Ben Evleniyorum – Yaz Yarışması

-
Ben Evleniyorum
Ben Evleniyorum

Yaz denilince -hani mevsim olan yaz- benim aklıma gelenlerden biri de düğünler. Cıvıl cıvıl, rengarenk bir tören. Yüzleri gülümseyen insanlar. En önemlisi ise yeni hayatınıza, iyi günde kötü günde yanınızda olacağını bildiğiniz ve yanında olacağınıza emin olduğunuz her şeyden daha güzeli “eşim” diyebildiğiniz biriyle başlamak… Bunu düşünerek ben de amigurumiden gelin ve damat hazırladım. Yapabildiğim en ince detayına kadar -gelin tacı, çiçek, gelinlik, damatlık, saçlar- elimden geleni yaptım. Zaten uzun zamandır böyle bir şeyi örnek olarak elimde bulundurmak niyetindeydim. Fakat açıkçası desen şemasını hazırlamaya üşeniyordum. Yarışma sayesinde şimdi elimde “nikah şekeri”m olarak kullanacağım bir adet örnek gelin ve damadım var. Önümüzdeki 2 sene içinde yaklaşık 300 tane örmek gibi bir hedefim var. Böylece nikahıma gelenlere hoş ve çok farklı bir hatıra bırakmak niyetim. Bende bu sabır varken örebilirim sanırım :)

Gelin - Miray
Gelin

Önce gelinden başlayayım. Gelinimizin boyu 11 cm. Detaylar olarak tel ve boncuklarla yaptığım bir gelin tacı, yine ip ile ördüğüm duvağı, boncuklarla hazırladığım gelin çiçeği, gelinliğin göğüs kısmında boncuklar, bir de adetten olduğu üzere kırmızı kurdelesi var. (Saçları yapıştırma değildir.)

Damat - Murat
Damat

Damadımızın boyu ise 13 cm. Saçları yine uygun teknikle hazırladım. Detay olarak, papyona sahip sadece. Bir de ceketine hareket gelsin diye ceket düğmesi olarak parlak bir boncuk diktim.Her ikisinin de kıyafetleri çıkartılıp yerlerine bir başka kıyafetle değiştirilebiliyor. Şeker ile olan küskünlüğüm ola ki devam eder de biz akide şekeri koymayı istemeyiz diye doldu malzemesi olarak elyaf ve lavantayı kullandım. Bu sayede bu model bebekler şekerleri olsun ya da olmasın aynı zamanda minik birer lavanta torbası adayılar.Tek bir şey kaldı geriye; “evet” dedikten sonra arkamı sizlere dönüp çiçeğimi fırlatmak… Bakalım kim tutacak :) ?

124 yorum gelmiş

 1. sunumun çok güzel olmuş. anlatımında öyle.yazmadan geçmeyeyim. emeğine sağlık. dilli düdük:) ben bu benzetmeyi çok sevdim.

 2. Of of 300 tane super bir sabır var sende yatak örtüsünden sonra bu nikah şekerleri . Hayranız sana Miray’cım.Ayrıca hayatını kesin tarihlerle planlaman hedef koyman çok güzel…Tutmayalım da ne yapalım böyle güzel bir projeyi

 3. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Çok teşekkür ederim Özlem Ablacım & Fulya Ablacım. Tarihlerim programlarım olmadığım zaman kendimi sudan çıkmış balık gibi sanıyorum :S

 4. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  jemand diyor ki;harika olmuş mirayccıım..bebeklerini de merakla bekliyorum:)

  Teşekkür ederim Pınarcım Sahi bir de bebekler de var değil mi :P

 5. Süper olmuş Miray’cım ellerine sağlık. Nasılsa düğününe geleceğimiz için bize de bunlardan bir tane düşecek, YAŞASIN :)) İnşallah hayatta herşey istediğin gibi ve çok güzel olur canım benim…

 6. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Sibella diyor ki;Süper olmuş Miray’cım ellerine sağlık. Nasılsa düğününe geleceğimiz için bize de bunlardan bir tane düşecek, YAŞASIN :)) İnşallah hayatta herşey istediğin gibi ve çok güzel olur canım benim…

  Teşekkür ederim Sibel(la) Ablacım :) Valla ben diyorum Allah da kalbimi biliyor ben ciddi ciddi düğün davetiyemi koyacağım buraya :D El emeği değil diye yayına alınmazsa oturup elimle yaparım :p

 7. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  lilacsmell diyor ki;Sen yok musun sen :) Allah sana bu sevimli çift gibi mutlu bir evlilik nasip eder inşallah, ellerine sağlık aşk böcüğü :))

  Amin :) Amin :) Hepimize :p

 8. ne harika bebekler bunlar , nikah şekeri fikri ise ayrı bir şahane.Bende şekilli delgeçler ve makaslarla kendi davetiyelerimi tek tek kendim yapmak istiyorum ama gözüme çok zor görünüyor 300-400 davetiyeyi elde hazırlamak :(Gerçi önümüzde 1-2 senemiz var gibi görünüyor :((Sabrına hayran kalmamak mümkün değil , şimdiden mutluluklar dilerim , herşey gönlünüzce olsun .( eee tabi darısıda başıma olsun :D)

 9. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Bengi Abla diyor ki;ne harika bebekler bunlar , nikah şekeri fikri ise ayrı bir şahane.Bende şekilli delgeçler ve makaslarla kendi davetiyelerimi tek tek kendim yapmak istiyorum ama gözüme çok zor görünüyor 300-400 davetiyeyi elde hazırlamak :(Gerçi önümüzde 1-2 senemiz var gibi görünüyor :((Sabrına hayran kalmamak mümkün değil , şimdiden mutluluklar dilerim , herşey gönlünüzce olsun .( eee tabi darısıda başıma olsun :D)

  Bengi ablacım 1-2 sene içinde sanırım ki rahat rahat yetiştirirsin. Bir de benim aklıma şöyle bir şey geldi. Şimdi makaslar belki bir nebze ama senin becerikli minişlerin şekilli delgeçlerle delebilirler mi? Bence çok şirin olurdu :p Hem eğlenirler hem el becerileri de gelişir -çocuk gelişimini bilmiyorum- yani anlatabildim sanırım :p@elmam: Teşekkür ederiiim :)

 10. benim miniklerle davetiye hazırlamaaak hmmm , fena fikir değil aslında :)delgeçleri kullanabiliyorlar , o konuda sorunumuz yok amayaaaa bu cidden iyi fikir Miraycım .Miniklerime güzel birer anı olur- Ben anaokuluna giderken öğretmenimin nikah davetiyesini hazırlamaya yardım etmiştim .ay oo mini mini tombik tombik elleriyle hazırladıkalrını dağıtmaya kıyamam , canlarım benim.

 11. incik, boncuk, tel, düğme, şeker, fındık, fıstık, iplik, kurdela…ya bu böyle gidiyor…herşeyi kullanmışsın…AFFERİN sana!en az senin kadar mutlu görünüyo bu gelin damat…ama sen niye evleniyorsun yaaaa:(sık dişini biraz sabret…ben seni sefa ya alırım bi 10-15 yol sonra… OY! 2 DİLLİ DÜDÜK…!HIIIIIIIIIIIM…ben biraz düşüneyim….

 12. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Bengi Ablacım açıkçası bende dağıtamayacağından korkuyorum şahsen :D Fakat cidden çok hoş olur böyle içim ısındı :) Kurdele falanda yapıştırırlar sen silikon tabancasını kullanırsın…Sefa ablacım :D Utandım ben yine valla :) Çok teşekkür ederim efendim bitecik kıymetli oğluşunuza gelin olarak beni layık gördüğünüz için :P

 13. utanma…bu konuda da mütevazi olma…senin annen ve baban çok şanslılar ve çok güzel bir evlat yetiştirmişler…genel kültür, özgüven, espiri, olgunluk..vs.. herşey var sende…:)aileni tebrik ederim…sevdiklerine bağışlasın Allahım seni…

 14. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Teşekkür ederim Sefa Ablacım. Gerçekten çok utandım, mahçup oldum. Annem çok teşekkür ediyor güzel yorumun için dedi ki “Daha iyisi onun olur inşallah” yani baya uzun bir şeyler dedi de aynı anda mutfaktan konuşmaya çalışıyor bu kadarını seçebildim dediklerinden :D

 15. Canım çileğim sırf bunlar için bile gelebilirim düğününe. Senden de böyle birşey beklenirdi diyor ve tutuyorum.Ayrıca bu yarışmaya katılımın(üstelik te yaz aylarına rağmen) çok fazla oluşu da çok güzel bir durum.

 16. Mirayyyyy allah bir yastıkta kocatsın canım… çalışman çok güzel olmuş, emeğine, aklına, gözüne ve parmağına sağlık

 17. miraycım, yine çok farklı ve çok başarılı bir çalışmaya imza atmışsın. ellerine sağlık, emeğine sağlık, aldığın tüm övgüleri fazlası ile onaylıyorum. sanal alemle yıllarca haşır neşir olunca, sanal alemde insanları çok iyi ayırt edebiliyor insan, her şey gönlünce olsun canım benim :)

 18. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Çok teşekkür ederim Betül Ablacım :) Ben sana mail attım :p Postane bugün hata veriyor bana. Küsüz kendisiyle :P( Acaba bir dünya mesaj var ondan mı hata alıyorum habire:S )

 19. allah mesut etsin, hep beraber yaparız davetiyeleride, şekerleride değilmi arkadaşlar? ama düğünede hep beraber geliriz ona göre.

 20. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  bbuket diyor ki;allah mesut etsin, hep beraber yaparız davetiyeleride, şekerleride değilmi arkadaşlar? ama düğünede hep beraber geliriz ona göre.

  Başımın üstünde yeriniz var efendim ne demek :P

 21. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Aldım Betül Ablacım :)Beğenmene sevindim İsmail Abicim :) Çok teşekkür ederim :)

 22. ay çok güzel gülüyorlar bu gelin ve damat. tutmadan edemedim bu yazıyı yaaa….. yarışmayı kazanırsanız 300 taneyi örecek ipiniz de hazır olacak :)

 23. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  cantaci için ;) Yalnız amigurumilere başlarken biz böyle başlamıyoruz. önce sık iğneyi öğren güzelce amigurumi başlangıcı çok kolay gelir.

  Başlarken
  Başlarken
  Başlarken 2
  Başlarken 2
  Başlarken 3
  Başlarken 3
  Zincir Nasıl Çekilir 1
  Zincir Nasıl Çekilir 1
  Zincir Nasıl Çekilir 2
  Zincir Nasıl Çekilir 2
  Sık İğne Adım 1
  Sık İğne Adım 1
  Sık İğne Adım 1
  Sık İğne Adım 2
  Sık İğne Adım 3
  Sık İğne Adım 3
  Sık İğne Adım 4
  Sık İğne Adım 4
 24. Miray ben bir şeyler kaçırmışım .Düğün ne zaman? Çok sevindim mutluluklar diliyorum canım.Damadımız çok şanslı senin gibi yetenekli,kültürlü,zarif,yardımsever ve ince düşünceli bir genç hanımla evlenecek.Bebekler harika.Ama şeker için bayağı yorulabilirsin yardıma ihtiyacın olursa ben varım…))) Sevgiler

 25. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Çok teşekkür ederim Esen Ablacım :)Pek bişi kaçırmadın merak etme :P:P:P Annem de nikah şekeri konusunda “sıtkın sıyrılır” -ben bu lafı çok kullanırım :D- dediKondor Ablacım ya bir şey diyeceğim inanmayacaksın valla laf oyunu amacıyla yazmadım ben onu cidden… Ahhh ahhh elmocum olsaydı beraber üstüme gelirdiniz bak bu konuda :( Ama elmocum yok :'( Bu sebepten napıyoruzzzz? Elmocum’a bütün dualarımızı yolluyoruz…basakca çok teşekkür ederim :)

 26. yok niye inanmayayım miraycım ama laf oyunuda olsa güzel bir akıl yolu olurdu. Senin elmo hastanedeymiş (bir dizi estetik filan durumları yani.yağlarını aldırtmış dediler.) Bende çok gisli bi yerden öğrendim.

 27. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  kondor diyor ki;yok niye inanmayayım miraycım ama laf oyunuda olsa güzel bir akıl yolu olurdu. Senin elmo hastanedeymiş (bir dizi estetik filan durumları yani.yağlarını aldırtmış dediler.) Bende çok gisli bi yerden öğrendim.

  Yok Kondor Ablacım yağlarını aldırmamış…. Pazar gecesi teladüfen google talk da karşılaştım kendisiyle. Tırnaklarını yiyordu… Yani öyle dedi :) Stres yapmış baya bir. Pazar günü gelecekmiş kısmetse… Daha doğrusu “pazara kadar yokum” dedi.

  annenotlari diyor ki;ay çok güzel gülüyorlar bu gelin ve damat. tutmadan edemedim bu yazıyı yaaa….. yarışmayı kazanırsanız 300 taneyi örecek ipiniz de hazır olacak :)

  Çok teşekkür ederim annenotları :) Yalnız sanırım tutamamışsınız :)

 28. Ben evleniyorum başlığını görünce bi aaa dedim bizim kız evleniyoo sonra baktım ki daha varmış evliliğine sen değil 300 tane kafaya koydun mu 3000 tane yaparsın kuşummm inşallah evliliğinide görürüz, bizim bile dün gibi bugün 9.sene bitti 10.senemize girdik hey gidi günler…:)

 29. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  orgueli diyor ki;Ben evleniyorum başlığını görünce bi aaa dedim bizim kız evleniyoo sonra baktım ki daha varmış evliliğine sen değil 300 tane kafaya koydun mu 3000 tane yaparsın kuşummm inşallah evliliğinide görürüz, bizim bile dün gibi bugün 9.sene bitti 10.senemize girdik hey gidi günler…:)

