10marifet ödüllü yaz yarışması

-

Sevgili 10marifet sakinleri,Bir ödüllü yarışmamızla daha karşınızdayız. Bu sefer temamız “yaz”. Teknik serbest olmak üzere istediğiniz kadar çalışmanız ile katılabilirsiniz; tek şartımız çalışmanızın üzerindeki bir desenin veya işin kendisinin yazı çağrıştıran bir yanının olması.Yarışmamıza birbirinden güzel ödüller ile destek olan sponsorlarımıza teşekkür ederek hediyelerimizi açıklayalım. Altın sponsorumuz Kartopu, 250 YTL değerinde bir set armağan ediyor. Set içeriği: Büyük boy ve örgüyle işlenmiş şık bir sepet, 2 adet Kartopu dergisi (son çıkan bebek ve bayan dergileri), çantada taşınabilecek boyutta Kartopu bloknot ve kalemleri, 15 paket en iyi kalitede yün (1 pakette 5 yumak var), yünlerin çeşitlerine göre şişler ve tığlar.Gümüş sponsorumuz Beşiktaş Hobi Merkezi, 200 YTL değerinde zengin içerikli bir boyama teknikleri seti hazırlıyor yarışmamızın ikincisi için. Set içeriği: Akrilik boyalar, çeşitli tekniklere uygun fırçalar, tutkallar ve çatlatma, eskitme mediumu, peçete tutkalı, vernikler, hobi dergileri vb. pek çok yardımcı ürün ve hepsini yerleştirmek için bir takım çantası.Bronz sponsorumuz ise, hobi dergileri arasında kendine has bir yeri olan renkli ve keyifli Kağıt vs. dergisi. Kağıt vs., yarışmanın üçüncüsüne 150 ytl değerinde dergi aboneliği armağan edecek. Bu da yayınlanmış olan ilk 12 sayıyı ve bundan sonraki 2 senelik dergiyi kapsıyor.Yarışmamızın kazananlarını yine hep birlikte belirleyeceğiz. Sıralamayı “tutulma” oranına göre yapacağız. Yarışmaya 28 Temmuz – 16 Ağustos günleri arasında gönderilen çalışmalar dahil olacak. Oylama ise 23 Ağustos gecesine kadar devam edecek. Herhangi bir eşitlik olması durumunda oylamayı 1 gün uzatacağız, eşitlik bozulmaz ise 1’er günlük uzatmalar devam edecek.Yarışma için gönderdiğiniz yazılara muhakkak “yaz yarışması” etiketini eklemenizi rica ediyoruz.*Hatırlatma: Tutma işlemi yazının başlığı yanındaki yıldıza tıklayarak yapılıyor.
10marifet’e çok fazla yazı geldiği için biliyorsunuz sayfa hızla güncelleniyor. O nedenle yarışmaya gönderilen işleri kaçırmamak için ara sıra “yaz yarışması” etiketi ile arama yapıp sonuçlara bakabilirsiniz. Kısaca şuradan bahsediyorum.*Ekleme: Sevgili sesiber, yarışmaya bir mansiyon ödülü ekleyerek renk kattı. Teşekkür ederiz.Herkese iyi eğlenceler, iyi şanslar!

217 yorum gelmiş

 1. elcinta

  yalnız tutulma oranına göre belirlenecek olması sakat bi durum değilmi adamın biri gider 100 kişiyi üye yapar onlara kendi konusunu tutturur veya 100 ayrı e mail açar kendi tutar nasıl olacak bu? bence seçici jüri olmali 10 kişilik falan ama tarafsız ve çalışmasıyla katılmayan..

 2. shane

  daha önceki yarışmamızda da aynı sistemi izledik, o şekilde bir kötü niyet kimse göstermedi. seçici jüri atamak takdir edersiniz ki kolay değil, bu şekilde de gayet keyifli ve sağlıklı olacağına inanıyoruz.

 3. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  elcinta diyor ki;yalnız tutulma oranına göre belirlenecek olması sakat bi durum değilmi adamın biri gider 100 kişiyi üye yapar onlara kendi konusunu tutturur veya 100 ayrı e mail açar kendi tutar nasıl olacak bu?

  Bu benimde aklıma geldi açıkçası fakat yani 10 marifetten yarışmaya katılacakların bu şekilde bir şey yapacaklarını sanmıyorum zaten az çok birbirimizi tanıyoruz. Site içindeki aktif üyeler böyle bir şey yapma ihtiyacına girmez, ha şahsim fikrimse şöyle :D Söylemeden edemem :D İlk defa konu açar açtığı konuda bu yarışma içindir. Açtığı konu çok fazla tutulursa ve tutanlardaki fazlalık da aktif üyelerden değilde yeni üyelerdense ben o zaman şüpheye düşerim…Katılanlara şimdiden başarılar diliyorum :)

 4. moonless

  Bir şey sorucam, buraya gönderilmiş, yeni cinfikir yazılarından yarışmaya katılanları nasıl ayırd edeceksiniz?Yarışma için ayrı bölüm mü oluşturacaksınız?

 5. shane

  hayır, ayrı bir bölüm olmayacak. o nedenle yarışma için gönderdiğiniz yazılara “yaz yarışması” etiketini eklemenizi rica ediyoruz zaten. ayrıca yarışma başladığında göreceksiniz, yaz temalı, elde yapılmış, yarışma için yollanmış yazılar mutlaka diğerlerinden bir şekilde ayrılır, merak etmeyin.

 6. shane

  istediğiniz kadar çalışma ile katılabilirsiniz, önemli olan temaya uymak. çalışmaları merakla bekleyeceğiz :)

 7. embir

  Yaşasınnnn, yarışma sayesinde bende gaza geldim zira sıcaktan hareket etmek bile istemiyordum :)) Bol şanslarrrr

 8. bbuket

  Bende heyecanlandım ama 3 – 4 gündür uğraşıyorum bilgisayarımdan resim gönderemiyorum. İmaj ekleden sonra gönder diyorum sayfa bulunamadı yazısı çıkıyor sürekli, deli olucam. Oysaki ne kadar heveslenmiştim yarışma için. Yardımcı olan çıkarmı acep neden oluyor bu.

 9. bbuket

  Arkadaşlar şu tuttum olayını ben yeni öğrendim. Birde kendi yazıma tuttum demişim kusura bakmayın. Çok komik oldu bu ya.

 10. kagit kalem silgi

  Sevgili Buket; istersen konuyu bilgi@pilli.com adresinden, direkt iletisim bolumune ilet. Yardımcı olacaklardır…Sevgili shane; yarışma için daha önceden internette gördüğümüz ve 10 marifette yayınlanmamış çalışmaları yapmayı deneyebilir miyiz? Yapmayı düşündüğüm ve çok beğendiğim bir çalışma vardı.. 5 resimle nasıl yapılacağı hakkında bir fikir vermiş çalışan hanım. Ben de o fikirlerden yola çıkarak yapmak istiyorum.. Olabilir mi?Ayrıca yaz temasına da uyuyor = )

 11. bbuket

  Çok teşekkürler kağıt kalem silgi. Shane sana mutlaka cevap verir ama bence olur heralde. Hangimiz fikir almıyoruz ki. Ayrıca çokta merak ettim ne yapacaksın acaba? Yarışmada görürüz artık.

 12. asyayaren

  3 – 4 gündür uğraşıyorum bilgisayarımdan resim gönderemiyorum. İmaj ekleden sonra gönder diyorum sayfa bulunamadı yazısı çıkıyor sürekli, deli olucam.

  bbuket sanırım buraya göndermek istediğin resimin boyutu çok büyük ondan kabul etmez sayfa görüntülebemiyor yazısı çıkıyor karşına.paint den boyutunu küçültürsen eğer eminim yükleyecektir

  Arkadaşlar şu tuttum olayını ben yeni öğrendim. Birde kendi yazıma tuttum demişim kusura bakmayın. Çok komik oldu bu ya.

  bişi olmaz merak etme genelde herkes kendi yazısını tutarki:)) bende tutarım kendi yazdığımı hi hih:)))

 13. xNicox

  Güzel bir organizasyon. Katilmayi ne kadar isterdim bilemessin:) Acaba ben de mi biseyler örmeye falan calissam:)

 14. bbuket

  Sağol asyayaren ilgin için. En sonunda daha önce gönderdiğim kabak abajuru tekrar göndermeye çalıştım deneme olsun diye o da olmuyor. Önceden olduysa gene olması lazım sanırım resim büyüklüğü değilde başka birşey var.

