ahşap çerçeveden çiniye…

-
çerçevemi çini gibi yaptım...

çerçevemi çini gibi yaptım…Gerçek çiniler için buraya bakabilirsinizBunun için elinizde bir MDF çerçeve ,birkaç renk boya olması yeter.Çerçeveye ahşap bir görünüm sağlamak için zeminde daha açık ton boya üstüne eski bir fırçayla -fırça izleri için- koyu ton sürülür,boyama sırasında maske bandı kullandım.Bu da köşelerde çerçeve etkisini sağlıyor.Gelelim çini desenine…Elimizde kopya ettiğimiz sevdiğimiz bir desen olacak.Çerçevenin iç parçası güzelcekırık beyaza boyanır,zımparalanıp yine boyanır.Sonra desenkarbon kağıdıyla geçirilir.Kontürler, asetat kalemiyle geçilir.Sonra desen özenle boyanır.Kuruyunca verniklenir.

8 yorum gelmiş

 1. bbuket

  verdiğin link beyaz zambak seninmi? çok hoşuma gitti. geçenlerde nette çini desenleri aradım deliler gibi bulamadım çok yazık çok. teşekkürler.

 2. hobim

  Teşekkürler arkadaşlarım; ben bu deseni nerden buldum derseniz yürüyüş sırasında atılmış 2 parça çini fayans bulmuştum alıp evde deseni kopya kağıdıyla çıkardım.Size de örneklemek adına nete girdim,desen veren sitebaktım.Bbuket , linkini verdiğim beyaz zambak benimdeğil.Ama çiniyi seviyorum,kısa bir dönem gerçek çini deçalışmıştım,ahşapla çininin birlikteliği de iyi oluyor.

 3. boncuk hanim

  Çini deseni yerine eski türk işi nakış desenleri kullanabilirsiniz. Nakış kitapları heryerde var. İlk önce bende bunu fayans sandım yazının tamamını okuyunca çaktım nasıl olduğunu. Jetonum geç düştü biraz. Ama süper bi buluş olmuş. Harika. Süper. Şahane.

 4. hobim

  Herkese yorumlarınız için teşekkürler…Aynı mantıkla yaptığım bir de kutu vardı.Şimdi aklıma geldi,buraya ekliyorum.

 5. bbuket

  asıl beni bekleyin kızlar bayramdan sonra çini kursuna başlıyorum. yandınız artık 10 marifeti çinilere boğacağım.

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn