Cuma, Ekim 28, 2016
Bebeğimin Neşeli Oyun Halısı

Bebeğimin Neşeli Oyun Halısı

29

İşte dünyalar tatlısı kızımın ilk oyuncağı Neşeli Oyun Halısı. Bu fikir bir kere düştümü beynime vay benim halime. Tasarım cinimle ilham perime gün doğar. Ordan burdan dürtüp dururlar. Bu çalışmada böyle oldu. Günlerce süren tasarım aşamaları tasarım cinimin eşliğinde yapıldı, kumaş seçimi için didiklenen kumaşçıları ilham perimle birlikte gezdik, sabırla dikilen ayrıntılar, zevkle boyanan desenler de yetenekli ellerimin ürünü… Nasıl yaptığıma gelince hepsi ve dahası yepyeni taşındığım blogum renklicehobiler de.

29 YORUMLAR

  1. Çok güzel olmuş, ellerine sağlık. Burada hem renklerin uyumu hemde çalışman oldukca emekli ve güzel olmuş. Ayrıca çocuğunun zihinsel gelişimini destekleyici bir takım faliyetlerde çok hoşuma gitti. Tebrikler bilinçli anne:))))) Bu şekilde çocuğun zihinsel gelişimini destekleyen bir oyun battaniyeside arkadaşımla hazırlıyoruz, yarışmaya göndereceğiz. Umarım iyi bir ödülü hak ederiz. Bitince 10 marifet ailesiyle paylaşmak isterim ama bitmesine daha var, yeni kalıplarını çıkartabildim. Kalıplar benden yapması arkadaşımdan.

  2. Sevgili Yamalı Bohça, Teşekkürler beğenmenize çok sevindim. Renk uyumu ve tasarımda titizimdir. Ayrıca tasarımları tamamen bana ait yaratıcı ve eğitici oyuncaklar yapmaya devam ediyorum. Blogumda yayınlayacağım. Yorumlarınızı beklerim. Sizede çalışmanızda başarılar…

  3. Muhteşem,ellerine sağlık ne kadar ince detaylar düşünülmüş nasıl da güzel hazırlanmış:) Minik bebeğin iyi günlerde oynasın insallah:)Şu kumaş boyaları hk da biraz bilgi verir misin? ütüyle sabitlenenlerden mi, yıkayınca yayılma renk solması yapıyor mu?

  4. fiamma1, teşekkürler. Kumaş boyalarım benim vazgeçilmezlerim arasında. Ütüyle sabitlenen boyaları kullanıyorum. Çok sık kullanılan haftalık yıkanan giysi vb. eşyalarda kullanılırsa zamanla solma yapıyor. Ama özel ve az yıkama gerektiren ürünlerde kullanıldığında ilk günkü canlılıklarıyla duruyor. Tabi tekniği bilmek de gerek boya çok koyu olmayacak akışkan bir kıvamdayken boyama yapılacak, kıvam fazla akışkan olursa da boya etrafa akar. En iyisi alırken kutuyu çalkala kapakta akışkan bir kıvam birikmişse al. Sevgiler:)

  5. Sevgili ECRINIM, teşekkürler el emeği gibisi kesinlikle yok çünkü her işin, ürünün yapımında zamanın anın vazgeçilmez izleri hatırası ve emeği var. Sevgiler…

  6. blogunuzu gezdim, neler neler yapmışsınız bebeğinize :) ellerinize sağlık, hepsi gibi bu da çok güzel olmuş. iyi günlerde kullanın :)

  7. inanılmaz şirin görünüyor benim bile oynayasım geldi . Ellerine sağlık şanslı prenseste güle güle oynasın üstünde

  8. sevgili pinkly, teşekkürler hiç durmadan üretmeye bayılıyorum. Yeni tasarımlarımı blogumda yayınlamaya devam edeceğim sevgiler…

  9. gerçekten de çok cici bir oyun halısını çekip çıkardım raflardan. sevgili Renkli ce, bebeğiniz artık büyümüş, ne mutlu… yeni işlerinizle sizi yeniden 10marifet’e bekliyoruz.