10marifet sergisi, işleme festivali

-

10marifet sergisi

Birbirinden muhteşem kaneviçe işlemeleri ile herkesi hayallere sürükleyen sevgili nurdank, 10marifet sergisi için destekte sınır tanımamış. Harika bir pano, kim bilir ne kadar emekle hazırlanmış bir örtü ve harika bereket keseleri göndermiş. Ne diyeceğimizi bilemedik.

10marifet sergisi

10marifet sergisi

10marifet sergisi

10marifet sergisi

10marifet sergisi

10marifet sergisi

10marifet sergisi

10marifet sergisi işleme anlamında epey zenginleşti gördüğünüz gibi… İlginiz ve desteğinizle çok iyi gidiyoruz.

Teşekkürler nurdank…

19 yorum gelmiş

 1. Bir ulusun varlığı iyi yetişen ve dünyayı anlayan gençlere ve çocuklarını bilinçli yetiştirip onlara vizyon vermeyi başaran ebebeynlerin çokluğuna bağlıdır. Özellikle kadınlara bu anlamda düşen sorumluluk çok daha büyüktür.

  Daha küçücük yaşlarda ellerinden renkleri ve gelecekleri alınan ya da alınma riski bulunan çocuklara yardım elini uzatmak; gelecek kaygısı duyan ve dünyanın “gelecek nesillerden aldığımız bir emanet” olduğunu bilen her bir bireye sorumluluk yükleyen birer görev aslında!

  Asıl eli sıkılası ve tebrik edilesi olanlar; “bu tür organizasyonların nasıl büyük özveri ve emek ile gerçekleştirildiğini tahmin eden biri olarak” bu işlere ön ayak olup, ön saflarda yer alanlardır.

  Bir anlamda borç ifasına vesile olduğunuz ve güzel yazınız için ben teşekkür ederim.

  Sevgilerimle,

 2. Avatar photo

  Nurdan hanım hayranlıkla takip ettiğim blog arkadaşım ellerine,gönlüne,emeğine sağlık muhteşem işler bunlar.Biz kadınlara düşen sorumlulukları anlatan bu yazı içinde teşekkürler .

 3. Sevgili Mehtap Hanım,

  Asıl destek veren güzel yorum için ben çok teşekkür ederim. Hayranlıkla takip kısmıysa siz de biliyorsunuz karşılıklı!

  En içten sevgilerimi ulaştırıyorum burada size ve sizin ekmekçi horozlar gözüme çarptı az evvel; onlara laf atmak için az sonra sizin köşeye geliyorum.

  Kısa sürede görüşmek üzere!

 4. Avatar photo

  bu panoya bakınca tek hissettiğim huzur ve de ne çok ihtiyacımız var şu günlerde. nurdan hanım, tüm güzel cümlelerinize canı yürekten katılıyorum.sergide hemen kaparlar bu muhteşem sanat eserlerini eminim :) yüreğinize ve ellerinize sağlık :)

 5. Avatar photo

  harika çalışmalar ve güzel duygu ve düşünceler.emeğinize ve gönlünüze sağlık.çarpı işi tadında güzel günleriniz olsun.sevgiler:)

 6. Sevgili Zulaltan, içinden geçtiğimiz günler gerçekten çok karanlık ve çok can yakıcı! Bu yaz hem fiziken yaktı hem ruhumuzu yakıp geçiyor. :(

  Bu karanlığın içinde biraz ruhunuzu dinlendirebildiyse bu çarpılar çok sevinirim. Dileğim; bu amaç için yollanan her iş gibi bunların da birer yuva bulurken bir çocuğa daha yardım elini uzatmaya vesile olmaları!

  Sizin de kaleminize ve iç güzelliğinize sağlık! :)

 7. Sevgili Huber,

  Yazdığınız yürek açan yorumunuza aynı içtenlikle ben de teşekkür ederim. Bir süredir sizi izliyorum zaten; yaptıklarınız, içtenliğiniz ölçüsünde güzellermiş! Sizin de ellerinize sağlık!

  Benim küçük köşeme konuk olduğunuzu da gördüm. Bu vesile buradan da size hoşgeldiniz demiş olayım :)

  Sevgilerimle,

 8. Avatar photo

  sevgili nurdan hanım , siz uluslararası ve hükümetlerarası ilişkiler uzmanıymışınız. dünyadaki en zor ve stresli mesleklerden birini yapıyormuşsunuz ve de bu kadarla da yetinmeyip bu muhteşem işleri yapıyorsunuz. önünüzde saygıyla eğiliyorum vallahi bravoooo :) ben iki insanın arasını düzeltemem siz maşallah hükümetlerarası diyalog uzmanıymışsınız. maşallah başarılı kadınlara bir örnek teşkil ediyorsunuz kutlarım canı gönülden :)

 9. :) :) Sevgili Zulaltan; zor bir coğrafya da ve yeni bir yüzyılın şekillendirilmesi ile uğraşılan tarihi zamanların içinde yaşıyoruz. Geçen yüzyıl iki dünya savaşı ve sayısız lokal çatışmalar ile şekillendirildi. Bizim sonunu göremeyeceğimiz yüzyılımız için de şekillendirici olayların içinden geçiyoruz. Bizden sonraki nesiller olaylara tarih perspektifinden daha net bakacaklar. Ben mesleki bakıyorum. Bu nedenle yaşananlar; yaşanma olasılığı hesaplanmış olanlar, daha bir müddet çalkalanacak dünya üzerinde, henüz nefes alıyorken; huzuru kendi içimde bulmak için yarattığım köşeden ürettiklerimdir paylaşılanlar.

  Son 4 yıldır mesleğimin boyutlarını biraz daha özele kaydırdım ama yakın tarihe tanıklık ettiğim anlar çoktur.

  Uzattım yine; sözün özü; kadınların , ekonomik, sosyal ve psikolojik olarak yalnızlaştırıldığı; etrafının duvarlar, gelenekler ve dar kalıplarla baskılandığı coğrafyamızın ve yaşam alanımızın sınırlarını zorlamak da bir anlamda benim misyonum olmuş durumda!

  Kadınların olmadığı toplumsal hayat; fanatikleşmeye, vandallaşmaya ve yozlaşmaya davetiyedir çünkü. Bizler hayatın her alanında var olmaya, başarılı olmaya ve üretmeye; bizden sonraki nesiller ve kız çocuklarımız için mecburuz.

  Sevgiler

 10. Avatar photo

  Sevgili nurdank … O kadar güzel çalışmlaarla destek vermişsinizki… Ellerinize, yüreğinize, işinize olan sevginize sağlık demekten başka birşey gelmiyor insanın elinden… Ve size bu konuda sonuna kadar katılıyrum: Kadınların olmadığı üretmediği, dahil edilmediği bir toplum olamaz yaşayamaz bence de… Onun için her türlü girişimde bulunmak, bulunanlara ön ayak olmak ve destelemek bizim en öönemli görevlerimizden biri bencede… Çocuklar için yapılan herşeyde erkeklerden daha özverili ve çalışkan olmamızda kadınlığımızdan kaynaklı… Çünkü herşey bizde ve bizimle başlıyor gerisi eşlik etsin artık :) Ellerinize sağlık tekrardan…

 11. Sevgili Senay Hanım,

  Güzel sözlerinize, düşüncelerinize ve yazdıklarım çerçevesinde verdiğiniz desteğe çok teşekkür ederim. Kadınların içinde var olan potansiyel ve zorluklara katlanma katsayısı gerçekten bilimsel olarak da ispatlandığı gibi erkeklere nazaran çok daha yüksektir.

  Doğanın ona bahşettiği üstün özelliklerini olumlu ve üretken biçimde kullandığı sürece; ölçülen veya ölçülemeyen, görünen ya da görünemeyen herşey katkısı çok büyüktür. Bu nedenle, kadının öncülük ettiği her alanda başarısı kaçınılmazdır. Dediğiniz gibi; temsili ya da fiziki herşey kadında başlıyor. Yeter ki bu bilinci olumlu biçimde kullanabilsin!

  Sevgilerimle,

 12. Avatar photo

  Ne kadar anlamlı paylaşımlarda bulunulmuş karşılıklı. Nurdan Hanım, dediğiniz gibi, alenen görünen ve çoğunlukça da görülemeyen zorlukların ve tersliklerin yaşandığı zamanlardan geçerken, sadece bir tutam iyilik yapabilmenin verdiği mutluluğa eşlik ettiğiniz için teşekkürler. Fiziken ve gönülden bu etkinliğe destek veren herkese bir kez daha eksik olmayın demiş olayım; zaten demekten hiç bıkmıyorum. Sağolun varolun.

 13. Sevgili Shane şimdi görüyorum yazdığınız notu! Bu zor işe kalkıştığınız için siz sağolun! :)
  Sevgili Semyıl; bu köşeye bakmadığım için sizin de güzel sözlerinize kaygısız kalmış gibi olmuşum. Bunun için kusuruma bakmayın!
  Size de güzel sözleriniz için yürek dolusu teşekkürler :)

  Nilgün hanımcığım; ne güzel sözler bunlar; size de kucak dolusu sevgi ve teşekkürler :)

 14. Avatar photo

  Nuran Hanım sizin bu tablonuz ne kadar da kocaman ve harika bir tabloymuş… Şöyle bir dokunayım dedim inanın içim cız etti birşey yaparım diye :) Üzerinde camı da yokmuş resmen hissettim dokunurken çok güzeldi hakikaten ellerinize sağlık… :)

 15. Avatar photo

  Hakikaten çok güzeldi ama bu kocamaaaaaan harika eserler bütçemi o an için aşıyordu anca dokunabildim hepsine :) Buna, periye, tütü prenses elbisesine (onu yaparım diye almadım Serpille gülüştük sen yaparsın alma başka birşeye bak dedi haha :) ) ve daha birçok şeye… Çok güzellerdi haikaten çoooook :)

 16. Avatar photo

  şenay, zenginler bunun için var kıymetli eserleri alsınlar diye :) davinciyi biz de seviyoruz ama alamıyoruz mesala. nurdan hanımın tablosuda öyle değerli sanattan anlayan zengin evleri süsleyecek :)

Bir cevap yazın

Avatar photo

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...