  *Teşekkür ederim örgüeli ablacım :) evet bizimkine daha baya bir var :p Evlilik yıldıönümünüz demek :) Ay ne güzel :)Nice mutlu beraber güzel huzurlu sağlıklı senelere :)*Aaa Kondor Ablacım çıkmış mı, iyi bari :) Sevindim :P:P:P

 30. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Nurhan Ablacım açıkçası fimodan öyle bir araba yapmayı düşündüm :) Şöyle pembiş bir vosvos üzerinde minik kalpler olacak, arkasında da dediğin gibi bir yazı olacak :D Sonra dedim ki hani onu nikah şekerine dahil edemeyeceğim :D Ama çok şeker olurdu becerebilseydim pembiş bir vosvos :) Teşekkür ederim beğendiğin için :)

  Malisaddma diyor ki;Güzel olmuş tebrikler…

  Bu arada açıklama gereği duyuyorum bu yazıyı yazan zat-ı muhterem=Murat…

 31. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Neslişim ve Nermin Ablacım teşekkür ederim bir tane de çilek ikram edeyim :P

 32. yahu benim yorumum nereye gitti.o kadar vakitsizliğimin arasında yorum yazmıştım ben üüüüüüüüü:((çok beğendim canım ellerine sağlık.tutma işini son güne bırakmıştım ama sayende dün başladım…bu arada o pembe woswostan bende isterim ona göre:))

 33. sevgili fraise tebrik ederim seni şimdiden…kendi nikah şekerini kendi yapan biri olarak ben sadece sana sabır diliyorum …kocaman bir leğen badem şekeri ile başbaşa kalınca umarım off yeter bu kadar deyip bir an önce bittiğini ispatlamak için çokca badem şekeri tüketmezsin…haa bide evdeki fareler var onları da unutmamak lazım..aslında çok eğlenceli..bahhh bah şimdi maziyi hatırladımm…benim kardeşim kaçırıp yatakta çaktırmıyo ama biz duyuyoruz katur kutur yemişti…eşiminde babası aynı şekilde sonradan anı olarak hatırlamak çook güsel ama…

 34. Ben Miray’a süpriz yapim ben olduğum anlaşılmasın istemiştim ama nasıl oldu bilmiyorum anlamış :D Şahsıma münhasır birde “odun “yakıştırmasını da almış bulunmaktayım ama olsun açıkçası örülme aşamasında benimle telefonda bile konuşurken bebeklerin kafalarını örüyordu “….69-69-70 dur 70 unutmayayım…” gerçekten üzerinde verdiği emeği ben çok iyi biliyorum. Aslında bu tür “challenge”lere girmesini pek tasvip etmiyorum. Emek herzaman güzeldir her ne için olursa olsun bunu yarıştıramazsınız. Hele sizin de kenarından köşesinden hissedilmesi varsa daha da güzeldir..Ellerine sağlık canım benim..

 35. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Çilekleriniz Neslişim valla çok teşekkür ederim bu yoğunluğunda yorum yazdığın için :) Cidden çok teşekkür ederim :) Kelimelerle anlatamam yani… Ne kadar yoğun olduğunu az biraz tahmin edebiliyorum…*Cevcev ablacım çok güldüm :D Ben sanırım akide şekeri olayını bırakmalıyım. Gerçi çok fazla sevmiyorum ama önümde bir leğen şekerle hayal ettim de kendimi… Yok yok hayatta olmaz:D Emin ol benim kardeşim de seninkinden farklı davranmaz o zaman :D*Zeliş ablacım :) Darısı o resimdeki tatlı suratın başına :p*Muratçım :D (Ben sana odun demedim :D) Yazdıkların için çok teşekkür ederim :) Diğer söyleyeceklerimi şahsına özel olarak bilare bildireceğim…

 36. Emek herzaman güzeldir her ne için olursa olsun bunu yarıştıramazsınız.

  sana katılıyorum muratcım.bırak odun derse desin..benim hakan a da, ben kazma diyorum(ama öyle)… ne olacak ki… o ne şekilde söylendiğini biliyo..senin gibi:)Allah ayırmasın sizi…aaaaaaaa..murat, emek güzeldir filan de…sonra da tutmadan git…kızdım, üzüldüm:(

 37. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  sefa97 diyor ki;Emek herzaman güzeldir her ne için olursa olsun bunu yarıştıramazsınız.sana katılıyorum muratcım.bırak odun derse desin..benim hakan a da, ben kazma diyorum(ama öyle)… ne olacak ki… o ne şekilde söylendiğini biliyo..senin gibi:)Allah ayırmasın sizi…aaaaaaaa..murat, emek güzeldir filan de…sonra da tutmadan git…kızdım, üzüldüm:(

  Sefa Ablacım kızılcık sopası veriyim mi? Yeni kestim zımparası daha bitmedi :D Şiddete karşıyız ama :D

 38. salon kadını imajımdan çıkarmayın beniiiiiiiii:)))ben sözlerimle döverim…miray…sopa kalsın:)))))))))muraaaaaaaaaaaaaaaaaat! çabuk gel buraya ve tut elini!

