10marifet sergisi için güzelim tel kırma işler ve seramik kaftan

-

seramik kaftan

Birbirinden farklı tarz ve tekniklerde hazırladığı özenli işleriyle her zaman ilgi çeken sevgili meralice, 10marifet sergisi için bize üç farklı çalışma gönderdi. Bir seramik kaftan boyama, bir çift güzel küpe ve tel kırma ile süslenmiş kese… Hepsi de birbirinden hoş, birbirinden değerli tabii ki.

tel kırma

Yukarıda kese, aşağıda keseden bir detay…

tel kırma

Bir çift de sade ve zarif küpe…

tel kırma

Çok teşekkür ederiz. Biliyorsunuz 10marifet sergisi artık bir bağış etkinliği, vesileyle onu da hatırlatayım

12 yorum gelmiş

 1. zulaltan

  kaftana bende bayıldım çok orjinal duruyor .tel kırma işi mütiş ellerine sağlık meralice :) tel kırma işi zor mu ki bende merakettim ;) zaten bu 10marifet olayına gireli her şeye bir merak bir merak :)

 2. meralice

  teşekkür ederim senayatilgan ve zulaltan . beğendiğinize sevindim. kaftan bu sene gittiğim çini kursundan. tel kırmayı çok merak ettiğim için ara sıra yan sınıfa kaçıp onuda öğrendim. çok zevkli yapması. küpelerde önceden gittiğim takı kursundan.

 3. shane

  ne keyifli :) surekli ogrenmek… sevgili meralice, kupe ile ilgili yanlis bilgi aktardi isem duzelteyim, onun tel kirma ile ilgisi yok mu acaba? emin olamadim simdi yorumunuzu okuyunca.

 4. shane

  hic olmaz mi sevgili tugbacanyurt, onlar simdilik cekiverdigim fotograflar, stratejik yerlesimi yapamadim daha. pek cok calisma gorunmuyor zaten. cok daha iyilerini cekecegim. guzelim inegimizin simdiki yeri, ikinci fotogtaftaki uzerinde kalp olan iki karton calismanin sol tarafi :) eklerim onu da yarin ofise gidince ;)

 5. meralice

  sevgili shane küpe takı tasarımına gittiğim zamandan tel kırma ise daha farklı. eskiden gelin teli de denirmiş. gelinlerin saçlarına takılırmış. tel kırmada bu telleri kullanıyoruz.

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
shane

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...