Çarşamba, Nisan 26, 2017
Arayan Mevlasını da Bulur, Pofuduklarını da

Arayan Mevlasını da Bulur, Pofuduklarını da

18

Burada gördüm. Abajurundan tutun yastıklarına organizerlerine kadar herbiri ayrı güzel. Benim dikkatimi çeken bebek altını değiştirmek için yaptıkları. Şu yapmak istediğim sandıklı pufun üzerine nede güzel olur dedim. Aradım taradım tam olarak nasıl yapıldığını bulamadım.

Başka bir gün, punch iğnesi ararken bu sitedePofuduk aparatı olarak gördüm. O parayı vermemek için kafamı aşağı yukarı çevirerek baktım ataçla yada damacana plastiğini keserek yapabilir miyim diye..Mantığını anlamadığım için mucitliğinide yapamadım tabi…

Bugün readerime düşen bu bloggerin postuyla bu pofuduk şeyleri yeniden gördüm izini sürdüm. Hiç aparatsız yapım aşamalarını buldum.Buyrun1. Aşama2. Aşama3. Aşama
İlk denemeden bir iğnelik benden.

18 YORUMLAR

  1. Daliya, bunun yapımı çok kolay. Önce istediğin ölçüde kare kumaş kesiyorsun, daha sonra bu ölçüden biraz daha büyük bir kare daha kesiyorsun. Bunları pili (pilinin bitimi 4 köşeye gelecek şekilde) yaparak aynı ölçüye getiriyorsun ve üst üste yerleştiriyorsun ve kenarlarından diktiyorsun. Son olarakta alt kısmından 2cm keserek içini elyafla dolduruyorsun.

  2. Keşke 20 gün önce sorsaydım. NAsıl yapacağımı o kadar aradım ki. Şimdi yaptım yamalıbohçaçım çok sağol.. Pileleri ortaya getirerek yaptım bir iğnelik bak burada.. Köşeye getirip yapmayı deneyeceğim.

  3. Çok şirin pufuduklar bunlar, yumuş yumuş. Örneğini aldım, zaten hep örnek alıyorum, ne kadar açgözlüyüm, sanki hepsini yapacağım da :)

  4. Ben anlatacaktım ki yamalı bohçanın anlattığını gördüm. ben çocuklar bebekken iki tane yapmıştım. sandalye minderi de yapmıştım. fikir olsun. sizinkiler de çok güzel olmuş. sevgiler.

  5. ben tvde görmüştüm..bunun ataç gibi bir aleti var onunla yapıyorlardı daha seri bi şekilde oluyordu yu karıda çiçek şeklinde yada değişik şekilde olanlarıda o makine ile yaptılar…deryagibideydi yanlış hatırlamıyorsam…

  6. Teşekkür ederim yamalıbohça..embir yap yap. Ben de embir özel gün çantalarından yapıyorum naber :PFigen abla. teşekkür ederim ama anlatma çay kaşığıyla harikalar yaratma konusunda üstüne tanımıyorum gecenin bir yarısında içimden bir ses kalk diyor bir bardak tuz bir bardak su 2 bardak un yoğur.. ama ben o sese uymuyorum.Ds handmade kenarlarını nasıl temizlediniz? astarlama işini nasıl yaptınız?Esinsice uzunca bir süre nasıl yapıldığını düşündüm durdum bende.

  7. mtnaz11 hoşuma giden elimden gelebilecek şeyleri yapmaya çalışıyorum ilk defa el işleriyle uğraşma konusunda bu kadar özgür kaldım. Beğendiğim gördüğüm herşeyi yapma niyetindeyim.Aydın Gelini olmaz olmaz sadece el işlerine meraklıyım.Emel03 gerçlekten bende çok beğendim.

  8. Hımmm süpppeeeer bir çalışma daliya ne iyi etmişsinde bulmuşsun, yamalı bohça ne iyi etmişsinde anlatmışsın.Biri sandıklı puf mu dediiiiii. Hemen yapılacaklar listesine ekleyip, aklımın bir köşesine yazdım. Süper olur yaaa, hem de deriden sandıklı bir pufff. Sağolun kızlarrrrrrr:)