 15. annenotlari

  bu sıcakta böyle bir yarışma lazımdı. inşallah zevkli bir yarışma olur. bazı yarışmalar olur birincinin durumu eh işte denilen cinstendir, ama daha iyisi olmadığı için birinci seçilmek zorunda kalınmıştır. öyle olmaz da şöyle kalitenin başa baş gittiği, rekabetin izleyicileri heyecanlandırdığı bir yarışma olur umarım. herkese başarılar.

 16. asyayaren

  bbuket diyor ki;Sağol asyayaren ilgin için. En sonunda daha önce gönderdiğim kabak abajuru tekrar göndermeye çalıştım deneme olsun diye o da olmuyor. Önceden olduysa gene olması lazım sanırım resim büyüklüğü değilde başka birşey var.

  canım o zaman sen bi yetkililere başvur :))

 17. zmrzilinka

  hey hey hey:) cok heyecanlı! ben de bu sıcaklardan kafamı kaldırıp birşeyler yapabilirsem ilk yarışmam olacak… ne yapılır ki hım hımmmaslında açık konuşayım buradaki marifetçilere şöyle bir bakınca pek umudum yok ama maksat eylence :) kihkih… belki mansiyon ödülü olarak toplanır kahve ısmarlarız ilk 10a :) e adımız 10 marifetse 10 tane marifet seçmek gerek değil mi ;)

 18. shane

  bbuket; resim eklemekte hala zorluk çekiyorsanız isterseniz bize bir mail ile resmi yollayın, biz deneyelim bakalım bir sorun var mı. sonrasında konuşuruz. endişe etmeyin, sırf bu nedenle katılamamanız söz konusu olamaz muhakkak hallederiz.kagit kalem silgi; bir modelden faydalanmak normal; yeter ki çalışma sizin elinizden çıkmış olsun. yine de geçtiğimiz yarışmada çalışmaların çoğu özgün eserlerdi. sonuçta karar sizin.çalışmalarınızı hafta başından itibaren bekliyoruz.

 19. eylulbahar

  xNicox diyor ki;Güzel bir organizasyon. Katilmayi ne kadar isterdim bilemessin:) Acaba ben de mi biseyler örmeye falan calissam:)

  abi sende yaz temalı bi kitap yaz bence…yaz şiirleri…kapağınada deniz güneş falan yapalım:)

 20. eylulbahar

  arkadaşlar ben bu aralar örgüye vurdum kendimi..prenseskızıma..maşallah bebiş baya büyümüş..bebek yeleği örmek ve hediye etmek en büyük keyfim…böyle bir çalışma yaparsam küçük prensese göndermek isterim…zira bizim prenses 15 ine girdi…artık bebek yeleği giymiyor:)

 21. prenseskizima

  eylulbahar dusunmem yeter cok sagolsen örde biz modeline bakalim oda yetergercekten zaman cabuk geciyor hamilielik , dogum, derken simdi bakiyorum dört ay gecmis halbuki hersey dün gibi

 22. eylulbahar

  ah ah bilmezmiyim…tam 15 yıl geçmiş…benimde daha dün gibi gözümün önünde bebeğim…zaman hızla ilerliyor..bebekliğini çok özlüyorum…bebekler büyüyene kadar her günün tadını çıkararak yaşamak lazım..sonra çok özlüyor insan

 23. Sibella

  Kısa bir süre önce yaptığımız ve gönderdiğimiz yaz temalı bir ürünle katılmak mümkün olmaz heralde değil mi? Yeni yapılan bir ürün olması gerekiyor sanırım. Şu sıralar yapabileceğimden emin değilim de :))

 24. saatoniki

  atladığımız bir konu var.saat 12 de katılacak mı:)))

  o ne ööle “zeki müren de bizi görecek mi?? ” gibi…yarışma açıklanınca ilk olaarak 3. olmayı diledim.. sonra baktım 2. olmak ta baya bi avantajlı..ama o esnada 1. olunca gelen ödüle baktım da……ben en iyisi 4 eserle katılayım..eh işte karınca kararınca, biri birinci diğeri 2. ötekisi de 3. olur..ha neden 4 eser peki?? ne biliyim mansiyon filan verilir belki onu da kazanayım dedimdi…YUH !! kibrin bu kadarı nemrutta bulunur..:))aklıma orcinal bi eser gelmezse katılmıcam sanırsam..katılmassam eğer otomatik olarak seçici cürideyim.tam 10 kaplan gücünde oyum var ona göre..sibella insanı bir sual sormuş cevabı ” evet” oluyor sualinizin..peki benim şööle bi sorum olacaktı: anneme bişiyler yaptırsam da hani kendim yapmış gibi yollasam da olur mu??selamlar :))

 25. shane

  Sibella; saatoniki’nin dediği ile çelişeceğim ama olmaz demek durumundayım. Eğer ki siteye daha önce göndermemiş olsa idiniz seve seve kabul ederdik ama siteye ilk defa giriş yapmış bir çalışma bekliyoruz.saatoniki; şaka yapıyorsunuz diye düşünüyorum sevgili co-editörüm. sizden şöyle kendi elceğizinizle yaptığınız bir fimo çalışması bekler marifet ahalisi gibime geliyor :)

 26. saatoniki

  çelişme yok sayın müdürüm,sibella’nın sorusu

  Kısa bir süre önce yaptığımız ve gönderdiğimiz yaz temalı bir ürünle katılmak mümkün olmaz heralde değil mi?

  böyle olunca cevap ta “evet” şeklinde verilince ….”evet mümkün olmaz” manası çıkıyor..edebiyat dünyasından aldığım ödüllerden biri de “dili etkin kullanma ” üzerine idi:))

 27. embir

  Bende shane gibi anlamıştım, sıcaktan sanırım bende de klima yok ya, aa neden büyük ödül klima değil ki?

 28. shane

  ah, atlamışım detayı. özür dilerim sevgili editörüm, çelişmeyeceğimizi biliyordum zaten içten içe :)tamam embir mesaj alınmıştır, gelecek yaz klima ödüllü yarışma düzenlemek için şimdiden çalışmalara başlayalım :)

 29. nrhnmrl

  Şimdilik çalışmamın ilk aşamasını bitirdim.Ama daha çok aşama var.Gerisi de Allah kerim.Şimdiden herkese başarılar.saatoniki sen en iyisi annene yaptır sonrada anneni kat bence yarışmaya.Üyelerin akrabaları yarışmaya katılamaz diye bir engel yoksa tabii. :))

 30. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Ben de katılamayacağım. Yaşlanıyorum artık :D Kalbim stresi heyecanı kaldırmaz diye düşünüyorum :) Hem oylama süresi benim doğum günüme denk geliyor :D Yok valla kaldıramam :D

 31. bbuket

  Sevgili shane, 5 günlük uğraştan sonra dün gece minik testiyi gönderebildim. Ama ne yaptım nasıl yaptım bilmiyorum testi bir baktım imaj arşivinde çıktı ancak oradan gönderebildim. Size mail atıp sorunu anlatmak için bu sayfanın en altındaki iletişim kısmına yazdım o da gitmedi. Şöyle bir yazı ile karşılaştım.hotmail artık ücretsiz e-posta hesapları için outlook express aracılığıyla e-posta erişimine izin vermiyor.Resim gönderme sorunum hala devam ediyor. Bilgisayarımdaki resimleri nasıl imaj arşivine gönderebilirim, oradan sorun olmuyor çünki.

 32. shane

  sevgili bbuket, zaten amaç öncelikle imaj arşivine yüklemek. bakın şurada yazıya görsel yükleme ile ilgili adımların da yer aldığı bir açıklama yazımız var, ona bir bakın, eğer sorun yaşarsanız isterseniz bana mesaj atın, madem maillerinizde de sorun var. ya da hotmail’den başka mail adresiniz varsa onu kullanın. dilerseniz o şekilde haberleşelim ki burada konu sapmasın.

