BALIKLI GÖL,HALİL-URRAHMAN CAMİİ MAKETİ

-

Merhaba.buram buram tarih kokan şanlıurfanın sembollerinden,hz ibrahimin makamı, balıklıgöl ve halilurrahman camii maketi.yaklaşık 60 bin adet kürdan kullandığımız bu maketi 6 ayda tamamladık.maketin içerisindeki havuzda yer alan balıklar canlıdır.

maket gece görünüş
maket gece görünüş

avludan manzara
avludan manzara
havuzdan manzara
havuzdan manzara
tepeden manzara
tepeden manzara
iç avlu
iç avlu
iç avlu 2
iç avlu 2
iç avlu 3
iç avlu 3
gece görünüm 2
gece görünüm 2
iç avlu 4
iç avlu 4
yan görünüm
yan görünüm
iç avlu 5
iç avlu 5
tepeden bakış
tepeden bakış

19 yorum gelmiş

  1. Merhaba,Sırf bu çalışmanıza yorum yapabilmek için bu siteye üye oldum. Urfa Tutkunu olarak böyle bir maketin yapıldığını görmek beni ziyadesiyle duygulandırdı. Kendi adıma size teşekkür ederim. Makete ne kadar emek verildiği belli. Makete emeği geçen kaç kişi iseniz hepinizi tebrik ediyorum. Bu vesile ile merak ettiğim bir hususu da sormak isterim. Yaptığınız bu çalışmalar satılıyor mu acaba?

  2. İlginize çok teşekkürler.öncelikle şunu belirtmek isterim,bir trabzonlu olarak bende şanlıurfa tutkunuyum.inanılmaz bir kent,müthiş bir manevi atmosferi var.mutlaka görülmesi gereken bir ilimiz.makete gelince,gerçekten çok yoğun bir emek harcadık,ama inanılmaz zevkli bir uğraş.akşamları televizyon ve bilgisayar karşısında vakit öldürmek istemeyen herkese tavsiye ederim.satmayıda şu an düşünmüyoruz.saygılar

  3. İlginize çok teşekkürler.öncelikle şunu belirtmek isterim,bir trabzonlu olarak bende şanlıurfa tutkunuyum.inanılmaz bir kent,müthiş bir manevi atmosferi var.mutlaka görülmesi gereken bir ilimiz.makete gelince,gerçekten çok yoğun bir emek harcadık,ama inanılmaz zevkli bir uğraş.akşamları televizyon ve bilgisayar karşısında vakit öldürmek istemeyen herkese tavsiye ederim.satmayıda şu an düşünmüyoruz.saygılar

  4. valla mükemmel olmuş. ancak bu kadar güzel olabilirdi. ben de bu tarz maketlerden yapmak istiyorum. yapılışını detaylı olarak anlattığınız bir yazınız var mı acaba? ya da anlatabilir misiniz?

  5. yapılışı ile ilgili bir yazımız yok.ancak hemen burada anlatılabilecek bir şeyde değil.şimdi yeni bir maket çalışması yapıyoruz.bu maketin yapılışını fotoğraflıyoruz.maket bittiği zaman yayınlama imkanımız olacaktır.

  6. yapılışı ile ilgili bir yazımız yok.ancak hemen burada anlatılabilecek bir şeyde değil.şimdi yeni bir maket çalışması yapıyoruz.bu maketin yapılışını fotoğraflıyoruz.maket bittiği zaman yayınlama imkanımız olacaktır.

  7. Beğenimi ve sabırla ortaya koyduğunuz çalışmaya duyduğum hayranlığı ifade edecek kelime bulamıyorum. Sizi ve eşinizi gönülden tebrik ederim.

  8. Balıklar canlıdır ibaresini koymamın sebebi,fotoğrafları gösterdiğim birçok arkadaşım havuzun içerisindeki balıkların plastik, oyuncak balıkmı, yoksa gerçekmi olduğunu sormalarından kaynaklanmıştır.

  9. Balıklar canlıdır ibaresini koymamın sebebi,fotoğrafları gösterdiğim birçok arkadaşım havuzun içerisindeki balıkların plastik, oyuncak balıkmı, yoksa gerçekmi olduğunu sormalarından kaynaklanmıştır.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin