Ahşap dikiş kutusu süsleme

-

Ahşap kutu süsleme
Dekupaj, stencil, sutaşı, dantel, düğme, yine bir sürü tekniği ve malzemeyi karıştırdık ve ortaya bu dikiş kutusu çıktı. Yakında verniklenecek de. Ayrıntılar burada.

Bu dikiş kutusu için gördüğünüz şekilde neşeli desenler seçtim. Pachwork kumaşından keserek ürettiğimiz bir dekupaj deseni bu. Kumaşın dokusu da belli oluyor ve bu da kutuya yumuşak bir etki veriyor. Dikiş kutusu için çok uygun bir doku ve görünüm bence. Kenarlarına incecik bir dantel yapıştırdım, üst kapağın çerçevesini de sutaşı çekerek yaptım. Minik düğmecikler de yapışınca çok sevimli oldu.

1 yorum gelmiş

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
Hulya Gencay

Mimar, her türlü, el işi, nakış, pachwork, takı, dikiş, dekorasyon önerileri, örgü, keçe, moda, boyama ve daha ne varsa hepsine meraklı, gezenti, hayalperest bir kadınım.

Keçe ile kutu yenileme

| | 0 Yorum

Herkese merhaba. Sevimli bir kutu yapıyoruz, ben kullanmadığım ama atmaya da kıyamadığım eski bir kutuyu kullanılır hale getirmeye çalıştım. İlk olarak kutunun üzerindeki etiketi çıkarttım, kullanacağım (keçe, kurdele, yapıştırıcı, düğme) malzemelerimi...

Karton kutudan sepet yapımı

| | 0 Yorum

Yeni bir değerlendirme çalışmasıyla daha karşınızdayız. Aldığımız eşyaların çoğunlukla çöpe giden kutularını değerlendirmeye çalıştık ve ortaya böyle bir şey çıktı. Değerlendirmek istediğimiz karton kutunun çevre uzunluğunu ve yüksekliğini ölçüp not...