Angora ipten ajurlu hırka

-

ajurlu-uzun-orgu-hirka-modelleri-4
Ben şalları sevdiğim kadar ince, ağrılık vermeyen hırkaları de çok severim. Benim için çok kullanışlı oluyorlar. Hem dışarda hem evde rahatlıkla kullanıyorum. Genellikte angora iplerden örerim. İp ince, hafif ve ona rağmen sıcak tutan bir ip. Şiş numarası 4 veya 4.5
Hırka örmesi de basit… İsterseniz uzunlamasına, isterseniz genişce örüyorsunuz modeli oluşturmak için. Kollara bir delik açıp 3 parça ağrı örüp tekrar birleşiyorsunuz. Sonra da kolları ağrı örüyorsunuz ve  dikip bütün parçalar birleşiyorsunuz…
Deseni de istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Ben ajurlu desenleri çok sevdiğim için için ajurlu ördüm.
Resimdeki benim kızım -) Hırka ona büyük olmasına rağmen severek kullanıyor.

ajurlu-uzun-orgu-hirka-modelleri

ajurlu-uzun-orgu-hirka-modelleri-

ajurlu-uzun-orgu-hirka-modelleri-1

ajurlu-uzun-orgu-hirka-modelleri-3

6 yorum gelmiş

  1. 3D1N

    Ne kadar düzgün duruyor ajurlar, örgü sevmeme rağmen hiç cesaret edememişimdir bu kadar ajura. Hırka da kızınız da çok güzel.

  2. tatesal

    Hırka bahane manken şahane maşallah…Değil tabi harika bir hırka olmuş arkadaşım ellerine sağlık…ince işler her zaman daha güzeldir..

  3. Bozbey38

    Ellerinize sağlık. Gerçekten çok güzel olmuş. Kızınız da Maşallah çok güzel. Kaç çift başladınız acaba? Bir de anladığım kadarıyla kola gelinceye kadar tek parça örülmüş doğru mudur? Turuncu Angora almıştım geçen yıl, örmek nasip olmadı ama bu modeli çok sevdim. Zahmet olmayacaksa cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
irem

Merhabalar!!! bazen evde kimse yokken elime şişler alıp renkli renkli ilmekleri örüyorum ... yağmurlu günleri seviyorum - en sevdim işi yapabilmek için çok güzel bahane -)))