BABALARIN BABASI! ATTAA…………

-
baba kucağı
baba kucağı

geçmişden, geleceğe en çok kullanılan bebek taşıma yöntemi. dikiş bilmiyorsanız bile kare büyük bir bohça işinizi görecektir. özellikle tatilerde bebekle dolaşmak çoooook zor. ya bebeği atacaksın sırtına(ben çok taşıdım öyle, hatta sefa bir seyahat firmasının adını koymuştu bu sırt seyahatlerine:)), ya da koyacaksın bohçaya, asacaksın kocanın sırtına. NERDEEEEEEE ÖYLE KOCA DEMEYİN…..eda ya bakmadan geçmeyin.

72 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  ben öyle kocanın alnından öperim..helal olsun derim..yalnız başlıkta bir hata mı var yoksa “sitede bir sazan var nasıl olsa atlar hemen” diye mi düşündünüz..? atda sanırım ATTAAA olacaktı ..?anakucağı almayı düşünenlere tavsiyem; almayın hiç ergonomik diil..

 2. Avatar photo

  tamada olmuşta bende o çocuk ve onu taşıyacak kocada mevcutta ben o parça tam kavrayamadım sadece üsttü altı açık bir dikdörtgen mi yapacam yahu hani kolları serbest kalırsa kocanın ellere iki adette pazar poşeti verilebilir o yüzden ( he he …hee )(sabaha kadar gülebilirim gülün kızlar gülün gülmeyen erkektir) ( hee ee hee ay durduramıyom kendimi )

 3. Avatar photo

  bende öperim öyle kocayı ben yazarken sen yoktun saatoniki zırrt diyen çıktın anladım ki ben yazarken sen gönderdin yav be anam ne eş zamanlı çalışıyor bu alet hakkatten bilgileri sayıyo mubarek neyse ben anlından öpülecek koca konusuna döneyim ve eve gidincede öpeyim(avuuu ayıp şey dedim)ha attaa ha at ne fark yani taşısın dursun işte ne kadar taşırsa taşısın erkekler çocuk taşımakta bizi geçemez bi kerem 9 ay fark var arada he işteana kucağı konusuna katılıyorum bu çok daha ergonomik sadece çok küçüklere mümkün değil güvenlik açısından o yüzden başa dönüyorum “at” ta olu attaada

 4. Avatar photo

  valla arkadaşlar yazdığınız iyi oldu demekki bebişim olunca almıycam bundan o zaman bu arada biliyorsunuz değilmi bizim çingenelerimiz senelerdir kullanıyordu bunları :)

 5. Avatar photo

  evet eda hanım çingeneler köylü kadınlar aslen hep kullanırlar doğrudur ana kucağına gelince çocuk bence hiçte rahat durmuyor onlarda ben yapamadım 3 ayrı model ve firmadan denedim olmadı garipcik aşağı doğru sarkıyor aletin içinde sizin omuzlar bi yükki sorma yabancılarda çokca kullanır ben anlaşamadım onlarla bu konuda eşim en çokta kanguruyla çocuk taşımaya hevesliydi kursağımızda kaldı ikimizinde belkide biz beceremedik bilmem ki

 6. Avatar photo

  ya ben bu at da yı yazarken doğrumu yanlışmı diye biraz düşündüm:) sonra saat12, senin düşündüğün gibi dedim ki, biri nasılsa atlar buna diye:) yanılmadım:):):)ya kusura bakmayın ben koptum, kondorun yazısından dolayı,hala gülüyorum:)he, bende öpüyorum o kocayı..!benim koca ne heveslendi, ne de ben aldım taksın diye…hatta benim koca yolda takan koca gördüğünde de, homur homur söylendi…kondorcum;senin koca hevesli ise, hala geç kalmış sayılmazsın,bence bu model 2-4 yaş için ideal kullanılır.anladığım kadarıyla T şeklinde dikilip,dikey bölüm cocuğun beden ölçüsü kadar boş bırakılıp,yatay bölüme iki tarafından sıkıca dikilir.idaa ediyorum, bu model çok rahat ve güvenilir görünüyor.koca iki eliyle poşetleride rahat rahat taşır.

 7. Avatar photo

  shane;başlığı düzeltmişsiniz teşekkürler.ayrıca, bu benim 50.yazım,bu yazıya denk gelmesi, güzel oldu…

 8. Avatar photo

  ne 50 yazımı beni geçmişin demektir bu ya banane ya…dur ben biraz daha çalışayım shane 100 yazıya koyarsın artık bi hedaye….vallahi saylamam…arkadaşımada bi teşenkür alıyım dimi dimi ya teşvik babında severim sefa arkadaşımı tebrikler alkışlar arkadaşım

 9. Avatar photo

  ya ben ortalığı kızıştırmak için yazmadım 50. yazı diye…tesadüfen hesabıma bakıyordum gördüm.valla ayrıca, bu yazıyı çok severek yolladım.kondorcum bende seni severim….saol eksik olma…

 10. Avatar photo

  ya kızıştırma anlamında algılamamıştım zaten hani parti verelim eğlence çıksın kendim kendimize çoşalım bahanesiydi yapma arkadaşım sen öyle fesat yürekli değilsindir ben seni bilirim

 11. Avatar photo

  rica ederim, zaten yayına alırken de düzeltecektim başlığı ama atlamışım.ellerinize sağlık, nice 50’ler, 150’ler olsun, hepinize teşekkürler.

 12. Avatar photo

  sitede bu baabkucakları satılıyo da nası yapıldığını hiç anlamadım…sefa T şeklimde demiş ama onu da anlamadım…biri anlatırsa hora geçer..(bu deyimi de kullandım ya …..)..yapınca babakucağını sağına soluna çengel gibi bişeylerde tutturmalı..belki taşıyacak başka şeyler çıkarsa dedim…y a benim birden canım sıkıldı ruhum karardı..öfff offff pooofffff…kaçtım ben nereye bilmem…

 13. Avatar photo

  BAK ŞİMDİ TEKRAR ANLATAYIM:2 TANE DİKDÖRTGEN(BİRİ OMUZUNA ÇAPRAZ BAĞLAYACAĞIN, DİĞERİ KIZININ OTURACAĞI KISIM)VEREVDEN(VEREV OLACAK Kİ DAHA İYİ SARSIN OMUZLARINI VE DURUŞU GÜZEL OLSUN) İKİYE KATLAYARAK BİRİ BÜYÜK(OMUZ VE BEL ARASI ÇAPRAZ BAĞLANAN BÖLÜM, ÖLÇ Bİ GÜZEL KENDİ VÜCUDUN ÜZERİNDE ÇAPRAZ OLARAK NE KADAR), DİĞERİ KÜÇÜK(KIZININ OTURACAĞI BÖLÜM, BACAK ARASI RAHATSIZ ETMESİN DİYE ÇOK FAZLA ENLİ YAPMA)vazgeçtim, ne yazıyorum ki ya….sanki yapacak, zaten biraz dikişten anlasan, pat diye çözerdin olayı…ütüden anlmazsın, havluyu bile ütülemeden kullanırsın,daral gelir sana,ancak gerdanına, beline, ayağına, koluna tak takıştır gez, otur bilgisayara çatır çatır çene yarıştır,evini görmek isterim senin,çok merak ettim…bak şimdi sana bilgi olsun,ÜTÜNÜN FAYDALARI:1- MİKROPLARI ÖLDÜRÜR,2- ÇAMAŞIRLARIMIZIN, DOLAP VE ÇEKMECELERİMİZDE AZ YER KAPLAMASINA, GÖZE HOŞ GÖRÜNMESİNE NEDEN OLUR….vs.acele etme öğreneceksin…yavaş, yavaş…

 14. Avatar photo

  çok güzel, piyasada satılanlardan daha kullanışlı olduğunu tahmin ediyorum. kondor, poşetleri taşıtma fikrini süper buldum.

 15. Avatar photo

  tamam saat12;sana bu anakucağını yapacağım(özel msj. göndermiş arkadaş) sen de kocana taktırıp, bana fotosunu göndereceksin anlaştık mı?

