Bere+balaklava+bandana+atkı veya sadece BUFF

-

Bugünkü yazımızın konusu değerli bir aksesuar arkadaşımız. Orijinal bir ismi var mı bilmiyorum. Margarine sanayağı, kağıt mendile selpak, hazır kahveye nescafe dememiz gibi bir durum var ortada. Bu buff denilen icat çok fonksiyonlu bez parçası aslında. Bunu yazarken icadı aşağılamak gibi bir niyetim yok tabii zira şehirde veya doğada, yürürken ya da motorsiklet kullanırken çok işe yarıyor. Kendileri microfiberden mamul ve ortalama 20-30 TL satış değerine sahip. Bu vesileyle ara sıra da olsa evden dışarı çıkalım, çıkmayanları uyaralım. Aşağıda Doğançay seyahatinde çektiğim fotoğrafta şelale kadraja girmiş. şelaleden fışkıran su zerrecikleri arasında yorgun bünyeye gıda takviyesini aynı mekanda yapmış ve bir pazar gününü daha evde pinekleyerek öldürmediğim için şükürler etmiştim.

Bu buff denen şey aslında silindir, boru şeklinde basitçe dikilmiş esnek bir kumaş parçası. Eski bir tişörtten dikebilirsiniz örneğin. Esneme gücüne bağlı olarak, şöyle başınızdan sıkıca geçecek ende dikmelisiniz.

Nasıl bağlanır, ona da burdan bakabilirsiniz.

buff-nasil-baglanir
saatoniki

Huzur, mutluluğun ağaçlara söylettiği hoş bir şarkıdır

6 yorum gelmiş

  1. kondor

    bizim evde temizliği bir sebestiyan, çocuk bakımını nebile yapıyor olsa bende börtü böcek görsem. iş+ev+evlat sorumluluklarında yaşamaya bir türlü zaman bulamıyorum. Ne güzel sizin için sevindim.yalnız aleti beğendim banka soygunları içinde ideal bulduğumu söylemek isterim.

  2. saatoniki

    fotoğrafa bir daha baktım da ne kadar yanıltıcı çıkmış yav. şelale ibrikten dökülüyor gibi çıkmış. halbuki 20 metreden dökülüyor kendileri. altına girmek sağlam kafa ister. ben genelde şelale yanı havuzunda camış misali takılırım.. yazın tabii.. bir de biri desinki 30 kaat vermeyin efenim bu buff denen şeye, filan filan kumaştan yapılabilir. evet ii günler

  3. ssserpil[pilli_silinen_hesap]

    cok anlamsız buldum el emegi göz nuruyla yapılan işlerin bu kadar yorum almamasıda oldukca manidar geldi bana:(

Bir Cevap Yazın