Pazartesi, Ekim 24, 2016
Beyaz kışlık örgü panço yapımı

Beyaz kışlık örgü panço yapımı

0
yarışma pançosu:))
Yarışma pançosu :)
  • Bundan önceki yazılarımda hep çok kolay, bir iki saatte yapılacak işler yayınladım.Bu defa yapımı daha eziyetli (ama bir o kadar da güzel) iki buçuk günüme mal olan pançonun yapılışını anlatmak istiyorum:
  • 5 no lu şişle 211 ilmek başlanır, 2 sıra düz ördükten sonra model kurulur, 23 ilmek düz, 2 ilmek ters, 3×3 burgu 3 düz, 3 ters, 3×3 burgu 3 düz, 2 ilmek ters, 23 ilmek düz şeklinde devam ederek sıra tamamlanır.
  • Arka yüzde tersler ters düzler düz olarak örülür. Ön yüzde 3×3 burgu 3 düz olan saç örgü bu sefer 3 düz 3×3 burgu olarak yer değiştirir.
  • Bu sıradan itibaren her 4 sırada bir yanlardan iki ilmek bırden kesilir. 23 ilmek olan düz ilmeklerin ortası 3 ilmek birden kesilir, bu şekilde ortadaki ilmek sayısı 1 olana kadar orta ve yanlardan kesılerek örülür. 1 düz olduktan sonra kesmeden yaklasık 50 sıra örülür (sizin ölçünüz değişik olabilir).
  • 50 sıra tamamlanınca burgular arasında ve yanlarındaki 2 ve 3 ilmekler kesilir. Sonraki sırada 3×3 3 burgu örgüsü ile yaka kısmı örülür (25 sıra), sonra da ilmekler kapatılarak bitirilir. Bu şekilde bir parça daha örülerek yanlardan dikilir.
yarışma pançosu:))
  • Dikilen kenarlardan 44 ılmek toplayarak 16 cm uzunlugunda 2 ters 2 düz lastık örülerek bilek kısmı yapılır ve katlanarak dikilir.
yarışma pançosu:))

yarışma pançosu:))

Bu arada sevgili kızıma da teşekkur etmek istiyorum bana modellik yaptığı için (zorla olsa da:) sağolsun meleğim.
Hepinize mutlu, sağlıklı ve şık bir yeni yıl diliyorum…