Adım adım bebek yüzü yapımı

-

önce yuvarlak bir parça yapıyoruz,sonra alt tarafını uzatıyoruz şekildeki gibi bir kısmını kesiyoruz,

önce enine ve boyuna hafifçe çiziyoruz,gözlerin yerini belirlemek için,çizdiğimiz yere bastırıyoruz alın ortaya çıkıyor,ağız için küçük bir boşluk açıyoruz,boyundan artan parçayı kol olarak kullanabiliriz,

küçük parçayı çene kısmına yapıştırıyoruz,ağızdaki boşluğa dudak renginden daha koyu küçük yuvarlak bir parça yapıştırıyoruz.

çeneye yapıştırdığımız parçayı kaynaştırıyoruz,sonra şekildeki gibi burun,yanaklar,ağız çevresi belirleniyor.

çenesinde yatığımız gibi üst dudak için küçük parça burnun hemen altına yapıştırılıyor,burun deliklerini yapıyoruz

çenesinde yatığımız gibi üst dudak için küçük parça burnun hemen altına yapıştırılıyor,burun deliklerini yapıyoruz

bir iki ton koyusundan iki küçük parça dudak ekleniyor

birkaç küçük düzeltmeden sonra tamam

26 yorum gelmiş

 1. aytacrafts

  birlikte yapalım diye anlattım güldenncim,sadece yüzünü fimodan yapıp,vücudunu dikebilirsin kumaştan,ben bugünlerde böyle bir deneme yapmayı düşünüyorum,

 2. hobim

  sadece yüzünü fimodan yapıp,vücudunu dikebilirsin kumaştan,

  bence de denemeli.Anlatımın için teşekkürler,hemen tutuyorum.

 3. embir

  aytacım süpersin canım, benim elimde de kil hamuru vardı, bak onu unuttum, geçen sene kıbrıstan almıştım da bir iki bişi yapıp kenara kaldırmıştım. Kurumadıysa deneyim.

 4. guldenn

  :)birlikte yapalım tabii ama sanırım bu şekilde düzgün yapabilmek için biraz tecrübe lazım onun için güzel olmuş dedim:)bende de siyah fimo vardı ben zencisini yapmayı deneyeceğim sanırım:)

 5. Daliya

  aytacraft ellerine ve anlatımına sağlık. becerebileceğimi hiç sanmıyorum hayretle izliyorum gerçek gibi bebeklerin

 6. nazesen

  Sağol Aytacığım bende deneyeceğim arkadanda vucudu denemek daha kolay olur belki çünkü yüz çok ayrıntılı.Bu arada bence bir blog açmalısın daha çok insan duymalı ve görmeli bence bu güzel yeteneğinizi.Blogspotu deneyebilirsin.

 7. negritaa

  Çok güzel maaşallah çok yeteneklisiniz..Bende denedim bir ara yüz yapmayı fakat beceremedim:( tekrar deneyeceğim sayenizde..Teşekkür ederim..

 8. Yamali bohca

  Anlatım için teşekkürler. Ben daha önce kardeşime kitre bebek yapımında yardım etmiştim ama bunu becerebilirmiyim bilmiyorum.

 9. aytacrafts

  arkadaşlar beceremem demesin kimse olurmu bir deneyelim sadece,yapalım bozalım biraz ne olucak oturduğumuz yerde yorulmayızya:)bu akşam kumaş vücutlu denedim birtane fena olmadı galiba,kol,bacak,kafa fimodan gövde bez.sadece yüzü bile fimo olup diğer herşey dikilebilir.

 10. bende yeni heveslendim bişiler yapmaya :) ama sizin yaptıklarınız okadar güzelki böyle yapabilmek için baya bi zaman gerekir heralde :)) çok güzeller tebrik ederim…

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn