Perşembe, Nisan 27, 2017
Barış sembollü keçe çanta

Barış sembollü keçe çanta

0

ponponlu-baris-sembollu-mor-pembe-kece-canta

Keçe çantalara devam. Bu seferki çantamda barış sembolü kullandım. İlkin alt kısımda gördüğünüz kum boncuklarıyla yapmayı düşündüm ama sonra boncukların zayıf kalacağını düşünerek ponponlarla yaptım.

Önce elimizdeki herhangi bir karton dosyayı kalıp niyetine kullanarak ön ve arka parçalar için iki parça keçe kesiyoruz.  Derinliğine karar vererek (benim yaptıklarım 6 cm. kadar) iki yan ve alt parçayı kesiyoruz.  Son olarak da, yaklaşık 30 cm. uzunluğunda 3 cm genişliğinde sap olacak parçaları hazırlıyoruz.

Çantanın ön yüzünü yapmak için evdeki uygun pasta tabağını kullanarak bir daire çizdim. Ortasından uzun bir çizgi ile alttaki diğer iki çizgiyi çizdim sabunla. Sonra Domino 8 numara pembe renkli nakış ipliğiyle iğne ardı işledim çizgilerin üstünü. Sonrasında da alt kısma kum boncukları diktim ve renkli ponponlardan (ki kırtasiyelerde kolayca bulunabiliyor paket halinde) sıcak silikonla yapıştırdım.

Önce alt parçayı diktim, sonrasında yanları  ve en son da arka parçayı birleştirdim, yine battaniye dikişiyle. Saplarını da uygun yerlerini belirleyerek (ki bu konuda pek zayıfım, mutlaka bir falso veriyorum!) sıcak silikonla yapıştırdım. Çantamız hazır ;) Çarşıya giderken, komşuya giderken, işe giderken omuz çantamıza fazla gelenler için gayet ideal ve havalı bu keçe çantalar :)

Demiş miydim keçe virüsünü (ki gayet faydalı bir virüs) bana 10marifet bulaştırdı. ;) Bir kez daha çok teşekkürler 10marifet :)

“Yurtta sulh, cihanda sulh!” olsun inşallah diyerek bitireyim sözlerimi, kolay gelsin…

Blogum…