 33. saatoniki

  bir nazlanma olayı oluşuyomuş gibi geldi bana.. herkesler bi düşiiniyim , katılmıcam galiba gibi kelamlar ediyo..sanırım ödüller az geldi..:)) s12 promosyon mansiyon tic ltd sti. olaraktan bir ödül koymaya karar verdim..biraz düşünmem lazım tabii..haaa mesele “benim katılıp tüm ödülleri süpüreceğim korkusu” ise diyecek bişeyim yok:)) ama katılmam isterseniz.( egosu bööle nası şişer bi insanın anlaşılır şey değil.ey densiz bilmez misin ilk günah kibir!!)

 34. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Yok valla nazlanmıyorum ben Elmocum… Ben cidden katılamıycam.

 35. saatoniki

  benim süper procelerim var ..bööle koalisyon hükümeti gibi girebilir miyiz acaba olaya? mesela işte fraise ile ortağım diyelim.. ben fikri veriyom o uyguluyo böölece ortama fraisoniki ortaklığı………….olmaz mı aceba? sualim budur sayın idare heyeti..

 36. shane

  neden olmasın, yeter ki sevgili Fraise’i ikna edip aranızda anlaşın, ödülü de bölüşürsünüz artık uygun bir şekilde :)

 37. saatoniki

  müdürüm sizinle de bir ortaklık yapsak diyorum ne dersiniz ?? ben de fikir patlaması var. ancak maalesef yetenek yok..:)..bu arada az önce ajanslara düşen bir habere göre sayın @sesiber bir mansiyon ödülü verecekmişmiş..ajansların yalancısıyım…

 38. shane

  önceki yarışmamızın birincisi olarak bende yetenek yok diyemezsiniz sevgili editörüm, olmaz öyle şey :) ajanslara düşen haber ise bana henüz gelmedi, bir yorum yapmayayım o yüzden :)

 39. saatoniki

  şööle ben bi fikir patlatsam müdürüm , siz de yapı yapıverseniz bi mine çalışması vallaha tadından yinmez..istihbaratım 10 numaradır ayıptır söölemesi..tongaya da düşmüş olabilirim tabii ben de kıllanmaya başladım iyi mi….:S

 40. shane

  ama sevgili saatoniki bence benim katılmam hiç uygun düşmez. biz bu konuyu mesajla görüşelim burayı meşgul etmeyelim bence :)

 41. sesiber

  Evet izniniz olursa mansiyon ödülü vermek istiyorum sevgili baş editörüm. 12 ye tam yetki verdim, seç beğen dedim, top onda.

 42. shane

  sevgili sesiber, çok naziksiniz. ne diyeyim, reddetmek için bir sebep görmüyorum, madem içinizden gelmiş, çok teşekkür ederiz :)

 43. xNicox

  Arkadaslar, yaptiginiz calismalara benden pesin bir tutma. Hepinizin calismasini tutacagima dair N. ve S. üzerine and icerim. Bu da neyse? Su gibi bi sey heralde icerim ne? Yemin ederim dururken:) Neyse yaziniz cikinca bana mesaj atin linkini de yazmayi unutmayin.

 44. orgueli

  Ben tatile gidiyorum 1 hafta yokum sadece 1 gün tekrar dönüp eve yine bavul hazırlıyacağım ve 10 gün daha olmayacağım yaptıklarımı o bir gün içinde fırsat bulursam yayınlıyacağım hepinize bol şanslar sizleri şimdiden özledim bile:))

 45. embir

  Örgüeli benimde son iş günüm bir haftacık izin kullanıcam, birde eylül ayında bir haftacık izin kullancam ama ben daha fazla izin istiyorum :(( üstelik birikmiş iznimde var ama vermiyorlar işte :(( üveeeee

 46. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  m1 sen gitme ama ya ben seni özlüyorum sen gidinceeeeee :'(

 47. kagit kalem silgi

  Sanırım ben de bir değil birkaç proje ile katılmak istiyorum = )Ödüller çok güzeller! 3. lük de, 2. lik de, 1. lik de çok güzel ! = ).. ve faydalı şeyler üretmek gerçekten çook güzel ! = )

 48. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Elmocum ben mansiyon ödülünü buldum. Ya da seninle beraber yarışacağımız projeyide buldum… Kesin bak biz kazanıcaz. Projeyi de anlatıyorum. -Yalnız öyle güzel olacak ki o sebepten mansiyon olarak verebiliriz diyorum-Şimdi fotomontajla ikimizin resmini yanyana yapıştıracağız. -Bkz. Zübük filmi Kemal Sunal’ın fotomontaj sevdası:p- Altınada birer imza :) Tepeye de 10 Marifet Hatırası yazarız.Olmaz mı?

 49. embir

  Miraycım bu hafta izinliyim ama belki iki gün şehir dışına gidicez, belki onu bile yapmayacağız. Bu iznimizi Ankara’da havuz’da geçirmeyi planladık :)) Nalan ablacım nasıl oldunuz? Gest’e gidiyorsanız orada görüşebiliriz :))

 50. asyayaren

  üffff :S bana ankara demeyin yaw içim gidiyoooo:))) çok seviyorum ankarayı haftasonu ankadaraydım fakat bir gün kalmak yetmedi bana:)))

 51. nuisart

  herkez tatilde yaw ama benim hiç tatilim yoookk :((ayrıca yarışmaya istediğimiz herhangi bir şeyle katılabiliyoruz herhalde değilmi arkadaşlar ?yani ben gümüşle katılabilirmiyim :)))

 52. nuisart

  asyayaren diyor ki;nuisart cım baktığımızda yaz ı çağrıştıracak serbest çalışmayla katılabiliyoruz canım :

  sağolasın canım:))

 53. xNicox

  Katilmak isteyen cok ama bir faaliyet yok daha. Hanimlar yazilarinizi tutmak icin bekliyorum:) Daha ne duruyorsunuz? Yola erken cikan yol alir…

 54. sefa97

  lilacsmell diyor ki;Ben bu yarışmaya taktım kafayı,çalışmam yarın bitecek inşallah :) Adrenalin seviyemde ciddi bir artış oldu :D

  hadi bakalım hayırlısı…bekliyorum heyecanla…tutmak için:)başarılar..

 55. saatoniki

  hindi gibi düşünüyom hala şööle ele gelir bir proce gelmedi aklıma..geldi de aslında ama benim becerebilceeem işler diil onlar..ortak arıyorum..dikiş makinesine takla attıran bi arkadaş olabilir, o olmadı mine yapabilen o da olmadı gümüşü hamur gibi yoğurabilen o da olmadı fimonun kitabını baştan yazmış bi ortak şu sıcak yaz günlerinde ne güzel gider..bir de oylama ile ilgili olarak acaba diyorum son gün tek bir tutma mı gerçekleştirsem diye düşündüm..hani 10 kaplan gücünde oyum var ya katılmazsam eğer..hani…sopayla kovalayın beni en iyisi bu…aklıma geldi ağaçtan filan şööle enfes bir klima prodüksiyonu yapsam nasıl olur??.. tmm tmm sopayı 2 yapın…

 56. alonenes

  hindi gibi düşünüyom hala şööle ele gelir bir proce gelmedi aklıma

  Allahtan gelmemiş.gelirse katılanlar yandı:))

 57. bbuket

  arkadaşlar tek bir tutma mı yapıcaz yoksa istediğimiz kadar oy verebiliyormuyuz. birde siteye üye olmayanda oy verebilecekmi?

 58. shane

  istediğiniz kadar tutabilirsiniz. siteye üye olmayanlar ise tutma işlemini gerçekleştiremiyor. giriş yapmış olmak gerek bunun için.

 59. saatoniki

  mesela ben geçen yarışmada birinci olmak için 13 arkadaşımı üye yaptım.. zaten 40 kişi filan turmuştu toplamda..o şekilde hile hurda ile kazandım yarışmayı.:) ama insanlar tarafından feci şekilde kınandım, hor görüldüm, görüldüğüm yerde tu! sana dediler onu da belirteyim…

 60. elmam

  slm bende bu yarışmayı çok beyendim. fakat çalışmamı nasıl imaj ekleden yorumla birliktemi göndereceğim? sevgilerle:)

 61. shane

  çalışmanızı yorumla değil, yeni bir yazı olarak göndereceksiniz. etiketler içine “yaz yarışması” eklerseniz seviniriz. bekliyoruz :)

 62. lilacsmell

  Ya şansa bakar mısınız,tam yarışma döneminde,çalışmamın ön hazırlığını yapıyorum ve dikiş makinesinin başına oturuyorum veee,makine arıza yapıyor,sebebini bulamıyorum,servisi beklemem lazım ya da dayanamayıp elde dikeceğim,offf yaa offfffffff :(

 63. embir

  bende bir sorun yok ama pc başında kalkasım gelmiyor, hani dönem ödevini hazırlayan öğrenciler son güne bırakır ya bende öyle yapcam galiba :))

 64. embir

  Birde aklıma geldi bu yazının etiketinde yaz yarışması yazıyor, o kadar da tutan oldu, bu durumda birinci shane :))

 65. xNicox

  embir diyor ki;Vay siz burda muhabbet mi ediyorsunuz beni neden çağırmadınız? Kırmızılarımı sileyim geliyorum

  Kirmizi ne Embir?

 66. asyayaren

  Kirmizi ne Embir

  ben hemen anlatayım abi hani sağ tarafta son yorumlarda yeni yazılara gelen bizim görmediğimiz yada biz yorum yazdıktan sonra yazılan yorumları göstermek için hani başlıklar kırmızı oluyor yaaa…..hıh işte onlar tek tek hepsine bakarak yorumlayarak biz o kırmızıları tüketiyoruz…..bu genelde marifet hastalıklı olanlarda var (bende de)bak ben bitirdim bu son kırmızımdı…….

 67. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Ben vazgeçtim artık dönüp kırmızıları bitirmekten :D Girdiğimde sağ kutuda ne varsa kırmızı ona bakıyorum :D Yorum takibe giremiyorum bile çoğu zaman :D Neyse ben ne için yazıcaktım buraya. Hah eğer yetiştirebilirsem, içime de sinerse yaptığım şey bende katılıcam yarışmaya :)

 68. shane

  elmam, yazınız onayda, teşekkür ederiz. birazdan yayına girecek. asyayaren de söylediği gibi yollamış. ikisi de birbirinden güzel, ellerinize sağlık. Fraise, bekliyoruz :)

 69. lilacsmell

  ya eğer bilgisi olan varsa yardım edebilir mi acaba? az önce bir umutla oturdum başına makinenin,sorunun ne olduğunu bulabilirim ümidiyle,ve farkettim ki,iğne giriyor ve alt ipliği kapamadan geri çıkıyor, ve kocaman iplik atlamaları oluyor, yani motorla ilgili değil zannımca,acaba iğne ile ilgili bir problem mi?

 70. asyayaren

  lilakcım hai şu mak dikiş ayarı varya hani sık diksin seyrek diksin diye ordan ayar yapmayı denebirde masura varya onun ip çok gergin olabilir o yüzden üstteki iğne kapmıyor olabilir

 71. sefa97

  lila;iğneyi çıkartıp geri tak…altta ki mekikiği de çıkartıp geri düzgün olarak dikatlice tak…düzelmesi lazım.(umarım alt ve üsteki iplikler aynıdır)

 72. lilacsmell

  ya az önce servisi aradım o bile şaşırdı,anlattıklarınıza göre herşey normal diyor, de şöyle bir durum var, birkaç ay önce bir paket iğne aldım orjinal diye, o pakette sanırım bir sorun var çünkü 5 iğnenin 4ü bir hafta içinde kırıldı gitti, sonuncusunu taktığımda da bu sorun oluştu, orjinal olmadığını düşündüm ama servis paketin orjinal olduğunu söyledi ( paketin özelliklerini falan sordu) tek umudum, eşimi yeni iğne almak için gönderdim gelsin, bu sefer de devam ederse servisi eve çağıracağım, offf ya offf, neden böyle şeyler en olmadık zamanlarda başa gelir yaaa :(((

 73. lilacsmell

  arkadaşlar sorun çözüldü, tahmin ettiğim gibi sorun iğnedeymiş :)) Valla eşim bana bilgisayarlı dikiş makinesi alsa bu kadar sevinmezdim :)) Hani derler ya Allah sevindireceği kulunun eşeğini kaybettirip sonra yeniden buldururmuş, aynen öyle oldum makineme kavuştum :)) Sefa97 ve Asyayaren ilginize teşekkür ederim, ben şimdi gidip çalışmamı bitireyim bir saate biter :))

 74. elmam

  Geçmiş olsun. Merakla bekliyorum, çalışmanı. Ben tek dikiş yapamıyorum, aslında çok seviyorum:) Kolay gelsin.

 75. lilacsmell

  Teşekkür ederim elmam,ekledim az önce çalışmayı,zırt pırt sayfayı yeniliyorum eklenmiş mi diye :) Sayın editörüm,bunca aksilikten sonra bir de bekleme eziyeti çekmiim noooluuur :))

 76. saatoniki

  öyle kolay diil sayın lilacsmell ( ya bi tane lila dream mı ne vardı) neyse..yarını bekliceksin maalesef.. süpriz isimler de var.. :) çok güzel çalışmalar…

 77. cevcev

  ya ne kadar çok şey birikmiş…hepinizi çoook ösledim valla…ben ne zaman kaybolsam geri dönsem bi yarışma oluyoo…ve ben son dakka golü atmayı da hiç beceremiyorum…ben 2.olmak istiyoruuuuummm…o boyalar benim olmalı…olacak istiyoruuum…desem hatta 40 kere desem :))..tamda deniz sayıklarken bu tema da içime oturdu valla…

 78. embir

  Cevcevvvvv, hoş geldin, geçen gün seninle ilgili yorum yazmıştım belki okursun diye düşünmüştüm. Ay tekrar hoş geldin. İyi misin? Herşey yolunda değil mi? Seni görmek çok güzel…Lilac akşam bize gelmemişsin, makinen yapılınca gerek kalmadı sanırım :)) Haydi bakalım yarışalım, kazanalım :))Bende bi bitirsem de eklesem, zaman bitcek ben bitiremiycem, sebebi de tembel olmam ve izinde olmam, pzt iş başı yapıyorum belki canlanırım :))

 79. elmam

  Umarım biran önce biter ve koyarsın hepinizin çalışmalarını merakla bekliyorummm. Durmadan bakıyorum. Böyle şirin değişik çalışmalar görmek mutlu ediyor insanı… Yarını sabırsızlıkla bekliyomm. Yeni geldim ama sizlere çok ısındım. Çok tatlı bir site, burası:))))

 80. cantaci

  herkese merabalarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.ay yorumları okurken uykum geldi valla gündüz gündüz:))yaz yarışması olayı güzelde ben ne yapsam ki?bu arada ben yeni üyeyim.

 81. shane

  arkadaşlar, çok yoğun yazı geliyor. artık çalışmalarınızı gününde göremezseniz lütfen endişe etmeyin, ertesi güne kalıyor bir kısmı. yine de yarışma için gelenleri çok gecikmeyecek şekilde yerleştirmeye çalışıyoruz. hepsine her şekilde yer olacak, sakın merak etmeyin. ellerinize sağlık.

 82. nrhnmrl

  shane tutma için teşekkürler.Ya bişey sorucam şu yarışma için yollanan çalışmalar beraberce ayrı bi yerede dursa olur mu olmaz mı bayağı çok oldular takip etmek daha kolay olurdu diğerleriyle karışmazdı diye düşündüm ama tabi olur mu olmaz mı bilemem .Sadece bir fikir.Allah tüm yarışmacılara on marifet tutulması nasıip etsin.

 83. embir

  xNicox diyor ki;Embir, hani sen izin alamiyordun?

  Birikmiş iznim 100 küsür gün ama sadece 1 haftacık hatta 5 güncük izin aldım. Sorun bu İsmail abicim. Bu hafta izinli olduğumu yazmıştım iznimi evimde geçirdim ilk defa izinliyken evde kaldım ve canım hiç sıkılmadı. Çok güzel dinlendim ve eğlendim. Genelde ya burdaydım ya da havuzda. Sanırım evlenince izni evde geçirmek daha iyi oluyor.

