Pazar, Ekim 23, 2016
annemi çıldırtan yoyo

annemi çıldırtan yoyo

25

anneciğimin yoyo tekniğini kullanarak bana yaptığı tek kişilik yatak örtüsünü sizlerle paylaşmak istedim.Sanırım bunu yapalı 11 yıl oldu.Şimdi hayatta yapmam diyor. İnanılmaz ağır bir örtüdür. Üstündeki kumaşlardan antika değeri taşıyanlar vardır. (Büyük büyük ananelerden kalma)

Tekrar tekrar teşekkür ederim benim güzel ve sabırlı annem :)

25 YORUMLAR

 1. Anneniz çok sabırlı ve marifetliymiş :) Annenizin ellerine sağlık, paylaşımınız için teşekkür ederim.

 2. Maaşallah annenizin yüreğine eline sağlık ne kadar güzel olmuş işte bi an bir sabır geliyor yürüyüp gidiyor,benimde anneannem elinde dikerek kırkyama yatak örtüleri yaptı hemde bir kaç tane elimde bir tane bile yok hediye etti hep çok emeklidir bilirim…Eskiden herşey zormuş şimdi yok yoyo aparatı yok silikon tabancası bir sürü kolaylıklar çıktı…

 3. Harika ve de anılarla dolu bir örtü olmuş. Böyle örtüleri kullanırken parçaların geldikleri yeri, kimin olduğunu, onunla daha önce ne yapıldığını düşünüyor, konuşuyor, yani anı defteri gibi… İyi günlerde kullanın.

 4. ben yoyo palyaço yapmıştım.bilirim nasıl yapıldığını.üstelik küçük boy bir palyaço idi……anneniz nasıl şimdi iyi mi? sağlığı yerinde mi?:))))herşey yolunda mı?::.. kendisine selamlar

 5. Ne diyeyim.Tam sabır işi.Ama ördüğü kazaklardan belli annenin renkli ve karışık işlere sabrı Minecim.Bravo vallahi.Elleri dert görmesin.

 6. herkese çok ama çooooookkk teşekkürler. Anneme hemen yarın bu yorumları okumasını söyleyeceğim. İnanılmaz mutlu olacak :) Arkadaşlar annem 55 yaşında. sağlığı da yerinde allaha şükür. Bunu da 11 yıl önce yaptı. Annemin ananesi 40 yamacılardandı. Kendisi sibirya göçmeniydi. Annem de belli ki ananesine çekmiş,inanılmaz sabırlı. Böyle şeyleri çok seviyor.Ben evlenmeden önce bu örtüyü kullanıyordum,oğlum biraz daha büyüsün onun yatağına koyacağım. Şimdi koyarsam hep koparı :) bu yüzden koyamıyorum. Tekrar tekrar hepinize teşekkürlerimi sunarım.sevgiyle kalın

 7. Aman Allah’ım bu ne emektir böyle!,cıvıl cıvıl renkler de,hem de tek kişilikten daha büyük görünüyor,anneciğinizin elleri dert görmesin,siz de güle güle kullanın.

 8. tam da yoyolarla bir iş yapmaya başlamışken bu çalışmayı gördüm. demekki kocaaa bir örtü yapılabiliyormuş.bana cesaret verdi bu çalışma.60-70 tane yoyo yapmam gerekiyor da.şimdilik 15 tane falan oldu.ben çalışmama devam edeyim bari:)annenizin ellerine sağlık, harika görünüyor. gülegüle kullanın:)

 9. of ki ne of. Taman ben de tığla yaptım benim yakışıklılara ama. İğneyle böyle bir örtüyü yaparken kendimi düşünemiyorum. Ellerine kollarına sağlık annenin

 10. güzel şeyler sabır ve zahmet istiyor, yapabilene bravo ben kendimi sabırlı zannederdim takiiiii annem bu işi yapana kadar.Hepinize çok teşekkür ederiz.Yapılan işin takdir görmesi gurur verici.

 11. Yoyoları yapıp kumaşa silikonla yapıştırın dikmeyin daha kolay olur ama yoyo yapmak eziyet o ayrı gerçi şimdi makinası var ama bi işe yarar mı bilmiyorum denemedim…

 12. silikon yıkanınca çıkmıyor mu? bilmediğimden dolayı soruyorum. annem tek tek dikti,ama bazılarının dikişi çekiştirmekten dolayı bozuluyor ve tekrar düzeltiliyor.

 13. harika bi şey ama korkunç bi sabır ister emek ister tek tek bunları yap birleştir aman Allahım ben düşününce bile yoruldum doğrusu.annenizi sabrından ve ortaya çıkarmış olduğu emeğinden dolayı çoooooooook tebrik ediyorum.elleri dert görmesin.