 16. Avatar photo

  yaaaaaaaaaaaa….kocaaaa………….KoCaAAAAAAAAAAAA dedim!YEĞEN DEĞİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİL….!bomban patlıyor gereceksin sen!hıııııııııııııı…..!güzel günler gelecek……………:):)

 17. Avatar photo

  yalancıııııııııııııııııııııııııı…..!o kimin kızı açıklarım bak………………….

 18. Avatar photo

  ben cümbüşü kaçırmışım yazık. aynen pembe dizi olmuş. benim fikrim siz ikiniz kardeş filan değilsiniz, hatta birbiriniz hiç tanımıyorsunuz ama ben başta da söyledim; siz ikiniz yazışın ben seyredeyim diye.

 19. Avatar photo

  saatoniki;hayırdır; sen her cuma of oluyorsun….!cami ziyaretleri filan…..?gönderdiğim anakucağınıda es geçtin…..HASTAMISIN, MERAK ETTİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİM!

 20. Avatar photo

  gerçekten de kardeşmisiniz?

  yok ya allah muhafaza da:) …aslında kardeşim gibi oldu sefa97…fazla da kelam etmiyim nazar değer mazallah(yine eda-sefa olayı gırrrrrr..)

 21. Avatar photo

  vay ağbi ya bunlarda yetişemiyom şimdi bi öbür yorumda yediler biibirlerini şimdide canım cicim gelip gidiyo bunlara vallahi gelip gidiyo…

 22. Avatar photo

  mutluyum ben ara bozmayı çok severim ne nazarı be onalara nazar değmez onlar birbirine değmeden yaşayamazlar böyle seviyorlar birbirlerini

 23. Avatar photo

  heeeeeeeeeeeeeee valla,nasıl da anlamışsın bizi…öptüm seni kondor..seni de seviyom..he he he he he (bu nefes, nefese kaldım efekti, hani arkandan koşuyom ya)

 24. Avatar photo

  sefa97 diyor ki;tamam saat12; sana bu anakucağını yapacağım(özel msj. göndermiş arkadaş) sen de kocana taktırıp, bana fotosunu göndereceksin anlaştık mı?SAAT12, SEFA NIN YAZISININ CEVABINI NEREDEN VERDİ? MERAK ETTİM, ANLAŞTINIZ MI?

 25. Avatar photo

  pöh! anlaştık güya…amma sorarım size kim yapıcak bu anakucağını? hadi yaptı gönderdi diyelim,onu da anneciği veya yetenekli akrabalardan biri yapar..sefa da ben yaptım diye postalar..ama sanmam yine de….

 26. Avatar photo

  yahu sende saat12 yaparım dediyse yapar gönderir hayır sana ne kime yaptıracağından hem sen kendi verdiğin sözleri düşün çanta dedin..haftasonu dedin tıssss bekliyoruz söz verenler sözlerini tutsunlar bakın ben mesela işi gücü bıraktım söz verdik diye kanaviçe yarımlarımı tamamlıyorum…hem ne malum siz çantayı birilerine yaptırmayacaksınız şüpheli…ve dahi beşgen kutuyu yaptım yaparım dediğinizi hatırlatırım…hııı

 27. Avatar photo

  yaaaaaaaaaa,saat12 işte böyle…..şunun şurasında diyecektin ki:ne, demek sen yapar gönderirsin de,ben kocama takıp, sana foto göndermezmiyim…nerde, sende o cesaret?geçti, be anam bundan sonra desen bile, ne fayda…….bilgin olsun, ben 6 yıl dikiş eğitimi,2 yıl modelistlik eğitimi,3 yıl da bilgisayar üzerine eğitim almış, 13 yıldır bir firma da bilgi işlem bölümünde çalışan, çok başarılı bir bayanım..bilirmisin bilmem(ki sen bilirsin!)…bilgisarla alakalı çalışan insanlar yoğun insanlardır…..!EN AZINDAN BEN ÖYLEYİM!ANLA BUNU ARTIK!VAKTİM YOK…….. VAKTİM!

 28. Avatar photo

  hey gidi günler hey be :) yalnız o zaman iddia etmişim kim yapacak? filan diye..netekim yaplmamış işte :) yapılsa elimde olurdu di mi?

 29. Avatar photo

  :)))kızın büyüdü, kocaman oldu ayçiçeğim, gündöndüm, çiğdemim…!2. bebişe niyetliysen haberimiz olsun. bir çeyiz düzeriz yeni bebişe marifetciler olarak, AKLIN HAYALİN DURUR!

 30. Avatar photo

  Sefa ya sen böyle 12 ye ayçiçeğim ….. falan yazdıkça ben bir hık mık oluyorum, ancak 2 dk da kendime geliyorum. Alışmadım ya ondandır sanırım aranızdaki bu muhabbete. :))Alışiim mi sence devamı gelir mi ne diyorsun? :))Yeni bebişin odasının kapısının üzerine fimodan yazılmış ismi benden…

 31. Avatar photo

  sesi, harikasın ne diyeyim ben şimdiiiiiiiiiiii:)ben böyle demeye devam etmeyi düşünüyorum:)neden dersen, ben böyle hitap etmeye başlayalı ayçiçeğimde, bir DUMUR durumu hasıl oldu bana karşı!bana öyle geliyor da olabilir ama ben bu durumdan çok memnunum.HADİ BAKALIM ÇİĞDEMCİĞİMİN 2. BEBİŞ NE İLK HEDİYE SESİ TEYZESİNDEN GELDİ:)SIRADA KİM VAR?

 32. Avatar photo

  Şoktan 12 buralara girip yorum yazamaz oldu, dumur haline katılıyorum, aşırı dozdan gidecek yakında, Sefa bari alıştıra alıştıra yapsaydın şunu… Ebegümecim, enginarım falan diye başlasaydın keşke. :))

 33. Avatar photo

  Ebegümecim, enginarım falan diye başlasaydın keşke. :))

  SABAH SABAH GÜLDÜRDÜN BENİ:))))))))

  kondor diyor ki;ya saat12 ne mümkün uzlaşma yoluna gitmek sana değil sözüm araz çıkarır uzun sürmez diyorum.

  YA DUR BE; 3 KURUŞLUK Bİ KEYFİM VAR. TADINI ÇIKARTAYIM. SABAH SABAH FELAKET TELALI GİBİ OLDUN…!

 34. Avatar photo

  hep laf hep laf…yazmıyayım , şu güzel kabak çekirdeği olayını bozmayayaım diyom ama yine olayı future tense bağlamış sayın sefa 007..yaparız ederiz hallederiz….evet evet “hallederiz sefa” olsun senin adın bundan böyle ..

 35. Avatar photo

  nokturn;aslında sen marifete iyi geliyorsun:) çok pozitifsin ve bu hissediliyor.ben senin her nick ni okuyuşumda bana dr. çağrışımı yapıyor. eee bilinç altımıdır nedir, dr. gibi iyi geliyorsun işte…!

 36. Avatar photo

  sefa bugün canım sıkkındı biraz,şimdi bu yorumunu okuyunca gülümsedim..yanii;sen bana yine iyi geldiinnn:))))ve diğer saz arkadaşları da unutmamak lazım..neyse gideyim de ayın elamanı seçilme çalışmalarıma devam ediyim:=)

 37. Avatar photo

  Eda Hanım bu konuyu takip etmem için bana özel mesaj atmış sağolsunda neden böyle bir şay yapmış ben onu anlamadım. Hani bana özel bir durum göremedim.

Bir cevap yazın

Deri kumaştan vav aplikesi yapımı

| | 0 Yorum

Hat sanatında ve Tasavvuf’ta önemli bir obje olan vav harfini günümüzde birçok yerde estetik değer artırmak amacıyla kullanıyoruz. Peki ne şekillerde kullanılır vav? Nakış şeklinde uygulanabileceği gibi kumaşlarla kesip aplike de...

