80′ lik delikanlı; dedem…

-

Bol fotoğraflı bir yazı olacak bu.. Martın ikinci haftası İstanbuldaydım… Anneannem rahatsız olduğu için onu görmeye gitmiştim.. Gitmişken canım dedecimin ellerinin emeklerini sizlerle paylaşayım dedim, bir kısmını fotoğrafladım.. Bazıları kontraplak mı deniyor o malzemeden, beyaz olanlar ise tabela yapılan bir malzemeden yapmış, meslek sırrı der söylemez de nasıl yaptığını, bu kadarını kaptım :)

bir aydan fazla uğraşmış bununla...
bir aydan fazla uğraşmış bununla…

Dedem 81 yaşında Allah sağlıklı ömür versin, hiç boş duramaz.. Bu oyma işlemelerini anneannem evde yokken yapar, anneannem gelince burası tutkal kokuyor ne yaptın yine diye sorar durur, bulamazdı, yaptıkları ortaya çıktıkça pek bebeğendi O’ da.. Canlarım keşke hep yanımda olsalar…Bunlar çok az bir kısmı.. Daha bir sürü var..

25 yorum gelmiş

 1. canım harika şeyler yapmış deden ya tam bi zanaatkar.Allah uzun ömürler versin çok güzeller sağol paylaşım için

 2. Süper birşey bu yaaaa. Eeee o dedenin torunuda böyle marifetli olur işte:) Nasıl yapmış acaba , keşke söyleseymiş sana…

 3. Hat sanatını çok severim.Ama deden kadar marifetli değilim.maşallah diyelim.Ben dedeme doyamadım.Siz çok şanslısınız.Allah ayırmasın.

 4. anneannene geçmişler olsun dilevsercim.inşallah iyileşmiştir.dedenin de ellerine sağlık,mükemmel çalışmış.eserlerde ne yazdığını merak ettim,herhalde özlü sözlerdir dimi?

 5. super dede.. maşallah diyelim. elleri dert görmesin. ananen de iyileşmiştir inşallah canım..optum ben de ikisinin ellerinden :)

 6. anneannene ve dedene allah sağlıklı uzun ömür versin inşaallah.selam ve sevgiler yolluyorum onlaraçok güzel ve kıymetli eserler bunlar.

 7. Dilevser bunlar müthiş güzel şeyler. dedeciğinin ellerine sağlık.Anneannene ve dedene Allah sağlıklı çoook uzun ömür diliyorum. saygıyla ellerinden öperim.:))(mektup gibi oldu ama içimden geldi yazdım :) )

 8. :) o kadar mutlu olarak okudum ki hepinize tek tek teşekkür ediyorum.. Eminim dedem de çok sevinecektir. Yarın hemen anlatayım telefonda.. tek tek okuycam :) geçmiş olsun dileklerinizi de ileteceğim annneanneme, iyi ama uzun süreli bir tedavisi var, çok şükür iyi..Nasıl yapıldığına gelince sanırım kıl testere ile kesiyor malzeme üzerine çizip… yazılanlarda genelde ayetler, birnde halifelerin adları var, besmele, öyle şeyler.. nerden buluyorsun dedim bulurum ben dedi :) tasarımlar kendine ait değil yani..

 9. teşekkür ederim gönüdenele, saol.. zahmetli ince işler ama çok severek yapıyor dedem…keşke gündüz girebilsem tek tek cevap verebilsem sizlere, takip edebilsem.. geç kalıyorum bu aralar hep..

 10. teşekkür ederim saatoniki, dedem adına çok teşekkür ediyorum..sesiber, saol.. evet çok mutlu oluyor yaparken, gençleşiyor resmen.. teşekkürler yorumlarınız ve beğenileriniz için..yarın dedem çok mutlu olcak :)

 11. arkadaşlar, hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum.. dedemle görüşüp söyledim çok beğendiğinizi, o kadar mutlu oldu ki anlatamam.. :))

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin