10marifet sergisi ve bağış etkinliği duyurusu

-

10marifet sergisi

Sevgili 10marifetliler,

Aklımıza 10marifet sergisi düzenleme fikri ilk düştüğünde, sizden gelecek olan çalışmaları düşünüp heyecanlanmaya başlamıştık bile. İşler giderek gelişti, katılım çoğaldı, her hafta birkaç güzel çalışma almaya başladık. Bunları sitemizde yazdık, sosyal medya hesaplarımızda paylaştık, bunları yapmaya devam ediyoruz. Yaz ertesinde bu güzel etkinliği hepinizin katkısıyla gerçekleştireceğiz. Ama içimizde hep bu çalışmaları bir şekilde bir bağış etkinliği ile değerlendirmek de vardı. Gerçi herkesi kıskandıran bir ofisimiz var, sizlerden gelen birbirinden güzel işlerle renklenen, çok farklı bir mekan artık burası. Bu işlerden ayrılmak evet zor gelecek fakat ihtiyaç sahiplerini sevindirmenin mutluluğu ise takdir edersiniz ki bambaşka. Birkaç kişi de sorunca, isteğimizi artık net bir karara çevirelim istedik. Uğraşıp ya sponsorlu bir şekilde ya da olmaz ise kendi imkanlarımızla, 10marifet sergisine gelen işleri satarak gelirini bir hayır kuruluşuna bağışlamak istiyoruz. Ne diyorsunuz?

Bugüne kadar yorumlarda, postaneden yazışarak, katılımınızı beklediğimizi küçük küçük duyurduk. Şimdi bu bağış etkinliğini de açıklamak vesilesiyle, artık 10marifet sergisine çalışmalarınızı bekliyoruz diye açık açık seslenmek istiyoruz.

Katılır mısınız?

10marifet sergisi

10marifet sergisi

10marifet sergisi

10marifet sergisi

10marifet sergisi

 

138 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  süper,
  epeydir yoktum burda. lösev var ve daha bir çok kurum.
  En kısa zamanda ben de örgülerimden göndermeye calişasacağım.

 2. Avatar photo

  Çok çok mutlu oldum… Bir satış sözkonusu olmadığı için sergi amaçlı yapmıştım ben Sevgi Ağacımı fakat tekrar satışının da yapılabileceği şeyler göndermeyi isterim… Yeterki ihtiyacı olanlara ulaşabilsin. Evde yaptıklarım köşede duruyor yılda bir kullansam kendilerini şanslı sayıyorlar :) Bari göndereyim de birileri sevinsin….

 3. Avatar photo

  senayatilgan; harikasınız. o halde bekleriz. (o güzelim Sevgi Ağacı da ofimize sevgi taşımaya devam eder, ne güzel :))

 4. Avatar photo

  amaç bu olunca katılımlar daha bi güzel olacaktır gözlerimizde :) hayır kurumunun da ismini koyarsak sosyal medyada duyurur katılımları çeşitlendiririz :)
  ben de nurkaya gibi çocuklara yönelik isterim benim aklıma kimsesiz çocuklar yurdu gelmişti… lösevde olur :) yapabileceğim ne var diye tekrar dönüp bakmalıyım :) teşekkürler shane :)

 5. Avatar photo

  süper bir düşünce tebrikler bende iplerimi alıp yapmaya başlıyorum işin içinde çocuklar oldumu bir o kadar daha heves kapladı içimi :) bittiğinde sizden adres bilgisini rica etsem yollayabilir misiniz postaneye hoşçakalın :)

 6. Avatar photo

  çok iyi düşümnüşsün. ben tayinlerden dolayı biraz geç kaldım. kendi el emklerimden en kısa zamanda gönderiyorum.sizlerebu güzel düşüncelerinizden dolayı teşekkür ediyorum.

 7. Avatar photo

  çocuklarla ilgili bir kurum her zaman bizim için de öncelikli. tabii netleştiririz en kısa zamanda onu da…

  elbette @brnnyvz; adresi gönderirim size…

 8. harika bir fikir.araya bir suru uzucu olay girdigi icin ben daha istedigim gibi birsey yapip yollayamadim :( insallah bir yolunu bulurum ve yollamayi basaririm artik.ama yeni bisey yapmam lazim cunku benim her yaptigimin hep bir sahibi oluyor :(

 9. Avatar photo

  sevgili Senaat; ne denir bilemedim, geçmiş olsun, üzüldüm :( siz çok uzaktasınız mesafe olarak, lütfen kendinizi zorunlu hissetmeyin…

 10. Avatar photo

  sizi tebrik ederim. ne güzel, zaten olması gereken buydu sanki. benim gibi sadece yaptım işleriyle sitede var olan, sadece bakıp bakıp el emeği işlere hayran kalan biri için gene iç geçirtici bir durum ama olsun olsun, gene de takdir etmek istiyorum. ben yapamasam bile annemden rica edip yine de bir çalışma göndrmek istiyorum. elinize sağlık şimdiden, sergi filan kolay iş değildir kesin.

 11. Avatar photo

  tabii ki kahvesevmem, neden olmasın… annenizin çalışmasını da gönderebilirsiniz elbette. seviniriz. ayrıca teşekkürler sözleriniz için.

 12. Avatar photo

  bayadır yoktum buralarda ama seve seve katılırım ne de olsa 10 marifet ailesindenim :) Tebrikler çok güzel düşünmüşsünüz daha önce lösev için böyle bir etkinliğe katılmıştım şimdi de siz vesile oluyorsunuz süpersiniz… Adres bilgilerinizi gönderirseniz bende birşeyler yollamak isterim… Şimdiden kolay gelsin :)))

 13. Avatar photo

  harıka olur shane bende cesıtlı takılar yapıp gönderırım satısı da kolay olur…benım özurlu bır kızım var onun ıcın bence engellı cocuklara yapılsın bu yardımm onlar herseyden mahrum kalıyorlar…..

 14. Avatar photo

  öncelikle HÜBERYA’larıma çok iyi bakmışsınız:)))))
  bağış fikri çok güzel.umarım en uygun,en güvenilir olanında karar kılınır.kolaylıklar ve iyi günler:)

 15. Avatar photo

  dün gece rüyama girdi bu fikir bişeyler yapmak için debeleniyor ama bi türlü sonuca ulaşıp size yollayamıyordum…. ayyyy karabasandı resmen :) hala düşünüyorum ben bileklikten başka bişey yapabiliyor muyum diye :)

 16. Avatar photo

  hatta çalışmaları internette satış yapan bi sitede gördüm sponsorumuzmuş :) araştırmak lazım ama hayır için yapılan kermeslerde vergi alınmıyorsa bunlardan da alınmaz buradanda satabilir miyiz acaba? yani gönlüm sergi günü satılmasınlar sonra satılsınlardan yana :) shane….

 17. Avatar photo

  çok teşekkürler yeni gelin, yeniden hoş geldiniz. adresi gönderdim postaneden.

  ssserpil, sağolun. çok iyi olur, sonuç olarak çocuklarla ilgili bir kurumda karar kılmak var gönlümüzde zaten. kızınıza içten sevgiler…

  tabii ki baktık huber, bakmaz mıyız :) sağolun iyi dilekler için. en güzeli olur dilerim.

  yagmuryurek; sadece benim rüyama girmiyor yani :) çok hoşsunuz, bence her şeyi yapabilirsiniz siz. bakalım, satış sergide de olur ama kalanlar olursa internetten de devam edebilir diye düşünüyorum.

 18. Avatar photo

  Böylesi güzel bir amaç uğruna harcadığınız emek için teşekkürler ve tebrikler. Ben de katılmak isterim, adresi verirseniz. Tekrar tebrikler :)

 19. Avatar photo

  yağmuryürek sonra muhteşem bir şey yapıp bizi şaşırtcan galiba :) senin küçük kuzuya yaptır bu ip dolama kolyeyi o küçük elleriyle yapsın :)

 20. Avatar photo

  o da annesi gibi pek sabırlı değil yaptığı şeyin bi an önce olmasını istiyor bu ip dolama sabır ister :) ona da bişey yapabilirim :)

 21. Avatar photo

  shane böyle müthiş bir fikre kim katılmaz ki?bence dahada genişletelim ankara,izmir istanbul 10mağrifet sergisi açalım ve satışlarını yapalım hem internetten hem de sergilerle
  bende yaptıklarımı 10mağrifet sergisi için yollamıştım
  bağış etkinliği için ayrı çalışmalar yapayım:))
  shane sen bu fikrimi bir düşün yardım yapılacak derneğin ankara şubesiyle iletişime geçebilirim mesela yada daha fazla ne yapabilirsem ankara için yapabilirim ürünleri toplayabilirim şöyle geniş çaplı 10mağrifet bağış etkinliği olur:)

 22. Avatar photo

  sareturaci, çok teşekkürler. hemen gönderiyorum postaneden adresi.

  tugbacanyurt, ne güzel yazmışsınız. şu ilk etkinliğin altından kalkalım, söz veriyorum daha geniş bir etkinlik için girişimde nasıl bulunabiliriz araştıracağım ve oluyorsa işe ankara’dan başlayacağım, sizi de ankara temsilcisi yapacağım :) çok düşüncelisiniz.

 23. Avatar photo

  Fikir harika!
  Bir blog sitesi kurup, onu geliştirip, büyütüp, bu kadar değerli ve seviyeli bir sohbet ve paylaşım ortamı sağlayıp, yaptığı işin daima arkasında durup, manevi değerleri ilke edinerek uygulayıp, katılımcısına samimi ve destekleyici yorumları ile güç veren siz, 10marifet ekibine takdir ve teşekkürlerimi sunuyorum.

  Bir şekilde bu oluşumun bir parçası olmaktan çok mutluyum. Elimden geldiğince, vereceğiniz görev ve sorumluluklara hazırım. Kolay iş değildir bu tip organizasyonlar, yapmışlığım var oradan biliyorum ;)

  O kadar özendim ki size göndereceğim çalışmalara… Sadece bu etkinlik için yeni bir şeyler hazırlıyorum.
  Sergiye geleceğim, çok kontrol dışı bir durum olmazsa. Ve en çok sizlerle, burada ki güzel insanlarla tanışabileceğim diye heyecan duyuyorum. Eminim şahsen tanıştıktan sonra, var olan bu güç daha da artacak ve hem bireysel hem blog için farklı yenilik ve gelişmeler sağlayacak.

  Sevgili shane, sizlere tekrar teşekkür ederim. Bu kolay iş değil ve siz en layığıyla bunu sürdürüyorsunuz.
  Başarılarınızın devamını yürekten dilerim.

  Ve siz sevgili arkadaşlar, bu kadar içten ve doğal ama her zaman ölçülü ve saygılı bir üslupla, harika eserlerinizle var olduğunuz için, beni desteklediğiniz için sizlere de yürekten teşekkür ederim.

  Ben buradayım, ne zaman isterseniz yapabileceğim ölçüde destek olmaya hazırım.

 24. Avatar photo

  gliatasarim; bu kadar içten ve güzel bir ifadenin üzerine nasıl bir teşekkür sunsam az. gözlerimi yaşarttınız. ben de sizinle, hepinizle yüz yüze gelerek tanışmayı çok istiyorum. bu sergide karşılaşamadıklarımızla daha sonraki başka etkinliklerde bir araya geleceğiz mutlaka, öyle düşünüyorum.

 25. Avatar photo

  sergi fotoğraflarını gliatasarım çeksin çok güzel çıkar onun çektiği fotolar :)orada olamayacağım bari arkadaşları göreyim fotoğraflar sayesinde :)

 26. Avatar photo

  Ne mi derim?
  Böyle önemli bir görevi üstlenmekten onur duyarım.
  Seve seve, memnuniyetle o güzel eserleri ölümsüz kılacak fotoğrafları çekmek için elimden geleni yaparım :)
  Güveniniz için ayrıca teşekkür ederim.

 27. Avatar photo

  sımdı sergı de bende resım cekimmi desem herkes kalpten gıderr:))) bencede glıatasarım bu işin ustası harıka fotogfraflar cıkacak ortaya eminim….

 28. Avatar photo

  ssserpil; siz de gliatasarim’ı yakalamışken ona canlı canlı sorarsınız fotoğraf sorularınızı. ben de annemden aldım sözü, o da güzel bir şey örecek ya da dikecek. ben çünkü buldumculuktan yaptımcılığa geçecek zamanı bulamıyorum sanki! buradaki esprili yorumlara da bitiyorum yalnız :) sergide ne muhabbet döner kim bilir.

 29. Avatar photo

  sen de mi gelmicen yoksa kahvesevmem…. söz sana çay kola meşrubat taşıcam kahve getirmicem (zaten o kadar insana kahve yapamıyabilirim :) )

 30. Avatar photo

  10marifete acele aşçı aranıyor maaş yok ,sigorta yok,yol yok, bu özelliklere evet diyen gönlü zengin iyi aşçı aranıyor :D

 31. Avatar photo

  eger kısmet olur da sergıye gelebılırssem ınsallahhh ( kimseye bısey olmazsa )..pastaları yaparım gercekten onlarda resım dekı kadar kötü degılım:))))ayrıca evet yaa glıatasarımı yakalşıken ayaküstü bır resım cekme sanatı kursu da alabilirimm:)))

 32. Avatar photo

  serpil bence sen bir sürü elbise götür her bir tasarımın yanında değişik elbiseler giyip fotoğraf çektir :) bulmuşsun uzman fotoğrafçıyı kaçırma :)

 33. Avatar photo

  acaba diyom ankaradan bi otobüs mü kaldırsak sergi için geçerken beni de alır izmir sapa kalıyor ama maksat gezmek değil mi zulali de alır?
  serpil araştırsak mı kaça götürüp getirirler acaba (otobüs büyük olur sanırım minübüs daha mantıklı :) ) eğlencenin dibine vururuz :)

 34. Avatar photo

  Hahaha :) Kızlarrr istanbulda bir üye yokmu yahu :) Vardır mutlaka yoksa bile ben Edirneden 2 saate getiririm düşünmeyin ankaralardan börek getirmeleri :) Yolda bozulacak sıcaklarda fena olcaz :)

 35. Avatar photo

  Kirazlar midede zulal :) Sergi zamanı yazın olsa yine dadanırım birinin bahçesine bir ağacı getiririm de sergi kiraz mevsiminden sonra olacak hangi mevsimde olacaksa ona göre bir komşu bahçesine dadanır mevsim meyvası getiririm olmadı :) Artık hangi meyve kısmetimizdeyse :D

 36. Avatar photo

  :D uzaklardan gelmez yakın bi yer lazım :) ya da shane şimdiden çamura yatsın sergiyi iptal etsin gelmeden açız diyoz gelince ne olur artık bilemedim şimdi
  :D

 37. Avatar photo

  tatlılara benzeyen tasarımlar yapan bir arkadaşımız vardı ya aç kalırsanız o tasarımlardan uzak durun :) ama üzülmeyin shane sizi aç bırakmayacakmış :)

 38. Avatar photo

  Edirnenin bademezmesi meşhur zulal :) Kavala kurabiyesi (bademli kurabiye-favorim ) Yaprak ciğeri :) peyniri :) kalıp kalıp peynir getireyim küçük dilimlerle ekmek üzeri ikram ederiz :D
  Aaaaaa Edirnenin misa sabunu vardır… Meyve şeklinde sabunlar gerçeğinin minyatürü onlardan da göndereyim ben sergiye buralardan esintiler olsun ben yapmıyorum ama olsun :)

 39. Avatar photo

  shane cim insallah sergı tarıhı agustos sonu eylul baslarına denk gelmezz:(( oglumun dügünü eylül 9 unda allah kısmet ederse..ama kıbrısta olacagı ıcın bız agustos ortalarında gıderız sanırım…aklınızda bellı bır tarıh varmı yada yaksık olarak söyleyebılecgınız bısey…

 40. Avatar photo

  ne kadar güzel düşünmüşsünüz.. ben de bir kaç çalışma daha yapıp yollamak isterim ve gelmeyi de çok istiyorum bakalım tam tarihimiz belli olsun da:)

 41. Avatar photo

  Sevgili Shaneciğim,10marifet ekibi olarak çok güzel düşünmüşsünüz, hatta bunu gelenekleştirelim derim ve her sene yenileyelim:)) Ne olur Eylül sonu gibi okullar açıldıktan sonra yapın şu organizasyonu. Ben daha da göndereceğim o zamana kadar:))
  Elde edilecek gelir çocuklar içinde, yaşlılar içinde değerlendirilir diye düşünmekteyim. Benimde ilk aklıma gelen Lösev, Sokak Çocukları,Kimsesiz Çocuklar ve Yetiştirme Yurdu ve de Darrulaceze gibi kurumlar.
  Çok çok olsun inşallah ofise gelenler de hep beraber başarmanın sevincini yaşayalım o gün:)) Hatta bir çağrıda şahsi blogları olan bizlere yap ki bloglarımızda bu güzel oluşumu duyuralım.

 42. Avatar photo

  ssserpil; tamamdır 9 Eylül olmasın :) hatta fiamma1’in de dediği gibi okullar açılınca olsun, sanırım çoğunluk için bu tercih ediliyordur. bu işe Ekim başı diyeceğiz gibime geliyor.

  ecerce; elleriniz dert görmesin. harika olur. bekliyoruz.

  tugbacanyurt; evet ankara’da yapacağız o zaman; hatta fiamma1’in dediği gibi gelenekselleştiririz belki, ne güzel olur. işler büyüyor, insan heyecanlanıyor. her şey bir fikir ile başlıyor hayatta… bahsini ettiğiniz kurumlar benim de aklıma ilk gelenler. bunu zaten tez zamanda netleştiririz. evet, birlikte başaracağız ve bu çok mutluluk verecek hepimize!

  bloglarınızda da duyurmanız o kadar harika olur ki! aklımıza geldi bizim de; bu şekilde büyüyen bir çağrı olmalı bu. bloglarda, sosyal medya hesaplarımızda, yazabildiğimiz, söyleyebildiğimiz her yerde duyurursak, o zaman iş ne kadar büyür ve sonuç ne kadar güzel olur. o halde biz sizlerin bloglarda, her yerde kullanabilmesi ve olayı yayabilmesi için güzel bir duyuru görseli hazırlayacağız! bunu bekleyin, sonrasında paylaşmaya başlayalım. bu böylece çok büyüyen bir harekete dönüşsün.

  giderek heyecanlandığım belli oluyor mu? :)

 43. Avatar photo

  @yagmuryurek; annemi de alıp gelmek istiyorum :) malum o da bir şeyler yapacak kampanya için. kampanya oldu artık değil mi bu sergi?

  @shane, evet heyecan olmuş belli, ama ne güzel, heyecanla olur zaten güzel şeyler, ben öyle biliyorum :)

 44. shane bende birşeyler göndermeyi çok isterim ama henüz aklımda birşey yok :( aklıma güzel fikirler geldikçe yapıp yollamayı çok isterim banada adres gönderirmisin :)

 45. Avatar photo

  Shane cim tesekkurlerr…..ayyyy cok sevındımm hemm tarıhın ekımde olmasına hemde ankarada da yapılacak olmasınaaa…harıkaaaa hepınızı delişibunlar ben tugba hep bırlıkte agırlarız degılmı kızlar:))) benım ev otel olmaya musaıt kocam yok kalabalıgım yokk ıkı kızım ( melıs de var mı yokmu bellı degıl zaten ) var sadece severek mutlulukla agırlarımmm hepınızzzzzııı……..

 46. Avatar photo

  ayrıca shane cim adresı banada tekrar yollarmısın ben yazmamıstım bır yere ….aaaa ama postam da vardır degılmı hala :)))

 47. Avatar photo

  harika bir fikir, bence özellikle de kız çocuklarının eğitimi ile ilgili bir yerlere yardım olsun, onlar da okusunlar, büyüsünler ve bizim 10 marifetli hanımlar arasına katılsınlar…

 48. Avatar photo

  bu da çok iyi bir fikir sevgili elifto.

  bu işin çığ gibi büyüyerek çok iyi bir sonuca ulaşmasını yürekten istiyorum. bir banner hazırlayacağız, bunu ister yazınıza görsel olarak, ister bloglarınızda boş kaldığında banner alanlarınızda kullanıp konuyu duyurmaya katkıda bulunursanız çok faydalı olacağına inanıyorum. sosyal medya hesaplarımızda, her fırsatta kampanyamızı duyurduğumuzda, el işi konusunda az ya da çok becerisi olan her kadının bu işe az ya da çok, bir şekilde katkıda bulunmak isteyeceğine inanıyorum. tatmin edici bir sonuca ulaşabiliriz.

  eser sayısı çok artarsa ofis dışında bir yerde de sergimizi yapma ihtimali olabilir bu arada düşündüm de…

 49. Avatar photo

  aman tanrım çok sevindim,çok heyecanlandım :) daha ilk satırları okurken içimden hemen birşeyler daha hazırlamak geçti, yorumlara bir göz attım ki herkes aynı duygularda :) harikasınız shane…harikasınız arkadaşlarım.bloglarda duyurma olayı da çok güzel banneri sabırsızlıkla bekleyeceğim :)

 50. Avatar photo

  :) teşekkürler sevgili esinsel… bizim gibi heyecanlanmışsınız siz de…

  işte bannerlarımız! bir değil, iki tane. hangisini beğenirseniz onu kullanabilirsiniz. ikisini birden de kullanabilirsiniz. nasıl isterseniz. işte bu linklerde:

  http://cl.ly/HjWs
  http://cl.ly/HiJO

  tatlı, değil mi? :)

 51. Avatar photo

  Ooooooo bayıldım bu bannerlara ben amaaa :)
  Benim bloğum yok açmadım şimdiye kadar da memnundum ama şimdi üzüldüm …
  Facebookta falan eklenebiliyor mu bunlar hiç anlamam bloğum da olmadığı için uzağım, kopyalayıp yapıştırsam oluyormuki acaba nasıl olacak :D Cehaletin dibine vurdum halbuki pc den anlarım diye dolanırım bende :D

 52. Avatar photo

  sevgili senayatilgan, tabii ki facebook’ta da paylaşın isteriz zaten. facebook hesabınızda normal bir fotoğraf paylaşıyormuş gibi paylaşsanız kafi zaten. “Ne düşünüyorsun” diyor ya, normal girişleri yaptığımız yer, orada fotoğraf/video seçeneğinden fotoğrafı seçerek yükleme yapuyoruz, düşünce kısmına da olayı istediğimiz gibi dile getirerek yazıyoruz, oluyor bitiyor :)

  değil mi esinsel, benim de içime sindi.

 53. Avatar photo

  Basiretim bağlandı, aylardır sergiye gönderecek ürüne karar veremiyorum. Artık elimi hızlandırmam lazım. Fikir çok güzel, kesinlikle katılıyorum ve en kısa zamanda ürünümü gönderiyorum ben de. Ama bir adres rica ediyorum :) sevgiler.

 54. Avatar photo

  çook sevineceğiz. hemen size adres gönderiyorum sevgili asterias.

  bu konuda bizim en büyük amacımız bağış miktarını elden geldiğince arttırmak. o yüzden lütfen siz de bloglarınızdai sosyal medya hesaplarınızda paylaşın, bahsini edin, çığ gibi büyüyelim ve bir sürü çocuk için anlamı olacak bir yardım toplayabilelim…

 55. Avatar photo

  sevgili Shane çok zamandır uğrayamadım sevgili 10 Marifet e bu güzel etkinlikten ( sergiden) can dostum Esinsel sayesinde duymuş, ben de nacizane bir şeyler hazırlayıp size surpriz yapma niyetindeydim.
  ama şimdiki fikriniz beni de çok heyecanlandırdı.yazınızı ve yorumları okurken aklımın içinden bir sürü bir sürü fikirler akıyor. şimdi daha çok çalışmam gerekli diye hissediyor ve istiyorum.
  düşüncenizden dolayı sizi kutluyor.bu güzel dayanışmadan bizlerede mutluluk payı-imkanı verdiğiniz için
  çok çok teşekkür ediyor sevgiyle kucaklıyorum.
  Sevgili Shane, ben de adresinizi rica ediyorum:))

 56. Avatar photo

  @kardesler; desteğiniz için teşekkür ederiz. hemen adresi gönderdik. blogunuzda yer vermişsiniz, ellerinize sağlık.

  @SEMYIL; güzel sözleriniz bizi çok mutlu etti. hevesle bekliyoruz :) adresi gönderdim bile.

  @ilktaki: çok sağolun. adres posta kutunuzda.

 57. Avatar photo

  inşallah bende bir katkı sağlarım benim yaptıklarım satılır inşallah :) satılabilecek bir ürün olsun diye uğraşıyorum :) tabi benim mankenin ölçüsüne göre örüyorum bluzu inşallah beden sorunu yaşanmaz .örgü takı da yapacağım daha …

 58. Avatar photo

  Ben blogumda yayınlayacağım da… Hangi kuruluşa bağış yapılacağını hala bilmiyorum. 99 yorumun hepsini gözden geçirdim ama bulamadım ki… Soranlara verecek cevabım olmalı. Ya, shane… ? Madem karar verildi sidebar a bir açıklama ya da resim filan koyup bu postun linkini verseniz. Yorumların arasına sıkışmış resim linki var. Kimse görmez ki onu. N’olur bu etkinliği ana sayfada kalıcı bir şekilde adamakıllı duyurun. Ben bir blogda tesadüfen okumasam gelişmelerden haberim olmayacaktı. Harika bir girişim bu. Tekrar kutlarım hepinizi.

 59. Avatar photo

  Bende varım Kastamonuda yasıyorum ama uygun bir tarih olursa aranızda olmak isterim her sekilde hem calısmalarımla hem sahsen kendim sizlerle birarada olmak sizleri tanımak istiyorum gercekten bu kadar melek yeryüzünde toplanmıs olabilirmi???

 60. Avatar photo

  Aaa biri melek mi dedi :) Hemen hissettim sağ kulağım kızardı dedim benden bahsedilmiştir :) Şaka bir yana gerçektende bu kadar güzel insanın bir arada olma olasılığı çok azdır herhalde :)

 61. Avatar photo

  @GGuven; hakkınız var. Çocuklarla ilgili bir hayır kuruluşu olacağı kafamızda net. Bizim de acelemiz var açıklamak için, en kısa zamanda duyurusunu yapacağım. Daha kalıcı bir şekilde de siteye yerleştirmeliyiz, doğru söylüyorsunuz. Kuruluşun adı ortaya çıkar çıkmaz ya da belki daha öncesinde onu yapmamız lazım.

  @SEMYIL; çok teşekkürler. Çok değerli bu katkılarınız inanın.

  @fblinil; çok seviniriz. Öncesinde çalışmalarınızı göndermek isterseniz diye ben size postaneden adresimizi ileteceğim. Haberleşiriz.

  Melek dediniz değil mi bir de :) Evet, hakikaten öylesiniz…

 62. banada adresi yazabilirmisiniz, ben istanbul da ikamet ediyorum, ofisinize gelmek isterdim , yardımcı olabilmek için, ve de katkıda bulunmak için yaptığım ürünlerden :)

 63. Avatar photo

  Adresinizi bende istiyorum ve iki şey sormak istiyorum.
  1) Ben bu duyuruyu blogumda ve facebook hesabımda yayınlayacağım ama yorumlardan gördüğüm kadarıyla (hepsini çok ayrıntılı okuyamasam da ) adresi açık olarak yazmıyorsunuz. Benim sizden gelen adresi blogumda ve faceimde açık açık yayınlamam sorun olur mu ? Çünkü sergiye katılmak isteyen arkadaşlarım olabilir onların adres bilgisine ulaşması başka türlü nasıl sağlanır ? Adresi yayınlamam bir sorun yaratır mı ?
  2) Sadece el emeği ürünlerle mi katılabiliriz. Yoksa satın aldığımız ürünler de sergiye eklenebilir mi ? Şimdiden cevabınız için Teşekkür ederim, sevgiler…

 64. Avatar photo

  merhaba. öncelikle sonsuz teşekkürler desteğiniz için. adresi hemen ileteceğim postaneden.

  1. adresi çok da açık açık ilan etmek istemiyoruz, bilgi@10marifet.org adresini ilan edip oradan adresi hemen alabileceklerini söylemenizi rica etsem olur mu?

  2. sadece el emeği ürünleri kabul edebiliyoruz, konsepti bozmadan öyle devam edelim isteriz.

  yeniden çok teşekkürler… sevgiler.

 65. Avatar photo

  Merhaba ben de bu etkinliğe seve seve katılmak isterim. Sadece ne zamana kadar gönderebiliyoruz. AAdresle brlikte bu detayı da bildirirsenizçok sevinirim…:))

 66. Avatar photo

  çok memnun olduk :) eylül ayının ikinci yarısı diye düşünüyoruz sergi tarihini, o zamana kadar gönderebilirsiniz. zaten tam gününü de duyurmuş oluruz onun çok öncesinde. şimdiden elinize sağlık, adresi postaneden iletiyorum hemen.

 67. Avatar photo

  Herkese iyi akşamlar
  Ben her zamanki gibi en son haberi olanlardanım. Çok uzun süredir 10 marifete uğramıyordum hatta hatta yazı göndermeyeli bile epey olmuş. Bu etkinlik için ekibi kutluyorum. Bende bu etkinlikte olmaktan büyük mutluluk duyarım. İstanbulda yaşadığım için sanıyorum Ankarada olacak sergi eğer tarih uyarsa sizlerle olmayı çok arzu ederim. ama gelemesende gönderdiklerimle sizlerin yanında olduğumu bilmek huzur verecek. Onun için bende adres bilgilerinizi alırsam en kısa zamanda size iletirim.

  Ayrıca gönülden katılan herkese duyarlı oldukları için çok teşekkür ediyorum.

  Sevgiler Yelda

 68. Avatar photo

  sevgili yldoz; çok sevindim, sağolun. sergi istanbul’da ama :) gelirsiniz bile hatta uygun olursanız… adresimizi hemen iletiyorum postaneden. bu vesileyle yeniden hoş geldiniz…

 69. Avatar photo

  merhaba bende katılmak istiyorum. yapabildiklerimden bişeyler göndermek isterim adres bigilerini bana da gönderirmisiniz. tabi istanbulda olursam o tarihlerde sergiyi de görmeyi çok isterim…

 70. Avatar photo

  İşyerimdeki son haftalardaki yoğunluktan, ne buraya ne bloguma bakamıyorum. Etkinlik de tesadüfen bir blogda gözüme takıldı. Eğer Eylül’e kadar zamanımız varsa ben de bir kaç elbise ile katılmak isterim. Bu etkinliği düşünmüş olmanızdan dolayı sizi kutlarım. Sevgilerimle.