 39. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Sefa Ablacım tutmuş zaten :D Ama sen hazır bu moddayken illah bir yerlere saldırıcam diyorsan :D Ben tutmayayım seni :D

 40. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Est. Sefa Ablacım ne demek o laf “kör teyze” gibi lütfen… Olur öyle :) Öpsen yeter bak :p

 41. oooo damat beylerde gelmiş efendim. cısta cısta…mı desem, kırmızı halılar mı sersem. Ne etsem nerelere gitsem. Gecenin bu saati olmuş “yorum ekle, ey kondor” seslenişine cevaben murat kardeşimizi selamlamışım hee oda güzel …

 42. bu durumdan haberi olmayan bir ben kalmışım affedemem kendimi…yuh olsun bana muhabbeti kaçırmışım,ceza olarak nikah şekerlerinin bir bölümünü örmeye talibim.miraycığım ciddiyim uygun gördüğün bir bölümü benden tamam mı.şimdide tutmaya gidiyorum becerebilirsem:))))herzaman tutamıyorum da

 43. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  kondor diyor ki;oooo damat beylerde gelmiş efendim. cısta cısta…mı desem, kırmızı halılar mı sersem. Ne etsem nerelere gitsem. Gecenin bu saati olmuş “yorum ekle, ey kondor” seslenişine cevaben murat kardeşimizi selamlamışım hee oda güzel …

  Hahahaha çok güldüm Kondor Ablacım vallahi :D Damat bey gelsin de konuya baksın diye bir bando mızıka tutmadığım kaldıydı zaten :D Bando ben oldum, mızıkayı da çenem yaptım :D Pes etti geldi :D

  nalana diyor ki;bu durumdan haberi olmayan bir ben kalmışım affedemem kendimi…yuh olsun bana muhabbeti kaçırmışım,ceza olarak nikah şekerlerinin bir bölümünü örmeye talibim.miraycığım ciddiyim uygun gördüğün bir bölümü benden tamam mı.şimdide tutmaya gidiyorum becerebilirsem:))))herzaman tutamıyorum da

  Hiii Nalan Ablacım ben senin o pamuk ellerine tığ batmasına kıyamam kiiii… Çok teşekkür ederim gerçekten de düşünmen bile yeter :) Yine tutamamışsın gerçi :D Olsuuun oylar hesaplanırken ben hatırlatırım yönetime “Nalan Ablacım tutmak istediydi ama olmadıydı ” diye sen merak etme :) Ay kocaman kocaman hepinize tek tek sarılasım geldi. Duygusal oldum…

 44. akşam uğraşıp tutmuştum ,üstee sol başta eronymus unyerinde görünüyordu,şimdi hesabımdan tuttuklarımdan kontrol ettim yine yok.pes etmek yok çalışıp tutacağım inş.yardımteklifim çok samimiydi her zaman ve her şekilde hazırım canım çileğim benim

 45. düğünün dj geldiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!giriş dans şarkısı…sezen aksu dan;BELALIMUçurum uçurum gözlerine baktığım sensinPrangalarca boynuma taktığım sensinDağ golleri gibi gibi hasret çektiğimHer gece uyku diye yattığım sensinYanarım yanarım tutuşurYanarım kavurur ateşimSeni de beni de belalımYanarım yanarım tutuşurYanarım kavurur ateşimSeni de beni de belalımAh belalımGün değmemiş ormanlarda yittiğim sensinÖmrüme ömür diye kattığım sensinDeli deli boranlarda aç denizlerdeTeninin tuzunu canım tattığım sensinDamga damga göğsüme vurduğum sensinÖfke dolu şehirlerde bulduğum sensinYer nerede gök nerede ben neredeyimDiye diye sınırlara geldiğim sensinışılay da bu şarkıda oynamak istiyoooooooooo:)RAKKASRakkas geldi meydaneAl bastı ak gerdane ay canlarBöyle dilber gördün mü?Ey meclis-i şahane ay canlarAşk ile Allah AllahVur tefe vur zile yallahCihan da böyle yanıyorYansın yosmam sallaSalla salla gül memeler çağlasınSalla salla yer yerinden oynasınBu dem talan çağıdırYer ki Meram bağıdır ay canlarSen kıvır çevir rakkasBu hâl dünya halidir ay canlarışılay oynarken, hkn da NÖBETCİ OYUNCU GELDİ…KAPI GICIRTISINA OYNAR BENİM HANIM diyerek…kaseti başa sarıyor…ya ben düğün moduna girdim…ama düğüne daha çok var!

 46. nalana abla tuttum botununa bastın, tutuldu diye hem yazısı degişecek hem de rengi ama aşağıya gittiğinde hemen göremiyeceksin yok diye tekrar basma o zamnada geri almış oluyorsun belkide o yüzden siliyorsun. tuttum de rengi ve tututldu yazısı gelsin sayfadan gir çık kendini gör.Emir vaki gibi yazmadım dimi. Sen bildim bileli bu butonla cebelleşiyorsun o yüzden yazmak istedim.

 47. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Sefa Ablacım trakyalılık var mı ucundan kenarından :D Giriş şarkımız fransızca bir şarkı olacak sanırım ismini bilmiyorum.*Nalan Ablacım kıyamam ben sana ya… Kondor Ablacım süper bir şekilde anlatmış :)

 48. Sefa Ablacım trakyalılık var mı ucundan kenarından :

  yok valla:)))))ya…benim dj liğimde ancak bu kadar olur..şarkı seçimi(aslında burcu güneş ten; BİZ AŞKI MELEKLERDEN ÇALDIK şarkısını çalacaktım…ama hayalden, bu kadar idare et kuzum ya…. sanal düğün bu:)

 49. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Yok yok bence gayet süper djliğin Sefa Ablacım :) Sanal manal amaç kurtları dökmek değil mi :P

 50. kondorcuğum sağol,bu kez (asyayaren de görsün )olduvalla öğrenip öğrenip unutuyorum galiba erken(!!!)bunama oluyorum:))inşallah düğüne kadar miraycığımın kim olduğunu unutmam-ben nerdeyim?-burası neresi-saat kaç?

 51. Miraycımmm süper olmuş bu gelin damat canım ya bayıldımmm. yarım saattir yorumlarını okuyorum:))) senin gibi sevimli bir kızada bukadar çok yorum yakışır. Ben de bu gelin damat nikah şekerlerinden almak için düğününe gelrimmm 300 tane yaparken yardım istersen haber ver tatlım öremem ama belkim boncuk ve süsleme işlerini yapabilirimm. Du bende tutayımm gelin çiçeğini değil tabi:D

 52. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  İlkay Ablacım, KKS’cim Müge Ablacım çok sağolun :) Düşünmeniz yeter gerçekten de :)Nalan Ablacım tutabilmişsin çok sevindiim :)

 53. nalana diyor ki;kondorcuğum sağol,bu kez (asyayaren de görsün )olduvalla öğrenip öğrenip unutuyorum galiba erken(!!!)bunama oluyorum:))inşallah düğüne kadar miraycığımın kim olduğunu unutmam-ben nerdeyim?-burası neresi-saat kaç?

  Ablacigim cok seyahat etmemen lazim. Hele ucakla hic. Insan kus gibim oluyor valla:) Bir orda bir burda. Sonra da tabii biraz saskinlik oluyor. Kara yolu ile 300 km uzakta olan kardesimi ziyarete gitmistim. Cuma günü gittim bu gün geldim. Düsün ben bile bi hos oldum yani:))) Senin kadar degilse de ben de cok seyahat ederim:)

 54. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  uyuyang diyor ki;o değilde şu var acaba ben de bu düğünde olacakmıyım?

  Tabiki de olacaksıııın :) Selçuk Hoca’mla beraber şereflendirirseniz pek bir mutlu oluruz efendim :)@culdesaq şimdi kim gidicek de 300 kere boşanıcak :D Üşenirim ben o kadar karmaşaya :DDavetiyeyi hiç düşünmedik açıkçası :D Ben çeyize koyacağım tuzlukları düşünüyorum saçma bir şekilde:D Aslında şöyle bir fikrim vardı mesela diyelim 50 kişi çağıracağız -farazi attım- fakat bu 50 kişinin eh bir kısmı nezaketen çağrılmış kişiler olacak bir kısmı ise gerçekten o günki mutluluğu paylaşmak için. 2 çeşit davetiye yaptırsak diye düşünmüştüm, ayıp olur ama sanırım :D Ben tuzlukları mı düşünsem acaba yine :DSayın editörüm beyoğlundaki nikah dairesi ile pilli network kaç metredir google mapsten ölçsek :)

 55. 2 çeşit davetiye yaptırsak diye düşünmüştüm, ayıp olur ama sanırım

  canım böyle birşeyi bizim burdaki çoğu kişi yapıyor.aslnında farkına varılmıyo kime ne davetiye verildi diye ama biz farketmiştik gerçektende hoş olmuyo:))))sen tuzlukları düşün evet:)))nasıl bir düşünceki bu tuzluklar için bu kadar düşündün ??

