Salı, Ekim 25, 2016
Bebek Oyun Minderi

Bebek Oyun Minderi

15

*

Yeğenlerime yaptığım,oyun minderlerini nihayet bitirdim.Biri 6 aylık diğeri 2 aylık erkek bebişlerimiz var.

Yeğenlerime yaptığım,oyun minderlerini nihayet bitirdim.Biri 6 aylık diğeri 2 aylık erkek bebişlerimiz var.* Öncelikle bir çok eskiz çizdim.Uygulanabilir ve boyutları kareye yakın daha verimli kullanılacak eskizimi 1/20 oranında büyüttüm.Şeffaf olarak kalıbı çıkarttım.(Bunun için patlamış vakum poşetini kullandım).Camlar için gümüş pamuk saten kumaş,gövde içinse pamuklu kumaş tercih ettim.Kalın metre işi elyaf arası 15 lik sünger koydum.Tekerlekleri siyah kumaş,tekerlek izlerini erkek damat yeleği kumaşı,içine boncuk elyaf kullandım. Yorganlama tekniğini uyguladım.Kumaşın kendi deseni içinde olan çarpı işlerininde üzerinden giderek yıkama esnasında elyaf ve süngerin topaklaşmasını engelledim.Umarım yeğenlerim ve gelinlerim beğenirler.

bitmiş hali
bitmiş hali

#

şeffaf kalıp
şeffaf kalıp

15 YORUMLAR

  1. İlayef ellerine sağlıkhem tasarımı hem işçiliği hem de açıklamalı yazın içinteşekkürler.Örnek olsun

  2. beğenilmez mi hiç.ne kadar emek vermişsin.yani bana biri böyle bir şey yapsa bırak beğenmemeyi kullanmaya kıyamaz vitrine koyardım:).bencede çok açıklayıcı bir anlatım olmuş.ellerine sağlık.

  3. Harika olmuş, mükemmel olmuş, nefis olmuş. Daha beğeni dolu çooook söz var, ama bunlar ne kadar beğendiğimi anlattı galiba…

  4. hoşgeldiniz ilyef, oyun örtünüz harika olmuş, bebişler sağlıkla üzerinde oynarlar inşallah, ellerinize sağlık.

  5. Süper güzel olmuş.Camlardaki kumaş detayları falan harika.Eminim tüm gün üzerinden kalkmak istemez ufaklıklar büyüyünce.

  6. Harika bir oyun minderi bu,ellerinize sağlık,en ince detaylara kadar da düşünüp yapmışsınız.Açıklamalı anlatım için de ayrıca teşekkürler.

  7. Minecim mailde gördüm ama buradan görmek daha güzel geldi. Çok beğendim, çook, detaylar harika. Güke güle oynasın bebişler. Ellerine sağlık.

  8. Hepinize çok teşekkür ederim.Haftasonu yoktum yeni geldim.Acaba yayınlanmış mıdır? diye düşünürken güzel yorumlarınızla karşılaştım.Aslında açıklayıcı yazıyı, aşamalı fotoğrafların altına yazdığımı düşünüyordum:)). Ana sayfaya çıkmış:)). Acemilik işte.İnşallah sonraki paylaşımlarda ekleme işini hakkıyla yapabilirim.Oyuncakları minderlere cırtlarla, kalın kısa kurdalelerle ekleyecektim. Yıkanırken çıkartılabilir şekilde, fakat bebişlerin küçük abileri var.Minderin selameti açısından bundan vazgeçtim çekip mindere zarar verirler,bebek sırt üstü yattığında dokunabileceği dönence ve objelerde hazırlamıştım abiler yine üstüne uçmayı oyun haline getirirler diye bundan da vazgeçtim, dönenceleri beşiklerine taksınlar diye yolladım. Kızım bebekken hipotatam oyun minderi dikmiştim.Çok kullanışlı oluyor,özellikle sağa sola dönmeye başladıkları dönemde yerde olmaları çok güvenli.Emeklerken alt değiştirirken,sırtüstü yatarken her zaman kullanılıyor. Yerde altına ne koysanız sürekli yıkamak zorundasınız,bu hem kalın hemde yıkanabilir.Büyüyüncede halı olarak kullanılıyor:).Şimdi 9 yaşındaki kızım limuzin çizdi onu yapacakmışım:)))