18 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  figen abla bildiğin elde kullanılan kıl testeresiyle olmaz bunlar,daha geçen gün bakındım bu konuda..sergunun testeresi sehpalı olanlardan sanırım, böyle ahşabın üzeine matkap gibi geliyor bazıları öyle kesiyor iç tarafları…. öyle manuel olanlarla nasıl yapılrki kenardan girmen lazım o da olmaz elle olanlarda..gördüğüm kadarıyla böyle sanırım,yanlışsa sergun düzeltsin..çok hoşlar bu aradaa..bende şu aralar okulun işleri yüzünden ahşap,boyama pek haşır neşir oldum..kıl testere almam an meselesi…pek özeniyorum çizimlerim var her telden değerlendirmek istiyorum bende

 2. Avatar photo

  bu arada hemencecik kopuveriyormuş o teller,3 ileri bir grei modunda arada es vermek gerekiyormuş kıl testere kullanırken,çabuk ısınan tele yüklenince kopuveriyormuş,o yüzden mola vermek önemliymiş testere için:)

 3. Avatar photo

  teşekkür ediyorum yorumlarınız için.ben geçenlerde, racine’nin bahsettiği sehpalı kıl testerelerden edindim bir tane. proxxon marka, dekupaj testeresi de deniyor. aynen dikiş makinası gibi, testere ucu yukarı aşağı hareket ettikçe malzemeyi kesiyor.bu panolarıysa makineyi almadan önce manuel olarak bildiğimiz kıl testeresiyle kesmiştim. onun testere ucunu sabitlediğimiz mandallar var, onlar sayesinde ucu çıkarıp takabiliyoruz. bu tür oymalı işlemlerde de desenin içine matkapla delik açılıyor, sonra testere ucu delikten geçirilip mandalı sayesinde tekrar sıkıştırılıp desen kesiliyor. desenin o kısmı bitince yine aynı işlem…

 4. Avatar photo

  ellerine sağlık harika,ben daha kıl tertereyle doğru düzgün kesmeyi bilmiyorum sen birde oyma yapmışsın,aklım almadı nasıl yapılır diye baktım durdum harikasın:)

 5. Avatar photo

  racineciğim çok teşekkürler…:)serguncuğum ben başlamadan pes ettim..besbelli zaten çok zor olduğu…artık sen yapacaksın,ben de bakıp bakıp maşallah diyeceğim…çünkü beni çok çok aşıyor :((((

 6. Avatar photo

  Figen abla diyor ki;bu kıl testeresini kullanmak çok zor :'((((((((((ben niye yapamıyorum yaa :'((((

  figen abla yalnız değilsin sana katılıyorum.SERGUN ve her zamanki temiz işciliği. neyse yorumları okuyunca rahatladım bizim bildiğimiz şu oyuncaktan :)önceki modelide sıkıntı olmazsa fotolayabilirmisin sergun

 7. Avatar photo

  makina almadan önce kullandığım testere ortaokulda filan hemen hepimizin kullandığındandı.

  bu üstteki fotoğraf tanıdık gelecektir:)”temiz işçilik” için teşekkür ederim:) internette izlediğim videoların çoğunda testere kolu aşağıda olacak biçimde kesiyorlar, kolu yukarda tutup kesmek bana hem daha kolay geliyordu (baskı yapmak açısından) hem de sanki daha pürüzsüz kesiliyor.bir de testere ne kadar dik tutulursa kesim o kadar temiz oluyor, makinelerin mantığı da o aslınad, testere ucunun 90 derecelik açıyla kesim yapması..

 8. Avatar photo

  o kadar güzel işler çıkarıyorsun ki serguncum, yapmak için hevesleniyorum:) aklımda önümüzdeki yıl kursa gitme fikri bile var.bu arada geçenlerde taksimdeydim aklıma geldin.hemen galatasaraya yürüyüp lazy butiği aradım ama sanırım sokak arasında. tam adresi aklımda kalmamıştı acelemde vardı dönmek zorunda kaldım.bir dahakine tam donanımlı olarak gidip butiği bulacak ve eserlerini daha yakından seveceğim:)

 9. Avatar photo

  esinsel teşekkür ediyorum,lazy butiğin tam yerini bilmiyorum ben de, yoksa tariflerdim detaylı:)güneşedoğru teşekkür ediyorum efendimm:))

 10. Avatar photo

  el testeresiyle yapılmış :O.kesin konuşmamak gerekiyormuş anladımne demeli maşallah demeli :)sehpalı olanla artık neler çıkar ortaya kim bilirtebrik ederim.

Bir yanıt yazın