Pazartesi, Ekim 24, 2016
Bi kahve molasıı ??

Bi kahve molasıı ??

22

Merhaba 10marifet cumhuriyetii !!1,5 seneyi aşkındır hergün aralıksız 10marifet e girip yeni eklenen yazılara marifetlere bakıyorum. Sonunda ben de aranıza katılmaya karar verdim. Aydın dan taze kahve kokuları getirdim herkese. 40 yıl hatırı kalır hesabı :))İlk olarak deri yelekten deri çantaya dönüştürdüğüm bir işle açılışı yapayım dedim.Evet bu çanta bir deri yelekti fi tarihinde.Nasıl mı bu hale geldi ? Anlatayım efendim…

deri yelekten çantaya...
deri yelekten çantaya…

Olay anını fotoğraflayamadığım için üzgünüm ama günün birinde 10marifete koyacağım aklıma gelmezdi nede olsa :)Fakat yeni yaptığım işleri fotoğraflamaya çalışacağım sizler için.Önce yeleğin omuz kısımlarından keserek başladım işe ,böylece elimde dikdörtgen bir gövde kaldı .Omuz kısımlarından artan parçaları da birbirine ekledim ve çantanın tabanına diktim.Yine bu artan parçalarla sap oluşturup gövdeye diktim.Annemin pardesüsünün yakasından çıkarttığımız bir kürk parçasını da şerit halinde keserek çantanın ağız kısmına yapıştırdım.Aynı kürkten alt kısma da yapıştırdım .Kıyıdan köşeden artan deri parçalarını da yıldız şeklinde kesip çantanın üzerine diktim.Ortalarına da siyah boncuklar …İçine astar bile düşünmedim ,yeleğin astarı işimi gördü.Böylece gardrobum bir fazlalıktan kurtuldu benim de yeni bir çantam oldu :))

22 YORUMLAR

 1. taze kahve bu çantayı çok ii hatırlıyorum.o zamanlar nette yeniydim ve bloglarda gezinirken dikkatimi çekmişti.her gördüğümü eve gelincede anlatırdım anneme.ve bu çantalarda onlardan biri.bloğunuzu şu an hatırlayamıyorum ama benim bayağı konuştuğum muhabbetti bu.”anne hani şu eskiden vardı deri yelekler, hıh işte onlardan çanta yapmışlar!” :DDD

 2. Taze kahve hoş geldiniz, çantayı hiç beğenmedim.Bu söylediğime kızgınlıkla bir hışım çantayı çöpe atıp sonra da hangi çöpe attığınızı bana söyleyebilir miydiniz acaba??

 3. Herkese teşekkürler ya çok tatlısınız …saatoniki kolonya tutulmuştu daha önce ama şekerler için sağol :))neduk 10marifetlik tanımın için sağol layık oluruz inş.artemis sen de mi yenisin ,hadi bakalım hayırlısı…asyacım evet bu çantayı daha önce Eda Suner de sitesine koymuştu,hatta daha sonra da 10marifete ,ordan hatırlıyor olabilirsin( laf aramızda bu çanta buralarda da pek meşhur oldu :) gülen hatuncum ,iyi taktik ,bi gün çöpe atarsam ilk işim sana söylemek olsun:)

 4. 6 yorumun beşi yanıtlanmış!!!!benim başım kel mi??????çoook alındım çooook:)))))))))))zaten çantayı da beğenmemiştim:(((

 5. Hoşgeldiniz taze kahve.Burnuma kokusu bile geldi.Çantada çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

  nalana diyor ki;6 yorumun beşi yanıtlanmış!!!!benim başım kel mi??????çoook alındım çooook:)))))))))))zaten çantayı da beğenmemiştim:(((

  bak bende nalan abla gibi alınabilirim ha :=)

 6. alınmayın alınmayın şekerler dün hoşbulduk dedim diye kısa kestirdimdiii!!nalan hatuncum çok teşekkür ettim gönderdiğin yorum için.Alınma,darılma,sıkılma,bozulma sakınn.Çantayı da beğendin seen beğendinnn…iyi düşün bakalım :))nrhnmrl sana da çok teşekkür ederim ,taze kahve ikram etmiş gibi olmuşumdur inş. ayrıca da hoşbulduk,(adını yazmak baya yordu bu arada en azından bunun adına alınma artık :))

 7. hoşgeldiniz, aç karnına kahve gitmez ama alacağımız olsun…ben de bu çantayı biryerlerden hatırlıyorum ama çıkaramadım.

 8. sesiber hoşbulduk, evet iftar sonrası kahve ikram ettim say :)Çantayı Eda Sunerin sayfasından hatırlıyor olabilirsin ,daha sonra da 10 marifete de eklemişti.Herkesin hatırlaması ne güzell :))

 9. sesiber diyor ki;Aldım kabul ettim, kan şekerim düşük şekerli olsun lütfen:))yanında da fıstıklı çuku.

  hepsi bu mu başka varmı?

 10. ,(adını yazmak baya yordu bu arada en azından bunun adına alınma artık :))

  alınıp darılmam merak etme kısaca nurhan deyiver gitsin adımın soyadımın sessizlerini almıştım sadece :=)