Ahşap Çamaşır Sepeti

-

Ahşap Çamaşır Sepeti
Uzun zamandır lazım olan bir şeydi. Farklı metotlar kullandım. Benzer modelleri birkaç yerde gördüm ama bunun özgün olduğunu düşünüyorum, en azından tekerlekleri var. Bir de kapanıp açılyabiliyor. Sepetin boyutları ise 53cm*53cm*72 cm.

Ahşap Çamaşır Sepeti
Çıtaları 6mm*1,8mm*51 cm ve 71 cm olarak 98 tane kestim. Bunları yapıştırarak dört duvarı ayrı şekilde oluşturdum. Daha sonra sepetin kenar dikmeleri için 5cm*5*72 cm kalınlığındaki tahtaların içini “L” biçiminde çıkardım.

Ahşap Çamaşır Sepeti
Hazırladığım duvarları L biçimindeki kenar dikmelerin içine yerleştirdim. Üst kısmına çerçeve yaparak kapak menteşelerini yerleştirdim. Alt kısmına da 18 mm’lik mdf kestim. Beklediğimizden büyük ve ağır oldu, uzunluğu fazla olduğu için eşim kullanmakta zorlandı. Tekerlek takılabilir mi diye sorunca da hem mesafe kısalsın hem de şık dursun diye gizli tekerlek yaptım, böylece 63 cm oldu içi.

Ahşap Çamaşır Sepeti
Resimdeki gibi oldu. Uzun diye kesecektim. İlerde çocuğumuz olunca (inşallah) oyuncak sepeti yaparız diye düşündük.

Ahşap Çamaşır Sepeti

19 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  harika olmuşş..Ahşap boyası ile de boyayın isterseniz çocuğunuza oyuncak sepeti yaptığınızda böyle rengarenk birşey olsun odasına göre:)

 2. Avatar photo

  Oyuncak sepeti için o kadar uygunki hem büyük hem şık olmuş. durununannesi’ne katılıyorum cıvıl cıvıl renklerle harika olacaktır. Ellerinize sağlık…

 3. Avatar photo

  inanılmaz güzel duruyor. dışarıdan alacağınız pek çok benzerinden daha hoş ve elinizden çıktığı için tabii ki çok daha değerli. güle güle kullanın.

 4. Avatar photo

  Teşekkür ederim.Mobilyacı bir arkadaşım var, Okuldan sonra akşamları dükkanı boş oldukça orda kestim.Ağaçları odun pazarından aldım.En uğraştırıcı kısım zımparalamaktı. Toplam maliyeti 50 lirayı buldu.

 5. Avatar photo

  harikasınız gerçekten mükemmel olmuş ben olsam onu bir de boyarım içine de çiçekli bir kumaştan torba yaparım etrafına da kurdela oh tam benlik olur süper

 6. Ercan bey çok güzel olmuş,sipariş alıyor musunuz? Dışardan temin etmek çok zor lütfen benım evime bundan birtane lazım..
  Teşekkür ederim

 7. Avatar photo

  Slm hacer hanım.Teşekkür ederim beğendiğiniz için. Sipariş olarak düşünmedim ama olabilir.Biçok arkadaşıma yaptım. Şuan elimde yapılmış 3 tane var. eğer isterseniz gönderebilirim.İletişim için facebookta ercan-ferhan aytekin olarak ekleyebilirsiniz. Ya da 0505 928 45 84 telefonum arayabilirsiniz.Görüşmek dileğiyle.

Bir cevap yazın