Vatka nasıl dikilir?

| | 0 Yorum

Vatka kimin icadıdır hep merak etmişimdir. Şöyle bir düşününce ufak ama işlevsel özelliği bol bir ürün. Ne kadar da mantıklı omuzlara destek çıkmak Hele ki dar ve düşük omuzlular için...

1 dakikada kolay fiyonk yapımı

| | 0 Yorum

Evet evet doğru duydunuz fotoğraftaki havalı fiyongun yapımı sadece ve sadece 1 dakika uzunluğunda Hadi hep beraber bu son derece hızlı yapılabilen ve birçok yerde kullanabileceğimiz fiyonk yapımına beraber bakalım....

Kumaştan yıldız yapımı – anlatımlı

| | 0 Yorum

Merhaba herkese. Bugün kumaştan yıldız yapımını anlatacağım. Önce baklava dilimine benzeyen şekil çıkarıyoruz. Bu kalıptan kumaşımıza kesip çıkartıyoruz. Toplamda 12 tane olacak. 3 parçamızı yarıya kadar dikiyoruz makinemizde. Diğer 3’lüyü...

Kumaş bebek patiği dikimi

| | 2 Yorum

Kumaştan bebek patiği yapmaya ne dersiniz? Yaz günlerinde bebeklerin ayağını serin tuttsun diye yapabileceğimiz kolay bir patik. Haydi anlatalım o zaman. Önce kalıp çıkardım. Bu kalıbı hem taban olarak hem...

Lavanta dolgulu elbise askılığı yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar herkese! Bu yazımda dolaplar ve astığımız kıyafetler mis gibi koksun diye yaptığım lavantalı askılığın yapım aşamalarını paylaşacağım. Kayınvalideme çok severek süpriz hediye olarak hazırladım. Siz de yapmayı düşünüyorsanız güzel...

Kurdeleden peçete halkası yapımı

| | 0 Yorum

Güzel ve hayırlı günler hanımlar. Bu yazımda yemek masalarımıza sevimlilik katması için peçete halkası yapımını paylaşayım dedim. İster kurdeleden yapın isterseniz farklı kumaşlardan.. 2 parça kurdele ve iğne iplik yetiyor...

Pantolon kalıbı nasıl çıkarılır?

| | 0 Yorum

Herkese tekrar merhabalar. Bilenler bilmeyenlere öğretsin, belki birkaç kişiye faydam olur diye yeni bir yazıyla çıkardığımız kalıbı kumaşa nasıl yerleştireceğimizi ve kumaşı nasıl keseceğimizi anlatmaya çalışacağım. Kalıbımız, kumaşımız, makas ve...

Burda Dergisi’nden nasıl kalıp çıkarılır?

| | 4 Yorum

Birçok acemi dikişseverin işine yarayabilecek bir yazı hazırlamak istedim. Dikiş için birçoğumuzun kullandığı Burda Dergilerinden kalıp nasıl çıkartılır bir de ben anlatayım. Öncelikle kalıp çıkarmak için dergiye, kalıp paftasına, kalın...

Püskülden yılbaşı sofrası isimliği yapımı

| | 0 Yorum

10marifet ve Hobium’un ortaklaşa gerçekleştirdiği yarışma için bir çalışma daha hazırladım. Kullanmaya çok alışık olduğum malzemelerden biri olan yünle, pratik bir iş planladım: Püskülden yılbaşı sofra isimliği. Yapılışı: İstediğiniz büyüklükte kestiğiniz...

Kalpli kumaş duvar süsü yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar. Dolgu kalpli duvar süsü çalışmamı ve yapım aşamalarını paylaşmak için geldim bu kez. Dolgu kalpli duvar süsü nasıl yapılır? Kalıplar hazırlandı.. Kalp deseni çizildi… Büyük bir özenle dikildi.. Not: Belli...

Dikiş makinesine ip nasıl takılır?

| | 5 Yorum

Dikiş makinesine iplik takmak kimileri için çok basit bir işlem olsa da, işin acemisi için kabusa dönüşebilen bir şeydir. O halde buyrunuz dikiş makinesine iplik takma videomuza… Farklı markalar için...