Cuma, Ekim 28, 2016
Antika Yorgandan Yatak Örtüsü

Antika Yorgandan Yatak Örtüsü

20

en az 65 yıllık yemeni desenli yorgandan yatak örtüsü /yazlık yorgan yaptım.devamı,öyküsü,yapımı burada

20 YORUMLAR

 1. bu yemeni yüzlü antika bir yorgandı epriyecek diye artık kullanamıyordum.ben de sağlamlaştırıp korumaya aldım ve yatak örtüsü/yorgan olarak isdihdam ettim kendisini.yapımını da rahmetli bloggerdeki evimde anlatmıştımaaaah aaaah

 2. evet eskimesini önlemek için üzerine şifon tül geçiri çarşafla eski usulde kapladım.sonra diğer işlemleri yaparak hem yorgan hem yatak örtüsü olarak kullanmaya başladım .yaz için çok kullanışlı oldu .zira 1 -1.5cm kalınlığında çok hafif ve zarif bir yorgandı.

 3. Nalan ablacım çok güzel olmuş, blogunuza da yazmıştım zaten gerçekten çok kibar duruyor. Bu arada ben fotoları görüyorum. Sorun yok

 4. nalan abla bende ana sayfadan göremedim, yaa bu arada bloglarınızı napıcaksınız, ben wordpress e geçirdim ama tam da karar veremedim.

 5. oldum olasi yazma,yemeni,basma desenlerini ve de kendilerini cok severim.pazen ve divitini de.boyle guzel bir degerlendirmenin onunde saygi ile egiliyorum sevgili nalan.ellerine saglik.

 6. Çok şık olmuş Nalancım ellerine sağlık.Yemenilerin desenleri de çok güzelmiş.Bu arada bloglar kapatılıyor mu yoksa? ben gene geç kaldım işitmekte demekki.

 7. E neduk abla onlar reklam, onlar da bu reklamlar için bu programların ücretsiz kullanılmasına izin veriyorlar zaten. Onlar çıkınca geri gideceksin devam edeceksin, tabii biraz sinir ediyor ama şimdilik idare edicez artık, hiç girememekten iyidir :)

 8. neduk bu yorganın yüzü yemeni desenli fakat biraz daha kalınca bir kumaş.eski pamuklular veya patiska mı desem ama ondan biraz ince.blogere bu kadar cambazlıkla girmenin de cazibesi yok.bekleyelim bakalım

 9. dikiş işinden anlayanlara

  buketca dikişten anlamaya luzum yok .yorganı yüzüne tül geçirip normal yorgan gibi köşesini filan kıvırıp kapladım.sonra kenarına üstten farbayı yine elimle diktim.en üst kenarı yatağın ölçüsüne göre ,hazır bir triko danteli de elde diktim.yatak örtüsü olarak hazır oldu.ama ben onu yorgan olarak da kullanabilmek için kirlendiğinde yıkanacak ikinci çarşafı altına yine elde kapladım.kirlendikçe onu söküp yıkayıp yine dikerek kullandım.bizler yorgan kaplamayı çocukluk ve gençliğimizden bildiğimiz için zor gelmedi.zaten zor da değil.bir başka yatak örtümü de nevresim gibi yapıp içine yorgan,battaniye koyup yine böyle yaptım onu da bir ara yazarım.biraz üşengeç olduğumdan yatağı böyle toplamak kolayıma geldi çok rahat ettim.

 10. nalanm ablaaa harika olmuş bunlar ellerine sağlık…….bende hiç görmemişti yemeni desenli olanların bu kadar büyük olanını …….üşengeçim diyorsun ama koskaca örtüyü elinde dikmişsin ama naber:))))annemde eski perdelerden yatak örtüsü dikmişti eğer açmışsa bende bir ara onu resimleyim… bari

 11. nalan hanımcım tek kelime ile harika olmuş ellerine sağlık.bu arada komodinin üstündeki pompalı gazocağıdan lamba da senin eserin gibi oradan bana göz kırpıyor :))