Cuma, Ekim 21, 2016
Benim de yılbaşı kartım var!

Benim de yılbaşı kartım var!

2

el yapımı kart
Yeni yılın gelmesine sayılı saatler kaldı. Ben de ilk yazım yeni yıl ile ilgili olsun istedim. Okuldan dolayı bir şey yapmaya vaktim olmuyor. Ama iyi ki resim dersi var. Öğretmen şeffaf defter kabı istemişti. Tabii ki karton, makas, bant, yapıştırıcı da gerekliydi. Bunlarla bir yılbaşı kartı yapacağımızı söylemişti ve yaparken ya soğuk renkleri ya da sıcak renkleri seçecektik. Ben soğuk renkleri seçtim. Fakat okulda herkes yanıma toplanıp “bana şunu yapıştır, şurayı keser misin, burayı çizer misin?” deyince evde yapmak zorunda kaldım. Ben de yapımını resimlerle anlatmış oldum:

-İlk önce 25×35 beyaz kartona yapmak istediğimiz deseni çiziyoruz. Fakat bunların içini oyacağımız için resimler birbiri ile çakışmamalı. Daha sonra bunları delerek makasla içlerini kesebiliriz. İsterseniz maket bıçağı da kullanabilirsiniz. Benimki kayboldu da.

-Bittiğinde içi oyulmuş olarak böyle gözükecek. Daha sonra bunları kırtasiyeden bulabileceğimiz renkli, şeffaf defter kapları ile doldurup bantlıyoruz. Ben mor kap bulamadığım için mavi ile kapladım ve üzerine mor elişi kağıdı yapıştırdım. Çorabın üstünü de tamamen yeşil ile kapladım.

el yapımı kart

el yapımı kart
-Kaplamalar bittiğinde ve önünü çevirdiğimizde böyle görünüyor. Fakat iç kısmı kötü duracağından üstüne tekrar aynı boyda ve renkte karton yapıştırmalıyız. Ayrıca içine de yazı yazmalıyız. Ben bu ödevden 100 aldım. Öğretmen hazır kart gibi olduğunu söyledi. Umarım siz de beğenirsiniz.

el yapımı kart

Paylaş
little.marifet.ece
Merhaba,ben Ece! Aslında burada benden küçük biri var mı bilmiyorum. En küçük olmakla birlikte en acemi olanınızım. Gelecekteki evimde sanat atölyesine benzer bir odam olacak. Ve her çeşit el işi yapacağım. Keçe, polimer kil, minyatür... Daha çok şey öğrenmek için buraya katıldım. 13 yaşındayım ve bu siteye bayılıyorum. Gerçi okul ve dershane dolayısıyla yapmak istediğim çoğu şeyi yapamıyorum ama yaptıkça paylaşacağım. Arkadaşlarım kibar, güvenilir, akıllı, sorumlu ve yardımsever olduğumu düşünür. Daha fazlası için hobilerim: piyano çalmak, şarkı söylemek, deneme yazmak, okumak, kompozisyon yazmak,okumak, yazılarımda söz sanatlarından yararlanmak, merak etmek ve araştırmak, resim çizmek, şeker, kek, kahve fotoğraflarına bakmak, doğada gezmek, içinde karton, makas, boya vb. olan her şey... Evet, çok garip hobilerim vardır. Çok konuştum ama en sevdiğim renklerin mavi,yeşil ve şeker pembe, sevmediğim renklerin de gri ve kahverengi olduğunu söylemezsem içim rahat etmeyecek. Vaktinizi ayırıp bunu okuduğunuz için çok teşekkür ederim ^_^ <3

2 YORUMLAR