ben bir kaç tane kazak öre(meye)yim :))))

-

önce,çok kalın iple bir kazak öreyim dedim..öyle kalın ve ağır oldu ki,bunu ancak kutuplarda giyebilirim :(

sonra,daha ince,daha kibar birşey deneyeyim dedim.bu pembe kazağı ördüm.ama boğazını öyle sıkı yapmışım ki,kafam bile geçmiyor :(

sonra, “bu sefer elimi bol tutayım” diyerek,artık iplerle şu kazağı ördüm.ama fazla büyük olmuş,içine düştüm :(

yılmadım :))şu ipi gördüm çarşıda.bıcır bıcır,çok sevimli bir ip..hemen aldım ve bu yeşil kazağı ördüm..ama bu da o kadar şişman gösterdi ki,bi giydim,bi daha giymeye tövbe ettim :(

ondan sonra da kendime dedim ki:-Figen,kızım sen bi daha kazak örme !:))))))

23 yorum gelmiş

 1. evet ya bencen hepside güzel sadece üzerine uyarlaman için bi eklentiler gerekli.. yakası dar olanı yeniden ör yada V yakaya dönüştür.. zor değil bence çözüm olacağı için daha da zevkle yaparsın..

 2. bitmiş bir işi de yeniden söküp düzeltmek insana ölüm geliyor :(((ama bi gözümü karartıp başlayayım bari…çok sağolun canlar…

 3. allah iyiliğini versin e mi, işlerden kafayı yemişken güldürdün beni figen ablammm.hepsi çok güzel, ellerin dert görmesin. bedenleri sana uymuyorsa ve uydurmayı da düşünmüyorsan, uyan birilerine hediye ediver gitsin. ya da kollarını çıkartıp süveter yap. ama vazgeçme sakın örmekten, becerikli kadınsın sen, en güzelini yapacaksın biliyorum. öptümmm.

 4. zaten ben bişey ördüm mü,benden başka herkese göre oluyor…anneme,kardeşlerime veriyorum…daha bi tanesini bile üzerime göre örmeyi başaramadım :)))))))))

 5. o zaman üzerine göre olan bir kazağı koy önüne canımın içi, ölç, biç, ona göre yap, bak ne güzel olur, sen neler yapıyorsun, bir kazak mı yapamıycan kendine göre? hadi göster kendini…

 6. aay figenn; hani ben desem dayaktan öldürürdünüzz :))))))) bunlar berbat ötesi olmuş be kuzum :)))))) evde giy bari gören olmasın :))))

 7. gunesedogru elde örülmüş bir kazağa berbat ötesi denmez..nerden baksanız her birine günlerce emek verilmiş..zayıf bir vücudum var,dar kesim siyah veya kot pantolonla gayet de yakışıyorlar.sadece kırıcı olmak adına ve laf olsun diye yaptığınız yorumu dikkate almıyorum.

 8. ay hepsi bir birinden güzel olmuş elinesağlık büyük enmek vermişsin evet bulursun birilerine verirsin igen abla bozma moralını boş ver yakın olsam yeşili kaparım tam benlik sevgiler

 9. ilahi Figen Abla, o kadar güzel anlatıyorsunki…..kendi kendime evde kahkaha ile güldüm.aman ha yaptıklarına değil anlatışına. hepsi birbirinden güzel olmuş da bedene uymayınca o güzelliği göremez insan haklısın….. ellerine emeğine sağlık.ama nacizane bir önerim var daha doğrusu ben öye yapıyorum. balıkçı yaka örerken ilmeği biraz arttırarak lastikörüyorum. sonrada şu ince makara lastikler varya onu dayaka ağzına ve söyle 2 parmak ara ile yaka oyuğuna kadarbir kaç kez lastiği ilmekler arasından görünmeyecek sekildedikiyorum. böylece kazağı giyip çıkarmaktan yaka hiç deforme olmuyor.:)))

 10. gunesedogru,espriyi anlamadığım için şimdi de ben üzüldüm..afedersin can :)))songülüm teşekkürler…feda olsun ne demeeek :)))SEMYILcım bütün önerilerin not edildi..çoook kocaman teşekkürler can :)

 11. estağfirullah özürde ne demek; olur böyle şeyler. bende iyi yansıtamıyorum çoğu zaman, kelimelerin vurgusu sesteki neşe burada anlaşılmıyor ki :) selam olsun

 12. abla bir iki tane daha örsen tükkanı açarız allah’ın izniyle . ha bu arada yılbaşına az kala ne arıyor 12 buralarda demeyiniz. ben moskova da karşıladım yeni yılı.. o bakımdan badireyi atlattım rahatım.

 13. evet…ben örüyorum,akrabalar giyiyor :)))))ama olsun..en azından birileri seviniyor ya :)))hepinize şahane yıllar arkadaşlar :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

iki çocuk ve bir köpek annesi.. tiyatro eğitmeni.. yaşlı..çok yaşlı....