Annemin işlediği bluz

-
şile bezi bluz
şile bezi bluz

Annem Şileli.Bu bluzun kumaşını da kendisi dokumuş. Genç kızlığında kumaşı dokuyup, bluzlar,gecelikler, peçete takımları işleyerek satıp harçlığını çıkarmış. Çeyizini de hazırlamış. Bu bluzu kızıma hediye etti. Anneanneden hatıra. Bu motifin adı çatlak kahve. Tamamen hesap işi. İplikler sayılıyor ona göre motif devam ediyor.

4 yorum gelmiş

  1. kkpols

    ellerine sağlık gerçekten.sabır işi,emek işi.çok büyük manevi değer taşır eminim kızınız için.böyle ananelerden annelerden kalan şeylerin tadı daha bi başka oluyor zaten :)

  2. dolunay82

    arkadaşlara katılıyorum.bizden önceki nesil daha sabırlıymış sanırım.kıyafetlere geceliklere bile böyle ince el işleri yapmak kolay değil.hatta bir teyze anlatmıştı.çeyizine satenden çamaşır dikip onu işlemiş böyle:)

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...