Balkabağı arabalı bebek anı defteri ve lohusa taçları

-

bebek anı defteri
Duygu Hanım’ın toplu siparişlerden ilki – dekoratif balkabağı araba süslemeli bebek anı defteri ve incili kalem.  Bebeğin ismi hazır olmadığı için defter isimsiz olarak yapıldı. Defter kaplamada saten uçuk pembe kumaş kullandım. Bu işte en zorlandığım şey defteri kumaşla kaplamaktır, zira kumaş ideal ve pürüzsüz bir şekilde defteri kaplasın diye binbir takla atıyorum.
bebek anı defteri
Bu sefer defterdeki kumaşı minik yassı incilerle süsledim.

lohusa tacı
Duygu Hanım’ın bir başka isteği – prenses temalı incili taşlı bir lohusa tacı yapmamdı. Bu taç için ithal tasarım balkabağı araba temalı düğme seti kullanıldı. Taç şık görünsün diye bu sefer kalın keçeyi pembe saten kumaşla kapladım, sonra da süslemeleri yaptım. Tacın ancak kumaşlı hali içime sindi diyebilirim.
Duygu Hanım’ın doğacak bebeği çin prenses temalı bir bebek saç bandı hazırladım. Bant inci ve taşlı şeritleriyle tamamlandı.

lohusa tacı
Duygu Hanım’ın eşi için prenses temalı keçe baba broşu ve abi broşu da yaptım – o kadar daldım ki işime, babacığım olan kısa yazılışını babacım diye yazdığımda hatamı fark etmedim bile :D Neyse ki hatam zamanında farkedildi ve gereksiz nokta çıkarıldı.

bebek anı defteri

bebek anı defteri
Bu da keçe prenses temalı abi broşu.
Güner Hanım arkadaşının bebeği Nadide için balkabağı süslemeli bebek anı defteri ve fiyonklu kalem yapmamı istedi. Ortaya böyle bir ürün çıktı.

Bebeğin ismini el yapımı taşlı harflerle yaptım. Devamı…

4 yorum gelmiş

Bir cevap yazın

Avatar photo

Güzel olan her şeyi o kadar çok seviyorum ki inanılmaz. İstanbul'da bebek giyim ve üzerine bir butiğim var. Sıra dışı ürünlerimi ve ürettiklerimi bebechocolate facebook albümlerimde ve blogumda görebilirsiniz. Çocukluk hayalim çizgi filmileri yapmaktı... Yıllarca başka işlerle uğraşıp, bebeğim dünyaya geldikten sonra hayatımın akışını değiştiren bir iş BEBECHOCOLATE. Hiç bilmediğiniz çocuk dünyasına girişimin ardından, hiç bilmediğiniz işe atılma. Bir masal BEBECHOCOLATE, bebeğimin kısmetine açtığım bir iş; bebeklere ait çok şey var içinde. Butiğimi büyüttükten sonra boş vakitte keçe el emeği ürünleri yapmaya başladım. Ürünlerim büyük beğeni toplayınca boş vakit gitti, yoğunluk geldi... Değişik fikirleri keçe figürlerine taşıyan, tamamı el yapımım ve çizimle oluşturduğum koleksiyonumu, bebek, evliliğe, doğuma yönelik değişik tasarımlarda fark yaratıp sizler için üretiyorum. Tamamı el dikişi olan koleksiyonumu umarım seveceksiniz. E-posta: ailarmehinli@yahoo.com