Salı, Ekim 25, 2016
4 senede biten bebek battaniyesi

4 senede biten bebek battaniyesi

6

kedi desenli örgü bebek battaniyesi

Bebek battaniyeleri çok güzel oluyor değil mi? Bu örgü bebek battaniyesi 4 senede bitti, çünkü ilk önce kızkardeşimin bebeğine niyetlenip başladım fakat ameliyat olacaktım ve yaklaşık 4-5 günüm vardı bitirmek için ve pek tabii bitiremedim. Elimden bırakınca da kalış o kalış, hevesim geçti, yapmak istemedim. Araya ameliyat, iyileşme süreci, bir bebek doğumu, şehir dışına taşınma vs bir sürü şey girdi.

kedi desenli örgü bebek battaniyesi

Neyse sonra abimin oğlu olacaktı, dedim ki bari ona yapayım, ona neden yapamadım hatırlamıyorum ama yine alamadım elime…

kedi desenli örgü bebek battaniyesi

Vee en nihayet ben hamileydim, aklıma geldi aldım elime bitirdim. Kısmet oğlumaymış demek ki :)

Yapılışıyla ilgili bir iki şey söylemek gerekirse, lif modelidir, birleştirmek benim fikrimdir. Kedilerin boynundan puantiyeli beyaz kurdela geçirilip, sıkı sıkı dikmek suretiyle inciyle süslenmiş ve kenarları da tığlanmıştır. Ortaokulda ördüğüm bir fiskos masa örtüsünden (dantel) sonra ördüğüm 2. ve son örgüdür :)

6 YORUMLAR

  1. Bendensin:)))Çoktur böyle yıllanmış işlerim.Ama ,demek ki,oğlunun nasibiymiş.Güle güle kullansın.Ve ellerine sağlık,çok güzel bir fikirle haika bir battaniye olmuş.İyi tatiller;)

  2. Eskiler “iyi iş altı ayda çıkar” derler. sizinki biraz daha uzunolmuş ama yaşadıklarınız sizin elinizde olan bir şey değil.kader, kısmet diye bir şey daha varki o da bizim elimizdeolan değil. demek ki işinizin geçikmesinin de sebebi sizinbebeğinizin kısmetiymiş.ayrıca battaniyeniz de çok çok güzel olmuş.yumşacık görünüyor, sağlıkla,güzelliklerle bebeğinize kullanırsınız inşallah.tatilinize de kıskanmıyorum. çünki bu gün İstanbul da dayazdan kalma bir gün yaşıyoruz. o yağmurlardan sonra bu gün muhteşem :))))

  3. tşk. arkadaşlar beğendiğiniz için…ben geldim bu aradaee tabi her şeyin bir sonu var, döndük kürkçü dükkanına:)