK OLUPTA DAĞITMAYANLAR ORDUSU İLE HİÇ OLMAYANLARARASINDAKİ UÇURUMU KAPATABİLMEK ADINA . ÖRNEK OLABİLMEK İÇİN SEMYIL ABLAM GİBİ ARADA SÖYLEMEK LAZIM GELİYOR.O VASITAYLA ÇOK UZATMADAN ŞUNU DEMEK İSTERİM.KESİN OLARAK YOLLADIKLARIMIZI BURDAN YAZABİLİRSEK, BİR ŞEYDEN ÇOK DİĞERİNDEN AZ GÖNDERMEMİŞ OLABİLİRİZ.

 4. siz en iyisi adresi ve telefon numarasını buraya yazın göndermek isteyenler irtibata geçsin yada göndermek isteyenler postanenize yazsın sizde ordan verinböyle bir düşünce çok güzel umarım hedefine ulşır..

 5. Bu duyarlı davranışınız için çok teşekkürlerörüpte 1 kere bile kullanmadığım kime hediye etsem diye düşündüğüm atlılar var. Sizin aracılığınızla değerlenmiş olurTeşekkürler adresi istiyorum

 6. Bundan yıllar önce Şemdinli’de 2 yıl yaşadım. Aktütün’ü de gördüm,Karakolu da,o televizyonlarda gösterilen öğretmeninin kaçtığı okulu da…Ve hatta Şemdinli’nin ne kadar köyü-mezrası varsa hepsini tek tek bilirim. Aslında anlatılacak çok şey var ama oralara dair ama buradan olmuyor tabi…Her gittiğim köyde tek tek kendi ellerimle çocuk ve kadınlara onlarca yardım dağıttım. Tabii bunu bi başıma yapmadım.Benimle birlikte gelen tüm rütbeli eşleri de vardı. Biz bu yardımları Askeriyenin Köy Uygulaması adı altında gerçekleştirdik. ooofff oooffff ..ne çok şey yaşadık oralarda..Ben örgü bilmem ama muhakkak yardım edecek başka bir konu vardır. Elimden geleni yapmaya hazırım…Nazesen size de duyarlılığınız için teşekkür ederim..

 7. Sevgili arkadaşlar biliyordum yardımcı olacağınızı.Hepinize çok teşekkür ediyorum.Öğretmenin adı Hilal Kılıç.23 yaşında bir genç kız 3 yıldır burda çalışıyor.Ben sorduğumda anlatmıştı bana.Pınar MahallesiÖzyardımcılar Ap.Balık tesisi karşısı.Tutak -/AğrıHatta yaz tatilinde babasıyla Tutağa gideceklerini ve okulun tamir işlerini ve badanasını yapmaya çalışacağını söylemişti.Telefonuda:05445392958Kendisi böyle bir şey planladığımı bilmiyor.Telefonda Esra ablandan öğrendik derseniz sevinirim.Çok adilane bir şekilde dağıtacağından eminim.Ben resim defteri boya ve kalem gibi bazı kırtasiye malzemeleri gönderdim ama kışın soğuktan koruyacak şeylerde çok iyi olur.Teşekkür ediyorum tekrar arkadaşlar.O çocuklar unutulmadıklarını hissetmeleri ve okumaları çok önemli.Hepinize sevgiler

 8. Sevgili Kondor burdan gönderdiklerimizi yazmak çok iyi fikir.en azından kaç atkı bere gittiğini bilir eğer yapabilirsek başka eksiklerine de yönelebiliriz o zaman.

 9. Nazesen hanım, adres ve tlf. kaydettim fakat apartman adı var, daire numarası yok.Bazen postaneden adres detaylı değil diye bazı gönderileri geri çeviriyorlar. Öyle bi durumla karşılaşmamak için bide kapı numarası varsa alalım.

 10. sözlerime tepki gösterebilirsiniz ama göze alıyorum,şu an oraya yardım yağıyor, yağacaktır da ,yapacaklarımızı isterseniz hilal öğretmenden ihtiyaçları öğrenerek,eğer temin edilmişse başka bir yere kaydırararak gerçekleştirelim diyorum meselaali ninsitesindeki şu yazıya bir bakar mısınız ,orada da iç çamaşırı olmayan çocuklardan sözediliyor.

 11. Sevgili Nalana ben Hilalle konuştuğum için ihtiyacı olduklarını biliyorum atkıya bereye,ama daha detaylı sorayım email adresinide verebilirim.Zaten telefon gündüz açılmıyor.Okulda olmasından herhalde.Alinin sayfasına baktım içim sızladı.Evet Nalancım detayları alalım.Alinin okulunada yardım etmeye çalışalım diyeceğim sırayla elimizden geldiğince (eş dosttanda yardım istiyorum ben)bu kış günü onlarada bir faydamız dokunursa ne mutlu bize.evet Başakça bizim isteklerimizin yanında onlarınki ne kadar minicik.Şimdi aklıma şu söz geldi’ Ayakkabım yok diye üzülürken ayakları olmayan bir adam gördüm’ Galiba Dale Carnagie idi.Hepinize sevgiler arkadaşlar

 12. sevgili nazesen,bende varim.yalniz galiba iyi bir organizasyona ihtiyacimiz var.bireysel gonderip ihtiyac fazlasina sebep olmaktansa,topluca gondermek daha mantikli gibi geliyor bana.boylece, nalananin dedigi gbi baska yerlere de ulasabiliriz.sayin editorlerimiz,sizin fikriniz nedir.10marifet kanali ile yapabilirmiyiz,yoksa biz kendi aramizda mi organize olalim?

 13. esenciğim yazyı dikkatle okumamışım ben aktütüne gönderelim sandığım için oraya yardım yağar şimdi diyerek başka yerlere bakalım demek istedim.afedersin,o kadar çok yardım edilecek yer var ve okadar çok birikmiş malzeme var.eğer doğru bir organizasyon yapabilirsek çok güzel olur .Malum ,kargo masrafları da yüklü,bizlerde ayrı ayrı yerlerdeyiz. inşaallah beceririz.

 14. kızlar bu tip organizasdyonlar çok güzel.bizler Altınörgü forumda bu tip etkinliklr yapıyoruz.sitemde son afişi görebilirsiniz hatta.ihtiyaç sahiplerine bir şeyler iletmek çok güzel.ben her zaman bunu yapmaya çalışıyorum.hatta geçen hafta üye olduüum ilkokuma formu aracılığı ile bingöl -karlıovadaki genç bir öğretmenimizle irtibata geçerek oğlumun ve sınıfımızın 1.sınıfa iat tüm hikaye kitaplarını göndermek üzere anlaştım.o okulda yeni kurulmaya çalışılan bir okul ve kütüphane kitap isteği çok fazla.elinde kitabı olanlar fazladır okunsun diyenler oraya gönderebilir.bende adresini ve mailini verebilirim.böyle yüreklilikleriniz için hepinizi kutluyorum..

 15. arkadaşlar bende bu projeye katılmak istiyorum.Evde değerlendirmek istediğim yünlerim dolu örerim bende.Ayrıca,Nagice evimde yaklaşık 1000 civarı kitap var geçen sene iki okula göndermiştim,bu senede gönderebilirim.Bana adresini verirsen sevinirim.

 16. Arkadaşlar şimdi mail aldım Hilalden çok sevinmiş ama adres değişmişpınar mah.nuriogulları apt.kat:2 no:6 Tutak /Agrı).Bu arada msn adreside var isterseniz yazarım.Bana pencereler çok eski ve ahşap olduğu için sınıfın ne kadar macunlasalarda çok zor ısındığını söyledi.Söylediğiniz her şeye ihtiyacımız var dedi.Ben yinede düzenli bir tespit yapmasını rica ettim.Yarın haber alabiliriz.Akşam telefonla konuşma imkanı da var.Topluca yollamakta çok iyi olur ,örneğin İstanbulda oturanlar birleşebilirsek iyi olur.Ben geçen sene Iğdıra gönderilerimi ptt ile yaptım ve ptt çok ucuz ilk 1 kg 1 ytl diğer kilolar 500 kuruş tan hesaplanıyor bunuda deneyebiliriz.Bu arada Çağdaş yaşamı destekleme derneğinin kargosuda çok iyi dediler onuda bir araştıracağım.Nagice arkadaşlarımdan biri ilgilendiğimi bildiği için elindeki ansiklopedileri bana gönderdi.Onların bir kısmını o okula gönderebiliriz.Ama kaç kilo gelirler acaba bana 40 kilo var gibi geldiler.Nalancım postane yinede bana daha iyi gibi geliyor.Arkadaşlar bir şey söyleyeyimmi hepinizle gurur duyuyorum ,güzel yürekleriniz için çok teşekkür ederim hem kendim hem de Hilal öğretmen adına.

 17. Cok güzel fikir nazesen kardesim. ama bu ülkenin kizilayi ne yapar bilmem ki.. Söyle olsa daha iyi olmaz mi? Mesela Nalan abla ile Nazesen kardesimiz bu organizasyonun basina gecse. Bizler de ne yollaya bilirsek onlara yollasak sonunda bu iki kardesimiz bu yardimlari oraya ulastirsa olmaz mi? Ya da ne bileyim iki gönüllü kardesimiz bu isi yapabilir diye düsünüyorum. Türkiye’de olsam inanin bu isi ben üstlenirdim… Tabii simdi bana oturdugum yerden bunlari söylemek kolay geliyor ama ben artik hic bir kurulsa güvenemiyorum. Ben sizler gibi örgü falan yapamam ama 30 Euro kadar da benim katkimin olmasini isterim.

 18. Evet İsmail kardeşim kuruluşlara güvenmiyorum bende ama kızılayda eğitim yardımı konusunda yetersiz kalıyor diye düşünüyorum daha çok felaket durumunda koşuşturduğu için diye.İlgin için çok teşekkür ediyorum arkadaşım.Evet arkadaşlarla konuşalım İstanbullular buluşup hepsini birlikte postaya da verebiliriz.Ben bayram da gecikebilir diye düşündüğüm bir kırtasiye paketini p.tesi postaneden göndericeğim bakalım kaç kilo gelecek ve ne ücret ödeyeceğim.Bildireyim.Katkınız için de çok teşekkür ederim.Aldığımız şeylerin satış fişlerinide saklar bir dosya yapar ve fotokopilerini fakslayabiliriz sizlere.Esinsel arkadaşım toplu gönderelim o zaman herkes bulunduğu şehri yazsın o şehirler için bir gönüllü seçelim ve yardımlara bir diğer okulla devam edelim.herkese sevgiler

 19. ne kadar güzel yürekler bir araya toplanmış 10 marifette.ben örgü örmesini malesef bilmiyorum ama işe yara birşeyler düşünmeye çalışır gönderirim inşallah..