 56. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  uyuyang diyor ki;Teşekkürler davetin için. bir film vardı. posta kutusundan haberleşen 2 sevgili. ama 2 si de ayrı zamanlarda yaşıyorlar. . en sonunda biri 2 yıl sonrasına randevu vererek diğerini beklioyr ve o şekilde buluşuyorladı. o hesap 2 sonraya yerim ayırt sen de şimdiden :)))

  The Lake House dı sanırım o film . Gidelim gidelim diye tutturmuştum da fenalık basmıştı filmde :D Keanu abimiz Sandra Abla’ya ulaşmaya çalışıyordu :D Yeriniz ayrıldı bile efendim ne demek :D

  asyayaren diyor ki;canım böyle birşeyi bizim burdaki çoğu kişi yapıyor.aslnında farkına varılmıyo kime ne davetiye verildi diye ama biz farketmiştik gerçektende hoş olmuyo:))))sen tuzlukları düşün evet:)))nasıl bir düşünceki bu tuzluklar için bu kadar düşündün ??

  Bir ara o kadar çok boş vaktim vardı ki :D Hani evdeki koltuklarda minder gibi oturmaktan başka yapacak bir şeyim olmadığında öyle bir şey çıkmıştı ağzımdan. Çok ufak tefek bir şey için bile saatlerimi harcayıp meşgul biri olmak istiyorum demiştim. Sonra tuzluk örneğini dile getirdim :D Öyle cins bir muhabbet olarak kaldı bizim evde + Murat’la aramızda :D Şimdi çok spesifik bir şey bulma hayalim var :D Çeyiz yok ama tuzluğum olsun yeter :D

 57. hııııııı anladım ben tamam orayı kaçırmışım sanırım bende bayağı bayağı bu kız tuzluğa takmış vaziyete diyordum :DDDDsanırım benimde evde minder diye durduğum zamanlarda düşüneceğim şey tuzluk olacak:DDDsanırım 15-20 güne kadar işsiz kalacam:SSSSS

 58. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Ya aslında takma durumum mevcut. -Ya bugün hava ne sıcak yahu:S-15-20 gün demişsin… Gün doğmadan neler doğar.

 59. Tebrikler Miraycım, senin nikah şekerlerin kesin bunlar olacak sanırım, o kadar ip olunca rahat rahat örülür :))Çok güzel bir çalışmaydı, tekrar canı gönülden tebrik ediyorum.

 60. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Suratımdaki şebek sırıtmamı birebir gösterecek bir smiley arıyorum :D Cidden şok oldum :D Ne yazacağımı bilemiyorum valla. Kafamı en son topladığımda sonucun açıklandığı konuya yazı yazabildim :D Sibel Ablacım, Asya Ablacım, Neduk Ablacım tebrikleriniz için çok teşekkür ederim :)m1’cim valla örülür :p Ay aklıma bir şey geldi ama çok saçma :D Sıyrıklığım tuttu :D Fİlmlerde olur ya hani büyük ikramiye çıkar paraları saçarlar tepelerinden paraların ortasında fotograf çekinirler :D Ben de öyle mi yapsam :DÖf saçmaladım. :D Neyse halet-i ruhiyeme verirsiniz artık :D

 61. Tebrikler Miray.. ama ben bu katilimi gormemistim gozumden kacmis demek:( o yuzden de oylayamamisim neyse cok bise kaybetmedin cunku anladigim kadari ile benim oylarim sayilmamis;)

 62. Miraycımm tebrikler canım benim,yarışmanın ve gönüllerin birincisi sana sevgilerimi ve öpücüklerimi yolluyorum şebeeek seniii:))

 63. Miray’cım daha yeni gördüm canım. Aradığımda seni bundan haberim yoktu çok sevindim görünce. O günü iple çekiyorum ve geleceğim de :) Ayrıca gönülden tebrik eder tatilden sevgilerimi yollarım sana.

 64. çileğim şu an tatildeyim, ilk iş bu sayfayı açtım ve zaten keyifliydim bu haber de üstüne bal-kaymak oldu. tebrikler tebrikler tebrikler… vakit az gelince daha çok yazarım.

 65. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Çok teşekkür ederim zeliş ablacım, Fulya Ablacım, Özlem Ablacım, Kondor Ablacım, Crafty Woman, Sibel Ablacım ve Neslişim :)

 66. nokturn…gelmiş:)eeeeeeee..yediğin içtiğin senin olsun…gördüğün, yaptığın güzelliklerden bahset…:)


 67. kondor diyor ki;NALANA HOCAM GUNGORAYCA GEÇ KALDI SINIFA

  onu affedelim daha taze gelin,birde çalışmaya başladı…sonra yine yaparsa o zaman ….tamam mı?