 84. xNicox

  Bir tek seye cok yanarim ben. Bu Hafif uyku kardesimle Shane daha benim hic bir yazimi tutmadilar:) Burda her yaziyi tutuyorlar masaallah. 200’ü askin Hafif’de 30’u askin bildirgec’te ve 3’ü askin Marifet’te yazilarim var. Iddiaya girerim bu ikili benim yazilarimin hic birini tutmamislardir.:) Neyse öyle olsun bakalim…Konu degismesin sapmasin bana bakmayin siz:)))

 85. cevcev

  sevgili m1 teşekkür ederim…yeni duruma alışmaya çalışıyorumm…yorumunu okumadım…o kadar çok şey birikmiş ki… eve gelince çok komik ama hemen pc başına geçip bu siteyi açtım…bağımlılık yapmış bende :) kaç aylık birden geriye dönüp okumakda çok keyifli oluyormuş beaaa…hepinizi kucaklıyoruuuuuuuum….aldığınız her nefesin güzelliğini doya doya yaşayıın…

 86. bbuket

  bugüne kadar yazmadım ama nrhnmrl nin yazdığı şeyler benimde aklımdan çok geçti. yani yarışma eserlerinin ayrı bir yerde tutulması arada kaynamasın diye.

 87. saatoniki

  bbuket bakıyorum toptan bir giriş yapmışsınız yarışmaya:) yarın gündüz gözüyle yayında olacaklar bir aksilik çıkmazsa..bahsi geçen konu ile ilgili 1200 işçi 50 idareci 12 operatör 8 web uzmanı çalışıyor..

 88. asyayaren

  uyuyang diyor ki;üzülerek söylemeliyim ki bana yazı hatırlatacak bir el emeğine rastlamadım. lilacsmell in çantası dışında . o da çanta delisi olduğumdandır belki de. umarım

  bende o kadar yorumun içindn sadece bu yoruma takıldım iyimi:)))demekki diyorum bakış açıları farklı çalışmalrda yazı görememek de ayrı birşey olmalı ilginç ki hepsi olmasada çoğu yarışmacıların katıldığı çalışmalarda “yaz” havası var…….

 89. bbuket

  teşekkür ederim saatoniki. istemek ne kolay değilmi. işin perde arkasını bilmiyoruz ki. hepinize kolay gelsin.

 90. sefa97

  uyuyan güzel…seni görmek çok hoş…fikrine saygı duyuyorum ama…hangi bakış açısıyla sadece çanta da yaz esintisini gördün çok merak ettim…

 91. nrhnmrl

  uyuyan güzel merhaba.Sana ; üstü açık arabana binip ormanda bir ağaca hamağını asıp dinlendikten sonra piknik örtünü serip bir güzel karpuzunu v.s. yiyerek geçireceğin nice güzel yazlar diliyorum.Arabanın üstü açık sakın çantanı çaldırma.:)

 92. shane

  sevgili nrhnmrl ve bbuket; yazının sonuna da not olarak eklemiştim, topluca tüm yarışma yazılarını “yaz yarışması” araması ile kolayca bulabilirsiniz. işinizi kolaylaştırıp yine link vereyim, bakın işte burası. hem burada sağ alt taraftaki kutuda (“çok tutulan yaz yarışması yazıları” başlıklı) en çok hangi yarışma yazılarının tutulduğunu da görebilirsiniz.

 93. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Ya çok uzun bir şey yazdım da, sildim… Şu iki cümleyi yazacağım sadece:1- Konuşsam tesiri yok, sussam gönül razı değil.. (Fuzuli)2- Söylesem söz olur, söylemesem dert olur…

 94. sefa97

  1- Konuşsam tesiri yok, sussam gönül razı değil.. (Fuzuli)2- Söylesem söz olur, söylemesem dert olur…

  OY! YERİM SENİN AĞZINI BEN….!DİLLİ DÜDÜĞÜM BENİM…NE GÜZEL DE TAM YERİNE KOYARSIN LAFLARI:))

 95. shane

  ben de bu vesile ile yarışmaya böyle yoğun bir şekilde katılım olmasından duyduğumuz mutluluğu aktarmak isterim. ellerinize sağlık. daha neler gelecek kimbilir…

 96. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  sefa97 diyor ki;1- Konuşsam tesiri yok, sussam gönül razı değil.. (Fuzuli)2- Söylesem söz olur, söylemesem dert olur…OY! YERİM SENİN AĞZINI BEN….!DİLLİ DÜDÜĞÜM BENİM…NE GÜZEL DE TAM YERİNE KOYARSIN LAFLARI:))

  Teşekkür ederim Sefa Ablacım. Ben şimdi yarın falan kısmetse kendi emeğimi göndereceğim yarışmaya Murat’ın 50.000 üyelik sitesi var hepsine de mail geçicem günü birlik üye olsunlar :D

 97. asyayaren

  Murat’ın 50.000 üyelik sitesi var hepsine de mail geçicem günü birlik üye olsunlar :D

  50,000 in 25,000 i banada tuttum derlermiki:))

 98. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  asyayaren diyor ki;Murat’ın 50.000 üyelik sitesi var hepsine de mail geçicem günü birlik üye olsunlar :D50,000 in 25,000 i banada tuttum derlermiki:))

  Derler derler sen merak etme Asya Ablacım :D Aha da ben burada yazmışım :D

  Fraise diyor ki;elcinta diyor ki;yalnız tutulma oranına göre belirlenecek olması sakat bi durum değilmi adamın biri gider 100 kişiyi üye yapar onlara kendi konusunu tutturur veya 100 ayrı e mail açar kendi tutar nasıl olacak bu?Bu benimde aklıma geldi açıkçası fakat yani 10 marifetten yarışmaya katılacakların bu şekilde bir şey yapacaklarını sanmıyorum zaten az çok birbirimizi tanıyoruz. Site içindeki aktif üyeler böyle bir şey yapma ihtiyacına girmez, ha şahsim fikrimse şöyle :D Söylemeden edemem :D İlk defa konu açar açtığı konuda bu yarışma içindir. Açtığı konu çok fazla tutulursa ve tutanlardaki fazlalık da aktif üyelerden değilde yeni üyelerdense ben o zaman şüpheye düşerim…Katılanlara şimdiden başarılar diliyorum :)

 99. cansett

  merabalar ben yeni üyeyim çok sevdim bu siteyi yarışmaya da katılmak istiyorum ama bir türlü pc’den fotoğrafı yükleyemedim:( sayfa görüntülenemiyor diyo tekrar deneyecem olursa katılırım umarım başarabilirim yarışmaya katılanlara başarılar….

 100. shane

  Sibella, kendi yazısını tutmanın bir etkisi olmaması gerektiğini düşünüyoruz, o nedenle sayarken iş sahibinin oyunu katmayacağız. Bu da buradan böyle bir bilgi olsun.

 101. elmam

  canset resiminin boyutu büyüktür.Prtsc sysrq tuşuna bas, paint’ i aç düzenden yapıştır de ve kayıt ederken jpeg yap. Sonra da kenarlarını kes picture maneger de.Hoş geldin:)

 102. saatoniki

  iş sahibin kendine oy vermesi bittabiki geçerli değil.ancak , herkesin bildiği üzere 10 oy değerinde oyum var ona göre :) shane müdürüm “halk oylaması neticesinde ilk üçe giren çalışmaları ord. prof olarak benim de değerlendirmem gerektiğini” söylediğinde “aman efenim çok rica ederim ord. prof kiiim ben kim” demiştim ancak daha sonra “peki” dedim. jüri başkanı olmasam var ya 10 numara procelerim var….neyse :)

 103. bbuket

  bencede, sana katılıyorum xNicox ama artık geçti sanırım. yarışma kuralları açıklandı ve katılanlarda bile bile katıldı. ben hiç kimseye oy vermedim kendime de vermedim dikkat ettiyseniz, ki kendine oy vermenin geçersiz olduğunu şimdi öğrenmeme rağmen. oy vermedim ama kendim katıldığım için değil yani fesatlıktan değil kesinlikle. bütün eserler çok güzel, hepsi ayrı güzel. kiminde çok emek var, kiminde belki çok çabuk yapılmıştır ama fikir süper. ben ayırt edemedim doğrusu. bu arada aranızda yeni olmama rağmen çok sevdiğim arkadaşlar var. nasıl oy vereyim kime vereyim. yalnız birde şu varki çık işin içinden çıkabilirsen. yarışmaya katılmış olmasına rağmen bana oy veren arkadaşlar var. ben napıcam şimdi vicdan yaptım ya. of of ben biraz daha düşüneyim en iyisi.

 104. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  İsmail Abicim ben şöyle düşünüyorum senin yazdığın konuda eğer kişi 10 marifetteki yarışmaya meta gözüyle bakıyorsa senin dediğin problemlerin olması gayet normal. “Meta gözüyle bakmak” sözümü de açmam gerekirse; verilen ödüller meblağlı ödüller. Eğer kişinin gözü bu meblağ kısmına takıldıysa, gelecek ödülün her şeyden önce hoş bir hatırası olduğunu kavrayacak olgunluğa erişmemesi hakikati hasebiyle bu gibi komik -kusura bakmayın bana göre oldukça komik- tavır ve davranışlara girilmesi gayet olağan. Bu karakter problemi midr? Ben bilemem, psikolog, psikiyatrist değilim. Fakat 23 yaş aklımla ve cahilliğimle gördüğüm okuduğum bazı tavırlar gerçekten çok komik oluyor. Hani ortada ödül olmasa, ki yarışmayı yarışma yapan ödülü olmasıdır, o zaman nasıl olurdu için için merak etmeden duramıyorum.Tekrar ödüllere dönmem gerekirse, bu konuda Shane’ye burdan bu konuda teşekkür ediyorum gerçekten güzel irtibatlarda bulunmuş. Verilen emek de gayet ortada. Mesela yarışma başladığından beri sayfa üstünde 3 firmanın da logoları ve isimleri dönüyor. Hemen hemen 1 ay boyunca reklamları yapılacak. Marifete verilecek günlük reklam bedeli 10 Ytl den başlıyor. Kaldı ki hadi bedel olarak geçtim sonuçta aradaki 50 YTL fark kat be kat çıkıyor zaten de yerleşik sayfa düzeni içine sayfa düzenini bozmayan, gözü yormayan ama farkedilecek bir resim (resim diyelim) koyuluyor. Kodu yazılıyor. Yerleştiriliyor. Bu bile inanılmaz bir emek. Tamam bizim buraya gönderdiklerimiz de emek fakat bana göre o emeğin değeri gerçekten biçilemez.Mesela ben bu gece amigurumimi gönderdim. Ben sık iğne yapmayı annemden ananemden öğrendim, hiç bilmesem bile internette tonla resim var bunu öğrenebileceğim. Fakat sadece ufacık bir kodu yazmak için ne kadar yazılar okunduğunu, araştırmalar yapıldığını bilen ve gören biriyim. Bu verilen emeğin karşılığını biz sadece kalitemizle, kişiliğimizle, karakterimizle, düzgünlüğümüzle geri verebiliriz diye düşünüyorum.Bence önemli olan hep dediğim gibi kaliteyi düşürmemektir. İnsanın kendi kalitesini düşürmemektir. Maddi şeyler için maneviyatı kaybetmemektir.Bundan 2-3 ay önce şu an hatırladığımda verdiğim tepki için çok ama çok utandığım bir olay yaşadım ben 10 marifet’te. Bir üye yaptığım, emek verdiğim, tüm gecemi harcadığım o gün yayına giren bir iki yazıma girip çok kötü diye kendi fikrini söylemişti. Ben de çok kızmış ve fevri cevaplar yazmıştım. Öyle ki mahkemeye gitmeye karar vermiştim -kafama koyanı da yapacak biriyim- o esnada Shane’ye konuyla ilgili mesaj attım ve o bana çok güzel bir cevap yazdı sağolsun. Burada abla dediğim, arkadaş dost gibi gördüğüm kişiler beni yatıştırdılar sağolsunlar. Şimdi diyorum ya bugün ben o günki halim için utanıyorum. İnsanlar beğenmeyebilir, insanlar tutmayabilir, insanlar fikirlerini kırıcı olmayacak şekilde belirtebilir.Sevgili uyuyang’dan öğrendiğim çok güzel bir şey var. Burası her şeyden önce sanal. Fakat kişilerinde kendilerine ait hayatları var. Bu sebepten kim tutmuş, kim tutmamış çok da dert edilecek şeyler değil. Kuliste yapalım tam olsun. Oturup biraz objektif bakmaya çalışırsak her şey daha net gözünüze parlar.Bana göre yarışmanın “tutma” şeklinde olması gayet ala. Kişi sadece kendini kandırabilir başkasını değil. “Susuyorsak aptallıktan susmuyoruz” der annecim. Babacımsa bu konuyla ilgili neredeyse hayat felsefemi oluşturmuş bir fıkra anlatır:Yağmurlu bir günde adam arabasını kullanırken tam da akıl hastanesi yanında arabanın lastiği patlar. Yedek lastiği değiştirirken çıkartmış olduğu dört bujide su kanalından içeri düşer. Adam çaresiz etrafa bakınırken hastane penceresinden bir hasta(!) adama seslenir:”Hemşerim noldu?” Adam konuştuğu kişinin “deli” olduğu bilinciyle olayları anlatır. “Deli” cevap verir: “E diğer üç lastiğin birer bujisini çıkart dördüncü lastiğe tak.” Adam şaşırır: “Kardeş sen neden buradasın?” der. “Deli”miz cevap verir: Hemşerim biz burada delilikten yatıyoruz aptallıktan değil…Şimdi ben yine upuzun yazdım. Önemli midir? Tümü okunup idrak edilmediği sürece bu yazımın beş para değeri yoktur. Önemli olan evindeki kütüphanende kaç kitabın olduğu değil; kaçını okuyup idrak edebildiğin ve kaçından kendine bir şeyler katabildiğindir.

 105. xNicox

  Buket, ve Miray kardeslerim. Yazdigim yorumu sildim. Bu saat’ten sonra yanlis anlasilmak istemem dogrusu. Hepinizi kardes gibi seviyor sayiyorum. Emek verilen isler benim icin cok degerlidir. Bunun icin de tüm yapilanlari tutmaya calisiyor, kimseyi üzmemeye caba gösteriyorum. Eger bu yarisma ile ilgili tutmadigim bir calisma, ya da calismalar varsa mutlaka görmemisimdir. Özel mesajla bildirin onlari da tutayim. Yarisma baslamis, buna karar verilmisken sildigim yorum pismis asa su katmak gibi olacakti. Yönetimin isini zorlastirma da cabasi tabii. Iyi ki siz ikinizden baska yazdiklarimi gören olmadi:) Miraycigim 23 yasina ramen süper zekali birisin masaallah. Ben 23 yasindayken hala oyunda oynasta idim:) Hepimizin hatalari oluyor. Ben de ilk hafif’de yazdigim zamanlar cok kavgalar yaptim. Yasanilmasi gerekti yasanildi ve bitti. Utanmana gerek yok. Hangimiz sinirlenince kendimizi kaybetmiyoruz ki:) Hepinizi kardesim gibi seviyorum. Buraya gelince huzur buluyorum. Bu yarismayi da hakedenin kazanmasini diliyor ve hepinize sevgiler sunuyorum. Kardesiniz Ismail

 106. bbuket

  silmeseydin be arkadaş, yanlış anlaşılacağını sanmıyorum herkesin bir fikri var. neticede burda herkes konuşa tartışa anlaşıyor bir şekilde. ama bence senin yazının tek şanssızlığı geç kalmış oluşudur.

 107. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Bence de silmeseydin İsmail Abicim. Sonuçta 10marifet pillinin diğer siteleri gibi yönetime aşırı derecede yüklenilen bir yer değil. Dolaşırken şunu buldum -ne arıyordum ne buldum :D-Azurenus burada Shane ile çok hoş bir röpörtaj yapmış. Okumaya üşenecekler için şu kısmı alıntılamak istiyorum:

  10marifet.org’un yaratıcısı olarak şu anki konumunu nasıl buluyorsunuz?açy: 10marifet.org ile gurur duyuyoruz. bu kadar hızlı şekilde büyüyeceğini tahmin etmiyordum. kullanıcı kitlesi siteyi çok seviyor ve sahipleniyor. birbirleri ile arkadaşlar ve bilgi paylaşmaktan zevk alıyorlar. önceleri sadece netteki diğer sitelerden el yapımı işlerin haberleri eklenirken artık ağılrığı kullanıcıların kendi yaptıkları işler aldı. yetişmekte zorlandığım günler oluyor. yazıların altındaki ahkamları okumak ise tam bir keyif. bazen sadece kafamı boşaltmak için okuyorum yorumları.

