Anne bebek saç bandı yapımı – lohusa setleri

-


Anne bebek saç bandı yapımı anlatımım ile herkese merhaba arkadaşlar :) Yoğun iş temposu arasında bulduğum her fırsatta 10marifet’te de çalışmalarımı paylaşmaya çalışıyorum.
Siz değerli annelerimize fikir olması açısından bu somon renk dantelli anne tacı ve bebek saç bandını paylaşmak istedim bugün de sizlerle.

Bu çalışmamda anne için taç ve bebek için saç bandı yapımını paylaşmak istedim.

Saç bandı ve lohusa tacı için bize gerekli malzemeler: hazır taç, hazır bebek bandı, pamuk saten kumaş, fransız dantel güpür, inci boncuk, silikon, iğne ve iplik.

Dikişi az aslında bu çalışmanın. Fiyonk dikmek için kullanılıyor sadece. İnci boncuğu ise fiyonkların ortasını süslemek için kullandım, isteğe göre parlak kristal taş ya da minik başka renkte boncuklar da kullanılabilir elbette.

Renk olarak mevlüt elbisesine uygun somon rengini tercih ettik. Öncelikle pamuk saten kumaşımız ile 2 adet fiyonk diktik. Dikilen kumaşı fiyonk şeklini verecek şekilde büzdük ve ortadan dikip sabitledik. Hazır olan fiyonkların üzerine fransız dantellerimizi monte ettik. Dantellenmiş fiyonklardan birini anne taçına birini bebeğin saç bandına monte ettik. Sabitleme işlemleri için sıcak silikon kullanabilirsiniz.

Anne için taç olarak komple inci taç kullandık ki kombine uyum sağlasın. Hazır incili taç alabileceğiniz gibi yarım incileri normal düz bir taç üzerine silikonla yapıştırmak suretiyle de bir taç hazırlayabilirsiniz.
Çok zarif bir anne bebek saç bandı takımı olduğunu söyleyebilirim. Dantel işin içine girince kendiliğinden bir zarafet de oluşuveriyor zaten değil mi?

Tüm paylaşımlarımda belirttiğim gibi lohusa takımlarını ihtiyaca ve zevke göre genişletmek mümkün. Lohusa terlikleri, anne bebek broşları, bebek ayakkabısı, bebek battaniyesi, alt açma minderi, takı yastığı, emzik zinciri, kardeş tişörtleri, baba broşu gibi eklemeler yapılabilir. Bebek kapı süsü, bebek şekeri, bez pasta gibi yeni doğan hediyeliklerinin yanı sıra hastane ziyaretlerinde bebek ve anne için taç ve bant hediye etmek de çok güzel bir fikir, aklınızda olsun ve yapmak isteyen herkese kolay gelsin :)

Diğer çalışmalarım için profilimden ve oykulutasarimlar sayfalarımdan bana ulaşabilirsiniz. Sevgiler…

Bir cevap yazın

♥Her Tasarımın Bir Öykü’sü Olmalı♥ Anneler ve Yavruları İçin Kişiye Özel Tasarımlar yapan bir Anne bir Öğretmen ve bir Tasarımcı. Hobisini iş edinmiş şanslı bir Kişi. Anne-Kız & Anne-Oğul Tasarım Kıyafetler, Bebekler için Tasarım Kıyafetler, Hastane Çıkışları, Lohusa Setleri, Anne Kız Tasarım Elbiseler, Saç Aksesuarları, Konsept Süslemeler, Mevlüt Setleri, Organizasyon Süslemeleri gibi aklınıza gelebilecek tüm özel günleriniz için Kişiye Özel ürünler hazırlamaktayız. Ürünlerimizin Güncel Takibini Yapabilmeniz İçin Sayfa Adreslerimiz www.oykulutasarimlar.com www.instagram.com/oykulutasarimlar www.facebook.com/oykulutasarimlar