Balkon sediri yenileme çalışması

-

mobilya-yenileme-sedir-kaplama
Herkese merhabalar. Yarışma için benim projem balkondaki eskimiş sedir için yeni kılıflar dikmek ve masa örtüsü ile takım bir balkon oturma grubu yaratmak oldu. Aslında ihtiyaçtan doğan bu çalışmanın bu güzel yarışma ile aynı zamana denk gelmesi de ayrıca bir güzellik kattı. Öncelikle bu vesile ile 10marifet ailesine ve Hobini Yarat ekibine sonsuz teşekkürler ediyorum.
İşte benim balkon çalışmam.

mobilya-yenileme-sedir-kaplama-2
Bu eski ve yaza hiç de uygun olmayan kadife minderlerimiz. Üzerinde oturup güzel sohbetler ederken çok da rahatsız edici değillerdi fakat şimdi düşününce yaz günlerine daha bir sıcaklık katmışlar şimdiye dek.

Yastıkların kılıflarını çıkarmadan üzerinden kalıp çıkartarak her bir kılıfı tersinden diktim. Bir kenarını açık bıraktım ve minderleri bu açıklıktan kılıfa yerleştirdim. Açık kısımlarını da makine dikişi ile diktim.
Burada en büyük minderin açık kenarını diktiğim için masaya sığmadık maalesef, anca yerde dikebildim.
Tüm minderleri diktikten sonra dikdörtgen masa için bir örtü üzerine de kare kapak diktim. Sadece istediğim ebatlarda kumaşımı keserek 4 kenarını makine dikişi ile diktim.
Şimdi balkon keyfi daha güzel, herkese keyifli akşamlar…

mobilya-yenileme-sedir-kaplama-1

mobilya-yenileme-sedir-kaplama-3

mobilya-yenileme-sedir-kaplama-4

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

Koltuk kılıfı nasıl dikilir?

| | 3 Yorum

Bütün detayları ile bir koltuk kılıfı nasıl dikilir merak mı ediyorsunuz? Adım adım anlattım, size de adım adım okumak ve isterseniz uygulamak kalsın diye. İşte aşamalar… Öncelikle, koltukların iyice bir ölçüsünü...

Bir kış masalı temalı sandalye kılıfı

| | 2 Yorum

Eski bir sandalyem vardı. Önce zımparaladım sonra sprey boya ile boyadım. Elbisesini diktim ve giydirdim. Sonra başladım masalımızın resmini yapmaya. Sınıf öğretmenliğimden biliyorum ki, bir resimde güneş ve bulut olmazsa...