10marifet sergisi, işleme festivali

-

10marifet sergisi

Birbirinden muhteşem kaneviçe işlemeleri ile herkesi hayallere sürükleyen sevgili nurdank, 10marifet sergisi için destekte sınır tanımamış. Harika bir pano, kim bilir ne kadar emekle hazırlanmış bir örtü ve harika bereket keseleri göndermiş. Ne diyeceğimizi bilemedik.

10marifet sergisi

10marifet sergisi

10marifet sergisi

10marifet sergisi

10marifet sergisi

10marifet sergisi

10marifet sergisi

10marifet sergisi işleme anlamında epey zenginleşti gördüğünüz gibi… İlginiz ve desteğinizle çok iyi gidiyoruz.

Teşekkürler nurdank…

19 yorum gelmiş

 1. Bir ulusun varlığı iyi yetişen ve dünyayı anlayan gençlere ve çocuklarını bilinçli yetiştirip onlara vizyon vermeyi başaran ebebeynlerin çokluğuna bağlıdır. Özellikle kadınlara bu anlamda düşen sorumluluk çok daha büyüktür.

  Daha küçücük yaşlarda ellerinden renkleri ve gelecekleri alınan ya da alınma riski bulunan çocuklara yardım elini uzatmak; gelecek kaygısı duyan ve dünyanın “gelecek nesillerden aldığımız bir emanet” olduğunu bilen her bir bireye sorumluluk yükleyen birer görev aslında!

  Asıl eli sıkılası ve tebrik edilesi olanlar; “bu tür organizasyonların nasıl büyük özveri ve emek ile gerçekleştirildiğini tahmin eden biri olarak” bu işlere ön ayak olup, ön saflarda yer alanlardır.

  Bir anlamda borç ifasına vesile olduğunuz ve güzel yazınız için ben teşekkür ederim.

  Sevgilerimle,

 2. mhtpkaya

  Nurdan hanım hayranlıkla takip ettiğim blog arkadaşım ellerine,gönlüne,emeğine sağlık muhteşem işler bunlar.Biz kadınlara düşen sorumlulukları anlatan bu yazı içinde teşekkürler .

 3. Sevgili Mehtap Hanım,

  Asıl destek veren güzel yorum için ben çok teşekkür ederim. Hayranlıkla takip kısmıysa siz de biliyorsunuz karşılıklı!

  En içten sevgilerimi ulaştırıyorum burada size ve sizin ekmekçi horozlar gözüme çarptı az evvel; onlara laf atmak için az sonra sizin köşeye geliyorum.

  Kısa sürede görüşmek üzere!

 4. zulaltan

  bu panoya bakınca tek hissettiğim huzur ve de ne çok ihtiyacımız var şu günlerde. nurdan hanım, tüm güzel cümlelerinize canı yürekten katılıyorum.sergide hemen kaparlar bu muhteşem sanat eserlerini eminim :) yüreğinize ve ellerinize sağlık :)

 5. huber

  harika çalışmalar ve güzel duygu ve düşünceler.emeğinize ve gönlünüze sağlık.çarpı işi tadında güzel günleriniz olsun.sevgiler:)

 6. Sevgili Zulaltan, içinden geçtiğimiz günler gerçekten çok karanlık ve çok can yakıcı! Bu yaz hem fiziken yaktı hem ruhumuzu yakıp geçiyor. :(

  Bu karanlığın içinde biraz ruhunuzu dinlendirebildiyse bu çarpılar çok sevinirim. Dileğim; bu amaç için yollanan her iş gibi bunların da birer yuva bulurken bir çocuğa daha yardım elini uzatmaya vesile olmaları!

  Sizin de kaleminize ve iç güzelliğinize sağlık! :)

 7. Sevgili Huber,

  Yazdığınız yürek açan yorumunuza aynı içtenlikle ben de teşekkür ederim. Bir süredir sizi izliyorum zaten; yaptıklarınız, içtenliğiniz ölçüsünde güzellermiş! Sizin de ellerinize sağlık!

  Benim küçük köşeme konuk olduğunuzu da gördüm. Bu vesile buradan da size hoşgeldiniz demiş olayım :)

  Sevgilerimle,

 8. zulaltan

  sevgili nurdan hanım , siz uluslararası ve hükümetlerarası ilişkiler uzmanıymışınız. dünyadaki en zor ve stresli mesleklerden birini yapıyormuşsunuz ve de bu kadarla da yetinmeyip bu muhteşem işleri yapıyorsunuz. önünüzde saygıyla eğiliyorum vallahi bravoooo :) ben iki insanın arasını düzeltemem siz maşallah hükümetlerarası diyalog uzmanıymışsınız. maşallah başarılı kadınlara bir örnek teşkil ediyorsunuz kutlarım canı gönülden :)

 9. :) :) Sevgili Zulaltan; zor bir coğrafya da ve yeni bir yüzyılın şekillendirilmesi ile uğraşılan tarihi zamanların içinde yaşıyoruz. Geçen yüzyıl iki dünya savaşı ve sayısız lokal çatışmalar ile şekillendirildi. Bizim sonunu göremeyeceğimiz yüzyılımız için de şekillendirici olayların içinden geçiyoruz. Bizden sonraki nesiller olaylara tarih perspektifinden daha net bakacaklar. Ben mesleki bakıyorum. Bu nedenle yaşananlar; yaşanma olasılığı hesaplanmış olanlar, daha bir müddet çalkalanacak dünya üzerinde, henüz nefes alıyorken; huzuru kendi içimde bulmak için yarattığım köşeden ürettiklerimdir paylaşılanlar.

  Son 4 yıldır mesleğimin boyutlarını biraz daha özele kaydırdım ama yakın tarihe tanıklık ettiğim anlar çoktur.

  Uzattım yine; sözün özü; kadınların , ekonomik, sosyal ve psikolojik olarak yalnızlaştırıldığı; etrafının duvarlar, gelenekler ve dar kalıplarla baskılandığı coğrafyamızın ve yaşam alanımızın sınırlarını zorlamak da bir anlamda benim misyonum olmuş durumda!

  Kadınların olmadığı toplumsal hayat; fanatikleşmeye, vandallaşmaya ve yozlaşmaya davetiyedir çünkü. Bizler hayatın her alanında var olmaya, başarılı olmaya ve üretmeye; bizden sonraki nesiller ve kız çocuklarımız için mecburuz.

  Sevgiler

 10. senayatilgan

  Sevgili nurdank … O kadar güzel çalışmlaarla destek vermişsinizki… Ellerinize, yüreğinize, işinize olan sevginize sağlık demekten başka birşey gelmiyor insanın elinden… Ve size bu konuda sonuna kadar katılıyrum: Kadınların olmadığı üretmediği, dahil edilmediği bir toplum olamaz yaşayamaz bence de… Onun için her türlü girişimde bulunmak, bulunanlara ön ayak olmak ve destelemek bizim en öönemli görevlerimizden biri bencede… Çocuklar için yapılan herşeyde erkeklerden daha özverili ve çalışkan olmamızda kadınlığımızdan kaynaklı… Çünkü herşey bizde ve bizimle başlıyor gerisi eşlik etsin artık :) Ellerinize sağlık tekrardan…

 11. Sevgili Senay Hanım,

  Güzel sözlerinize, düşüncelerinize ve yazdıklarım çerçevesinde verdiğiniz desteğe çok teşekkür ederim. Kadınların içinde var olan potansiyel ve zorluklara katlanma katsayısı gerçekten bilimsel olarak da ispatlandığı gibi erkeklere nazaran çok daha yüksektir.

  Doğanın ona bahşettiği üstün özelliklerini olumlu ve üretken biçimde kullandığı sürece; ölçülen veya ölçülemeyen, görünen ya da görünemeyen herşey katkısı çok büyüktür. Bu nedenle, kadının öncülük ettiği her alanda başarısı kaçınılmazdır. Dediğiniz gibi; temsili ya da fiziki herşey kadında başlıyor. Yeter ki bu bilinci olumlu biçimde kullanabilsin!

  Sevgilerimle,

 12. shane

  Ne kadar anlamlı paylaşımlarda bulunulmuş karşılıklı. Nurdan Hanım, dediğiniz gibi, alenen görünen ve çoğunlukça da görülemeyen zorlukların ve tersliklerin yaşandığı zamanlardan geçerken, sadece bir tutam iyilik yapabilmenin verdiği mutluluğa eşlik ettiğiniz için teşekkürler. Fiziken ve gönülden bu etkinliğe destek veren herkese bir kez daha eksik olmayın demiş olayım; zaten demekten hiç bıkmıyorum. Sağolun varolun.

 13. Sevgili Shane şimdi görüyorum yazdığınız notu! Bu zor işe kalkıştığınız için siz sağolun! :)
  Sevgili Semyıl; bu köşeye bakmadığım için sizin de güzel sözlerinize kaygısız kalmış gibi olmuşum. Bunun için kusuruma bakmayın!
  Size de güzel sözleriniz için yürek dolusu teşekkürler :)

  Nilgün hanımcığım; ne güzel sözler bunlar; size de kucak dolusu sevgi ve teşekkürler :)

 14. senayatilgan

  Nuran Hanım sizin bu tablonuz ne kadar da kocaman ve harika bir tabloymuş… Şöyle bir dokunayım dedim inanın içim cız etti birşey yaparım diye :) Üzerinde camı da yokmuş resmen hissettim dokunurken çok güzeldi hakikaten ellerinize sağlık… :)

 15. senayatilgan

  Hakikaten çok güzeldi ama bu kocamaaaaaan harika eserler bütçemi o an için aşıyordu anca dokunabildim hepsine :) Buna, periye, tütü prenses elbisesine (onu yaparım diye almadım Serpille gülüştük sen yaparsın alma başka birşeye bak dedi haha :) ) ve daha birçok şeye… Çok güzellerdi haikaten çoooook :)

 16. zulaltan

  şenay, zenginler bunun için var kıymetli eserleri alsınlar diye :) davinciyi biz de seviyoruz ama alamıyoruz mesala. nurdan hanımın tablosuda öyle değerli sanattan anlayan zengin evleri süsleyecek :)

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
shane

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Pullu tülbentler

| | 0 Yorum

Merhabalar 👋 Sizlere rengarenk pullarla süslenmiş tülbentlerimi sunayım 😊 Umarım beğenirsiniz 😄 Kullanılan çember gelincik pamuklu kumaştır. Çemberimin kumaşından tutun ipliğine, pullarına kadar her şey kalitelidir. Çeyizinize farklılık katacağından emin...

Sarma nakış işlemeli yatak örtüsü

| | 0 Yorum

Sarma nakış işlemeli yatak örtüsü. Kanaviçe ve etamin işlemeli modelleri hep sevmişimdir, son zamanlardaki favorim ise yeni öğrendiğim suzani nakış, başka deyişle sarma nakış iş oldu. Çok zarif geliyor gözüme...

Punch işi çiçekli havlu

| | 0 Yorum

Punch nakışı kasnağa özel iğnesi ile yapılan bir işleme tekniği, kumaş üzerinde kabartmalı bir doku elde edildiği için de özel bir görünüm ortaya çıkar. Sınav ve kurs stresimi atmak için...

Punch nakışı çiçekli paspas

| | 0 Yorum

Punch nakışı özel iğnesi ve kasnak ile yapılan bir işleme tekniği. Kumaş üzerinde bu paspas örneğindeki gibi biraz kabartmalı yani çok hoş duruyor, ne dersiniz? Rengarenk çiçekli bir paspas oldu...

Anlatımlı dantel motifi yapımı

| | 0 Yorum

Zarif bir halka formlu tığ işi dantel motifi nasıl yapılır? Bu gördüğünüz motifi birleştirerek güzel sehpa ve masa örtüleri yapabilirsiniz. Gelelim nasıl yapıldığına… Dantel motifimizi yapmak için 8 ilmek çekiyoruz....

Yeşil kadife Kuranı-ı Kerim seti

| | 0 Yorum

Merhabalar 10marifet ailesi.. Bugün sizlere el emeği göz nuru nakışlı yeni bir set getirdim. Sevgililer Günü, yıl dönümleri gibi özel günlerinizi daha anlamlı bir hediyeyle taçlandırmak ve sevdiklerinizi huzurlu bir...

İşlemeli kadife Kuran-ı Kerîm seti

| | 7 Yorum

Çeyizlerin vazgeçilmezi, sevdiklerinize verilebilecek en anlamlı hediye olan ipek kadife kumaşla hazırlanan Kuran-ı Kerim setimize göz atmak ister misiniz? Kuran-i Kerîm, ahşap sandık, Yasini Şerif ve cam kristal taş tesbihten oluşan...

Nakış işlemeli bordo eşarp

| | 0 Yorum

Merhabalar. Bugün sizinle yanlışlıkla yaktığım eşarbımı nasıl değerlendirdiğimi paylaşmak istiyorum. Bordo eşarbımı çok sevmiştim ve yaktım Ne yapmalıyım diye düşündüm ve neden olmasın işleme yapabilirim dedim. Hemen uygun ipleri ayarlayıp...

Nakış işlemeli eşarp

| | 0 Yorum

Merhaba. Yeni yaptığım eşarp işlemeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Böyle sade eşarpları arkadan küçük detaylarla şık yapabiliriz. Etamin kolyelerden sonra yeni uğraşım Emek verdiğim işleri kullanmak çok güzel bir duygu inanın...

Nakış / Pembe ortancalar

| | 2 Yorum

Bir zamanlar Ikea’dan alınıp bir kenara atılmış düz beyaz resim çerçevesi ne işe yarar diye düşünürken bu resmi çizip, bir gecede de işleyip, çerçeveye yerleştirdim. Kolay ve hemen biten bir...

Nakış / Orda bir köy var uzakta

| | 4 Yorum

Şubat ayında Trakya’da uzun bir yolculuk sırasında bu görüntüler kayıp geçiyordu. Hafızamda tutmayı başardıklarım bu nakış projesine sebep oldu. Artık kışın etkisiyle sararmış ve kızarmış tarlalar… Yaprakları dökülmüş ağaçlar, sert...

Sap işi nakışlı pano

| | 0 Yorum

Bu kışı kurslarda geçirdiğimden bahsetmişimdir. Bu panoyu da el sanatları kursunda işledim. Modeli de neredeyse benim çocukluğuma dayanan Samanyolu Dergisi’nden. Yıllar sonra bu kurs sayesinde hayat bulan bir model oldu....

Basit nakış işlemeli örtü yapımı

| | 0 Yorum

Kısa sürede nakış ile örtü yapmak isteyenler için. Basit nakışlı bir örtü göstereceğim sizlere. Sim iplerle görsellik kazandıracak bu örtü için az malzeme ile neler yapılabileceğini anlatacağım sizlere. Geometrik bulduğum...

Nakış işlemeli kumaş kitap kılıfı

| | 2 Yorum

Kitap veya not defteriniz için işlemeyi sever misiniz? Ya da sevdikleriniz için hediye etmeyi düşündüğünüz el emeği bir iş yapmayı isterseniz buyrun. Sizlere minik nakışlarla yapılmış güzel bir kılıf yapmayı...

Nakış işlemeli peçete yapımı

| | 0 Yorum

Herkese merhaba.Bu sefer nakış işlemesi ile karşınızdayım. Bahar ayına uygun masalar için servis peçetesi hazırladım. El nakışı her zaman tercih ettiğim işlemedir. Umarım keyifli bir yazı olur. Ben yaparken çok...