Bİ ARA SEHPA ÇATLATMIŞTIM :))

-
siyah zigonun evrimi :))
siyah zigonun evrimi :))

geçen kış siyah zigonlarım çok siyah geldi gözüme:))en küçüğünü gözüme kestirdim…ve zımparalamaya başladım…ama o benden daha inatçı çıktı boyalarından ayrılmadı…bende camlara sürülen glas tile diye bir ürün var ondan sürdüm:))ve krem rengine boyadım köşelere peçete tekniği ile gülleri yapıştırdım daha sonra çatlatma ürünlerini sürüp kurutup yağlı boya ile aralarını doldurup susam yağı ile sildim..off ya anlatırken yoruldum ben bunu nasıl yaptım yaahuu…bacaklarını çekmeyi unutmuşum bacaklarıda kenar renginde…tabiii sadece bu yapıldı çünkü diğerlerini yapmayı gözüm yemedi:))bende soranlara o özel hepsini yapsaydım farketmezdiniz diyorum:))

17 yorum gelmiş

 1. niçün ama niçün hep gül, çiçek yapılıyo? kolay diye mi acaba? portre çalışmak zor mudur? sayın shane “matisse” li bişeyler yapmıştı diye hatırladım şimdi..başlık pek bi mecaz-ı mürsel pek bi şahane olmuş..:)

 2. üüüüü :(( ya inanmıyacaksın ama bende aynı şeyi söylüyorum kendime fünkü o sırada sadece bu peçete vardı bende, bende acele ettim bir an önce yapmak için ve o gülü kullandım…ama kafamda Piri Reisin haritası vardı…ama kısmet kırmızı güle oldu…eee ne demişler kimse kimsenin kısmetini yemez demişler kısmet kırmızı gülmüş ama o haritayı da gazetelikte kullanmıştım …ama o bende değil arkadaşım kaptı:(( birde sehpada ki ara dolguları değişik renklerde bu foto da çıkmamış:((

 3. aralarına yağlıboya (tual için kullanılan yağlı boya) sürüyosunuz ya çatlaklar belirginleşsin ve daha fazla büyümesin diye tabi bu arada her taraf boya oluyo o boyayı sehpadan temizlemek için kullanılıyor…bez ile işbirliğine girilip sehpadan temizliyorsunuz…:))ayy yoksa başka bir yağ mı?hint yağı mı acaba … ama yok yaa susam yağı…kokusunu bile bak hatırladım şimdi:))

 4. Bonyyamon’un anlatımından sora bu pek karışık geldi iyi ki önce onu okumuşum da anladım bari bunu okurken..terlikler de pek bi şirin bu arada cevcev:)

 5. sevgili nokturn detaylı anlatmaya gerek duymadım çünkü burda daha önce bu tür tekniklerle ilgili konular oldu…detaylarda boğmayım istedim..isteyene adım adım anlatırım diye düşündüm…terliklere gelince sorma :))sehpanın ayaklarını foto karesine sokamamışım ama benimkiler tam tekmil maşallah:))

 6. yok cevcev sorun senin analtımda değil,doğrudan bende:)eminim bir sürü insana göre fazla açıklayıcı bile senin anlatım..

 7. sevgili nokturn bu arada senin poşetliği gördüm…silikon mu…yani bende böyle yumuşacık bir his uyandırdı..hani silikon kek kalıpları gibi…ona da boyama yapabiliriz…o deliklerin etrafını renk renk boyarız değişik boyutlarda:))şu anda evdeki her eşya gözden geçiyorda…gaza geldim..oturma odasındaki cam sehpaya bişiler yapsammı diye yan yan bakıyorum:))

 8. cevcevciğim yok silikon değil plastik ya da polietilen denilen bir madde var ya ondan sanırım emin değilim ama…

 9. YA CEVCEV SEN NERDEYMİŞSİN TAMDA SORUMA CEVAP SENDE. KURTULMAK İSTEDİĞİM SEHPAM VARDI. BİR TÜRLÜ ELİMİ ATIP KURTULAMADIĞIM. BEN GLASS M. DENİLEN O CAM ÜRÜNÜNDEN ALIP, BİR ŞEYLER DENEYECEKTİM. AMA OLDURAMADIM BİR TÜRLÜ. SEN DENEMİŞSİN MESELA: O EN KÜÇÜK SEHPAYA KAÇ TÜP HARCADIN. KAÇ KAT SÜRDÜN. TEK KAT YETTİĞİMİ, BANA ÜÇ KAT TAVSİYE ETMİŞLERDİ.

 10. BEN BU SEHPALARI ÇOK BEĞENİYORUM.. BEN DE TAM 4 TANE VAR.. KARDEŞİM YAPMIŞTI.. MİSAFİRLERİME KULLANIRKEN ÇOK GURURLANIYORUM…CEVCEV… ELLERİNE SAĞLIK…

 11. sevgili kondor ben tek kat sürdüm çünkü çoğu yerleri de mobilya zımparası ile zımparalamıştım kalın olan zımpara ile…bazı yerler inat etti çıkmadı benimde aklıma bu fikir geldi…glass tile sonuçta boya tutsun diye yapılan bir şey dedim sonuçte bu çıktı…bu tür ürünleri satanlar bol kepçe söylüyorlar en az üç kat diye mesela sonuçta bu ürün çamaşır makinasına yada bulaşık makinasına girmeyecek diye düşündüm…şimdiden kolay gelsin:))

 12. sesiberim,bu sehba da parlaktı ama biz o parlaklığı zımparalayabildik sadece..bacaklarına hiç zımpara yapmadık…oraya da glas tile sürmüştüm boya tuttu

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin