bebek odasına kapı süsü

-

Bu kapı süsünü bir arkadaşımın bebişi için hediye olarak hazırladım.Yelkenli kısmının içini lavanta ile doldurdum.Ayıcıklı kısmını ise tuz hamurundan yaptım boyayayıp vernikledim.Son olarakta boncuklarla birleştirdim..nasıl olmuş ?

27 yorum gelmiş

  1. Harika olmuş beyazkelebeğim, ben de resime ilk baktığımda şu yelkenliyi lavanta ile doldursam, ayıcığı da tuz hamurundan yapsam nasıl olur diye düşünmüştüm yazıyı okuyunca kendi kendime güldüm yahu :D Ellerine sağlık…

  2. Mavi sofram teşekkürleraslimavi teşekkürlersybellam sende beni güldürdün sabah sabah Allahta seni güldürsün :) teşekkürleralonenes teşekkürler.ve sorunlarını burda paylaşan arkadaşlarada teşekkürler :))bende sorun yaşıyorum sayfa geçişlerinde haberiniz ola :)

  3. ben de yorum yazmıştım hem de uzuuun uzun ama çıkmamış yorumum,sorun var dediğim yorum çıkmış:))) şaka gibi. neeyse tekrar yazayım:)” bu sıralar ben de hamurdan bir şeyler yapmaya çalışıyorum,böyle kapı süsü hiç aklma gelmemişti. deniycem hemen. ellerine sağlık,ayrıca yelkenli çok güzel olmuş. ikisini birleştimeni ise tuttum :) ” böyle bi şey yazmıştım:)) bir de hamurun tarifini soracaktım. ben tuz hamuru denedim hamur çok sert oldu,tuz sertleştirdi sanırım,nalan abla da anlattı gerçi hamur tarifini de. sen nasıl yapıyorsun merak ettim.. yine uzun yazdım umarım bu kez çıkar..

  4. aymecim yorumun için çok teşekkürler.ben tuz hamurunu birebir ölçü olarak okumuştum bir yerlerde.ilk deneme olucağı için yarım çay bardağını ölçü aldım.tuz,un,su.hamur çok sert olursa çok az su eklemeyi dene bakalım.umarım yardımcı olmuştur.güzel haberlerini bekliyorum :))çelebim sağol canım.evet ümraniyeden birlikte aldığımız kumaşlardan yaptım canım.onlara baktıkça seni ve baharımı hatırlıyorum hep :)))

  5. peki beyaz tutkal kattın mı hamurun karışımına? ben de beyaz tutkal ve sadece unu karıştırarak yapıyorum artık,nalan abladan öğrendim bu tarifi de, sertleşirse el kremi :)) kullanıyorum. tuz hamurunu da deneyeyim.. ne kadar eğlenceli oluyor di mi? oyun hamuru gib:)

  6. yok tutkal falan katmadım.o tutkallı hamuru en son orta okulda yapmıştım tarifini hatırlamıyorum bile:)sen tuz hamurunuda dene bakalım hangisinle oynamak daha zevkli gelicek ;))

  7. beyazkelebek yine süpersiniz.ne cici olmuş bu böyle.tam bir yelkenli olmuş ve ayıcıkla birleştirmek harika bir fikir.fikrine ve ellerine sağlık.ümraniyede dediniz yakınlardamısınız ümraniyeye?

  8. Yok ben istanbula geldiğimde gelmiştim ümraniyeye.boya olarak genelde cadenceninkileri kullanıyorum.beğenmenizede çok sevindim teşekkürler.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...