 20. Ozaman biz de Ankara grubu olarak belirlediğimiz bir gün birleşip yaptıklarımızı (yada yardımlarımızı deyim) biryerde toplayabiliriz. Yardımlar toplandıktan sonra göndermesi daha kolay iş gibi geliyor bana. ..Ki zaten tanışmak için toplanacaktık, zamanı belli değildi. İki iş bir arada olur daha hayırlı olur. Bence de Nalan abla büyüğümüz olarak öncülük ederse daha iyi olur. İsterse tabi..

 21. ben de katkıda bulunmak isterim tabiki, yazıyı ilk okuduğumda farklı yerlerde oturma dolayısıyla kargo sorununu düşünmüştüm ben de. iyi bir organizasyona ihtiyaç var malesef. Tek tek gönderilen kargolar çok pahalı oluyor, bunun yerine o paralar da değerlense daha iyi olur. Bir plan yapılıp burda açıklanırsa (ihtiyaçlar, iletişim, ulaştırma ..vs) ben de kendime düşen payı yapmaktan zevk duyarım

 22. istanbullular,bu perşembe itibarıyla bir kaç gün istanbuldayım.Ankaradakiler telefonlarımı biliyorsunuz genelde evdeyim,herkese kapım açık ve her organizasyona uyabilirim.haber bekliyorum,özelden de yazabilirsiniz

 23. sevgili herbalist ve nazesen arkadaşım çok teşekkürler.arkadaşların mail ve adresleri:Adres : Funda SALI (fusal_fb@hotmail.com )Karlıova PTT Şubesi (Taşlıçay İlköğretim Okulu)Karlıova – BİNGÖLgamze erginer(gamze.dadas@gmail.com)Dadaş Köyü /Hazro /Dİyarbakırmaiille irtibata geçin isterseniz önce .benim ilettiğim söylerseniz sanırım dahada iyi olur.ptt kargosu gerçekten çok iyi.bren haftaiçi bi şeyleryollayacağım daha net bilgi veririm size..

 24. Tamamdır o zaman Nalan ablacım biz de siz Ankara’ya gelince toplanalım. Elimizden ne geliyorsa katkı da bulunuruz. Hatta çevremizdekilere de bu bilgiyi verirsek onlarda katkıda bulunmak ister diye düşünüyorum. Kızılay için de şunu söyleyebilirim. Hilal-i Ahmer devlete bağlı değildir. Yani devletten destek alarak değil kişilerin bağışlarıyla yardımlarını sürdüren bir kurumdur. Yani bir elin verdiğini diğer elin görmemesi için çalışır. Aracılık yapar.

 25. Birde bu işleri biran önce (yani havalar soğumadan )yapmalıyız. Malum evde bebek olunca soğuk havalarda dışarı çıkmak benim için sorun oluyor.

 26. nalan,istanbula gelisine cok sevindim:)insallah bulasacagiz.gelmene zaman var, haberlesiriz yine.semyilcim,komsu sayilirmisiz buna da cok sevindim :)

 27. EVET bende sevindim:)haberleşip. nalan hanım geldiğinde buluşuruzinşallah postahanesine telf. no mu bıraktım..

 28. Hanımlar ben de Anadolu yakası Samandıra’da oturuyorum, gerçi bundan sonra sadece kışları bir kaç ay ama olsun, Acıbademde de kayınvalidem oturuyor, uyarsa ben de katılmak isterim görüşmenize.

 29. kızlar buluşalım valla çok sevinirim.ben her gelişte salı veya cuma pazarını ziyaret ederim o gün de olur başka bir gün de tesbit edeceğiniz bir yere gelebilirim .kızım da emniyet mahallesinde (üsküdar-capitol yakınında )oturuyor orada da buluşabiliriz .nasıl olursasemyıl mesajına yanıt yazdım ama senin ayarlarında mesaj almak istemiyor yazıyor yorumum ulaşmadı.benim telefonum 0542 283 0186

 30. Çok sevindim İstanbula gelmenize Nalan Hanım evet Sali pazarının olduğu gün Kadıköyde buluşalım.Ne dersiniz? Ama az kalacaksanız cumada olur. Siz karar verin bana uyar.Bende Bostancıda oturuyorum .Kadıköy hepimiz için ortak buluşma yeri olsun o zaman.O zaman İstanbullu arkadaşlar sizler içinde uygunsa hem tanışalım hemde organizasyonumuzu planlayalım.Nagice not aldım adresleri 2 okulada yollamaya çalışacağım.P.tesi kargo ne tutuyor öğreneyim.Sizlerede haber veririm.Bu arada postane Müdürüyle konuşayım belki biraz indirimde yaparlar .Çokmu iyimserim sizce? ama belli olmaz yinede…)))

 31. cok guzel arkadaslar.bence de kadikoy ortak bir yer.cok olagandisi birsey olmadikca,sali da cuma da bana uyar.isterseniz hangi gun bulusacagimiz kararini nalana birakalim,ne de olsa yolculuk yapacak.heyecanlandim biliyormusunuz ?

 32. sevgili nazesen funda hnm. mail atıp kitap gönderecek arkadaşların olduğunu yazmıştım.çok sevinmiş.mailini yukarıda verdimdi .iletişime geçip yollarsanız iyi olur.ptt kargosu çok tutmuyo dediler ama bende bilemiyorum.yollayım haber veririm.özel kargolar pek indirim yapmıyo nedense.ama bir keresinde yaşlılar etkinliğine gönderiyorum deyince aras kargodaki arkadaş sağolsun küçük bir indirim yapmıştı..

 33. Hay Allah yorumlara geri dönüş yaptım ve gördüm ki Nalan abla sen bu hafta gidiyormuşsun İstanbul’a, ben onu anlamamışım. Ben ancak 15’inden sonra geliyorum, neyse bakalım…

 34. Oh ne güzel herkes bulusuyor. Ya ben ne olacam. Bi zahmet Alamanya Niedersachsen’a gelirseniz haberim olsun da burda bulasalim:) Saka bi yana gercekten güzel düsünüyorsunuz. En iyisi bulusup bu isi bi karara baglamaktir. Bence su ihtimali de gözardi etmeyin; toplanan yiyecek giyecek her ne ise bunlar bir kamyona yüklenir. Gidecegi adres verilir. Iki gönüllü kardesimiz de Otobüsle oraya giderler bu malzemeleri kendi elleri ile teslim ederler. Yoksa Postane kargo cok yekün tutar. Hatta önceden bir kac okul tesbit edilir ayni gün de hepsine dagitilir. Zaten hemen hemen ayni bölgede bunlar. Kamyonun o kadar tutacagini zannetmiyorum. Kim bilir belki de bunu bedava bile yaparlar. Olmadi kizilay gibi kuruluslara müracat edilir onlardan bu konuda yardim istenir. Ben simdiden bu ise öncülük edecek kardeslerimi yürekten kutluyor basarilar diliyorum. Insan azmederse her seyi basarir.

 35. Ha, Embir kardesimiz de Ankara’da bu isi organize edebilir düsüncesindeyim. Artik Nalan ablayi hic saymiyorum. O bagimsiz her yerde olmali…Banka hesabi actirmayi da ihmal etmeyin..

 36. İsmail kardeşim keşke gelebilseydiniz toplantımıza sizde.Ama fikirlerinizle bize yardımcı oluyorsunuz oralardan .Bir otobüs şirketiylede yollama imkanı olabilir belki.Bir ara otobüs kargolarıylada paketler gidiyordu.Mutlaka gene gönderilebilinir.Nalan Hanım siz günü belirleyin Alkım Kitabevinin içinde kahve dünyası var orada toplanabiliriz ne dersiniz? Esinselcim eski Migrosun olduğu yer gerçi biliyorsunuzdur sizlerde bakalım kaç kişi olacağız? O arada bütün alternatifleri araştıralım.

 37. yaa bende buluşmaya katılmak isterdim ama çok küçük daha oğlum.bende uğurmumcu kartal dayım.kardeşim gözcübabada.biraz büyük olsaydı oğlum çok isterdim sizleri görmeyi:(neyse artık inşallah başka zamana…

 38. arkadaşlar ne gün olursa hiç sorun değil çok önemli bir şeyolmadığı sürece kararlaştırılan günde ben hazırım.@nazesen dediğin gibi Alkım kıtabevi olur hatta Kadıköymerkezdeki Yapı kredi bankasının hemen yan tarafında”simit sarayı” galıba ismi orasıda olabilir 1-2 kat üst kattenha olur rahat rahat toplantımızı yapabiliriz kadıköyen ideali…@ nalan hanım doğru söylüyorsunuz. ben bu siteye üye olurken göya temkinli !!!!! davrandım… ne olur ne olmazsiteyi tanımıyorum ( şimdi de ahhh ahhh daha önce keşfetsydim diyorum.)şimdi dışarı çıkmam gerekiyor (yinede iki arada bir deredesiteye uğruyorum) en kısa zamanda ayarlarımı değiştiricem.görüşmek üzere sevgiyle kalın

 39. tamam arkadaslarim.ben her iki yeri de biliyorum ve uyar.ancak kahve dunyasi, epeyce kalabalik oluyor nazesen.simitsarayi da oyle ama,ust katlar tenha oluyormus,bu yuzden orasi bence de daha uygun.

 40. ben ikisini de bilmiyorum ama bulurum .yola galiba çarşamba çıkacağım. yarın bir kontrolum var dr.dan sonra karar veririm.bildiririm

 41. Tamam 2 side bana uyar arkadaşlar İş Nalan Hanımın gelmesine kaldı salımı Cumamı Nalan Hanım karar versin.B.tugan Allah bağışlasın bebeği birde abla var galiba tamam bir sonraki toplantıya katılırsın biz zaten yazarız buraya neye karar verdik neler yaptık.Gelemeyen arkadaşlara da buradan iletir onların fikirlerini de alırız yine.

 42. Selam aranizda yeni bir üyeniz olaktan mutluyum.Dilerim ayni durum sizin icinde olur.Lafi uzatmadan bu yardim konusunda benimde corbada bir tuzum olsun istiyorum.Yanniz ben almanyada yasayan olarak cevremin olmasindan dolayi az cok tabiki, bu okullu cocuklarin bulunduklari zordurumdan bende faydalanmak istiyorum . Yardimci olabilirim. En azindan yolayabileceklerimi yollayabilrim .Lütfen bu arkadasimiz he kimse bana e mail yada bir sekilde ulasmasini istiyorum.Saygilarimla

 43. nazasen ablam ben kuşların ötmediği kervanın geçmediği çoğu kişinin bile daha bilmediği karabük te oturuyorum istanbula mümkün değil gelemem .kaçhaftadaır nalan ablama gidemedim ankaraya :(((( ama taktım kafaya

 44. asyaeren biz altınörgü formu olara karabük huzurevi için bir takım şeyler hazırlıyoruz.etkinlik olarak.yaşlıların kullanacağı şal -çorap vs.gibi..kurban bayramında teslim edecekarkadaş.eğer merkezde isen sanırım huzurevi merkezdedir diye öyle diyorum.sende o gün katılıp o heycanı yaşayabilirsin.ayrıca sitemde nagice’de yani bilgi var bu konuyla ilgili

 45. melek35 hoşgeldin biz de sevindik seni tanıdığımıza

  neduk diyor ki;Benden çıkan çatırtı sesi geliyurmuuu?Kararlarınızı bekliyorum.

  çatırdama sen de gel,kızlar tamam cumaya oradayım inşaallh.yer ve saati kesinleştirdikten sonra bana adresi özelden ayrıntıyla yazarsanız bulurumyakamıza on marifet logolu yaka iğnesi takalım mı .asya şu yazıyı bulup linkini yazsana lütfen ,yapalım hem espri r hem de birbirimizi bulmakta kolaylık olur

 46. hosgeldiniz melek35.almanyaya selamlar,sevgiler.nedukta mi geliyormus,aman ne guzel cok sevindim:) logoyu hemen yapacagim,tesekkurler saat12.

 47. ohoooo nalan abla ben gelene kadar saatoniki abla yetişmiş sana ..:)))

  nagice diyor ki;asyaeren biz altınörgü formu olara karabük huzurevi için bir takım şeyler hazırlıyoruz.etkinlik olarak.yaşlıların kullanacağı şal -çorap vs.gibi..kurban bayramında teslim edecekarkadaş.eğer merkezde isen sanırım huzurevi merkezdedir diye öyle diyorum.sende o gün katılıp o heycanı yaşayabilirsin.ayrıca sitemde nagice’de yani bilgi var bu konuyla ilgili

  nagice buna çok sevinirim hem neden tam burdaki huzur evine ?? yoksa burada mı oturyor o arkadaşınız..

 48. nagice abla ben sitene baktım bulamadım konuyla ilgili bilgi:(((yani arkadaşın kim dir nasıl yapıyorsunuz falan diye ama yok:((linki buraya atarsan çok sevinirim

 49. Melek 35 hoşgeldiniz arkadaşım bakın Almanyadan 2 üyemiz var demek ben siz mail adresini yazayım msnde varmış belki akşam konuşabilirsiniz deLavinya.h@hotmail.com. Asya Yarencim gönüller bir olsun ama Ankaraya gidersen ilk adımı atmış olur ve İstanbula da gelme imkanı çıkar belki.Sevgili Neduk duymaz olurmuyuz,seni de bekliyoruz arkadaşım.Arkadaşlar ben bu gün postaneye gittim 10,450 kg eşyayı kargo ile 8 ytl ye gönderdim.Postaneden teslim alması halinde 2 kg daha ucuz olabilir dediler.Kırtasiye olduğu için ağır tuttu.Atkı ve giyim eşyası bu kadar tutmaz bence.Bu organizasyonumuzu gerçekleştirelim de bende bir yaşlılar yada çocuk yurdu ziyareti gerçekleştirmek istiyordum.Nagice bu gece yazavağım o okullara mailleri.Yaşasın gün belli oldu biz konuşalım yarın yazalım Nalancım.Tamam gelenler logolarımızı da hazırlayalım.Çok güzel olacak 10 marifetçilerin buluşması.

 50. Nalan abla Ankarayı bıraktın İstanbul’u toparlıycaksın.Biz nolcaz burda? Çabuk dönceksin inşallah? Havalar fazla soğumadan burayı da halledelim diyorum. Bu arada herkes de ne yapabileceğini düşünsün.Hatta toplantıda fikir olması açısından birkaç örnek getirilebilir bence. Kim ne yapabilirse artık.

 51. nazesenciğim

  logolarımızı da hazırlayalım

  logolu yaka iğnesi kolay da yaka bulmak gerekşyor arıycaz bakalım.iyi umulandan ucuza gitmiş.gelince konuşuruz ya ben de biraz toparladım birşeyler

 52. Bir sürü esya toplanacak, bunun bir de oraya ulastirma derdi falan bana bu pek makul gelmiyor dogrusu. Hadi bi kere yapildi herkes evinde bir seyler ördü ya da bazi kiyafetler topladi. Iyi de bu sürekli degil ki.. Madem bir araya gelinecek, bu isi nasil sürekli yapariz, nasil gönüllü insanlari bir araya getiririz gibi seyler konusulmali. Bana kalsa sadece para toplansin derim. Daha sonra yardima ihtiyaci olan okullar ve ögrenciler tesbit edilmeli, neye ihtiyac duyuldugu yerinde görülmeli, toplanacak paralarla da yine ayni bölgeden ihtiyaclar alinmali, ve böylece oranin ekonimisine de katki saglanmalidir…Bu yapilan belki bir defalik yapilabilir. Belki bir kac okul ve bir kac yüz ögrenci sevindirilebilir, ancak ülkemizin cesitli bölgelerinde de durum pek farkli degildir. Her bölgeye ulasmak icin ya bir profesyonel gönüllüler dernegi kurulmali, sadece para toplanmali, ya da her bölge de her Kent’de gönüllüler olusturulmali, Isteyen her gönüllüye adres verilmeli, ve oralara ulasmalari saglanmalidir…Toplantinizda bunlari da gözardi etmemenizi beklerim…

 53. Arkadaşlar çok güzel düşünceler bunlar fakat İsmail Bey’e katılıyorum tek seferlik bir şey olmasın bu.Ve gönderi bölümünde sorun yaşanacak diye tahmin ediyorum çünkü yine İsmail Beyin dediği gibi öyle parasız kamyonu filan unutun çok para tutar sırf benzin parası deseniz bile.Bu sebeple sizlere(elbette biliyorsunuzdur ama) eğitim gönüllüleri vakfını hatırlatmak istiyorum.Siteye girerseniz pek çok yardım imkanı olduğunu göreceksiniz.En azından devamlı olarak bir şeyler yapmak isteyenlerin bilgisine…..

 54. asyaeren bir arkadaşımız organizasyonu üstlendi.ailesi karabükte.biz bir kısmımız ona-bir kısmımız karabükteki ailesine örgülerimizi gönderiyoruz.ve sonra o kurban bayramında teslim edecek.sitemde çok özel ve önemli duyuru başlığı altında.resmin üzerini tıklayınca açıklamayı okuyabilirsiniz.bu arada nazesen sen kargoyu benim bahsettiğim adresleremi gönderdin acaba?benim kitap yardımı için bahsettiğim arkadaşlarım:Adres :Funda SALI (fusal_fb@hotmail.com )Karlıova PTT Şubesi (Taşlıçay İlköğretim Okulu) Karlıova – BİNGÖL————-gamze erginer(gamze.dadas@gmail.com) Dadaş Köyü /Hazro /Dİyarbakır——–her kime gidiyorsa gitsin yardım herbirinize allah razı olsun.çok bi şey yapamıyorum bari böyle birilerine bişeyler yapayım düüncesiyle öyle büyük işler çıkıyorki ortaya..bu arada asyaeren sen bana seviller@gmail.com adresine bir mail atarsan ben o karabüklü arkadaşa iletirim.buluşur birlikte teslimata gidebilirsiniz belki.

 55. Nagice ben önce Tutaktaki okula gönderdim paketi.Ama Türkiyenin her yerine ücretin aynı olduğunu söylediler. Sevgili Nicox haklısın belki ama başımdan geçen bir olayı anlatayım.www.kardesinisec.com diye bir organizasyon vardı.2005 te Bitliste bir kardeş seçtim kendime öğretmenlerinin ve ordaki gönüllülerin telefonları belirtilmiş .2 odalı bir vede yaşayan 11 kişilik bir aile.Ama bu çocuklara kesinlikle para değil,mektup eşya gönderin deniliyordu.Çocukların bir tanesi parasızlıktan okula gönderilmiyormuş falan.Neyse kısaca ben eve giden paket açılınca diğerlerininde üzülebileceklerini de düşünerek hepsine yardım etmeye çalıştım.Hatta diğer çocukta okula başladı.Arkadaşlardan yardım aldım falan bu yaz sonuna doğru suistimal edildiğimi anladım diğer kardeşlere de ablalar çıkmış yardımlar başlamış bana sizden başka ablamız yok falan diyorlardı daha bir sürü şey.haber verselerdi başka bir ailenin çocuğuna daha yönlendirebilirdim yardımları diye düşünüyorum.Bende bu organizasyonun kurucusuna da danışarak çocuğu bıraktım.Bu yüzden okullara tanıdık öğretmenden başlıyarak yardımı seçtim öncelikle.Türk Eğitim Vakfı tabiki bu konuda bir numara ama neden kendimize modası geçti diye yeni eşyalar alırken uzaklarda bir çocuğada yanlız olmadığını hissettirmeyelim kendi el emeğimizle yaptığımız bir şeyi paylaşmayalım ya da hoşumuz giden bir şeyi satın alıp onlarla paylaşmıyalım.(Kitap,hırka vs.) gibi.

 56. İsmail beyin dediği gibi para yardımı şeklinde bir organizasyona girişilirse sanıyorum kurumsallaşmak gerekir yasal olmak için, dernek vakıf gibi. Kanunları tam bilmiyorum ama. Bu yüzden çok zahmetli olabilir. Diğer yandan zaten ülkemizde bu tür yardımlar yapan çok kurum var, bence onlar kullanılsın. Hem de sadece okul açıldığında değil. İnsanlar sene boyunca bunları hatırlamıyor da böyle arada birisinden bir ses çıkınca sadece çabalıyorlar malesef. Yine de yapılan her türlü çaba güzel ve takdire değer. Kardeşiniseç sitesinden seçtiğim benim de Batman’da bir kardeşim var. Şimdi lise 1 e gidiyor ve 6. sınıftan beri okutuyorum. Şanslıyım demekki nazensen’in gibi olmadı. Çok iyi hevesli bir çocuk ve gayret ediyor. Babası yok hem çalışıp hem okuyor. Ailesiyle de konuşuyoruz, hepsi çok iyi insanlar. Bazı insanlarda olabileceği gibi şımarma, ya da ne kadar koparsam kârdır tavrına hiç girişmediler. Her zaman mahçup ve minnettar oldular. İnşallah üniversiteden mezun olana kadar okutacağım. Bunun dışında eşim her ay TEV’e lösemililere ve darülacezeye dönüşümlü olarak maddi yardım yapar. İnsan yardım etmek isteyince gerçekten çok fazla fırsat ve seçenek var ülkemizde.

 57. sevgili arkadaşlarım ,esinsel , sibella,nazesen,btugan postahanenize mesajbıraktım.bir ara bakınız lütfen.bu arada başka İstanbul da oturan arkadaşımız varsatoplantı günü ve yeri için lütfen bana veya diğer arkadaşlarımla irtibata geçsin.iyi günler görüşmek üzere

 58. Teşekkürler Semyıl bende şimdi gördüm mesajını.1 gece haklısın dernek ve vakıf kurmak çok zor .Benim çalıştığım bankanın eğitim kültür vakfı kurulma çalışmaları çok uzun sürmüştü.Nalancım tamam bu konuyu hatırlatırım.teşekkür ederiz Neduk olsun arkadaşım kalbinin bizlerle olduğunu biliyoruz ve haklısın.Ben Mirayın mailini biliyorum ona haber vereyim.Yarına haberleşmek üzere herkese iyi akşamlar

 59. boncuk hanım ,canımcığım döner dönmez toplanırız üzülme sen arkadaşların listesini yap ,haber verelim.sevgili arkadaşlarım .hassasiyetiniz için hepinizi kutluyorum.ne yazık ki bireysel çabaların genele çok yarar sağlayamadığını biliyorum.ama bir damla bile deniz kadar önemlidir.inşaallah birilerini mutlu ederiz.para toplama vakıf,dernek kurma bizi aşar.ismail bey kardeşim bu işler oldukça zor ve uzun sürüyor.haaa sen illaki para verelim diyorsan bunu öğretmen arkadaşa yollayabilirsin.o ihtiyaca göre kullanır.

 60. Arkadaslar,Hala ayni dediginizde duruyor gibisiniz. Eger bir hareket baslatilacaksa bu devamli olmalidir. Su an düsündügünüz sey ise (kimse kusura bakmasin) sadece bir defalik EGO tatmininden baska bir sey degildir. Kimse beni yanlis anlamasin, kimse de kirilmasin ama böyle yola cikilirsa ancak bir iki okula yardim edilebilir. Yok üstte söyledigim gibi yola cikilirsa binlerce okula yardim edilir…Arkadaslar, gelin bir gönüllüler hareketi baslatalim. Bu hareketin adi da “GÖNÜLLÜLER HAREKETI” olsun. Ne dernek ne de vakif kuralim. Biz hic bir vakfa dernege de bagli olmayalim. Serbest gönüllüler hareketi olarak yola cikalim. Bir defalik herkes ne veriyorsa versin göndersin. Ama bundan sonra bir hesap acip para toplayalim. Buna yönelik bir site acalim. Orda kimler ne kadar vermis bir bir haftalik bülten olarak yayimlayalim. Bunun yaninda bir de Tartisma Forumu acalim tüm bu konulari orda tartisalim, yardima muhtac olan okullari orda tespit edelim. Sunu unutmayin ki” her yol baslangicta dikenlerle engellerle doludur. Bu engelleri biz hep beraber gönüllüler olarak asabilir bu isi gerceklestire biliriz. Bu hareketin her seyi sefaf olmali. Bu hareketin ne baskani ne sekreteri ne de muhasebecisi olmali. Biz gönüllüler olarak bu hareketin her seyi olmaliyiz. Bu islere yönelik bir sürü kurum ve kuruluslar vardir. Hepsinin bir yönetim kurulu ve bu kurula secilen baskan yardimci baskan sekreter vesaire gibi insanlari vardir. Bizim hareketimiz bagimsiz olmali tüm ülkeyi kapsamali ve her isteyen bu harekete katilmali her yardim yapanin yine her konuda söz hakki olmalidir. Bunca kurum ve kuruluslara milyonlarca kilik kiyafet para gibi seylerde yollaniyor ama hala hedefe ulasilmis degildir. Öyle olsaydi zaten burda bunu biz tartismis olmazdik. Öyle olsaydi Nazesen kardesimiz bu konuyu buraya acmazdi…Arkadaslar, parayi tasimak transfer etmek cok kolaydir. Isi kilik kiyafet gibi seylere dökersek bunun altindan kalkmak cok zor olur. Düsünün bi kere herkes bir torba esya yollasa; önce bu esyalari toplayip biriktirmek icin bir yer lazimdir. Böyle yerlerde kirasiz olmaz. Bir de bu esyalari göndermek icin kargo ücreti ödenecektir. Ödenecek kargo ücreti bazen gönderilen esyanin da degerinden fazla olmaktadir. Her isteyen bunu belirlenecek adreslere bireysel olarak da yapabilir…Elimizde para olunca hem o bölgede belirledigimiz okullara ve ögrencilere, hem de her seyi yine o bölgeden temin ederek o bölgenin esnafina yardim edebilir oralarinda ekonomisine katki saglaya biliriz…Pek tabii öncelikli hedefimiz Okulllar ve Ögrenciler olmalidir. Ancak diger yardima muhtac hastalari aclari acikta kalmislari da unutmamali her birine gönüllü sefkatli ellerimizi uzatmaliyiz…Her Kent’te gönüllü (güvenilir) kesifciler olusturulmali böylesi yardima muhtac Okullari ve Ögrencilerini tespit ederek bizlere bildirmeliler.Böyle bir hareket icin ne bir dernege ne de bir vakfa ihtiyacimiz vardir. Adi üstünde GÖNÜLLÜLER HAREKETI…Yapilacak isler…1- Hemen bir kac banka da Gönüllüler hareketi adina hesap actirilmalidir.2- Acilan hesaplardan kimse tek basina para cekememeli, en az 5 (güvenilir) kisinin imzasi ile cekile bilmelidir.3- Gönüllülerden bir kesif kurulu kurulmali yardima muhtac olan okullar ögrenciler tespit edilmeli ezbere hareket edilmemelidir. (her gönüllü kesifci olabilir)4- “GÖNÜLLÜLER HAREKETI” adi altinda bir site ve bir Forum sitesi kurulmali yapilan tüm faaliyetler orda halka acilmali her sey sey sefaf olmalidir.5- Bu harekete yardim edecek kurum kuruluslarla (gönül bagi disinda) hic bir özel bag olusturulmamalidir.6- Her isteyen bu harekete katila bilir ve gönüllü olabilir.7- Bu hareketin baskani sekreteri muhasebecisi tüm gönüllülerdir.8- Her isteyen gönüllü belirtilen adreslere tek basina da yardim edebilmeli kilik kiyafet kirtasiye malzemeleri götüre bilmelin yollaya bilmelidir. (Ancak bu bireysel hareket olarak kalmalidir)9- Bu hareket tamamen sefaftir. Gönüllüler hareketi adina yapilan tüm yardimlar sitemizden aciklanacak, ve yapilan her bir kurusu kimin yaptigi (itenirse adresleri ile) aciklanacaktir.10- Gönüllüler hareketinin her seyi siz gönüllülersiniz. Yapilacak her faaliyete bizzat katilip görüs ve önerilerinizi bildirebilir, ve yapilacak her faaliyete bizzat katila bilirsiniz…Iste hareketimizin genel tüzügü bunlar olmalidir. Madem toplanacaksiniz hepinizden ayri ayri ricam bu konuyu enine boyuna tartismanizdir. Benimle konusma ihtiyaci duyarsaniz tel: Numarami da vere bilirim…Bu sadece bir öneridir. Alacaginiz kararla ne olursa olsun yaninizda sizlerle kolkola olacagimi unutmayin. Ama dedigim gibi yapilirsa bir degil binlerce okula yüz degil yüzbinlerce ögrenciye yardim edebilecegimizi de unutmayin. Saygilar

 61. Haklısın İsmail kardeşim şimdi yazınızdan döküm alıp toplantımıza götüreceğim.Bir site açalım bu fikir mantıklı .En azından yardıma ihtiyacı olan okullar tespit edilebilir bu konuyu enine boyuna tartışacağız merak etmeyin.Bu arada facebookta köyokullarına kitap diye bir grup var onuda incelemenizi öneririm.Yardım etme teklifine sıcak bakan bir kaç kişiyle tanıştım ama nerdeyse o gruptanda 6 aydır ses çıkmadı yani yazıda gelmedi hiç bir girişim için.İsterseniz facebooktan köyokullarına yardım diye bir grpta açıp sesimiz daha çok kişiye duyurabiliriz.Yardıma ihtiyacı olan okul ve öğretmen isimlerini ordan da duyurabiliriz.Ama hazırladığınız bu tüzük çok güzel site kurma işi gene size kalır .Ben hiç denemedim ama yardım ederim.Şu toplantımızı gerçekleştirelim size telefonda açar olmazsa msnden konuşuruz.Sizede saygılar ,sevgiler

 62. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Hemen yazıp çıkmam gerekiyor -kardeşimin pcdeyim açmadım kendimindiki ama yarın sabah açarım-1.si gelmeyi inanılmaz fazla istiyorum :D2.si ben avrupa yakası avcılarda oturuyorum3.sü cuma günü dersaneden saat 12:15 te çıkıyorum yani siz onun üzerine yol bazında maximum 2 saat koyun. -Tabii süpriz bir etüdüm falan çıkmazsa :S- Ancak 14:15 gibi orada olabilirim. Kadıköy’dü galiba?Sanırım en zor benim ulaşımım olacak ama… Biri mümkünse detayları bana mesaj atabilirse inanılmaz sevinirim.Not: Bana göre orta nokta Taksim :P :P :P Pilli de Taksim de zaten :D

 63. Tabi bildiririz ve bizlerde aramızda olmanı çok isteriz.Nalan Hanım İstanbula gelince programı yapıp sana bildiririz Fraize cim.