 68. sefa97 diyor ki;nokturn…gelmiş:)eeeeeeee..yediğin içtiğin senin olsun…gördüğün, yaptığın güzelliklerden bahset…:)

  söylemesi ayıp hangi birinden bahsetsem ki sefacım:) şiir gibi bir EGE sefasıydı…ruhum dinlendi,yepyeni insanlar tanıdım,yeni bisürü şey öğrendim,egemin misss gibi sularına bıraktım kendimi…el işi adına bi tek örgüye sardırdım,takı-fimo hak getire…yerini kitaplarım aldı..kurda kaçmaya başladım:)sizi çoookkk özledim ama çokkk…orası biraz medeniyetten uzak…telefonlar bile canı istedimi çekiyor,zaten ben nereye koyduğumu bile unutuyorum çoğu zaman…bazen şarjı bitmiş bir halde günlerce biryerlerde bekliyor..gitmeden evvel birkaç kutu işi,yazlık süsler-püsler,fimo,takı yapmıştım..hatta acele ettim ki buraya ekleyip öyle gideyim diye ama pcde sorun vardı olmadı bir türlü..En yakın zamanda koyacağım inş..Bu arada bu bahsettiklerimi EVİM dergisi editörüne yollamıştım eve çekime gelip dergide yayınlayacaklardı… Benim gitme işim olunca bu aylara kaldı..uzadı yazı…özlemişim:)

 69. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Ben bu meleği görmeyi özlemiştim : )Senin için bir dünya melekli zımbırtılar buldum ekledim sen yokken şimdi geldin baktıkça çıldırırsın Meltem ablacım :D Ben şimdi derslerime döneyim :P Bak sırf sana hoşgeldin demek için kurdum pcyi yine masaya şimdi yine kaldırıcam :D

 70. seni gördüğüm yerde yiycem ona göre:)))melek mi dedinnn?????bu yaz yarışması mevzuunu duyduğumdan beri tırım tırım aradım zaten sayfaları anca buldum..melek yazılarını da bulurum inşallah önümüzdeki bikaç ay içerisinde:) iyi çalışmalar çilekimm..

 71. ayyy ben bir amigurumici olarak ben bunu nasıl gormemısım yaaa cok guzel benım blogumada bak oglumun sunetıne yaptıgım kınalıklara hepsını kendımyaptım kına sepetını felan ınsallah mutlu olursun optum

 72. tebrik ederim süperr:))ne tesadüf değil mi benim de gelin ve damadım var yen, ekledim buraya benimkiler bardak kadeh yani :)) boncuklarla yineinanın bu tesadüfe çok şaşırdım siz de benim gibi yaratıcı ve sıradışınız :))

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Video: Amigurumi horoz yapımı (beden)

| | 0 Yorum

Amigurumi horoz yapımı tarifinde horozun bedeni nasıl örülür onu göreceğiz. Aşağıda başlangıç kısmının yazılı örgü tarifi de mevcut, gerisini videoda adım adım anlattım. Eğer faydalı bulursanız youtube kanalıma abone olmayı...

Video: Amigurumi Örgü Çilek Yapımı

| | 0 Yorum

Amigurumi örgü çilek yapımı videosunu izleyerek siz de ister oyuncak, ister aksesuar olarak kullanabileceğiniz böyle tatlı örgü çilekler yapabilirsiniz. Amigurumi Örgü Çilek Yapımı Kırmızı, yeşil ve krem renk iplik, 3...

Amigurumi elma yapımı

| | 0 Yorum

Amigurumi elma yapımı videosu ile merhabalar. İster oyuncak olarak yapabileceğiniz ister dekoratif olarak kullanabileceğiniz tığ işi elma için tığ numarası 3 mm, 4 de olur. ip renkleri ise kırmızı yeşil...

Motifli örgü top yapımı videolu anlatım

| | 0 Yorum

Motifli örgü top yapımı ve örgü videosu paylaşacağım sizlerle bugün. 12 motif ve 4 renkten oluşan örgü topun yapımı oldukça kolay ve hızlı ilerliyor. Motif ne kadar büyük olur ise topumuz da o...

Amigurumi örgü kedi tarifi

| | 0 Yorum

Amigurumi örgü kedi oyuncak tarifi mi aramıştınız? O zaman doğru yerdesiniz. Bu cici pembe örgü kedi nasıl yapılır, biraz tığ işi bilen herkesin faydalanabileceği şekilde, marifetli arkadaşımız Fatma Zehra Hanım...

Amigurumi örgü oyuncak kedi tarifi

| | 0 Yorum

Amigurumi oyuncaklar dünyayın ele geçirmeli! Zaten yavaşça da geçiriyor gibi, ne dersiniz? Örgü oyuncaklara biz de bayılıyoruz ve sağlığa zararlı plastik oyuncaklar yerine bu güzelim örgü oyuncakların yaygınlaşmasını istiyor, destekliyoruz....