Bez ile kaplanan vazo

-

Teyzemin yaptığı vazo.Toprak bir testiyi nişastalı suyla ıslattığı bezle kaplayarak şekil vermiş.Üzerine kum gibi olan taşlardan yapıştırmış ama pek görünmüyor fotoğrafta.Şimdi biraz eskidi ama ilk gördüğümde çok beğenmiştim.

Objedeki çatlaklar,ufak kırıklar bu şekilde kamufle edilebilir.

17 yorum gelmiş

 1. Yamali bohca

  Kok ama çok güzel olmuş, teyzenin ellerine sağlık, iyi günlerinizde kullanın. Ayrıca üzerine taş yapıştırma fikri harika. Ne güzel tasarlamış.

 2. celebi74

  tuffecikya teyzen süpermişnasıl düşünmüş bu fikri ya çok tuttuummmgerçi kırık çıkıkları evde tutmama gibi bir düşüncem ama çok zor vazgeçebileceğim bişi çıkarsa bu yöntemi denerim mutlaka… ve aslında kırık çıkık olmayanlar bile bu şekilde yenilenebilinir…öptüm

 3. tuffe

  Teşekkür edrim canım.Hani perdelerin kumaşına uysun falan diye düşünüldüğünde de aynı kumaştan bu şekil bir şeyler yapılabilir sanırım.Daha başka şekiller verilir kumaşa çünkü bu epey sert oluyor kuruyunca.Yalnız tarifi unuttu hatun.Nasıl yapılır bilemiyorum ben çok ayıp ama:)

 4. tuffe

  Yamali bohça size de çok teşekkürler.İlk yapıldığında bembeyazdı,taşlar da açık mavi idi.Ortasındakı plastik bir yaprak.Oraya yapıştırmayı uygun görmüş.:)

 5. kriizantem

  Bende bunun kahverengilisini yapıyordum, bir türlü bitmemişti, sizden ilham aldım onuda bitireyim kış gelmeden. Buda çok hoş olmuş, teyzenizin eline sağlık…

 6. Yamali bohca

  Sizin yayınınızı görünce hatırladım. Benim evde de kumaşla küp kaplamaları var. Sizinkinden farklı bir teknikle çalışılmış. Bende onları yayınlayayım kısmet olursa. Gerçi teyzenin yaptığı daha gösterişli ama olsun. Teyzen ne kadar marifetli ve yaratıcı imiş, elleri dert görmesin.

 7. tuffe

  Hepinize çok teşekkür ederim.devince, nişastalı su hem yapışması için hem de sert durmasını sağlıyor.kriizantem,siz de yayınlarsınız umarım.Tarifini de tam olarak verirseniz sevinirim:)

 8. kriizantem

  Ben ahşap tutkalınına batırıp sardım küpün üstüne. Eski bir çarşafı kestim. Kırıştıra kırıştıra yapıştırdım. Üzerine birde plastik çiçek yapıştırıp, kahverengi akrilik ile boyadım. Üzerine Koyu kave yağlıboya sürüp bir bezle güzelce sildim, eskitme görüntüsünü vermek için. Vernikledim. kurumasını bekliyorum:)) İçinede böyle dal falan koyup sonbahar yarışmasına göndercem:)

 9. tuffe

  kriizantem,gördüm şimdi yaptığınız vazoyu.Tahmin ettiğimden de güzel olmuş.Oyladım.cam güzeli,ayselll çok teşekkürler.

 10. takatuka2010

  -teyzenizin ellerine sağlık .Daha önce bu tarz kaplamalar görmüştüm ama fiyonk fikri enteresan .demek bu kadar sertleştiriyor nişasta ,kumaşı ?

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...