Perşembe, Ekim 20, 2016
Alışverişe gidiyoruz… Ayıcığın muhteşem dönüşü(mü)

Alışverişe gidiyoruz… Ayıcığın muhteşem dönüşü(mü)

19
İster elinize, ister çantanıza takın...
İster elinize, ister çantanıza takın…

Alışveriş sonrası poşet kalabalığı canımı sıktığı için, bir alışveriş torbası edinmek ne zamandır aklımdaydı. Bu hafta sonu, fikrimi hayata geçirmek ve ilk denememi gerçekleştirmek için fırsat buldum. Çocuklardan kalan küçük peluş ayıcık, artık alışveriş çantamı saklıyor. İster elime ister çantama takıp çıkabileceğim bir çözüm oldu.Peki nasıl yaptım?

Ayıcığın geri dönüşü(mü) muhteşem oldu
Ayıcığın geri dönüşü(mü) muhteşem oldu

Ayıcığı arkasından söküp içini boşalttım. Annemden kalan tül perdeden uygun büyüklükte bir çanta yaptım. Köşesinden ayıcığın arkasındaki açık kenara diktim. Çantanın saplarını evdeki kurdelelerden dikip, uyumlu olsun diye ayıcığın boynuna da aynı kurdeleden fiyonk yaptım. Artık, çantayı katlayıp ayıcığın içine yerleştirdikten sonra, ister elime ister çantama takıp alışverişe gidebirim. Hem de poşet kullanmadan :).

19 YORUMLAR

  1. Teşekkürler arkadaşlar.Ama bu çalışmamı eşime ve bazı arkadaşlarıma gösterdiğimde ilk tepkileri, “torbayı cebine soksan daha kolay olmaz mıydı?” oldu.Açıklıyoruuuum: Çanta resimdeki gibi küçük olabilir ( netekim benim çantalarımın çoğu böyle), böyle durumlarda yer kaplamasın diye düşündüm. Cin fikir işte :)

  2. o arkadaşların gençmişdir de ondan. eskiden altı deri üstü kumaş pazar çantaları vardı. biz onları elimize alıp çıkardık cüzdan gibi. sonra lazım olunca fermuarını açarsın olur sana kumaş çanta. ve çok kullanışlıydı. eskiler onu çok kullanmışlardır. yine yapsak fena olmaz diyeceğim ama. sen daha güzelini yapmışsın.eline sağlık.

  3. poşeti eşinin ve arkadaşlarının dediği gibi cebinede koyabilirsin ama bukadar şık durmaz…düşünsede alışverişte tak çıkarıyorsun ayıcık bez çantaya dönüşüyor ve kösede sevimlice duruyor harika yaaaa…bende yapacağımm