 64. Nazesen, siz hele bir bulusun. Bulusmanizdan sonra yine burda her seyi ayrintili olarak konusuruz. Basarilar diliyorum. Insaallah hayirli bir yolun ilk adimlari olur…

 65. arkadaşlar öncelikle tebrik ederim kolay gelsin elimden gelen neyyse yardımcı olmak isterim ama benim bildiğim kadarıyla yardım amacı ile hesap açmak için izin almak gerekiyor yoksa cezai şartları var hemde gayet ciddi paralar( iç edilmesin diye) haberlerde falan çok duydum sonradan sorun olmasın başarılar

 66. bende yardım etmek istiyorum.ama pek iyi örgü bilmem. kitaplarım var birkaç koli. ama çoğu lise 1. offff ben nasıl yardım edecem? biri banaa bu konuda yardım etse olur mu???

 67. 1. offff ben nasıl yardım edecem? biri banaa bu konuda yardım etse olur mu???

  tutku34 gülümsettin beni.1.aile, arkadaş çevreye bir sor bakalım.vazgeçebilecekleri oyuncaklar var mı? Hani çocuktur bunlar ya. Ekmeği bilmez ama oyuncak başka bir şey.2. Okuyan arkadaşlarına sor evde kullanmadıkları defterler var mı? Kullanılmış kısımlarını kapla derle düzenle gönderirsin.3. Çevrendeki herkezden buna benzer kullansalarda eşyalarından faz geçmelerini iste.Mesela her kız arkadaşından toka iste.Kalem iste. Ama düzgün olsunlar.Ya da bir tane alsınlar canım.Bak nasılda birşeyler toplayacaksın.yazdıklarımın küçük ayrıntılar olduğuna bakma sen.MUTLULUKTA ASLINDA KÜÇÜK BİRŞEYDİR.(inş. yardımcı olabilmişimdir:)

 68. çoook teşekkür ederim çok büyük bir yardımınız dokundu.o yüzden ninem benim adıma öpüyo hepinizi.

 69. mrhb benimde evde bir dolu kitap ansiklopedi var bunları oradaki arkadaşlara seve seve gönderebilirim…iletişim adresi veye tel verirseniz sevinirim..

 70. tmm ben arkadaşlarıma söyledim. hatta okulda da duyurtmayı düşünüyorum. herkes verebilecekleri şeyler olduğunu söylediler. bir da bazı arkadaşlarımın kıyafetleri var fazla giyememişler en fazla 2 kez giymişler onları gönderemez miyiz acaba diye soruyorlar.

 71. ya aklıma bişey geldi ama size sormadan yapmiyim dedim. ben forumtr üyesiyim. acaba yazıp orayada duyursak mı? belki ordan da yardım edinebiliriz. ama sırf vandaki çocuklar için değil başka çocuklara da yardım yapabiliriz belki ??????????

 72. Yaa buralarda neler olmuş, bu aralar yoğunluktan pek giremiyorum, bu yazıyı da atlamışım ühüüüü.. hepsini okuyamadım ama bir buluşma olayı var galiba,arkadaşlar ben üsküdardayım, henüz buluşmadıysanız ve hafta sonu olursa ben de gelmeyi ve sizleri tanımayı çok isterim, organizasyonlara ve elimden geldiğince yardımlara da katılırım.Fırsat bulduğumda tüm detayları okuyacağım.Bu arada TEGV’e yardımla ilgili bir yorum gördüm arada. Tedasüf bu konuyu kendi sitemde de yazmıştım, Nasıl yardım edilir, çocuklarımız nasıl aktivitelerden faydalanır, nasıl gönüllü olunur konularında bilgi vermiştim.Yazım da burada…Çocuklar o kadar önemli ve değerli ki, nerede olursa olsun ellerinden tutmak lazım..Böyle duyarlı bir ortamda olmaktan ayrıca onur duydum, hepinize sevgiler. :)

 73. Çok seviniriz Moonless tabiki gelin,tutkucum bu ne güzel coşku böyle çok sevindim tabi olur temiz olduktan sonra çok mutlu olurlar.tutkucum ninenede bayıldım valla…)))Bu arada toplantıya geliyormusun.?Kondor ne güzel anlatmışsın tokalara küpelere kızlar bayılıyorlar.Esinsice kitap bekliyen Nagicenin arkadaşları var 2 farklı köy okulu bende göndereceğim onlara yazdım.Bu yazının ortalarına doğru adresler var mailleride.Benim Bahsettiğim okulun öğretmeninin adresini tekrar yazayımHilal Kılıçpınar mah.nuriogulları apt.kat:2 no:6Tutak /AgrıBaşakça çok teşekkür ederiz uyarın için.Bu çok önemli tabi.İstanbuldaysan toplantıya bekleriz.Xnicox yarın buluşuyoruz.Nalan Hanım geldi.Gelişmeler yarına.

 74. aaa ben de üsküdardayım :) ama yarın sabahın köründen akşamın körüne kadar dersim var o yüzden hiç pokemonluk yapıp atlamadım mevzuya… artık buradan okurum… Umarım güzel bir gün geçirirsiniz…

 75. arkadaşlar, sizden birşey rica etsem. İhtiyacı olan okulların öğretmenlerinin e-mail adreslerini postaneme atabilir misiniz?

 76. Iste TÜRK kadini, iste TÜRK bacilari. Zamaninda sirtlarinda mermi tasiyan, hasta cocugunun üstünden örtüyü alip (düsmandan saklamak icin) mermilerin üstünü örten Ayse hatunlarin, Fatma ninelerin torunlarisiniz siz. Her seyi Zafer’den sonraya birakan, (evlilik nisan gibi) ve cogu Canakkale’de, Dumlupinar’da, Kurtulus savasinda Sehit olan Ahmet, Mehmet, Hasan, Hüseyin’lerin kardesleriyiz biz. O zamanlar bunca olumsuzluklarin altindan kalkip, azimle ülkeyi savunan Atalarimizin hic bir seyi yoktu. Tüm bu olumsuz sartlara ramen onlar boyun bükmediler, canlari pahasina da olsa bizlere bu cennet Vatani miras biraktilar. Bu gün ilim ve irfan gücü gerektir. Bu gün kardeslik duygulari ile yanip tutusmak gerektir. Bu gün birlik ve beraberlik zamanidir. Bu gün dag tas tepe bayir engel demeden kosma Ahmetl’ere, Fatma’lara, Hasan’lara, Ayse’lere, Hüseyin’lere ulasma zamanidir. Ben bir sey yapamam demeyin sakin. Hepimizin yapacagi bir seyler mutlaka vardir. Elbette insan tek basina bir sey yapamaz, yapsa bile sinirli olur. Ama böyle birlik olunursa tüm engeller kolaylikla asilabilir, ve sinirsizca tüm halkimiz kucaklanabilir. Öyleyse durmamaliyiz. Herkes kendi capinda bir seyler yapsin. Kis gelmeden ulastiralim yardimlarimizi. Nazesen kardesimin verdigi adrese, ve daha sonra verilecek adreslere yagmur gibi yardim yagdiralim. Biz burda konusurken orda yavrularimizin deftere, kitaba, kaleme giysiye muhtac durumda oldugunu unutmayalim. Artik ne yapa bilirimi degil, ne yaptimi konusalim…Haydi dag tas yollar katedelim.Haydi hep beraber engelleri asalim,Haydi kardeslik elimizi uzatalim.Haydi hep beraber gönülleri fethedelim.Haydi GÖNÜLLÜLER HAREKETI’NE destek verelim.Dünyanin bir cok ülkesini gezdim ama TÜRK hanimlari kadar sefkatli, yüregi kardeslik duygulari ile carpan, sevgi ve merhamet dolu kimseyi tanimadim. Bir abiniz, bir kardesiniz olarak sizlerle gurur duyuyor, sizi cok, ama cok seviyorum. Ismail

 77. hayirli cumalar hekese dileklerimle lafi cok kisa tutup. bir an önce bu porejiyi gurban bayramini kadar tamamlayip. bayramda cocuklara iki sevinci birden yasatalim diyorum. ben size ancak madiyat yönünden az yada cok yardimci olabilrim . lütfen en kisa sürede bu isi sonuclandiralim sizlerin yardimiyla dilerim saygilarimla

 78. slm kızlar yaa herkes aynı okula yollamasın .bakın benim arkadaşlarımın okullarınında çok ihtiyaçları var.mail adreslerindden ulaşabilirsiniz.Adres : Funda SALI (fusal_fb@hotmail.com ) Karlıova PTT Şubesi (Taşlıçay İlköğretim Okulu) Karlıova – BİNGÖLgamze erginer(gamze.dadas@gmail.com) Dadaş Köyü /Hazro /Dİyarbakır

 79. bu arada ptt kargo ile edirne den 8,5 kg. kitabı bingöle 6.25 ytl ye gönderdim.fiyat kargo için bir fikir verir diye yazıyorum..

 80. merhabalar tekrar.Dün toplandık .Kadıköyde buluştuk.Gelemeyenlerinde kalpleriyle bizlerin yanlarında olduklarını biliyorum.Nalana, Semyıl, Craftwoman, Lilacsmell,ben(Nazesen),Esinsel .11 gibi buluştuk sat 3 olmuştu ben ayrılmak zorunda olduğum için kalktığımda arkadaşlar oturuyordu.Ben yıllardır tanıdığım ama uzun zamandır göremediğim arkadaşlarımla buluşmuşuz hissine kapıldım.Hepinize çok teşekkür ediyorum geldiğiniz için arkadaşlar.Bu arada şu kararları aldık, Dernekleşmek ve bir dernek adına hesap açmak uzun sürecek bir iş.Ve yasal cezaları var Başakçanın dediği gibi.Bu yüzden her ay yada 45 günde bir toplanmaya karar verdik.Önce Tutaktaki Hilal öğretmenin okuluna Bir paket gönderceğiz.Bunu da çalışanlarda katılabilsin diye ve de Nalan Hanım gitmeden cumartesi yapalım dedik ve postanede yarım gün açık olduğundan haftaya yapalım dedik.Kesinleşmeden önce gün konusunu tekrar yazıp belirtiriz.Melek35 ve xnicox sizlere mail ve telefon vereyim sizler para gönderilerini öğretmenlerle konuşup yapabilirsiniz.Sonra Nalan ankara toplantısını da yapıp ordakilerle de yardım olanaklarını konuşacak.Bir sonraki ay Nagicenin okullarını daha sonra sırayla Nalan Hanımın bahsettiği Alinin okuluna yardım etmeye karar verdik.ben kırtasiye gönderdiğim için ağır olduğunu ,giyim eşyalarının ağır çekmeyeceğini,en kötü ihtimalle otobüs kargolarıyla ulaştırabileceğimizi tahmin ediyoruz.Eğer toplananlar çok fazla olursa diğer okullara bölebiliriz.Önümüzdeki hafta toplantıya hepimiz göndermeyi düşündüğümüz eşyalarla geliriz.Toplantıya gelemeyenler de kendileri postaya verebilirler.herkese sevgiler

 81. Evet evet biz toplandık dün çok güzeldi,ben sonradan geldim ama yine de yetiştim,çok keyif aldım gerçekten :) Nazesen abalacım siz gittikten sonra biz Nalan Abla,Füsun Abla,Craftwoman ve Nalan Abla’nın kızı Gül ile attık kendimizi Kadıköy pazarına dört kocaman poşetle döndüm eve harika bir gündü,sizleri tanımaktan çok mutluyum :) Bu arada Ertuğrul’u da yedik yedik bitirdik,maaşallah çok tatlı kerata :))

 82. Ne güzel olmuş Cuma pazarının kumaş bölümüde harikadır lilacsmellcim yeniden tekrarlamak dileğiyle herkese sevgiler.

 83. ne güzel sizin adınıza çok sevindim.gelmeyi çok isterdim.sonraki buluşmalara inşallah.bu arada felaket grip oldum.emzirdiğim için ilaç almadım ama iyice göğse inmiş:(((mecbur ilaç alıyorum şimdi.hiçbir katkıda bulunamadığım içinde çok üzüldüm.ama sanırım birşeyler yapmaya devam edilecek.bende elimden ne gelirse yapmaya çalışacağım.keşke resimlerinizi çekip yayınlasaydınız sitede:))

 84. sevgili btugan,cok gecmis olsun.insallah en kisa surede atlatirsiniz.bulusmamiz gercekten cok guzeldi,tadi damagimda kaldi desem yeridir.insallah tekrarlayacagiz,o zaman katilirsiniz.lilaccim,dort kocaman posettekiler,kimbilir ne guzelliklere donusecek,kolay gelsin canim.sevgiler hepinize.

 85. asyacım hemde kaçkere hiç mi kulakların çınlamadı ?hem bir sen mi? nerede ise hepinizi andık keşke imkan bulsak hepimiz bir araya gelebilsek.Şunu anladımki buradan yüzyüze gelmesek bile bizleryürekten bağlanmışız.hiç yabancılık çekmeden çoook eski dostlar gibiydik.zaman su gibi aktı anlayamadık.hem dostluk adına hemdeprojelerimiz adına güzel yararlı bir toplantı oldu.Aaaaa bir konuyu atlamam gerekiyor kimimiz tığla,kimimizörgüden ,kimimiz keçeden,kimimizde kırmızı deridenyaptığımız “10 marifet”logolu yaka iğnelerimizle geldik top-lantımıza nede olsa yaratıcı hanımlarız;)))))bu arada cuma pazarını fetheden arkadaşların ürünlerinideen kısa zamanda burada görmek ümidim.toplantımıza katılan tüm arkadaşlarıma birkez daha teşekkür ediyor.ve inşallah diğer toplantımızı da birhafta sonuna ayarlıyarak gelemeyen arkadaşlarımızladabu toplantımızda buluşmak dileğim.btugancım geçmiş olsun. gönlünün bizimle olduğunu biliyorum.

 86. bir daha toplanacakmısınız. belki bende gelebilirim. avrupa yakasındayım ama eniştem taksici belki gelirim.Siz hangi yakada toplanıyosunuz.

 87. 2.si ben avrupa yakası avcılarda oturuyorum

  aa inanmıyorum. Fraise ablacım bana çok yaknsın Ben esenyurttayım burdan avcılar 20 dk falan. sık sık geliyrum ben avcılara.marmara caddesinde dolaşıyorum arkadaşlarımla genelde. :) esenyurta gelrsen beklerim.

 88. Btugan geçmiş olsun.Bol bol ıhlamur içmeni ve ıhlamurla gargara yapmanı öneririm.Tutkucum anadolu yakasında toplandık seni görmeyi çok isteriz.Bir şeyler ayarlıyalım mutlaka.Bu arada benim kırtasiye paketim gitmiş çok sevindiğini yazmış Hilal öğretmen bu arada çocukların ne eksikleri var dediğimde ayakkabı ve bere ihtiyaçları olduğunu yazdı.Ben ayakkabı numaralarını da buraya yazıyorum arkadaşlar elinizde ayakkabı da olabilir diye düşünüyorum.

 89. Çocukların ayakkabı numarasıda;kızlar için 2tane 31 numara 3 tane 32 numara 1 tane 33 numara 2 tane 35 numaraErkekler için ; 2 tane 31 numara 3 tane 32 numara 3 tane 35 numara 1 tane 36 numara

 90. iki gündür onmarifeti açamıyordum ,ben de bir yere konuyla ilgili yazdım ama nereye idi unuttum.biraraya gelmekten olayı çok mutlu olduk.İsimlerin yüzlerle somutlaşması bambaşka.en son lilc cığım da çıtırçıtır gelince tamamlandık.lilaccım resimlerinde göründüğü gibi genç bir ev hanımı değil gerçekten liseli bir öğrenci havasında minicik ve çok tatlı.Diğer arkadaşlarımsa üçüde tam hayal ettiğim gibi çok zarif,ince ,ölçülü ve içtendiler.Ben bildiğiniz gibi nalan ( tersten de düzden de nalan okunur )güldük söyledik bir ara gözlerimiz doldu ağladık bile …güzeldi velhasıl

 91. tmm güzeldi şahaneydi ablam ama hani dedikodu, nerde dedikodu, hani nerde çekiştirmeler?? dedikodusuz toplanma mı olur..lütfen çok rica ediyorum ..:)

 92. Üff hanımlar yaa, ben birkaç gündür İstanbul’dayım ama geldiğimden beri bir sürü aksilik yaşadık ve telefon da arızalıydı ve dolayısıyla da internet tabii ki ancak bugün düzelebildi. İstanbul’a gelmiş olduğum ve de çok da istediğim halde buluşmaya gelemedim, tam zamanı ve yerini de öğrenememiştim zaten, gerçekten çok üzüldüm:(Ben de yardım için bir şeyler yapmak istiyorum tabii ama valla hangi yönden,nereye ve nasıl bir şeyler yapacağımı bilemiyorum, kafam karıştı doğrusu. Herkes kendi kendine mi bir şeyler yapıyor şimdi?

 93. Nalan Ablacım çok tatlısın çok teşekkür ederim,ne mutlu oldum yorumuna :) Biri dedikodu mu dedi? Hımm ağzını fermuarla kapatmış smiley olsa keşkeee :)) Sibel Abala hala İstanbul’daysan görüşelim seninle,çok isterim, haberleşiriz istersen.Embir kıskandın mı seen bakiiim? :)

 94. saatoniki çok haklısın

  saatoniki diyor ki;tmm güzeldi şahaneydi ablam ama hani dedikodu, nerde dedikodu, hani nerde çekiştirmeler?? dedikodusuz toplanma mı olur..

  olsa dükkan senin ..çok zarf attım ama bu kızlar çok cici çok hanım çıktı.dedikodu yapmadılar.dur umudunu yitirme biraz da Ankaralıları zorlarım.onlardan da birşey çıkmazsa artık bir zahmet oturup ikimiz üretiriz:)))))sibelciğim ve katılmak isteyen diğer arkadaşlar nazesenden gelecek yer ve zaman organize iletisini gözlesinler hatta ona bildirsinler ve sorsunlar.ben dönmek zorunda kalmazsam hafta sonu da buradayım inşaallah

 95. teşekürler arkadaşlar.nazesencim ıhlamuru hiç ihmal etmiyorum.içimde ıhlamur ağacı çıkmaya başladı bile.geçmek bilmiyor ama ya :((ve evet semyılcım kesinlikle gönlüm sizinleydi.)))cuma pazarınıda ayrıca özlediğimi yazmadan geçemiyeceğim.:))

 96. semyıl ablam benide unutmadınız yaa çok sevindim inan ……inanın bende gelmek istiyorum ankarada olursa hemde çok ama sanmıyorum çıkabilirmiyim:(((bu arada nalan abla resimdeki seni ve eda ablayı biliyorum sadece ama diğerlerini bana bir sayıver sana zahmet lilac yok orda demi….logolarıda görmedim sanmayın hıh:))))

 97. soldan sağa kim kimdir acaba?aldı mı bi merak?? bu arada siteden çok yakında bomba ötesi bir haber gelicek..sakın şoke olmayın ..öööle güzel ööle şahane bi haber ki sanırım herkes sevinecek..

 98. aaaa bombamıııııııııııhabermi…………..:))))lilac hadi yaaa sende resmini eklede bana bir sayıveraaaaaaaaaaaa. ama amma naz yaptınız yahu meraktan çatladım şunun şurasında…..:DDDDD

 99. saat 12cim bir sen soldan sağa bizleri tahmin et bakalım.Evet arkadaşlar bilin bakalım kim kimdir :))))

 100. sibella İstanbul da olupda toplantıya katılamamanıza çoküzüldüm. internetinde arızalı olması ayrı bir şanşsızlık,sizden ilk mesajıma cevap almama rağmen belki yatişirsenizdiye toplantı yerinide bildirmiştim oysa.şanssızlıklar üstüste gelmiş. ama olsun yine toplanmak istiyoruz. ozaman olur inşallah.yardım konusunda nalan hanımın ankara toplantısındansonra daha da kesinleşecek şu an bizim aldığımız kararagöre ( yukarıdaki yazısında nazesen hn.da belirttiği gibi) elimizde belirlenmiş okulları sıraya koyup 1 ay/45 günara ile her okula yardım götürmek,

 101. gönderdiğim 1.sınıf hikayeler bingöl-karlıovadaki öğretmenimize ulaşmış bu gün.gerçekten çok sevinmiş mailinde bunu hissettim.ve ben dahada mutlu oldum..

 102. Nazesen, Esinsel, Semyıl , Nalana, , Craftwoman,( edasuner de olabilir nedense pek benziyo) ee biri daha eksik lilac ta olamdığına göre fotoda ..nalan ablanın kızı mı var bu fotoda ? kafam karıştı bilemedim..

 103. bilemediiiin…. nalan hanımın diğer tarafındaki füsun hanım(nalan hanımın arkadaşı) diğer arkadaşlardan sadecesoldan sağa takipte 2 arkadaşı tahmin edebilmişsın.nalan hanımın dışında….)))))))

 104. Çooook güzel olmuşş, çok istedim ama Nalan ablacım hadi ama çabuk dönün de buluşalım. S12 ya meraktan öldürmeden söylesene sende olmaz ama süpriz deyip bırakma :( HAYDİ SÖYLEEEE

 105. saat 12 cim nalan hanım burada belirtmiştiama bende söyleyeyim gelenleri SEMYIL, Esinsel,Craftwomen,Nazesen,Lilacsmell,Nalana ve arkadaşıfüsun hanım tamam mı ?embiiirrr, acele etme birazcık daha burada kalsın sonra hep Ankara da zaten…))))bu arada saat12 bende HAYDİ SÖYLEEEEE diyorum.))))

 106. asya saat12 suprizi söyleyinceeeeee:)))))yaaaaa asya arıza bende mi sen ne çabuk linki kondurmuşsun öyleeebenimki linki tıklıyorum ve bekletiyoor ve ben yazıyım derken birden yazı gönderilmiş oluyor. ayarları ile mi ilgili ?

 107. sanmıyorum ayarlarda soun olacağını explorer mı kullanıyorsun abla birde firefox yüklesen ordan girsen siteye…. bilmem ki…..saat12 sürprii söyleyince açıklayacağına öre bağlantılı bişi bu demi…aman ii söleme :)))

 108. aaaa darılma hemen…. valla saat12 ile bağlantılı değil..belki süprizi söyler diye dediydim ama tık yok.:)kimse duymadan sana 1 kopya vereyim sol baştaki kotmontlu benim….bu arada explorer kullanıyorum. birde bu aralar sitede yavaş çalışıyor(belki bende öyle bilemem) neyse artık bende link vermeden idare ederim olmazsa.(

 109. asyayaren’in dediği gibi firefox bu gibi durumlarda her zaman daha iyi sonuç veriyor, aklınızda olsun. bizim sistemde dediğiniz probleme yol açacak bir terslik yok şu anda. sorununuz devam ederse bilgi@pilli.com‘a yazın, oradan haberleşelim ve farklı bir problem mi var anlayalım. selamlar.

 110. küstükmüydü:)))yok ablam ben sana küsermiyim hiçsen bana moral isteyince habr ver ben sana veririm kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş ama olsun idare ederiz:))))

 111. Şemyıl ablacım ben sizi tahmin etmiştim şimdi de düğümü çözdüm yani kim kimdir buldum soldan sağa doğru yazıyorum: Şemyıl ablacım, Esinselcim, Nalan ablanın arkadaşı ablacım, Nalan ablacım, Craftım Womenım, Nazesincim :)) bildim değil mi bildimmmm

 112. lilacsmell li resmi bir türlü ekleyemedim ne yaptımsa olmadı .bu durumda sizi daha fazla merak ettirmeyeyim dedim bloguma gidip yazayım siz de oradan hem o günü hem de resimlerde kim kimdir i okuyun bari

 113. ben o fotoyu Craftwoman’a yolladım o da sana sen de bana yolla geri ablacım :) az önce baktım çok güzel yazmışsın :)

 114. yazıyı okuyuncayorum da yazın lütfen ziyaret ettiğinizi anlamam için.sayfama gelmeyenlere gitmemek kararı aldım .güzel bir gündü lilac,ben yarın pazara yine giderim .salı gün maç vardı.pazar yoktu

 115. YAHU HOŞ BEŞ GÖRÜŞMÜŞ NE GÜZEL OLMUŞ, ALLAH MUHABBETİNİZİ ARTIRSINDA. BEN BÜTÜN YORUMLARIDA TAM OKUYAMADIM,KAÇIRMIŞTA OLABİLİRİM. TOPLANTI SONUCU OLARAK YARDIM MEVZUULARI NE ALEMDE BEN ONU ŞEY ETTİM.

 116. Kondor her ay bir okula yardım etmeye karar verdik .İstanbul olarak atkı bere ve isteyen istediği şeyleri( (hatta ayakkabıya ihtiyacı olan çocuklarıda )yazdım isterseniz topluca bir C.tesi (postane öğleye kadar açık) ya da herkes evinden postaya verecek.Nalan da Ankara gurubuyla toplanıp ordan gönderi yapacaklar

 117. Mini mini 1'lerim =)
  Mini mini 1’lerim =)

  Merhaba…Ben Bingöl Karlıova’da öğretmenlik yapıyorum. Sizlere gönderdiğim resim de nagice rumuzlu ablamın bana göndermiş olduğu kitapların bir kısmıyla çektiğim öğrencilerim. Resimde kitapların bu kadar az olduğuna bakmayın. O kadar çoktu ki kitaplar görünce şaşkınlıkla heyecan ve sevinç birbirine karıştı :) Sağolun nagice ablam öylesine çok ve öylesine güzel kitaplar göndermiş ki bizlere, o kitapların bir kısmını diğer 1. sınıf öğretmenimize, bir kısmını 2. sınıf öğretmenimize verdim. Diğer bir kısmını da kendi sınıfımdaki oluşmakta olan kitaplığımıza koydum. nagice ablama buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Sizlere de, her birinize, bu güzel ve içten duyarlılığınız için teşekkür ediyorum. Çünkü buralarda şartlar gerçekten zor. Ama arkamızda sizler gibi iyi ve yardımsever insanların olduğunu bilmek gerçekten bizlere güç veriyor. Her şey için teşekkürler… Kolay gelsin…

 118. Merhaba iyi yürekli güzel insanlar. Yazılanları okuyunca inanın çok duygulandım. Ne hayırlı işlere imza atmışsınız. Benim de kızımın bir sürü hikaye kitabı var ve çevremden de daha bulabilirim. Bana da bunları gönderebileceğim bir iletişim adresi verirseniz çok sevinirim. Postaneden e-mail adresi yazarsanız iyi olur. Cevaplarınızı bekliyorum…

 119. Pazartesi buluşuyoruz arkadaşlar 10,30 da katılmak isteyen tüm arkadaşları bekliyoruz.Bu arada ne dersiniz postaneden atkı ve bereleri postaya verelimmi sonrayamı kalsın?

 120. Tamam burda bile hava bayağı soğudu orda daha kötüdür tamam gönderelim bu buluşmada.Buluşmaya gelemeyenlerde kendileri postaneden göndersinler.Hilal Öğretmenede mail gönderelim kargosuz gönderiler için.Postaneden alır.

 121. nagice canim,”kendi gunlugunu kendin yap” ve “davmeran kupe” de yazildi bu defa.ben,tek kelime ile doyumsuzdu deyip,seni o yazilara yonlendireyim :)

 122. 2.nulumamızda çok güzeldi arkadaşlar bu kez Miray,Sibelle da vardı .Ben biraz erken kalktım ben kalkarken Miray gelecek bir arkadaşımızı daha karşılamaya gitmişti.Şimdi Nalancımda Ankara toplantısını yapıp hem yardım işlerimizi konuşacaklar hemde tanışmış olacaklar.Darısı İzmirlilerin başına….)))

 123. arkadaşlar merhaba Biz bu hafta esinselle atkı ve bere göndermek için üzere buluşacağız.nagice teşekkür ederim güzel sözlerin için.keşke elimizden gelsede bir çok okula yardım edebilsek.Bu arada arkadaşlar gönderdiklerimiz buraya yazsak ve aynı şeyleri aynı okula göndermek yerine diğer okullara yönelsek ne diyorsunuz?Peki Ankaralılar ne zaman buluşuyorsunuz hem tanışmak hemde yardım organizasyonu için?.Haydi arkadaşlar bu konu sadece burda yazdıklarımızla kalmasın devamını getirelim.Hepinize sevgiler.

 124. nazesencim,semyıl da buluşmamıza yetiştirmeye çalışıyor.gonderdiklerimizi buraya yazmak fikrine katılıyorum.aynı yere fazladan birşeyler gitmemiş olur.

 125. arkadaşları organize edelim diye burada ve blogumda döndüm buluşalım diye yazdım ama boncuk hanım ve embirle görüşebildim ben de bekliyorum .ne bekliyorum,şöyle ki; ben ankaradayım , şu günlerde gelebilirim derlerse toplantıyı o gün ve saatlere göre düzenlemek zor olmaz.

 126. evet nalan öğretmenim,şimdi istanbul- ankara rekabetini başlatıyorum.bakın istanbul sınıfınızdakiler (yani ben,nazesen ve esinsel )derslerimizi çalıştık. bereleri ve kaşkolları hazırladık.dün cuma günü de yine kadıköy de yine “simit sarayında”buluştuk hemen kolimizi hazırlayıp postaya verdik.ben yaptıklarımı da fotoğrafladım ama bu sefer gerçektenbir problem var . bu benden değil buraya fotoğrafları ekliyemiyorum. daha sonra tekrar deneyeceğim. çünki çoksıkıldım. detaylı olarak yazdığım yazım 2 kez silinince sadecebilgi olarak yazıyorum.yalnız şunu da belirtmeliyim başta siz olmak üzere hepinizin kulaklarınızı çınlattık.evet ankara, biz ikinci okulumuzu seçmeye hazırlanıyoruz.sizlere de iyi toplantılar.resimlerinizi görmeye sabırsızlanıyoooruuuummmm :))

 127. yaaa ben çok kıskanıyorum biz gurbetteyiz buluşamıyoruz anladık ama ne yapabilirim nereye ne gönderebilirim bana cevap yazın. çokmu geç kaldım?