 71. Avatar photo

  Harikasınız.Burada sizlerle birlikte olabildiğim için çok mutluyum.Etkinliğe bende katılmak istiyorum.Rica etsem banada adresi gönderebilir misiniz.

 72. Avatar photo

  rengarenk dantel, dikisterapi, kontesim07; çok çok teşekkürler. adres bilgilerimizi hemen postaneden iletiyorum. sergimiz eylül’ün ikinci yarısında ya da ssserpil’in dediği gibi ekim başında gerçekleştirilecek. o zamana kadar yapmamız gereken en önemli şey, elimizden geldiğince çok yaymak bu haberi. el birliği ile çok iyi bir sonuca ulaşacağız, ondan eminim.

 73. Avatar photo

  tekrar merhaba,

  yeni bir şey öğrendik: önceden haber vererek bir yere bağış yapmak kolay bir şey değilmiş. bizim bu duyurularda, sitemizde, sosyal medyada vs isimlerini kullanacağımızı duyunca, uzun uzun düşünüp para istememeye karar verdi bir dernek (kim demeyin, belli ki intermette isimlerinin geçmesini istemiyorlar ya da insanların iyi niyetine güvenleri sıfırlanmış). ilginç bulduk bu konuyu ama bir bildikleri var elbet deyip sistemi şuna çevirdik: söz hakkı sizin olacak. çocuklara yönelik şu şu hayır kuruluşları gönlümüzden geçiyor diyeceksiniz, en son küçük bir anket yapacağız ve çoğunluk kararıyla kim çıkarsa, işlerin satışından ele geçen parayı kuruşuna dokunmadan onların hesabına yatıracağız, makbuzunu da yayınlayacağız.

  bir de eğlenceli haber: işlerin internet üzerinden satışını mümkün kılabiliyoruz :) bilginiz olsun.

 74. Avatar photo

  internetten satışta vergi ödenmeyecek değil mi? çok sevindim bu habere ve de üzüldüm dernek meselesine :( neyseki onunda hal çaresini bulmuşsunuz :)
  iyi ki varsınız şahane bir ekipsiniz Shane Hanım :)

 75. Avatar photo

  bizzat sergiden almaktan bir farkı olmamasına çalışacağız tabii ki onun da. bağış için yapılan uygulama eğer internet üzerinde aklımıza hiç gelmeyen bambaşka bir hal almıyorsa, vergisiz olacaktır tabii ki. bizim de isteğimiz o. parayı hayırlısıyla ihtiyaç sahiplerine tertemiz bir şekilde verelim, şu işin altından alnımızın akıyla kalkalım, birilerini sevindirelim el birliğiyle, istediğim şey o.

  sağolun yagmuryurek, sizler de iyi ki varsınız, yoksa nasıl kalkışırdık böyle bir şeye. destek olacağınızı bildiğimiz için giriştik bu işe. bence sonuç iyi olacak, bu kadar iyi kalp ve iyi niyet bir araya gelince başka türlüsü olamaz bence :)

 76. Avatar photo

  merhaba

  İlanı gördüğümde geç kaldığımı düşünüp üzüldüm,sonrasında vakit olduğunu okuyunca ve sizlerin böyle güzel işlere vesile olmanıza çok sevindim.Adres verirseniz elimden geldiğince bende destek olmak istiyorum.Sevgiyle kalın

 77. Avatar photo

  uzun zamandır girememiştim buraya, çok güzel bir etkinlik başlatmışsınız tebrik ediyorum. Bende bloğumdan duyurmaya çalışacağım umarım yoğun bir katılım gerçekleşir. Adres verirseniz benimde çorbada tuzum olsun isterim. sevgiler…

 78. Avatar photo

  kedi 11, çok teşekkür ederiz. sergimiz ekim ayında. o nedenle, eylül ayı boyunca çalışma toplamaya tam hızla devam edeceğiz. bekliyoruz.

 79. Avatar photo

  son katılım tarihi nedir arkadaşlar ne zamana kadar yollayabiliriz?cevap bir yerlerdeyse de ben görmedim lütfen yardımcı olur musunuz:))

 80. Avatar photo

  @ozmelanj; neden kızalım :) sağolun. hala gönderebiliyorsunuz, hatta ekim ayının ilk yarısına kadar gönderebiliyorsunuz diyelim. sergi tarihini o zamanlara ayarlamaya çalışıyorum. seve seve bekleriz katkınızı.

  @esra sevgi aykut; maalesef yorumunuzu görmemişim, bakın ilgili bilgiyi şurada bulacaksınız: http://10marifet.org/etiket/10marifet-sergisi/

Bir cevap yazın

Avatar photo

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Sizzix makinesi isteyen?

| | 8 Yorum

Marifet Postası bültenlerimizde bazılarınız görmüştür; Mart ayında ödüllü bir yarışmamız var ve ödülümüz de bir Sizzix kesim makinesi ile güzel bir kalıp olacak. Birçok marifetlinin işine yarayacak bu güzel alet başta...

2016’da ilk Ayın Marifetlisi ne kazanacak?

| | 17 Yorum

Şubat ayı sonunda, Ayın Marifetlisi olacak arkadaşımız için sıcak bir hediye hazırladık: Cici bici bir mısır patlatma makinesi ve ona eşlik edecek çok şık bir battaniye. Bunları kazanmak için normalde...

Ödüllü yılbaşı yarışmamız bitti!

| | 7 Yorum

Ve bir ödüllü yılbaşı yarışmamız daha sona erdi. Şimdiye kadar gördüğümüz en kıyasıya mücadelelerden birini yaşadık, bu bir gerçek. Gecenin yarısına 1 dakika kala hala yazı editlediğimizi görünce, bir dahaki...

Tuch Expo’yu gezelim mi beraber?

| | 9 Yorum

Bir el işi ve hobi fuarına ihtiyacımız vardı. Tuch Expo bu eksiği kapadı ve ve ilk kez düzenlenmesine rağmen genel olarak sorunsuz, renkli ve zengin bir fuar organizasyonu gerçekleşti. Basın...

Ödüllü yılbaşı yarışması desek?

| | 35 Yorum

Ödüllü yarışma yapmak için bahane çok E yılbaşı da gelmişken hediye verme isteğimize sağolsun HOBIUM da ortak oluyor ve 3 kişiye malzeme paketi oluşturma şansı veriyor. Şöyle: 1. olan kişi...

Kasım’da ödüllü yarışma başkadır!

| | 28 Yorum

Kasım’da Ayın Marifetlisi arası veriyoruz ve bir ödüllü yarışma yapıyoruz sevgili marifetli dostlar. Fotoğraftaki Sinbo dikiş makinesi bu yarışmanın kazananına gidecek. Bu sefer şöyle yapıyoruz: Birkaç örgü odaklı konu başlığı veriyoruz...

İyi ki doğdun 10marifet!

| | 8 Yorum

Canımızın içi, işimiz gücümüz, göz bebeğimiz 10marifet’e ilk yazısını girişimizin üzerinden bugün tam 9 yıl geçmiş oluyor. O zamanlar ne Facebook vardı ne Instagram; sosyal medya daha icad edilmemişti. Bugünkü gibi...

Sevimli 10 penguen yapımı

| | 0 Yorum

10marifet’te yer alan, farklı tekniklerle yapılmış birbirinden şirin 10 pengueni bir araya getirelim dedik, fena mı ettik yani? Penguen yapasınız geldiyse sizi tutmayalım, hatta yol gösterelim. Hadi buyrun: 1. Fimo...

Evimin kedisi – rölyef pano yapımı

| | 4 Yorum

Kış, kar yarışma derken evi dağıttığım için yumaklar oğlumun eline geçmiş. Yav! bizim evde de sarı bir kedi varmış Yumaklarımı darmadağın etti. Sevimli kareler çekince de bunlarla güzel bir scrapframe hazırlamaya...

Kış güzeli Ivy

| | 21 Yorum

S on dakikada anca tamamlayabildiğim Ivy hanımla tanıştırayım sizi. Kararsızlıktan ölmek üzere olduğum anlar oldu kostümle uğraşırken, yapım aşaması fotoğraflarında denediğim kumaş kombinasyonlarının bir kısmını görebilirsiniz zaten. Ayrıca beni örgü...

Kırmızı paltolu kız kolyesi

| | 3 Yorum

Kar yağmış her yere, belli belirsiz ayak izleri var her yerde… Soğuk ama güzel, canlandırıyor kırmızı paltolu kızı kendine getiriyor… Tüm düşüncelerden arınıp kar tanelerinin duruluğuna bırakıyor kendini… Yürüyor ve...

Kar canavarı Yeti ve Eskimo kız

| | 2 Yorum

Uzun zamandır kar yağmadığı için karlı bir ortamda fotoğraf çekemedim, arka plan bahar gibi görünse de aslında kar seviyorlar çok Amigurumi kar canavarı Yeti ve Eskimo kızımız yarışmadaki yerlerini alıyorlar....

Cevizlerden kapı süsü yapımı

| | 0 Yorum

Cevizlerden zarif kapı süsü yapımı. Duyuru postunu ekliyorum. İhtiyacımız olan plastik bir kap, silikon tabancası, altın yaldız sprey boya ve tabii ki ceviz. Kabımızın içini dışını sprey boyayla boyayıp cevizlerimizi...

Kapşonlu atkı yapımı

| | 4 Yorum

Merhabalar Yarışmayı yeni gördüm sayılır, bu yüzden süresinin uzatılmasına çok sevindim. Hemen çizimler, fotoğraflar hazırladım. Özellikle konusunu çok sevdim. Kış… Kış denince aklıma kar gelir, her yerin beyazlara büründüğü  manzaralar...

Örgüden minyatür ev

| | 7 Yorum

İlk not: bu proje tamamen benim kendi kafamın içinde dönen tilkiler sonucu ortaya çıkmıştır Hiçbir şekilde internetten veya başka kaynaklardan esinlenme, örnek alma yapılmamıştır. Yarışmanın duyuru postunu gördüm ve hemen...