Balerin bebek takı yastığı

-

kece-balerin-bebek-taki-yastigi-1
Merhaba. Bilge bebek için toplu çalışmalarımdan ilki bu 58-60 cm’lik balerin takı yastıklarım oldu. Açık pembe gül tokası olan balerin takı yastığı olarak görev alacak, koyu pembe gül tokası olan balein ise Bilge bebeğin kapı süsünü süslemek üzere hazırlandı.

kece-balerin-bebek-taki-yastigi-2
Kalın kaşmir keçe plakardan tek tek kesildi kalıplar…

kece-balerin-bebek-taki-yastigi-3
Tütü etekleri hayal tülden elde dikildi, tabii ki tombik balerinler de öyle :)

kece-balerin-bebek-taki-yastigi-4
Pembe taşlı kelebeği olan balerin baby shower partisinden sonra bebeğin odasında baş köşede yer alacaktır.

kece-balerin-bebek-taki-yastigi-5
Bol bol elyaf dolgulu tombik vücütlarda incili keçe patikler :)

kece-balerin-bebek-taki-yastigi-6
Dantel kelebeği olan balerin için koyu pemce saten badisi diktim, taşlı fiyonkla süsledim, diğer balerin yastık için açık pembe sateni tercih ettim. El yapımı kurdele güllerden saç tokası yapıldı.

kece-balerin-bebek-taki-yastigi-7
Hazırlık aşamasından bazı kareler

Tombik balerin yastıklar burada

Arkadaki kırlent 65 cm, balerinler 58-60 cm

Bir cevap yazın

Avatar photo

Güzel olan her şeyi o kadar çok seviyorum ki inanılmaz. İstanbul'da bebek giyim ve üzerine bir butiğim var. Sıra dışı ürünlerimi ve ürettiklerimi bebechocolate facebook albümlerimde ve blogumda görebilirsiniz. Çocukluk hayalim çizgi filmileri yapmaktı... Yıllarca başka işlerle uğraşıp, bebeğim dünyaya geldikten sonra hayatımın akışını değiştiren bir iş BEBECHOCOLATE. Hiç bilmediğiniz çocuk dünyasına girişimin ardından, hiç bilmediğiniz işe atılma. Bir masal BEBECHOCOLATE, bebeğimin kısmetine açtığım bir iş; bebeklere ait çok şey var içinde. Butiğimi büyüttükten sonra boş vakitte keçe el emeği ürünleri yapmaya başladım. Ürünlerim büyük beğeni toplayınca boş vakit gitti, yoğunluk geldi... Değişik fikirleri keçe figürlerine taşıyan, tamamı el yapımım ve çizimle oluşturduğum koleksiyonumu, bebek, evliliğe, doğuma yönelik değişik tasarımlarda fark yaratıp sizler için üretiyorum. Tamamı el dikişi olan koleksiyonumu umarım seveceksiniz. E-posta: ailarmehinli@yahoo.com