Başka yolu varmıı??

-

Bunu yapmak gerçekten zor. Saatlerce bir elimde maden suyu şişesi bir elimde bıçak kesmeye uğraşıyorum. Evdeki malzemelerle bu işi kolayca yapabilecek bir yöntem bilen, bulan varsa bana da söylesin=)Deneyip yapmak isteyen olursa kestikten sonra zımparalamanızı öneririm çünkü tehlikeli olabilir. Niye kestiğime gelince çok güzel görünüyor. On tane yüz tane olsun renk renk olsun istiyorum=) Kolye, anahtarlık, aksesuar her şey olur bundan.

işte artık işe yaramaz hale getirdiğim bıçak
işte artık işe yaramaz hale getirdiğim bıçak
çok mu güzel sadece bana mı öyle görünüyor??
çok mu güzel sadece bana mı öyle görünüyor??

25 yorum gelmiş

 1. benim bildiğim en kolay yöntem bir ipi ispirtoya batırıyoruz ve şişenin kesmek istediğimiz kısmını bu ispirtolu ip ile sıkıca sarıp bağlıyoruz. İspirtolu ipi yaktığımızda şişe ipin sarılı olduğu bölümden kesiliyor.

 2. Teşekkürler, evet yıldız32 az önce bulduğum yöntem de böyleydi.Ama şişeyi kesmek istediğin yere kadar suyla dolduruyosun ve ipi yaktığında da şişeyi su dolu bi kaba batırıyosun.Sıcak soğuk karşılaşınca cam kırılıyo.Artık renk renk çeşit çeşit yapabilirim=)

 3. Meydan okuma gibi oldu =) yapabilirsen yap der gibi =)Tamam yapıp fotoğraflarını çekeyim.Video kadar açıklayıcı olabilirim inşallah.Böylece bilmeyenler de faydalanır.

 4. ya okadar uğraşmayın nalburlarda cam kesiciler var en son sorduğumda 4 tl di çabucak kesersiniz bende almayı duşunuyorum gerekiyor bazen.

 5. ‘saatlerce bir elimde maden suyu şişesi bir elimde bıçak kesmeye uğraşıyorum.’ kısmına çok güldüm ben… ama hakkaten sonuç çok şık olmuş elinize sağlık!! kolay yöntemli yeni modelleri de bekliyoruz!!

 6. flim flam teşekkür ederim.Şık bulmana sevindim çünkü pek beğenen çıkmıyo. Bunun için mi uğraştıydın bu kadar gibi tepkiler alıyorum:)Yeni yöntemler ve anlatımlarıyla tekrar karşınızda olacağım…

 7. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmez şişeyi kesip böyle kullanmak.Ama güzel bir buluş, farklı renkli şişelerden yapılmışlarınıda görmeli değil mi? Hemde artık elinizde bu kadar yöntem varken.:-)

 8. Ben yapmıştım maviii teşekkürlerTubya bu alanda kullanılışını ben bulmadım ama baya emek verdim buna:) evet benim de gözüm renkli şişeler arıyor zaten

 9. :)çoook güzel görünüyor gerçekten de…cam kesiciler de uğraştırıyor sanırım biraz küçükken evde vardı elime geçirip herşeyi kesmeye çalışırdım ama küçüktüm o zaman belki ondan zor gelmiştir bana:)

 10. Tamam maviş yazdım bunu aklıma alırım bigün. Galiba nası yazdığını da biliyorum. Böyle camın üstünde bi katman var gibi gösteriyo de mi? Güzel bişey

 11. Güldenn beğenmene çok sevindim. Küçük olduğundan değil vala hala zor bişey(cam kesicilerden buldum ama şişe baya kalın olduğu için) Ama ben önerilen tüm yöntemleri kullanıp en kolayını belirlicem:))

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Keçeden büzgülü kese yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar, çok cici bir büzgülü şeker torbası hazırladım. Ben desenli keçeden yaptım ama kartondan ya da kumaştan da olabilir tabii. Ölçülü bir şablon karton hazırladım kendime. 12 parçaya bölerek çizdim,...

Keçeden kedi broş yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba dostlar, bir sitede farklı versiyonunu gördüğüm kedi kapı süsünü keçe broş için uyguladım. Hoş bir şey ortaya çıktı ve sizlerle de paylaşmak istedim. Arzu ederseniz daha büyük çalışıp kapı...

Keçe fiyonk yapımı ve hediye kutusu yenileme

| | 0 Yorum

Merhabalar, atmaya kıyamadığınız hediye kutularınız varsa siz de benim gibi değerlendirebilirsiniz. Ben keçe fiyonk çalışarak yaptım bu yenilemeyi. İlk olarak fiyonk yapımı için şablon hazırlıyoruz. Keçe üzerine şablonları yerleştiriyor, çiziyor...