Salı, Ekim 25, 2016
Bez ile kaplanan vazo

Bez ile kaplanan vazo

17

Teyzemin yaptığı vazo.Toprak bir testiyi nişastalı suyla ıslattığı bezle kaplayarak şekil vermiş.Üzerine kum gibi olan taşlardan yapıştırmış ama pek görünmüyor fotoğrafta.Şimdi biraz eskidi ama ilk gördüğümde çok beğenmiştim.

Objedeki çatlaklar,ufak kırıklar bu şekilde kamufle edilebilir.

17 YORUMLAR

  1. Kok ama çok güzel olmuş, teyzenin ellerine sağlık, iyi günlerinizde kullanın. Ayrıca üzerine taş yapıştırma fikri harika. Ne güzel tasarlamış.

  2. tuffecikya teyzen süpermişnasıl düşünmüş bu fikri ya çok tuttuummmgerçi kırık çıkıkları evde tutmama gibi bir düşüncem ama çok zor vazgeçebileceğim bişi çıkarsa bu yöntemi denerim mutlaka… ve aslında kırık çıkık olmayanlar bile bu şekilde yenilenebilinir…öptüm

  3. Teşekkür edrim canım.Hani perdelerin kumaşına uysun falan diye düşünüldüğünde de aynı kumaştan bu şekil bir şeyler yapılabilir sanırım.Daha başka şekiller verilir kumaşa çünkü bu epey sert oluyor kuruyunca.Yalnız tarifi unuttu hatun.Nasıl yapılır bilemiyorum ben çok ayıp ama:)

  4. Yamali bohça size de çok teşekkürler.İlk yapıldığında bembeyazdı,taşlar da açık mavi idi.Ortasındakı plastik bir yaprak.Oraya yapıştırmayı uygun görmüş.:)

  5. Bende bunun kahverengilisini yapıyordum, bir türlü bitmemişti, sizden ilham aldım onuda bitireyim kış gelmeden. Buda çok hoş olmuş, teyzenizin eline sağlık…

  6. Sizin yayınınızı görünce hatırladım. Benim evde de kumaşla küp kaplamaları var. Sizinkinden farklı bir teknikle çalışılmış. Bende onları yayınlayayım kısmet olursa. Gerçi teyzenin yaptığı daha gösterişli ama olsun. Teyzen ne kadar marifetli ve yaratıcı imiş, elleri dert görmesin.

  7. Hepinize çok teşekkür ederim.devince, nişastalı su hem yapışması için hem de sert durmasını sağlıyor.kriizantem,siz de yayınlarsınız umarım.Tarifini de tam olarak verirseniz sevinirim:)

  8. Ben ahşap tutkalınına batırıp sardım küpün üstüne. Eski bir çarşafı kestim. Kırıştıra kırıştıra yapıştırdım. Üzerine birde plastik çiçek yapıştırıp, kahverengi akrilik ile boyadım. Üzerine Koyu kave yağlıboya sürüp bir bezle güzelce sildim, eskitme görüntüsünü vermek için. Vernikledim. kurumasını bekliyorum:)) İçinede böyle dal falan koyup sonbahar yarışmasına göndercem:)

  9. kriizantem,gördüm şimdi yaptığınız vazoyu.Tahmin ettiğimden de güzel olmuş.Oyladım.cam güzeli,ayselll çok teşekkürler.

  10. -teyzenizin ellerine sağlık .Daha önce bu tarz kaplamalar görmüştüm ama fiyonk fikri enteresan .demek bu kadar sertleştiriyor nişasta ,kumaşı ?