 128. ankaraaaa duydunuz mu semyılı huuu,ben hastamı da yerine yerleştirdim hâlâ sizden haber bekliyorum.buketciğim sen de semyıl ve esradan adres alıp yollayabilirsin canım.altın kızlar aferin size hepinizi öptüm.orada olmak ,sizinle yin e tatlı tatlı sohbet etmek isterdim.çok özledim sizi

 129. ben daha önce 1. sınıf kitaplarımı bingöl karlıova’ya göndermiştim.daha sonrada sağolsun buradanda kitap gönderen ve forumdanda etkinliğe dönüştürerek bir çok giyecek gönderimiz oldu bu okuldaski miniklerimize.o dönemde yamış gamze arkadaşım vardı.isterseniz ikinci okul olarak onu seçebilirsiniz.eğer hazırda okulunuz yoksa.bende her türlü desteğimi veririm tabi.şöyle -Dİyarbakır /Hazro / Dadaş Köyü’nde 1 sınıf öğretmeni.her şeye ihtiyaçları olduğunu yazmıştı.25 öğrencisi varmış.belki size yardımım olur diye yazmak istedim.okul tercih edilirse irtibata geçer nasıl göndereceğimiz konusunu ayarlarız.bende telefonuda var .her şey gönlümnüzce olsun.mail adresi:gamze.dadas@gmail.comadresi:GAMZE ENGİNERDİyarbakır /Hazro / Dadaş Köyü

 130. Biz 2.okul olarak Nalanın bahsettiği iç çamaşırı eksikleri olan çocukların bulunduğu okulu seçtik.Nalan Alinin bloğunda demiştin değilmi? Bu arada bu kadar yazıştık Hilale sordum bir şeyler gönderen oldumu diye sadece bir kişi den gönderi yapılmış onuda pazartesi alacağım dedi.Bizimkilerde salı çarşamba ellerine geçer.Umarım Ankaradan daha çok katılım olur yardım için.Nalan inan gözlerimiz aradı seni arkadaşım,hadi bakalım Ankaradan iyi haberler bekliyoruz

 131. nalan hanımcım sohbetlerin tadı damağımızda kaldı zaten.ben de aynen, sizi çok özledim ne diyeyim inşallah yinegüzel bir neden çıkarda yine istanbula gelirsiniz.(ne de olsaburada bir de Ertuğrul Paşamız var di mi ama ?) :))

 132. semyıl ve nazesene aynen katılıyorum nalancığım.inşallah ilk fırsatta yeniden görüşmek dileği ile,bende çok özledim :)

 133. Tamam yazarız Nagice.Hilalin okuluna gönderilen atkı ve bereler 15 kişilikti onlar 30 kişiler onlara da gönderebilirsin.

 134. Bugün Hilal öğretmenle konuştuk nette.Atkılar gitmiş.Birgün öncede Adanadan Nimet abla da atkı gönderdi dedi.Çocuklar mektup yazmak istiyorlarmış bize ve çok mutlu olmuşlar.

 135. herkese selamlar coktandir aranizda olamasamda yazi olaylarinizdan takipdeyim, Sizleri cani gönülden kutlarim bu sevgi yumagi yardimlariniz sizlere en güzel sekilde geri geleceginden eminim karsiligi almak istemeseniz bile . hilal arkadasima ulasamadim en son ama buradan eger okuyabilirse yazdiklarima ona müjdeyi verebilirim illsah bu hafta madi yönden emanetimiz adresine yolanacak. fazla deyil ama en azindan dilerimki bir parca yardimci olabildiysek ne mutlu biz gurbetdeki insanlarimiza .her sey gönlünüzced olsun dileklerimle basarilarinizin devamini dilerim. melek:)

 136. Sevgili Melek çok teşekkürler.Çocuklara bereler ulaşmış çok mutlular bloğuma resimlerini koyacağım.karstaki çocuklara gönderilen bereler yazısında da var resimleri.Ne diyebilirim Allah razı olsun hepinizden

 137. nazesencim ne demek rica ederim . asil ben tskr ederim,sayenizde bende ilk defa okuyan yavrularimiza sayenizde araciliyinizla yardimci olabiliyoruz.hem simdi siradaki okulara yardim elini uzatmaya geldi ilsalaH onlarada yardimci olabiliriz.sevgi ve yardim lasma yumagininn cokkk büyümesi dileyimle saygilar:)

 138. Esra abla sonunda ben de yünlerimi aldım ve de hemen örmeye başladım, inşallah sıradaki yardım edilecek okula yetiştirebildiğim kadar ve de sizlerle haberleşerek ben de göndereceğim. Başka ihtiyaç olan şeyler için de paylaşımlarım olabilir, okulu ve ihtiyaçları belirleyince haberdar edersiniz heralde, sevgiler ..

 139. Arkadaşlar karsa gönderilen berelere de yazdım ama burdada belki dikkat çeker diye yayınlıyorum.Çok kötü durumda bir okul var.Okuyun lütfen;Okul Müdürüismail ağsakal sayın sevgi mağazasının kurucuları selam ve saygılarımı iletir şimdiden kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlar,hayırlı bayramlar dilerim. Biraz geç oldu ama ne zaman yardım yaparsanız o zaman çocuklar bayram eder burası yeni bir yerleşim yeri çok fakir öğrencilerimiz var. Gerçekten yırtık lastikle okula gelen öğrencilerimiz var. bunlara giyecek türü yardım yapmanızı rica ediyorum. 180 taneye yakın öğrencimiz var.1.sınıftan 8.sınıfa kadar öğrencimiz var 19 tane ana sınıfı öğrencimiz var. selamlar saygılarEsentepe okulu Eleşkir AĞRItel 04727112710 05053130871Müdürü İsmail AğsakalFace bookta bir yardım grubundan aldım adresi.Sevgili kondor telefon etmiş camlar muşambalı çok kötü vaziyette bir okulmuş ne gönderebilirsek fayda diyorum.Haydi arkadaşlar kolları sıvayalım.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Kartondan bebek evi nasıl yapılır?

| | 1 Yorum

Ceylin ile birlikte bebeklerine bir bebek evi yapmak istedik. Bunun için kartonları kullandık. Kutuları akrilik boya ile pembeye boyadık. Bebek evine bir de balkon yapmak istedik, kartonu kretuarla kestim ve...

Kartondan rüzgar gülü yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar, öğrencilerimin en sevdiği çalışmalardandı bu pervane rüzgar gülleri. Sizlerle de paylaşmak istedim. ilk olarak parşömene kalıbını çiziyoruz. Ben çift tarafı da desenli karton tercih ettim, kartonumuza çiziyoruz ve kesiyoruz....

Kartondan çam ağacı yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar. Aynı zamanda çocuklarla da yapılabilecek bir çalışma, kartondan çam ağacı. Parşömene kalıbını çizerek başlıyoruz. Karton üzerine koyarak kopyasını çıkarıyoruz ve etrafından kesiyoruz. kesik çizgili yerlerden katlıyoruz. 4 köşesine de...

Kağıttan ponponlu kelebek yapımı

| | 0 Yorum

Sınıf etkinliklerimiz arasında en çok beyendiğimiz ve yapmaktan da zevk aldığımız ponponlu kelebek çalışmasını sizlerle paylaşmak istedim. Çalışmamız için renkli kağıt, makas, yapıştırıcı, yün ip ve renkli pipo temizleyicisi gerekiyor....

Kağıttan balerin yapımı

| | 0 Yorum

Sınıfınızda özellikle kızların çok severek yapacağı bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim. 1-Balerin kızım için A4 dosya kağıdını ikiye katlıyorum ve fotoğraftaki balerini çizip kestim. 2-Balerinimizin eteği ile çalışmamıza devam ediyoruz....

Barbie bebek evi yapalım

| | 4 Yorum

Merhaba. En sonunda ben de 10marifet’e üye olup paylaşım yaptım, uzun zamandır takip ediyorum fakat bir türlü yazmak kısmet olmadı ilk olarak kızıma yaptığım ve benim de küçüklükten beri içimde...

Kartondan Kızılderili şapkası yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba arkadaşlar:) Bugün size arkadaşımın yılsonu gösterisi için yaptığım kızılderili şapkasını paylaşacağım. Öncelikle aşağıda da görüldüğü gibi kırmızı yarım daire ve uzunlu kısalı iki şerit kartonla işe başladım. Uzun yeşil...

Ponpon oyuncak yapımı

| | 0 Yorum

Sevimli şirin ponponları küçük yeğenimin oynaması için yaptım. Rengarenk ponponlar için renkli iplerim de değerlerlenmiş oldu. Gözleri ile ponponlarım sevimlilik kazandı. Ben bu fikri çok sevdim, umarım herkesin ve küçük...

Çocuk etkinlikleri: kağıttan timsah yapımı

| | Çocuk etkinlikleri: kağıttan timsah yapımı için yorumlar kapalı

Sınıf etkinliklerimize hızla devam ediyoruz. Çalışmalarımızı öğrencilerimle beraber zevkle yapıyoruz. Çok istekli ve gayretli olmaları beni çok ama çok mutlu ediyor. Timsahımızı yaparken iki ayrı çalışma varmış gibi düşünülmesin sadece...

Çocuk etkinlikleri: kağıttan çilek yapımı

| | 0 Yorum

Kağıttan çilek yapıyoruz hem de en kolayında, aynı zamanda çiçek olarak düşünülebilir. 1- Çalışmamız için gerekli olan malzemeler kırmızı A4 kağıt, yeşil A4 kağıt, yapıştırıcı 2- Öncelikle kırmızı kağıdımızdan kenarları...

Çocuk etkinlikleri; kral tacı yapımı

| | Çocuk etkinlikleri; kral tacı yapımı için yorumlar kapalı

Okullar başlayınca bir geçiş yapmak gerekiyordu sınıf etkinliklerimize. Ben de öğrencilerime moral depolamak adına kendilerini kral gibi hissedecekleri kral ve kralice taçları yaptırarak etkinliklerimize başlamak istedim. Aslında kuş kafesi olacaktı,...

Çocuk etkinlikleri; kartondan gemi yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba herkese. Çocuklarımız için havuzda yüzdürebilecekleri bir gemi yapıyoruz. Malzemelerimiz elimizde olabilecek malzemeler.. Renkli elişi kağıdı, yapıştırıcı, renkli karton, makas, boş kibrit kutusu, kalem, çöp şiş. Gemimiz için aşağıdaki gibi...

Kağıttan orkide çiçeği yapımı

| | 0 Yorum

Malzemler: Beyaz kağıt Çift yönlü bant Fosforlu kalem 1. Öncelikle 5 cm büyüklüğünde ihtiyacımız olan şekilleri beyaz kağıda çiziyoruz, 1 tane de yuvarlak çiziyoruz. 2. Yuvarlak şeklimizin üstüne küçük bir...

Kartondan keçe hayvanlı çerçeve yapımı

| | 0 Yorum

Malzemelerimiz: Tel Çeşitli renklerde keçe Karton İlk olarak karıncamızı yapıyoruz: önce tellerimi düzeltiyoruz uçlarını yuvarlıyoruz farklı boyutlarda ve renklerde 3 tane yuvarlak keçe kesiyoruz, daha sonra gözler ve burun için...