Çarşamba, Ekim 26, 2016
Annemin Kemanlı Kadın Gobleni

Annemin Kemanlı Kadın Gobleni

14

Annemin el emeği bu tablo yıllardır salonumuzun duvarındadır. Küçüklüğümden beri çok beğeniyorum ve baktıkça ben de goblen çalışması yapmak istiyorum..:) Sizce nasıl??

14 YORUMLAR

  1. çok güzel olmuş annenizin ellerine sağlık. gobleni tecrübe edenlere bi sorum olacaktı, ben etamine çarpı işi yapmayı seviyorum, bu goblen çalışmalarını gördükçe de çok özeniyorum, goblenin tekniği de çarpı işi gibi mi, yani onu yapan biri bu işin de üstesinden gelebilir mi sizce? işin sabır yönünü hiç katmıyorum tabi, o ben de pek yok da, teknik olarak soruyorum.

  2. Çok guzeli nasıl diye sorulmaz bile boylesi bir goblene:) ellerine sağlık annenizin, çok değerli ve cok sabır isteyen bir çalışma yapmış

  3. Çok güzel annenizin ellerine sağlık.yephek, etamin gibi çarpı işlemiyorsun goblende. Hep aynı yöne tek taraflı işliyorsun. Evet, etamini yapan bunu da yapabilir. resim baskı zaten onun üzerine uygun iplerle işliyorsun. Benimkileri işleyeli 20 sene oluyor ama hala aynıdır herhalde. İşleyeceğin ipliklerin renk kodlarıda goblenin yanında yazıyordu benim işlediklerimde. Yapması zor deği fakat uzun bir sürede yapıldığından sabır şart. Fakat bu sabrın sonucu olan güzellik yukarıda:)