11 yorum gelmiş

  1. sanırım ortadan başlayarak kare yapmış ayrı değil bütün. demi selmacım:) ellerine sağlık çok güzel olmuş canım

  2. yorumlar için sağolun arkadaşlar.. battaniye en alttan başlanıyor.. anlatımı biraz karışık ama isteyen olursa yine de tarif edebilirim..

  3. hay allah,ilk bakışta kumaş kırk yama sanmıştım.örülüşü biraz çetrefilli görünüyor, ama nefis olmuş,çok beğendim.severim böyle işleri.

  4. çok teşekkür ederim, doğru yaparken bayağı uğraştırdı, ama eğer ikinci kere böyle bir model uygularsam bunu yaptığımdan daha pratik yol buldum:)

  5. teşekkür ederim.. mis kokulu güzel bebeklere onlar hayata yeni başlamışken yapabildiğimiz kadarıyla herşeyin en güzeli layık..

  6. Teşekkür ederim Haydimutfağa, dilim döndüğünce anlatmaya çalışayım:Modele sarılı renkle başladım sayı veremeyeceğim göz kararı yaptım battaniye de hediye olarak gitti..10 cm. kadar ördüm, pembe renge geçtim yine 10cm. e denk gelecek kadar ilmeği örmeden ayrı bir ipe geçirip beklettim pembe rengi de 10cm. ördükten sonra aynı uygulamayı yaparak yeşil, mavi, beyaz ve ortadaki koyu yeşil renkleri ördüm. Koyu yeşil rengim bittiğinde en beklettiğim beyaz rengi yeşilin hizasına gelene kadar ördüm sonra diğer taraftaki beyazla birleştirip yine 10cm. ördüm aynı şekilde mavi, yeşil, pembe ve sarı renkleri yapıp örgüyü bitirdim..Umarım yardımcı olabilmişimdir..

  7. BUDA ÇOK GÜZEL OLMUŞ ELLERİNESAĞLIK BİR FİKİR GELDİAKLIMA AYNI BU ŞEKİL ESKİMİŞ KAZAKLARI DEĞERLENDİREBİLİRİZ BÜYÜK BATANİYE YAPABİLİRİZ ARASINI TIĞLA BİRLEŞTİRİLİR NEDERSİNİZ.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Artık yünlerden battaniye örgüsü

| | 1 Yorum

Örgü battaniyeleri çok severim, renkli renkli yumuşacık, yatak örtüsü olarak da çok şık buluyorum. Yarım kalmış yünlerin değerlendirilmisine de fırsat sağlıyor. Yapılışı: önce 3 ilmekle başladım, her sırada birer birer...

Tığ işi zigzag battaniye yapımı

| | 1 Yorum

Bence öyle, kış deyince aklıma rengarenk yünler gelir, tuhafiye dükkanları gelir gözümün önüne, tıka basa yumak yumak dolu dükkanlar, rengarenk tığlar, şallar, bereler, motif motif kazaklar… Bu yarışmayı duyduğum anda...

Kış temalı sevgi dolu battaniyem

| | 12 Yorum

Benim için kış demek dizimde battaniyem, yanımda kedilerim, kitaplarım, kahvem, dışarıda iklime göre yağmur veya kar demek. En azından kışı romantik yanından algılayınca bu şekilde hissediyorum. Diz battaniyesi de vazgeçilmezim....

Hanım dilendi bey beğendi motifli battaniye örgüsü

| | 0 Yorum

İlk başta yaptığım ürünü bir kolaj olarak yayınlayayım dedim, yazının devamında tek tek resimlerle açıklayacağım:) Yarışmayı ilk duyduğumda ve konusunun kış olduğunu öğrendiğimde aklıma hemen kitap, kahve ve battaniye üçlüsü...