 108. asyayaren

  aman abii yaaaa madem sildin bende yana döne yazdığın yorumu arıyorum ne yazmış ismail abi diye:))))))konu ney onuda anlamadım ki şimdi yorum yapayaım :??

 109. lilacsmell

  bbuket diyor ki;. yalnız birde şu varki çık işin içinden çıkabilirsen. yarışmaya katılmış olmasına rağmen bana oy veren arkadaşlar var. ben napıcam şimdi vicdan yaptım ya. of of ben biraz daha düşüneyim en iyisi.

  Vicdan yapacak bir mevzu değil bence sevgili bbuket, beğendiğiniz projeye oy veririsiniz,yani onlar bana oy verdi,ben de onlara oy versem mi demek yarışmanın adil olmasıyla ne kadar örtüşür bilmem doğrusu…

 110. bbuket

  lilacsmell çok haklısın neticede öyle olacak. zaten konu edilecek bir şeyde değil laf lafı açtı bende öyle bir yorum yazdım. burada herkes çok iyi niyetli en güzel tarafıda bu.

 111. xNicox

  asyayaren diyor ki;aman abii yaaaa madem sildin bende yana döne yazdığın yorumu arıyorum ne yazmış ismail abi diye:))))))konu ney onuda anlamadım ki şimdi yorum yapayaım :??

  Bosver Dilekcigim, merak edecek kadar degildi zaten yazdiklarim. Iyisindir Insaalla? Coktandir pek görüsemiyoruz. Ben geliyorum sen gidiyorsun ne is?:)))

 112. bbuket

  arkadaşlar bir şey soracağım. çok tutulan yazılara tıkladığım zaman benim süs kabağı ve çanta sürekli kırmızı ve tutuldu gösteriyor. birde altında diğer çalışmalarda olmayan bir değiştir yazısı var bu ne demek allah aşkına çözemedim bir türlü.

 113. xNicox

  Buket, tutuldu dedi mi tuttun demektir. “Degistir” sadece senin kendi yazdiklarinda bulunur. Yani yanlis bir sey yazdinsa oraya tiklayip o yazini degistire bilirsin. Bilmem anlata bildim mi?

 114. lilacsmell

  tuttuğun çalışmalar kırmızı diğerleri turuncu görünür, değiştir yazısı da kendi çalışman olduğu için ve değiştirmek istersin diye sadece senin çalışmalarında var

 115. bbuket

  tamam değiştir konusunu anladım demek daha önce dikkat etmemişim hep varmış. ben şu ana kadar kimseyi tutmadım. sadece kendi yazılarım kırmızı kırmızı duruyor.

 116. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Ben ne yazık ki artık bu konuya giremeyeceğim :S Betik hatası alıyorum sürekli :D Bir zahmet dedikoduları iletirsiniz değil mi???

 117. xNicox

  Sevgili hanimlar, Ben de kendimce bu yarismaya bir katkida bulunmaya karar verdim. Yarismayi kazananlara, yani birinci, ikinci ve ücüncüye imzali birer kitap hediye etmek istiyorum.Ahan da kitap bu. Böylece biraz da ben reklam yapayim bari:) Simdi Dilek tuturur ya, Ismail abinin meshur olma istekleri yeniden belirdi falan diye, olsun o ne derse desin ben koyacagim buraya:))) www.kitapyurdu.com'dan satın alKitabin videosu da var. Izlemek icin burdan buyurun. yarisma stresinden vakit bula bilirseniz tabii:)))Shane, eger hata ettimse özür dilerim kardesim. Hos olmadi bu “anasini satayim” dersen hemen, derhal sil.

 118. asyayaren

  Dilek tuturur ya, Ismail abinin meshur olma istekleri yeniden belirdi falan diye, olsun o ne derse desin ben koyacagim buraya:)))www.kitapyurdu.com’dan satın al

  hiiiiiiiii:(( kıyamam abi sana yaaa aşk olsun o konuyu aştığımızı düşünüyordum neden kızayım ki o bir şakaydı ama şu anda da şaka yaptığını biliyorum :))))inş o kitabı alan ilk3 kişinin arasına girebilirim :)))))))) hem zaten sen girmesemde bana gönderirisin demi:)))))

  ben şu ana kadar kimseyi tutmadım. sadece kendi yazılarım kırmızı kırmızı duruyor

  buketcim şu ana kadar kimseyi tutmamışsın doğrudur fakat kendi yazılarının yıldızlarını kırmızı görmen demek kendi yazılarını tutmuş olman demek kırmızı olarak gördüğün yıldızlar senin tuttuğun yazılardır

  Neyse yarina kadar dursun da yarindan sonra ben silerim zaten. E, insanda biraz da utanma olmali yani..

  hayır dursun neden silesinki alla alla :))

  yisindir Insaalla? Coktandir pek görüsemiyoruz. Ben geliyorum sen gidiyorsun ne is?:)))

  iyiyim abi çok şükür sen nasılsın işler yoğun bu aralarda ondandır bende seni göremedim hafiftedir diye düşündüm gel bugün buraya ben hep burdayım :))) ok anlaştık

  Betik hatası alıyorum sürekli :D Bir zahmet dedikoduları iletirsiniz değil mi???

  miraycım o bende de var sürekli betiği durdur yada devam et deyip duruyor ben mozilladan kaynaklandığını düşünüyordum ne yapmamız gerekki yoksa artık sürekli betik demsinden gına geldi hani:S

 119. asyayaren

  tamam tamm ok almam bundan sonra cidiye ne yapayım kırmak istemiyorum kimseyide ondan :))bu arada günaydınnnnnnn iyisin demii

 120. asyayaren

  bende iyiyim abi çok şükürdişim hiç ağrımıyo artık tabi yeniden kudurmazsa kendi kendine geçti sızlanmadığımdan belli olmuyormu zaten :)))nursena da iyi çok şükür okullar açılıyor ve ona ders çalıştırması için bir abla bulamadım sanırım bulamazsamda işten ayrılmam gerekecek stresteyim yani:SSS

 121. xNicox

  Nursena’ya selamimi söyle derslerine iyi calissin:) Benim cikmam lazim. Is beni bekliyor Dilekcigim. Aksama Hafif’de canim SIKILIRSA ugrarimk yine:)

 122. asyayaren

  tamam abi bende işe başlayım bari işe geliyorum işe başlamadan burayı açıyorum önce kırmızalrı bitiriyorum sonra işe bağımlılık yaptı yaw:))))

 123. asyayaren

  yaaaaa bana yardımcı olun lütfen betik hatası vermesinden yorum yazamıyorum bu betik nedeeeeeeeeeeeeeen sitedenmi bendenmi pc denmi kaynaklanıyor anlamadımki:SSs

 124. bbuket

  dilekciğim bravo herkese teker teker cevap vermişsin. açıklaman için teşekkür ederim. daha öncede yazmıştım ya benim oğlan uyanık ya bana oy vermiş. ondan kırmızı benim yıldız.

 125. bbuket

  öyleymiş dilekciğim ismini hatırlamıyorum şimdi bir arkadaş daha söyledi ama uğraşmadım nasılsa kendi oylarımız sayılmadığı için. aşağısı kalabalık dursun hoşuma gidiyor.

 126. bbuket

  İsmail arkadaşım zaten 1. 2. ve 3. çok güzel hediyeler alacak. bence sende mansiyon hediyesi yap bu kitabı. benim durum pek iyi gitmiyorda. bana gönder diye yolunu yapmaya çalışıyorum şimdiden.

