Çarşamba, Ekim 26, 2016

Beşiktaşlı Kutu

10
Beşiktaşlı Kutu
Beşiktaşlı Kutu

Malzemeler:
* mdf kutu* siyah ve beyaz ahşap boyası* boyutlu boya* su bazlı vernik* kağıt bandı* kretuar

Beşiktaşlı Kutu
Beşiktaşlı Kutu

İşlem Basamakları:
* Kutuyu zımparaladıktan sonra siyah akrilik boya ile 2 kat boyadım.* İyice kuruduktan sonra kutunun üst kısmını kağıt bandını şeritler halinde yapıştırararak kapladım.* kurşun kalemle bandın üzerine tek bir köşeden genişleyerek yayılan çiziler çizdim.* kretuar yardımıyla çizgilerin üzerinden geçerek kestim.* damalı görüntüyü elde etmek için birer kare atlayarak bantları söktüm.* açık kalan yerleri beyaz renk boyamak amacıyla tüm yüzeye 2 kat beyaz ahşap boyası sürdüm.* çalışma tamamen kuruduktan sonra boyanın altında kalan kağıt bantlarınıda dikkatlice çışardım ve bu damalı görüntüyü elde ettim.* karelerin köşelerine altın sarısı boyutlu boya ile noktalar yerleştirdim.* su bazlı vernikle 2 kat vernikledim.

10 YORUMLAR

  1. Yeğenim görmesin bunu Sevgili Kapkaracamdankelebek, ne yapar eder bun senden alır:))) Öylesi bir BJK fanatiği ki maç günleri görüşmek istemiyorum yarattığı gerilim yüzünden:))

  2. Aslaaaaaa!!!! dermişim, 30’unu geçti halen çocuk valla, sırf beni değil herkesi geriyor ,ona yumuşak bir malzemeden yapmam gerek bunu:))) şaka bir yana çok güzel anlatmışsın ama boya yazlık iş benim için,kışın yayılamıyorum ortalık batıyor:)))

  3. Siyah ve beyazı çok güzel çalışmışsınız .Bantla çalışmak hemde siyah kullanmak her babayiğidin harcı değil derler ya aynen öyle…Gerçekten güzel bir çalışma tebrik ederim.

  4. beğendiğinize çok sevindim arkadaşlar:)esinsel fikirerimin hiçbir telif hakkı ve yaptırımı yoktur alınız kullanınız.herkesin yaptığı kendine has ve güzel oluyor çünkü:)