 127. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  asyayaren diyor ki;yaaaaa bana yardımcı olun lütfen betik hatası vermesinden yorum yazamıyorum bu betik nedeeeeeeeeeeeeeen sitedenmi bendenmi pc denmi kaynaklanıyor anlamadımki:SSs

  10 marifetin mozillada yaptığı bir hataymış kendisi. Shane ile konuşmuştuk bu sorunu. Yani senden de pcden de kaynaklanmıyor. Cevap sayısı 100ü açan konularda yaşıyorsun. benim gibi yap :D cevap sayısı 100’e yakın ya da geçmiş konulara girme :D Diyebilirsin sen neden girdin? Bir şey arıyordum cevabı buradaydı :D

 128. asyayaren

  ya ben çatlarım ama canım yaaaa :))) gelde girme şimdi operadan girecem nete ondada yapıştır yapamıyorum bir tuhaf en iyisi bu sitede mozillaya elveda yoksa ben çatlarım çünkü eski konulara girmeden eeemiyorum :Peki tşk ederim bilmişim benim herşeyide biliyon kız :))))

 129. cansett

  elmam diyor ki;canset resiminin boyutu büyüktür.Prtsc sysrq tuşuna bas, paint’ i aç düzenden yapıştır de ve kayıt ederken jpeg yap. Sonra da kenarlarını kes picture maneger de.Hoş geldin:)

  Elmam sana teşekkür etme fırsatı bulamadım çok saol sayende fotoğrafı küçültüp yazımı göndermeyi ve yarışmaya katılmayı başarabildim:)Yeni olduğum için acemilik var tabi:)yardımların için tekrar teşekkürler…veee hoşbuldumm:)

 130. shane

  sevgili zeliss, hem size yanıt vermiş olayım hem genel bilgi olsun: yazılarınız gününde yayınlanmaz ise lütfen merak etmeyin, artık o kadar çok yazı geliyor ki gün içine sığmıyorlar. o nedenle ertesi güne aktarmak zorunda kalıyoruz.

 131. Nur Kilic

  Yeniye aranızda yer açın :))Yarışma için resmimi bir türlü yollayamıyorum kestim, kırptım, küçültüm, ufalttım olmuyor bi türlü sadece sayfa görüntülenemiyor diyor bana yardımcı olursanız sevinirim..

 132. spirulinali cikolata

  =(kaç kez denememe ve hiç sıkıntı çıkmamış olmasına rağmen bir türlü yazım yayınlanmıyor?ama ben gece uykusuz kaldım onu yapmak için, yayınlayabilseydim bari =(ama ama ama… teknoloji okuryazarı olabilmek istiyorum

 133. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  spirulinali cikolata diyor ki;=(kaç kez denememe ve hiç sıkıntı çıkmamış olmasına rağmen bir türlü yazım yayınlanmıyor?ama ben gece uykusuz kaldım onu yapmak için, yayınlayabilseydim bari =(ama ama ama… teknoloji okuryazarı olabilmek istiyorum

  Yazını onay kuyruğundadır o sebepten yayına girdiğini göremişsinizdir ;) Şu an yayında ;)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
shane

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Sizzix makinesi isteyen?

| | 8 Yorum

Marifet Postası bültenlerimizde bazılarınız görmüştür; Mart ayında ödüllü bir yarışmamız var ve ödülümüz de bir Sizzix kesim makinesi ile güzel bir kalıp olacak. Birçok marifetlinin işine yarayacak bu güzel alet başta...

2016’da ilk Ayın Marifetlisi ne kazanacak?

| | 17 Yorum

Şubat ayı sonunda, Ayın Marifetlisi olacak arkadaşımız için sıcak bir hediye hazırladık: Cici bici bir mısır patlatma makinesi ve ona eşlik edecek çok şık bir battaniye. Bunları kazanmak için normalde...

Ödüllü yılbaşı yarışmamız bitti!

| | 7 Yorum

Ve bir ödüllü yılbaşı yarışmamız daha sona erdi. Şimdiye kadar gördüğümüz en kıyasıya mücadelelerden birini yaşadık, bu bir gerçek. Gecenin yarısına 1 dakika kala hala yazı editlediğimizi görünce, bir dahaki...

Tuch Expo’yu gezelim mi beraber?

| | 9 Yorum

Bir el işi ve hobi fuarına ihtiyacımız vardı. Tuch Expo bu eksiği kapadı ve ve ilk kez düzenlenmesine rağmen genel olarak sorunsuz, renkli ve zengin bir fuar organizasyonu gerçekleşti. Basın...

Ödüllü yılbaşı yarışması desek?

| | 35 Yorum

Ödüllü yarışma yapmak için bahane çok E yılbaşı da gelmişken hediye verme isteğimize sağolsun HOBIUM da ortak oluyor ve 3 kişiye malzeme paketi oluşturma şansı veriyor. Şöyle: 1. olan kişi...

Kasım’da ödüllü yarışma başkadır!

| | 28 Yorum

Kasım’da Ayın Marifetlisi arası veriyoruz ve bir ödüllü yarışma yapıyoruz sevgili marifetli dostlar. Fotoğraftaki Sinbo dikiş makinesi bu yarışmanın kazananına gidecek. Bu sefer şöyle yapıyoruz: Birkaç örgü odaklı konu başlığı veriyoruz...

İyi ki doğdun 10marifet!

| | 8 Yorum

Canımızın içi, işimiz gücümüz, göz bebeğimiz 10marifet’e ilk yazısını girişimizin üzerinden bugün tam 9 yıl geçmiş oluyor. O zamanlar ne Facebook vardı ne Instagram; sosyal medya daha icad edilmemişti. Bugünkü gibi...

Sevimli 10 penguen yapımı

| | 0 Yorum

10marifet’te yer alan, farklı tekniklerle yapılmış birbirinden şirin 10 pengueni bir araya getirelim dedik, fena mı ettik yani? Penguen yapasınız geldiyse sizi tutmayalım, hatta yol gösterelim. Hadi buyrun: 1. Fimo...

Evimin kedisi – rölyef pano yapımı

| | 4 Yorum

Kış, kar yarışma derken evi dağıttığım için yumaklar oğlumun eline geçmiş. Yav! bizim evde de sarı bir kedi varmış Yumaklarımı darmadağın etti. Sevimli kareler çekince de bunlarla güzel bir scrapframe hazırlamaya...

Kış güzeli Ivy

| | 21 Yorum

S on dakikada anca tamamlayabildiğim Ivy hanımla tanıştırayım sizi. Kararsızlıktan ölmek üzere olduğum anlar oldu kostümle uğraşırken, yapım aşaması fotoğraflarında denediğim kumaş kombinasyonlarının bir kısmını görebilirsiniz zaten. Ayrıca beni örgü...

Kırmızı paltolu kız kolyesi

| | 3 Yorum

Kar yağmış her yere, belli belirsiz ayak izleri var her yerde… Soğuk ama güzel, canlandırıyor kırmızı paltolu kızı kendine getiriyor… Tüm düşüncelerden arınıp kar tanelerinin duruluğuna bırakıyor kendini… Yürüyor ve...

Kar canavarı Yeti ve Eskimo kız

| | 2 Yorum

Uzun zamandır kar yağmadığı için karlı bir ortamda fotoğraf çekemedim, arka plan bahar gibi görünse de aslında kar seviyorlar çok Amigurumi kar canavarı Yeti ve Eskimo kızımız yarışmadaki yerlerini alıyorlar....

Cevizlerden kapı süsü yapımı

| | 0 Yorum

Cevizlerden zarif kapı süsü yapımı. Duyuru postunu ekliyorum. İhtiyacımız olan plastik bir kap, silikon tabancası, altın yaldız sprey boya ve tabii ki ceviz. Kabımızın içini dışını sprey boyayla boyayıp cevizlerimizi...

Kapşonlu atkı yapımı

| | 4 Yorum

Merhabalar Yarışmayı yeni gördüm sayılır, bu yüzden süresinin uzatılmasına çok sevindim. Hemen çizimler, fotoğraflar hazırladım. Özellikle konusunu çok sevdim. Kış… Kış denince aklıma kar gelir, her yerin beyazlara büründüğü  manzaralar...

Örgüden minyatür ev

| | 7 Yorum

İlk not: bu proje tamamen benim kendi kafamın içinde dönen tilkiler sonucu ortaya çıkmıştır Hiçbir şekilde internetten veya başka kaynaklardan esinlenme, örnek alma yapılmamıştır. Yarışmanın duyuru postunu gördüm ve hemen...